Стартувало будівництво Bionic Hill: люди у екс-військовій частині воюють за житло

4

Вздовж вулиці Пономарьова селища Коцюбинське, що вкраплене в територію Києва, до військової частини прорили траншею та проклали силовий кабель. У лісі з’явились піддони з червоною цеглою.

До редакції сайту громади Приірпіння почали телефонувати схвильовані коцюбинчани, бо були переконані: піддони з цеглою при дорозі залишили ті, хто хоче розпочати будівництво у скандальному Біличанському лісі, який незаконно депутати селищної ради Коцюбинського роздали в приватну власність собі та підставним особам.

“Схоже прокладають силовий кабель, якщо це кабель потужністю 2 мегавати (2 тис кіловат), який може живити мікрорайон. Це приблизно тисяча приватних будинків. Як правило в такому кабелі 4 жили, він має товщину 35-50 сантиметрів квадратних і його закопують в траншеї глибиною близько 1 метру,” – говорить інженер-електрик Ростислав Васильович, що мешкає в Ірпені.

“Згори повинне бути цегляне накриття. Кабель безпечний для громадян і може пролягати під дорожним покриттям, де ходять люди,” – додає фахівець.

У понеділок на машинах до військової частини привезли, очевидно, працівнииків, які мають розпочати роботу. З авто чоловіки з сумками попрямували в бік колишньої військової частини.

Тим часом тут продовжують жити 12 сімей, яким пропонують відселитись в 25-кілометрову зону.

Близько року тому ті, хто зараз проживає на території військової частини вже скаржились редакції сайту громади Приірпіння на те, що їх хочуть відселити занадто далеко.

“Нас не влаштовує те, що нам пропонують: однокімнатна квартира в Бузовій. Ми хочемо квартири в Коцюбинському, а не 25-кілометровій зоні від Києва,” – бідкається молода мати Ольга.

Мешканці, що живуть посеред лісу, бідкаються, що їм погрожують за незгоду переселитись відключити світло та воду.

Старші люди, які пропрацювали у військовій частині, жаліються, що на територію до них навіть рідні не можуть зайти у гості.

Цим сім’ям пропонують, як варіант, переїхати в Бучу або Бузову. Люди ж наполягають, що їм мають надати житло в Коцюбинському.

Територія військової частини, яка раніше належала Міноборони, була віддана в приватні руки рішенням Київської ради, відтак, якщо житло дійсно мають надати у тому ж населеному пункті, то мешканці військового містечка мають право розраховувати на квартири в Києві, а не поза його межами.

Попри те, що це територія Києва, мешканці колишньої військової частини зареєстровані як виборці в селищі Коцюбинське і за них відповідає депутат і секретар селищної ради Олександр Ковтач.

Мешканці кажуть, що не чули, щоб цей місцевий урядник намагався допомогти їм у вирішенні цього питання, хоча в селищі про поневіряння сімей колишніх військових начувані.

“Да, це наш депутат. Я за нього не голосував. До мене він особисто не підходив і не питав, що до чого і де я хочу жити,” – говорить Олександр, що мешкає на території, де розпочали зводити Технопарк.

У той же час в Міноборони запевнили редакцію, що стоятимуть на боці сімей колишніх військовослужбовців й не кинуть людей напризволяще.

“Сьогодні відбулась неофіційна зустріч з керівництвом організації ТОВ “Столиця Центробуд”. На сьогоднішній день ця організація не може відключити людей від води та світла. Такі наміри є незаконними. У договорі, який підписало Міністерство оборони та ця організація чітко зазначено, що мають надати житло 33 сім’ям. 21 вже відселили. При чому в договорі зазначено, що це виключно за згодою людей,” – пояснює Прогонюк Сергій, перший заступник начальника голови квартирно-експлуатаційного управління Збройних Сил України.

Прогонюк зазначив, що під час останніх зустірчей товаристово підтвердило, що готове для діалогу й працює над тим, щоб запропонувати ті варіанти, які можуть влаштувати людей.

Нагадаємо, у квітні цього року Київрада схвалила детальний план території забудови Технопарку попри те, що на руках депутати не мали детальної документації.

Тоді ж активісти пікетували Київраду й вимагали утриматись від будь-яких рішень щодо Bionic Hill до підписання президентом України указу, який надасть лісу, що оточує цю територію природозахисний статус Національного парку.

За кліька місяців до того, як рішення прийняла київрада, оприлюднили детальний план забудови Bionic Hill.

Торік техніко-економічне обґрунтування проекту затвердив Кабмін ще у 2012 році.

