У Київраді ініціюють оформлення державних актів для лісництв

6

Зачем депутатам Коцюбинского поссовета чужой лес? Правила воровства Після ознайомлення із висновками Державної екологічної комісії міста Києва, де йдеться зокрема про незаконне землевиділення Коцюбинською та Гостомельською радами та про рубку дерев довкола озера, в Київраді поквапились із зверненнями до Генпрокуратури.

“Ми просимо Генеральну прокуратуру втрутитися у ситуацію, опротестувати незаконні землевідводи на території Святошинського лісопаркового господарства та притягнути до відповідальності спритних чиновників селищних рад, які вирішили збагатитися на столичній землі, та ще й у лісі”, – наголосив “Українській правді” депутат Київради та очільник постійної комісії Київради з питань екологічної політики Денис Москаль.

Комісія Київради з питань екологічної політики, крім Генпрокуратури, звернулась також до Головного управління земельних ресурсів КМДА з проханням прискорити роботи із оформленням лісопарковим господарствам Києва державних актів на землю.

В офіційному листі Державної екологічної інспекції міста Києва наголошується на тому, що саме відсутність державного акту на землю в лісництва уможливила такі зловживання з боку селищних рад.

У документі Держінспекції на ім’я Голови постійної комісії Київради з питань екологічної політики Дениса Москаля йдеться зокрема і про очищення озера поблизу селища.

Редакція наводить витяг з тексту документу:

“В ході перевірки проведеної 07.10.11р. було встановлено, що в кварталі 12 вид 3 Київського лісництва у Святошинському районі міста Києва в наслідок самовільного пошкодження дерев до ступеня припинення росту громадянином Гришком В.В. були нанесені збитки державі в сумі 28 573,20. під час перевірки було з’ясовано, що земельна ділянка площею 0,15га, на якій зафіксоване дане правопорушення, рішенням Гостомельської селищної ради 50 сесії 5 скликання № 1298 від 11.03.2010 року була передана у приватну власність гр. Гришку В.В. (державний акт на право приватної власності серія АЛ №217574).

За наявною інформацією, на даний час в межах території КП “Святошинське ЛПГ” Коцюбинською та Гостомельською селищними радами видані державні акти на право приватної власності на 501 та 81 земельні ділянки відповідно, загальною площею понад 100 га, що суперечить вимогам чинного природоохоронного та земельного законодавства України, зокрема суперечать діючим положенням Центрального Комітету КПУ та Ради міністрів УРСР від 20.06.1956 р. № 673 якою в постійне користування Київській міській раді народних депутатів було передано 32359,00 га земель державного лісового фонду, постійним користувачем на даний час яких являється “Святошинське лісопаркове господарство”.

В кварталі 27 вид 5 Святошинського лісництва на замовлення Управління водного господарства у м. Києві та Київській області представниками ТОВ “Альянс Будівельників України” без відповідної дозвільної документації проводяться роботи з поглиблення дна та розчистки водойми на річці Любка.

В результаті даних робіт самовільно вийнято та складовано на площі 230 кв. метрів мулистий ґрунт, а також пошкоджено 18 дерев до ступеня припинення росту, що порушує ст.. 40,51,68 Закону України “Про охорону навколишнього природного середовища”, ст.ст. 17,18,19,24,29,57,69,109,110 лісового кодексу України, ст.ст. 5,10,40 Закону України “Про рослинний світ”, ст.ст. 2-4 Закону України “Про мораторій на видалення зелених насаджень на окремих об’єктах благоустрою зеленого господарства м. Києва” (копії розрахунків та акту перевірки додаються).

Перед початком вказаних робіт (ставка) було осушене шляхом спускання води через перепускний шлюз дамби, проектна документація на проведення даних робіт відсутня, оцінка впливу на навколишнє природне середовище не проводилась, що є порушенням 8,14,15,34,50 Закону України “Про екологічну експертизу”.

У зв’язку з вищезазначеним Головою комісії з ліквідації – заступником начальника Державної екологічної інспекції в м. Києві прийнято рішення про призупинення проведення ТОВ “Альянс Будівельників України” робіт з поглиблення дна та розчистки руслової водойми на річці Любка в кварталі 27 вид 5 Святошинського лісництва КП “Святошинське лісопаркове господарство” у Cвятошинському районі м. Києва.

Дана ситуація стала можливою у зв’язку з відсутністю державного акту на право постійного користування землями лісового фонду КП “Святошинське лісопаркове господарство” та потребує негайного вирішення.

