У Бучі до школи не пускають батьків

4

man with stop sign 04 Mental Monday #11: Why do I just stop during a workout?До редакції Сайту громади Приірпіння звернулися схвильовані батьки першокласників, яких сьогодні не пустили до навчального закладу.

“Сьогодні я, як завжди, прийшов забирати свого сина першокласника зі школи. Яке ж було моє здивування, коли я побачив перед входом в школу натовп батьків та учнів, які не могли потравити в приміщення школи.

Пробившись до дверей я виявив причину цього явища. На дверях висіло оголошення, за яким вхід батькам у приміщення школи заборонявся,” – розповідає бучанин Віктор, який віддав сина до школи № 4.

За словами очевидців на вході стояв чоловік, який не давав пройти батькам. Це створювало зворотній ефект штовханини. Батьки спробували з’ясувати причини такого рішення.

“Виявилося, що адміністрація школи заборонила впускати батьків до приміщення школи, оскільки, за їхніми словами “батьки розносять по школі бруд”. Таким чином я не зміг ні поспілкуватися з учителем (а я мав до нього питання, які потребували нагального вирішення), ні допомогти своїй дитині зібрати речі (першокласники в свої 6 років ще не звикли повністю самостійно збиратися і багато з них забували хто підручники, хто спортивну форму, за якими їм довелося повертатися),” – додає батько.

Батьки вже були налаштовані радикально й вимагали поставити на вході автомат з бахілами, але їм пояснили, що і в бахілах їх не пускатимуть.

Інших причин, чому наразі обмежили право батьків зайти до навчального закладу, не назвали. Про подібні порядки батьків першокласників заздалегідь не попереджали.

Редакції вдалося зв’язатися з дирекцієї школи № 4. І тут повідомили: вхід до школи ніхто не забороняв.

“Вхід до школи батькам не заборонений. Батьки можуть в будь-який час прийти до школи й поспілкуватися з вчителями. Але школа перевантажена, працює в дві зміни, в обідній час приходять забирати першокласників, а також приводять старших дітей більше сотні батьків. Школа не витримує такого навантаження. Тому, адміністрація школи звернулася до батьків з проханням якомога менше заходити до школи в час, коли проходить перезмінка,” – коментує конфліктну ситуацію директорка Алла Літкевич.

Але дирекція запевняє, що батькам ніхто перешкод не чинив.

“Ми не те що не пускали – ми попросили батьків: поки іде прибирання в класах між змінами – не заходити. Розумні батьки нас зрозуміли і не заходили”, – додає директорка.

Літкевич зазначила, що “бунтують”, як правило ті, хто купив житло в новобудовах і ще “не зрозумів дух Бучі”.

Редакція вирішила перевірити, яким “духом” у питанні пропуску до шкіл живе Приірпіння.

Начальник відділу освіти Ірпеня запевняє, що в Ірпінські школи батькам заходити можна.

“Це залежить від внутрішнього розпорядження школи. В Ірпені батьки можуть спокійно заходити до закладів освіти – це ж не підприємство. Батьки повинні бачити, в якому класі дитина навчається, за якою партою сидить”, – розповідає Ярослав Маляренко, начальник Ірпінського відділу освіти.

Таку політику управління освіти підтверджують і директори шкіл Приірпіння.

“У нас все демократично. Якщо батьки не порушують правил, то чому б ні. У нас же не режимний об’єкт. Батьки заводять дітей-першокласників до аудиторій, потім забирають дітей з класу”, – розповідає директор коцюбинської школи Ігор Лошицький.

Вчителі гостомельської школи № 15 також впевнені, що батьки повинні заходити до школи.

“У нас батьки спокійно заходять до школи. Особливо до первачків. Дітям треба і вдягтися допомогти, і речі скласти, щоб нічого не забули. Та й батькам хочеться з вчителями про успіхи малечі поспілкуватися”, – переконана вчителька Софія Зузанська.

Під час розмови телефоном директорка бучанської школи №4 визнала, що оголошення, яке висіло на дверях школи, було некоректне по відношенню до батьків, оскільки містило категоричну заборону заходити до школи.

Літкевич також наголошує на об’єктивній причині: кліькість новобудов, а відтак і мешканців Бучі росте, а інфраструктура для дітей залишається сталою.

4 Comments

 1. Віктор 23 Вересня 2013 at 19:35

  Шкода, що я не сфотографував натовп людей перед дверима, “чергового”, який не пускав людей та завуча, яка хапала мене за руки, а коли я таки потрапив до приміщення, запитала мене, чи я “не хворий”…

  Тепер на рахунок “розумних” батьків. Я, скоріше за все, не попадаю в цю категорію, бо розумію слово “заборонено” саме як заборону, а не рекомендацію. І ще, у мене напевно щось з пам’яттю, бо я чітко пам’ятаю слова директорки “завтра ми поставимо на дверях охорону і взагалі ніхто зайти не зможе”. За те вона не пам’ятає, ні “чергового”, ні своїх слів.

  Ну, напевно, в її розумінні, я не “розумний”, бо я кожного дня привожу та забираю свою дитину зі школи, кожного дня спілкуюся з вчителем, дізнаюся про його проблеми та поведінку, бо я хочу щодня бачити в яких умовах навчається моя дитина.

  Знову ж таки, я можу зрозуміти та підтримаю заборону батькам заходити до класу. В класі повинно бути чисто, учитель може вийти до батьків на коридор, а учень може самостійно зібратися та вийти з класу до батьків. Але повністю забороняти батькам вхід до школи, як це було зроблено (а саме так і було, щоб там зараз не казала адміністрація), це нонсенс.

  P.S. Через цей інцидент нам з учителем довелося відкласти на завтра обговорення важливого питання в житті класу, яке ну аж ніяк не можна було вирішити на вулиці, як це пропонувала зробити адміністрація школи.

  95.158.48.1**

 2. Инна 19 Січня 2015 at 14:49

  Просто прикиваючись чим можуть (різними відмовками), вони хочуть виключити батьків як контрольній орган шкіл. Щоб робити що їм заманеться. В нас та ж ситуація.
  п.с. Школа №111, Київ, вул. Здолбуновська, 7-б

 3. Андрій Мельник 4 Жовтня 2017 at 08:46

  Це залежить від внутрішнього розпорядження школи…. Тобто директор на свій розсуд може пускати чи не пускати батьків??? Є якісь нормативні акти чи закони які це регламентують? Наведіть приклади хто знає?

 4. Яна Куляєва 12 Лютого 2018 at 09:37

  В нашій школі те саме, свавілля. Я сьогодні повела свою першокласницю до школу, плануючи поспілкуватися з вчителькою, але вахтер став мені на дорозі, як стіна. я намагалася пройти, він мене почав відштовхувати своїм “пузом”, в результаті штовханини я з “боєм” прорвалася в школу, але чула в спину коментарі та погрози, що він мене запам”ятав, і що мені щось за це буде. Дитина, бачучи це, дуже засмутилася і злякалася. Все це, розпорядження нової директорки,і логічного пояснення воно не має.Чи може я чогось не розумію? Чому не має таких заборон, коли
  мова йде про ремонти? Хай тоді мене не пускають до школи м. Полтава. школа № 2

Напишіть відгук

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539