Діти з температурою, дорослі у виразках – стратегічна ініціатива від президента?

12

Через спеку у Дніпрі та озерах Києва заборонено купатисяАвторка: Ірина Федорів

Перед Трійцею місцева влада Гостомеля, депутати Ірпеня та представники Київської облдержадміністрації незаконно для піару відкрили озеро в Гостомелі. Пляжного паспорту водойма не має – тому купатись у ньому не можна. Це визнали потім всі.

Але громаді після ефектного відкриття правду вирішили не повідомляти, бо на заході коштом здоров’я і загрози життю громадян вирішила пропіаритись сім’я Ірпінського депутата Юрія Прилипка, який так помпезно відкривав озеро й запевнив громаду, що все безпечно: у воду можна лізти.

Організатори масового заходу на воді запевнили, що озеро відкрили на виконання стратегічної ініціативи президента України – Віктора Федоровича Януковича, який закликає саме так вкладати в майбутнє дітей.

(Ми проінформували Адміністрацію президента про цей факт, аби вони знали, як на місцях насправді втілюються в життя “стратегічні ініціативи”, які несуть загрозу життю і здоров’ю громадян, зокрема дітей).

Ірпінська СЕС, яку очолює колега місцевого політика Прилипка, депутатка Ірпінської ради Галина Савчук, надала для Прилипка й місцевої влади результати аналізів води, які, що нікого не здивувало, відповідали всім нормам держстандартів.

Рік тому Савчук зробила цю ж послугу для одіозного Петра Мельника, який зараз безслідно зник. “Регіоналу” виписали “потрібні” результати для відкриття озера поблизу селища Коцюбинське, яке теж не мало пляжного паспорту.

Це було зроблено для передвиборчої кампанії екс-ректора податкової академії, якому так треба було здобути недоторканість за будь-яку ціну, що він не гребував навіть здоров’ям дітей.

Зі сцени депутатка і керівниця СЕС Савчук рік тому запевнила своїх же сусідів – вода безпечна й відповідає нормам.

Біля озера, куди загнали масово дітей, не було ані рятувалників, ані кваліфікованих медиків.Пляжного паспорту тут теж не було, але всі на камеру цинічно брехали, що він є.

Як потім з’ясувала прокуратура, вміст лактопозитивник паличок в озері поблизу Коцюбинського перевищував в кілька разів допустиму норму.

В Гостомелі цьогоріч очільниця Ірпінської СЕС Савчук традиційно запевнила – вода прекрасна.

Сайт Гостомельської селищної ради, після скандалу в ЗМІ запевняє читачів: “за всіма показниками якість води значно краща, ніж передбачено встановленими державою обов’язковими вимогами.”

І нікого не хвилює, що громаді запропонували офіційно скупатися у водоймі, яка не має пляжного паспорту. Немає акту про водолазне обстеження дна, немає кваліфікованих рятувальників. Є лише один сумнівний аналіз від місцевої підконтрольної СЕС.

Після відкриття озера в Гостомелі через кілька тижнів почала масово дохнути риба.

Тому журналісти відреагували миттєво й знову звернулися до контролюючих органів та до Київської облдержадміністрації.

Прокуратура після перевірки таки знайшла численні порушення закону, про які писали журналісти.

“Даний об’єкт функціонує з порушеннями вимог наказу МНС від 03.12.01 N272 “Про затвердження Правил охорони життя людей на водних об’єктах України”. Так, відсутній паспорт пляжу та відповідні матеріали (паспорт підводної частини акваторії пляжу, акт водолазного обстеження дна акваторії пляжу, карта виміру глибин дна акваторії пляжу, акт про усунення перешкод з дна акваторії пляжу); відсутня радіофікація (гучномовці для інформування відпочиваючих),” – йдеться у відповіді Прокуратури Київської області телеканалу СТБ.

“Відсутні обладнані рятувальні пости; межу купання не позначено на акваторії буями; не встановлено стенди з рятувальними засобами; не обладнано стендами з матеріалами щодо попередження нещасних випадків на воді; не встановлено щити з написами “КУПАТИСЯ ЗАБОРОНЕНО!” у місцях, заборонених для купання, а небезпечні місця на акваторії не позначено віхами або буями з написом “НЕБЕЗПЕЧНО!”; не організовано постійне чергування кваліфікованих спеціалістів, забезпечених медичними засобами,” – перераховують далі у відповіді на журналістський запит.