4 коментарі

 1. Олександр Дядюк 28 Серпня 2013 at 19:34

  Ст. 41 Конституції – примусове відчуження об’єктів права приватної власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності, на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умови попереднього і повного відшкодування їх вартості.
  Такий закон є – це Закон України від 17.11.2009 N 1559-VI, «Про відчуження земельних ділянок, інших об’єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності.
  Ст. 7 цього закону встановлює ВИЧЕРПНИЙ перелік таких випадків. Ваш до нього не належить. Відтак у вас забрати житло можуть лише виключно за вашої згоди. Я, як юрист представляв інтереси ряду мешканців мікрорайону у Києві, який мали реконструювати, так ми добились, що забудовник задовольнив всі наші апетити. Готовий безкоштовно проконсультувати, як захищатись ysovka@meta.ua

  77.87.41.1**

 2. Никита 30 Серпня 2013 at 00:40

  Тут даже не то, что люди хотят или не хотят переезжать в 25 километровую зону , может многих это и устроило, но идти снимать квартиру у “какого то дяди”, а это тот вариант который сейчас предлагают, ни кто не хочет. Мол переселитесь, а документы на квартиры мы Вам потом предоставим. И при этом отчитываются своим хозяевам, что мол они не хотят переезжать, мы им такое жилье предлагаем а они такие….
  Во вторых жителей городка просто напросто сделали бомжами. К Коцюбинскому совету не относятся, Киевская область тоже открещивается, а Киеву и подавно не нужны. Кто и как должен отселить тоже не говорят. Не понятные люди, якобы представители ООО Столица центрБуд, предлагают жилье но при этом ни каких документов не предоставляют. Хотя Столица ЦенртБуд с 2008 года не имеет ни каких прав на эту земельный участок, не является ни застройщиком ни инвестором. И еще не знаю как, но та же Столица центр Буд когда отказалась от оренды участка и его передали ЖитлобудСервису, а тот в свою очередь ООО Бионик ленд, каким то не понятным образом повлияла на Киевскую городскую администрацию, что она своим решением убрала пункты по переселению жителей городка из своего решения при передачи в аренду земли Житлобуд сервис. Так и получается, что земельные участки сейчас продаются в месте жителями.

  5.45.192.**

 3. Олександр Дядюк 2 Вересня 2013 at 12:10

  ТОВ “Столиця центробуд” немає до цієї ділянки жодного відношення. На сьогодні, цілком можливо, що це фірма пустишка. Якщо мешканців переселять без правовстановлюючих документів на нове житло – за договорами з ТОВ “Столиця Центробуд” то завтра може виявитись, що власник того нового житла – викине вас на вулицю (в тому числі через суд – БО ЮРИДИЧНО У ВАС НІЯКИХ ПРАВ), а ТОВ “Столиця центробуд” ви зможете лише поцілувати в одне місце – бо там на розрахунковому рахунку – нуль грн. нуль коп., і майна немає. Я дуже рекомендував би не поспішати. У нас в Києві, на мікрорайоні де я представляв інтереси мешканців – більшість виселилась ще в 2010 році отримавши квартири замість своїх, але декілька сімей, інтереси яких я представляв відмовилась від тих умов, які пропонував забудовник. Так, нам прийшлось воювати 4 роки (4 роки судів, і забудовник так і не виселив мешканців), в результаті він вимушений був укласти з нами мирові угоди і тепер мешканці отримують замість однієї – по 3 квартири (дві додакові кварти я думаю варті 4 років мороки). Як я вже писав ваш випадок не відноситься до переліку обовязкового примусового відчуження згідно Закону України від 17.11.2009 N 1559-VI, «Про відчуження земельних ділянок, інших об’єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності”, а відтак лише за вашої добровільної згоди, якщо забудовник зробить вам пропозицію, від якої ви не зможете відмовитись. Тому що, згідно ч.3, ст. 203 Цивільного кодексу України – Волевиявлення учасника правочину має бути вільним і відповідати його внутрішній волі.
  Вгідно ст. 627 Цивільного кодексу – Відповідно до статті 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору.

  77.87.41.1**

 4. Олександр Дядюк 9 Вересня 2013 at 17:37

  Мало того, що в держави вкрали земельну ділянку вартістю міліони. Мало того, що роздерибанили військове містечко – вони навіть ці 33 сімьї роблять бомжами.
  Згідно договору, за яким переселяють людей і який мені вдалось отримати – людей виселяють у квартири, які не те що їм не передаються у власність, ці квартири навіть у власність держави не передають – вони є приватною власністю навіть не забудовника, а “лєвої фірми”.
  Людей переселяють за липовими ордерами без належних правовстановлюючих документів, і цілком можливо, що після того, як людей переселять і знесуть їх старе житло (щоб не могли назад повернутись) – фірма продасть свою власність (квартири в які перевозять людей) – іншим особам, які (як повноправні власники квартир) викинуть людей на вулицю.
  І юридично це буде законно
  Ну обікрали державу – ладно, але ким треба бути, щоб обманювати людей, забирати в них житло на яке вони мають права і шляхом обману переселяти в те, на яке вони не мають жодного права.

  77.87.41.1**

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539