Враховуючи вищезазначене, просимо Вас прийняти відповідні рішення з метою недопущення зменшення територій земель лісового фонду переданих в користування громаді міста Києва.”

Попри заборону продовжувати роботи й опломбування техніки працівниками державної екологічної інспекції, роботи тривають й за підрахунками лісників лише за останні кілька днів у по периметру озера знову вирубали близько 70 дерев.

Дізнавшись про нові рубки біля озера, у Київраді редакцію повідомили, що тепер це питання вивчає прокуратура.

6 коментарів

 1. Шерлок Холмс 9 Грудня 2011 at 09:39

  Отже, київрада наполягає на призупиненні робіт на озері. Все логічно – лісова територія навколо озера належить Києву. Схоже, озеро спустили і тепер йому прийшов каюк взагалі! Але виникає питання – чому облрада виділила гроші на “ремонт” озера, знаючи, що воно київське? Пригадуєте, “ремонт” ініціювала депутатша облради Семко. Схоже, їй так і не вдасться захопити територію навколо озера, разом з Садовським і гопкомпанією. Вийшла взагалі комедія: обласних прощєлиг-депутатів звідси поженуть, а київським озеро взагалі до лампочки. Типова схема банкрутсва будь-якого заводу, аби потім його акціюнувати. Тож на арену має вийти третій хазяїн озера. Хто він?

 2. Компроматор 9 Грудня 2011 at 13:50

  Авжеж, на сьогодні тривають судові спори з приводу розподілу території між Києвом та Київською областю, однак Київрада на це не зважає і намагається якомога швидше зробити те, що за великим рахунком треба було зробити ще багато років тому. А стосовно озера, то відповідно до законодавства Водгосп без будь-яких дозволів та погоджень на знесення дерев має право проводити чистку прибережної зони водних об*єктів – Постанова КМУ від 12.07.2005 року №557. А Водгосп у нас поки що один на Київ та область, і думаю їм видніше.
  А Київрада, на хвилинку, тільки дні народження свого чільника за кордоном може профінансувати, а не розчищення водойм. В той час облраді респект за те, що знайшла гроші розчистити озеро, яким Коцюбинчани постійно користувалися понад 50 років, і яке зараз вже в такому занепаді, а все завдячуючи Святошинському лісгоспу та Київраді за їх бездіяльність.
  Автор статті розбирися зі своїми думками і досить плясати під дудку Попова, ти ж за Коцюбинське чи за Попова?

  • Дмитро Хмельницький 9 Грудня 2011 at 18:16

   На мою думку, автор статті не за Попова чи Присяжнюка, а – за ліс і його збереження. Це принципово.

   Зрозуміло, що кожен міряє діла інших категоріями власної зіпсутости, але це не означає, що потрібно навішувати ярлики. Навколо Києва і Коцюбинського має бути зелений ліс зі струмками і озерами, а не котеджі для багатіїв і паркани, як це в Козинці біля Дніпра наприклад. 10 км дороги, а до води підійти нема як. Ні до Дніпра з одного боку, ні до річки Козинки з іншого. Ви цього хочете?

 3. Шерлок Холмс 9 Грудня 2011 at 19:12

  Респект Компроматору за владение матчастью! Похоже из наших депутатов.
  Но! Я тоже больше (интуитивно) доверяю Попову. Как-то не верю я в святое желание госпожи Семко вот просто так почистить озеро за сотни тысяч бюджетных гривен. Ну вот поставьте себя, Компроматор, на место депутат облрады. Ну и интерсно было бы Вам лично иницировать очистку озера Супой, что в Яготине? Проголовать? Да, возможно. Но что бы так вот, инициировать идею, выбить под это деньги, приехать на сельраду и орать? Чего эта Семко так рьяно орала на сельраде? Неужто так распереживалась за озеро наше? С чего бы, а Компроматор?

  • Александр 15 Грудня 2011 at 13:04

   Когда кто то делает правильные вещи, почему то идет недоверие. Ну а на Ваш взгляд, что может случиться плохого из чистки озера?? Может всётаки ничего? Может наконец то нашелся человек, который не на карман работает, а что то для людей делает?? А результат мы проверим после окончания работ на озере. Я там был и видел, не плохо получается.

 4. не депутат 16 Грудня 2011 at 12:17

  Правильные вещи КТО-ТО делает? И на карман свой не работает?
  Ну-ну,посмотрим, наивный Вы наш Александр….

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539