У прокуратурі також зазначили, що за те, що озеро відкрили з порушенням цих норм, старшого інспектора з благоустрою Гостомельської селищної ради Дмитра Омельченка притягнуто до адміністративної відповідальності. Відповідну інформацію напраили міському голові ірпеня Володимиру Скаржинському.

Про це, звісно, на офіційному сайті селищної ради Гостомеля ані півслова. 

Тут мешканцям селища розповідають, що вода в озері безпечна для людей. На офіційному сайті натякають: рибу потруїли зі злим умислом.

“Аналізи виконувала Державна екологічна інспекція Київської області, що знаходиться за адресою вул. Васильківська, 3. Дослідження показали, що у воді Центрального озера не зафіксовано перевищення ГДК; більше того – за всіма показниками якість води значно краща, ніж передбачено встановленими державою обов’язковими вимогами. Ми надали спеціалістам копію заключення від 30 травня, яке робилось напередодні відкриття Зони відпочинку. Порівнявши результати первісних аналізів з наступними, інспектори зауважили, що причини загибелі риби слід шукати не у водоймищі; вірогідно, не обійшлось без людського втручання,” – йдеться на сайті селищної ради.

Місцеві рибалки наявність у воді хлоридів, про яке йдеться на сайті коментують таким чином:

“Ну хто може туди ту хлорку кинути? Ну я читав в інтернеті, що вони там пишуть і натякають, що це місцевий депутат Марчук, який і повідомив пресі про незаконне відкриття цього пляжу, потруїв з своїми спільниками рибу. Це маячня. Зимою він з нами лунки прорубував, суботники робили навколо озера, надавав техніку, за власні кошти вивозив сміття ” – розповідає член громадської організації “Гостомельський клуб рибалок” Володимир Пендюренко.

“Риба здохла швидше за все через відсутність кисню у воді. А може таким чином бактерії подіяли. Прилипко обіцяв зробити протічну воду в ставку – так і не зробив. Рибу запізно запустили. Треба було ранньою весною, а запускали наприкінці квітня, коли потім почалась аномальна спека. Риба не акліматизувалась. Але головна небезпека не для риби – для людей. Після видобутку піску глибина озера стала вкрай небезпечна. Було близько 1,5-2,5 сантиметрів, а ми плавали човном і одразу йде урвище від 3,5 до 7 метрів. Там діти плавають, та й дорослому мало що може статись,” – додає рибалка.

Місцеві мешканці жаліються не лише на дохлу рибу, але й сильний сморід.

“Чую, що запах риби вонючий, уже тут палочки стільки, що ого-го. Прийдеться цей пляж закривати, бо воняє во всю. Якраз іде північний вітер і воніщє таке, що вообще. Надо щось рішать із цим вопросом,” – говорить гостомельчанин.

Те, що носом чують гостомельчани, в експерти в області “не змогли” виявити навіть в лабораторіях.

Перевірка якості води прокуратурою Київської області показала, що якість води в озері відповідає санітарним вимогам.

Але тут все зрозуміло. Прокуратура Київської області повинна в своєму розслідуванні спиратись на результати місцевої, тобто Ірпінської, СЕС. Так передбачає адміністративний устрій.

З огляду на те, що в озеро зливались нечистоти, що не заперечужє навіть депутат Ірпінськох ради Юрій Прилипко, який відкривав пляж, такі результати працівників преси – здивували.

Особливо тоді, коли, окрім інформації про появу дохлої риби, стали відомі факти захворювань з-поміж гостомельчан.

“Я знаю про випадки, коли після купання в озері, як його відкорили, в хлопця на всьому тілі з’явились виразки. Те ж саме трапилось з його сестрою. Ще один випадок трапився з маленькою дівчинкою. Пілся купання в неї різко піднялась температура. Виявили кишкову паличку. Лікувалась вдома, батьки дуже просили, щоб не відправляли до лікарні, оскліьки мають кошти забезпечити приватний приїзд медпрацівників. Багато людей про свій стан здоров’я інформацію не розголошують на загал,” – говорить депутат Гостомельської селищної ради Юрій Марчук.

Журналісти програми “Вікна-Новини” розшукали тих, про кого розповідає місцевий депутат Юрій Марчук.

“Покупався і через декілька днів з’явилось щось таке незрозуміле, чіхалось, більше потім не з’являлось, пішов до лікаря,” – каже Богдан, який соромиться показувати на кмеру своє обличчя.

Батьки ж малечі, яка злягла, сьорбнувши воду в озері, відмовились від інтерв’ю на камеру, але телефоном підтвердили – справа дійсно в озері й з Прилипком будуть розбиратись самостійно.

Щоб перевірити, чи бува Ірпінська СЕС і цього разу не намалювала бажані для місцевих політиків висновки, телеканал СТБ своїм коштом офіційно замовив бактеріологічний аналіз води в гостомельському озері у столичної СЕС.

Воду працівники столичної лабораторії, з якою телеканал уклав офіційно договір, брали на початку, по середині і наприкінці водойми.

“Санепідемслужба не ремондує на сьогоднішній день купання” – твердить Юлій Жигалов, директор Київського лабораторного міського центру Держсанепідслужби України.

А ось і офіційні висновки столичної СЕС.

Для непаспортизованих водойм (де немає пляжу й де не купаються люди) норма лактопозитивної палички становить 10 тисяч, я там де є паспорт і відкрито пляж – 5 тисяч.

У Гостомелі рівень лактопозитинвої палички зашкалює в кілька разів.

Більше того, тут виявили ентерококи та кишкову паличку – це продукти життєдіяльності людей або тварин. Що може означати кілька речей: несанкціонований злив каналізації в озеро, некультурну поведінку тих, хто купається у воді або випас великої кількості худоби поблизу води (останнє не спостерігається поблизу цього озера).

Саме така e.coli поклала на ліжко з температурою трирічну дитину. У неї знайшли цю ж саму кишкову паличку.

Чим вища температура води – тим більше розмножуються бактерії. А у спеку відвідування водойм стає більш масовим.

Для порівняння, хоч у Київському морі немає пляжного паспорта, але результати проб води засвідчили – якість води придатна для купання.

Не пройшло й року, як це вже другий виявлений випадок кричущих порушень з боку СЕС, яку продовжує очолювати депутатка Ірпінської ради.

Копію аналізів, які контрольно провели коштом телеканалу, ми направимо до прокуратури, аби там з’ясували, яким чином двічі поспіль для відкриття озер за участю політиків СЕС Ірпеня дає такі відмінні результати, які поставили під загрозу здоров’я і дітей і дорослих.

“Добре бізнес так будувати. Перше вивозимо пісок з озера у невідомій кількості. Бюджет селища втрачає мільйони, а вони прикриваються тим, що нібито почистили для громади озеро, щоб купались. Друга вигода – публічно відкриваємо пляж для піару, хоча на ньому не можна купатись, але влада про це воліє промовчати. А далі будуємо новий бізнес – торгові точки на озері, оренда шезлонгів, катамаранів, продаж поблизу води алкогольних напоїв. Хтось заробляє гроші, а чиїсь діти влітку страждають від температури, а хтось місяць лікує висипи по всьому тілу,” – додає Марчук.

Як виявилось, під час відкриття озера почесний громадянин Гостомеля Юрій Прилипко, який і зробив громаді такий “подарунок” як небезпечний пляж, вирішив поблизу озера зробити ще одне благо – паркінг.

Щоправда, власника ділянки він про це не запитав. Так на ділянці простого смертного проти його волі почали паркувати машини.

“Я особисто телефонувала Прилипку щодо цього правопорушення. Він підняв слухавку й сказав, що відпочиває у Греції. Тобто, поки громадяни купаються в небезпечній воді в Г (остомелі), наш “меценат” насолоджується безпечними пляжами Г (реції),” – розповідає місцева журналістка Олена Жежера.

Власник ділянки, гостомельчанин Вадим Литвиненко, розповідає про те, чим закінчилась його розмова з Юрієм Прилипко.

“Зараз ділянку машини укатали в асфальт. Там щодня стоїть більше сотні автомобілів. На мою вимогу прибрати машини з моєї території Прилипко сказав, що може взагалі в мене ту ділянку забрати. Сказав, якщо я за три роки не побудувався, він у мене її забере. Сказав, що говорити нема про що – зустрінемося в селищній раді”.

І вже не дивує те, що коли права непочесного громадянина Гостомеля порушуються почесним громадянином, на сайті офіційної ради селища подається от яка позиція з уст працівника зони відпочинку “мецената”:

“І за парковку постійно сваримось. Я все намагаюсь їм догодити. Вкопував стовбці і вішав цеп, щоб виїзд вільним залишався, одне місце для машин відвів – аж вони і тут всі зговорились, викликали власника ділянки такої занедбаної, що на ній вже не метрові бур’яни, а прямо дикі дерева повиростали. Він і сам землею не користується, і гостомельчанам не дає. Місця тут хороші, живописні – побудувались безконтрольно і все їм заважає.”

Виходить людина, якщо у неї трава на ділянці росте або немає досі будинку – втрачає право власності у Гостомельській Республіці.

Зясувалось, Юрій Прилипко має в регіоні доволі потужне лобі.

Щойно ми підняли тему з незаконним відкриттям озера, як почали телефонувати на приватний мобільний не останні люди з області з проханням залишити хорошу людину (за їхньою версією, “хороша людина” – Прилипко) у спокої. І переконували: відкриття озера – це хороша ініціатива від “Партії регіонів” (Сумнівно, щоб в Адміністрації Президента про таке знали).

Лобісти переконували, що громадяни й так купаються й тут є лише один позитив, коли з’явились лежаки, катамарани й такий комфорт, який і стимулює більшу кількість людей лізти у небезпечну воду.

Коли не подіяли слова про те, що влада, яка обрана народом не може порушувати правила встановлені державою й офіційно відкривати для купання водойми, де небезпечно купатись громаді, зокрема дітям, довелось вдатись до образного порівняння.

У Приірпінні, через яке тягнеться залізниця, є таке явище, як зачепінг. Молодики задля бурхливих емоцій й розваг чіпляються за електрички. Бувають випадки, коли такі поїздки стають для екстремалів останніми в житті. Бувають випадки, коли вони калічаться й обпікають майже всю поверхню тіла електрострумом. Це небезпечно для здоров’я й життя.

Так само, небезпечна вода в цьому озері для здоров’я дітей.

Є пропозиція місцевим “меценатам”, які вважають офіційне відкриття небезпечних водойм нормою, приварити старі тролейбусні сидіння до потягів ззаду (бюджетний варіант) й прив’язати якусь стару мотузку – аналог паску безпеки.

Все одно лазять. Все одно ж небезпечно, а так влада подбає про комфорт й створить, так би мовити, сприятливі умови для зачепінгу в країні. Місцева влада оголосить, що це – на виконання стратегічних ініціатив Президента.

Звучить дико, але суть така ж, як з “благою” метою – відкриттям небезпечного пляжу для громади.

Мельник за те, що заради піару закликав дітей купатись у небезпечній водоймі, не поніс тоді належного покарання. Але історія розставляє все на свої місця. Тепер він тікає і від громади, і від держави, і від усього світу.

За червону стрічку на відкритті озера потрималось немало відомих людей.

Поки ж за хворих дітей реально поніс копійчану адміністративну відповідальність лише той, хто відповдає за благоустрій в селищній раді.

Коні не винні. Це українська класика.

Приірпіння – знаний регіон, де мешкають люди з магічними властивостями. То Петро Мельник з руки знімає браслет і залишає його неушкодженим правоохоронцям, то Ірпінська СЕС видає на-гора результати аналізів води, згідно з якими небезпечна вода стає безпечною й мало не цілющою.

А громада й досі плаває, перепрошую, в фекаліях. І це все працівники Київської облдержадміністрації називають виконанням стратегічної ініціативи Президента.

ЗАВІСА

Епілог 

(За два місяці у Київській облдержадміністрації, до якої входять всі Приірпінські республіки, так і не надала відповідь на офіційний запит телеканалу СТБ щодо незаконного відкриття пляжу, в якому до речі брали участь і представники КОДА.

Це особливо складний випадок, який не передбачений Законом України “Про доступ до публічної інформації“. Але це законодавство України – іншої держави, тому сила цього закону, із зрозумілих причин, не поширюється на федеративний устрій Київської обласної федерації).

Авторка: Ірина Федорів. УП.

 
Редакція надає можливість читачам ознайомитись із копіями результатів аналізів СЕС.

12 коментарів

 1. ГОСТОМЕЛЬЧАНИН 20 Серпня 2013 at 16:55

  Неприятно читать – совсем уже людей за лохов держат! Наверно жителям из Гостомеля виднее, чем журналистам из Коцюбинского, что здесь происходит. Хуже бульварной прессы: выкручивают, извращают и откровенно лгут. Ясно, что статья на заказ написана. Не знаю, как у вас в Коцюбинском, в Гостомеле никто не слышал ни о каких случаях заболевания, связанных с озером, большинству нравится зона отдыха, тем более, что она бесплатная, люди приходят с удовольствием. НИЗКО ЗАПУГИВАТЬ ЛЮДЕЙ ЗАВЕДОМО ЛОЖНОЙ ИНФОРМАЦИЕЙ РАДИ ПИАРА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  92.249.67.**

 2. NIKA 20 Серпня 2013 at 18:00

  в шоці від цієї статті!! вона майже дослівно повторює публікацію 20 червня. дивно, що людям, які не мають ніякого відношення до Гостомеля, так поперек горла став Ю. І. Прилипко. людина потратила свої особисті кошти, щоб зробити куточок селища кращим. якби кожен в мірі своїх сил робив те саме, жити б стало легше. проте декому більше подобається поливати брудом добрі справи інших, ніж самому щось хороше робити. мої діти займаються спортом і я вдячна Ю. І. Приилипку за те, що на Центральному озері з”явилось місце, де можна тренуватись – тепер не треба їздити далеко. їдучи маршруткою по головній вулиці приємно бачити у вікно облагороджену територію з контейнерами для сміття, сидіннями, дитячою площадкою, а не закинутий пустир, біля якого страшно вночі проходити, через те що бомжі і п”яниці по кущах лазять. живучи в Гостомелі поряд зі ставком не чула, щоб хтось хворів через озеро. це просто абсурд, якби була правда – імена б назвали.

  195.211.141.**

 3. NIKA 20 Серпня 2013 at 18:46

  зробили якісь фоторафії документів, що не можна роздивитись ні “шапки” з офіційною назвою установи, ні печатки, і взагалі обрізані – невідомо хто і коли їх робив, ці ваші аналізи. от на сайті селищної ради ясно видно, де і ким робились проби води. розраховуєте, що людина тільки побачивши здалеку якийсь бланк вже віритиме на слово в те, що написано. ця стаття має мало спільного з реальною ситуацією в чселищі, і інтересами простих гостомельчан.
  а у відео СТБ працівник СЕС говорить про якісь умовні водойоми, не називає Гостомельського, про паличку розказує колишній працівник зони відпочинку Оксьонінко – як йому вірити,він в хімії не розуміється і зацікавлена сторона, за щось злий на Ю. Прилипка от і вирішив помститись – наговорити. білими нитками ваша стаття шита – в Гостомелі нею нікого ви обдурите

  195.211.141.**

  • Editor 20 Серпня 2013 at 19:28

   На Ваше прохання редакція сайту надає скановані копії документів, щоб всі охочі з ним могли ознайомитись.

   Але навіть у витягах документів, які наводить автор, є печатка і дата проведення аналізів.

   До того, як опублікувати у тексті витяги з висновків, які підписані керівником лабораторії Жигаловим, чий підпис відуалізується, подається цитата пана Жигалова, де і зазначаєтсья його повна посада.

   І у сюжеті СТБ Жигалов коментує саме це озеро, оскільки сам підписував відповідні документи. Якщо буде позов до суду, то журналісти, як правило, вихідники зберігають й зможуть використати його як доказ.

 4. власник паю 20 Серпня 2013 at 18:54

  НЕ одного гостомельчанина прилипон зробив бомжем. Десятки жителів гостомеля лишив домів, участків, паїв. Деякі до цих пір під офісом чекають обіцяних грошів.

  146.0.81.2**

 5. Олена 20 Серпня 2013 at 22:02

  Яка різниця, де живе журналіст? Щоб писати про Гостомель, не обов”язково там жити. Скоро прізвище “прилипко” буде як “тітушко” – використовуватися для опису негативного явище не лише в окремому селищі.
  Що стосується аналізу, то на сайті Гостомельської ради висить хімічний аналіз води в озері, а не бактеріологічний.
  Виходить, що ірпінська СЕС і прокуратуру надурила?
  Хоча, чому дивуватися, якщо прокурори стрічки на відкритті небезпечних водойм без паспорту перерізають…

  77.52.133.1**

 6. від організаторів зони відпочинку 25 Серпня 2013 at 10:00

  З огляду на появу статті, а також попри те, що журналісти СТБ в приватній розмові з Ю. І. Прилипком 22 серпня приносили вибачення за публікацію неперевірених даних, організатори зони відпочинку вирішили ініціювати проведення повторних незалежних фізико-хімічних і бактеріологічних досліджень.
  Усі бажаючі запрошуються взяти участь у відкритій процедурі зняття проб води для аналізів у Київській та Ірпінській СЕС, що відбудеться у вівторок 27 серпня о 9:00 на Центральному озері в Гостомелі.
  З повагою, організатори зони відпочинку

  88.155.40.1**

  • Сашко Бойко 26 Серпня 2013 at 13:43

   Може представитесь?

   Бо “від організаторів” виглядає як “на заборі написано”, так само як і про псевдо-вибачення (хто? перед ким? і гловне: за що?)

   Я отак само скажу, що достеменно знаю, що Прилипко дуже сильно тисне на людей – “профілактичні” примусові розмови з тими, кого показали на телеканалі.

   Пляжного паспорту нема, аналізи погані.Тобто виходить, за Вашою версією, канал повідомив неправдиву інформацію і паспорт є
   (але прокуратура стверджує що паспорту таки нема і притягнув навіть до адмінвідповідальності якусь сіру мишу. Тоді за що вибачення?)

   А якщо ж за Вашою версією результати аналізів СЕС купили, то мають сісти і ті, хто від каналу СТБ підкупили СЕС, і працівники СЕС. Хочете сказати, що телеканал СТБ визнав, що дав фальшиві результати? Коли притягнуть до відповідлаьності?

   А як ні – то все інше від лукавого.

   46.118.228.2**

 7. гостомельчанин 27 Серпня 2013 at 12:13

  Після виходу сюжету на СТБ і статті на kotsubynske.com.ua про озеро в селищі Гостомель, проти учасників сюжету почалися репресії. Людей, які давали інтерв’ю відловлюють на вулиці, і в примусовому порядку доставляють в офіс прилипона. Там чинять тиск, погрожують відкриттям справ, змушують відмовитись від слів, які вони говорили в сюжеті та під диктовку змушують писати заяви на ініціатора сюжету. Припускаю, що найближчим часом можливі побиття, пошкодження майна, підпали – це є методи “виховання” прилипона і його опричників. Сьогодні опробовують методи на одному, а завтра це торкнеться кожного. Захисту шукати ніде, так як гостомельська міліція знаходиться в підвалі офісу мецената, і в той же час, на першому поверсі завжди присутні “тітушки”. Досить мовчати, не дайте перетворити наш Гостомель на прилипівку.

  146.0.81.2**

  • Sportsman 28 Серпня 2013 at 14:13

   узнал Богдана из сюжета СТБ – вместе в тренжарный зал ходили. спрашивал, действительно ли он заболел после купания в озере. Богдан говорит, что так сказать его научил тренер и депутат Ю. Марчук (о котором в статье пишется – он против зоны отдыха постоянно выступает)и меня Марчук сделать то же подговаривал, но я как-то отлинял. никаких синяков и следов от побоев я на Богдане не заметил, но он рассказывает, что когда увидел сюжет и понял как журналисты перекрутили его слова, то пришел попросить прошения у Ю. И. Прилипка, что пошел на поводу у тренера, который его использовал в своих посторонних целях. вот как эти статьи пишутся:)) видно нет независимых журналистов – на этом сайте явно за Марчука строчат:)) да и под ником “гостомельчанин” сам Марчук скрывается – больше некому)))

   95.158.48.**

 8. Yahoooooею 29 Серпня 2013 at 17:29

  Sportsman,ещё скажи,что Богдану этому язвы на пузе понарисовывали специально для сюжета…Люди видели,как отлавливали участников сюжета …и могу только представить ,как они “прощения просят” у илича))) после этого отлова с угрозами …

  212.90.163.**

 9. опять двадцать пять 30 Серпня 2013 at 10:55

  Yahoooooею!!! о чем ты пишешь?! какой отлов?! какие люди видели?! кого еще “отловили”? уведомь – будет интерессно:)) типа в этом сюжете было что-то такое сверхскандальное – так, соврал дурак, что заболел из-за озера. почему тогда никто другой не заболел? сам подумай или ты не в адеквате? анализы какие-то запостили: ну сто раз ведь на гостомельском сайте писали, что открыли зону отдыха а не пляж, а им по фигу, лишь бы писать – надоело уже, как-будто в Гостомеле других проблем нету.

  195.211.141.**

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539