Війна за “Покровський” сквер

2

Сотня ірпінців повалила паркан забудовника у зеленій зоні.

Тут його городили впродовж кількох днів.

Ірпінців цікавило: хто нищить чергову рекреаційну зону.

На місце конфлікту виїхали люди новообраного міського голови Володимира Карплюка – заступниця Анастасія Попсуй та керуючий справами Максим Плешко.

Окрім місцевих урядників, на місце конфлікту прибула ірпінська міліція.

Члени територіальної громади наголошують – місцевій владі віри не ймуть.

Безымянный

Скандальний забудовник Володимир Карплюк, який таки виборов собі мерське місце в Ірпінській раді, переконує, в “Покровському” будують не що інше, як дитсадок.

Але частина територіальної громади наголошує, що зеленою зоною жертвувати навіть заради дитсадка не хоче, бо бачить інший вихід.

“Ви розумієте, що в місті повно недобудов. От їх і треба по-господарницьки добудовувати, а не нищити чергову зелену зону, як це робилось за попередніх мерів – Бондаря та Скаржинського. Ось подивіться, що зовсім поруч стоїть будівля. Приведіть її до ладу,” –наголошує місцева мешканка Ольга.

Безымянный

 

Влада вимушена була відреагувати на громаду, яка знесла паркан й мала свій погляд на розвиток міста.

“Ми вирішили розпочати будівництво трьох садочків в Ірпені за кошти, яку сплатять забудовники як пайову участь. Ми вивчили усі вільні ділянки в місті, де можна збудувати садочок. З’ясувалося, що вільні місця є лише там, де ростуть сосни”, – пояснює чому вирішили рубати дерева Плєшко.

Громада створила ініціативну групу, яка опитала громадян й напрацьовує пропозиції для розгляду.

Активісти, що повстали проти знищення “Покровського” мають свій проект, згідно з яким, як вони вважають і треба розвивати цю зелену рекреаційну зону.

Його розробив архітектор Ігор Юрчак. Зо півтисячі ірпінців підписувались саме під таким варіантом розвитку скверу.

Безымянный

Після цього були досягнуті домовленості щодо забудови площею на 0,38 га, але раптово загородили більше – 0,54 га.  Жодної документації на цей новий проект забудови активістам так і не надали. Біля паркану годі було шукати паспорт об’єкту будівництва.

Окрім цього, по факту, коли люди обміряли, то з’ясувалось, що загородити насправді 0,65 га.

Безымянный

Свою недовіру до дій влади висловлює і мешканка Ірпеня Яна Биховець:

“Він (Карплюк – прим. ред.) намагається зіштовхнути людей: “Ви проти дитсадка!”  Але ніхто ж не проти дитсадка. Не будуть нормальні люди проти дитсадка. Наскільки я знаю, норма, за законом, на одну людину 6 метрів квадратних рекреаційної території. А Ви бачите, скільки набудували? І от тут щонаймеше 2 титсячі людей. От і моножте на 6. ”

“Тут уже все забудували. Є право на освіту. Я сама потерпіла. Але Бог дає 60 – 70 років життя. де ж тоді проводити дозвілля? Як же бути з моїми правами? Я не розумію, як можна вбити одне, щоб дати життя іншому?”

Ще одна активна мешканка Ірпеня Юлія Шеховцова  виклала у мережі копію документу,  де видно, що дозвіл на побудову дитсадка на 140 місць у сквері скандальному забудовнику Віталію Ліневичу, з яким громада Ірпеня воює вже не перший рік і який є бізнес-партнером Ярослава Місяця, за бюджетні гроші дає мер Володимир Карплюк.

Ліневич

Нагадаємо, що дитячий садок був запланований на іншому місці, але без жодних дозволів і одразу ж після виборів, за наказом Володимира Карплюка там почалирубку дерев для піарного відркиття парку.

парк

Люди такими діями і цинізмом влади обурені й жваво обговорюють побачене в соцмережах.

Безымянный

Після того, як на сесії пост-фактум депутати узаконили безчинство Карплюка громада прийшла до Ірпінської ради 24-го грудня і там з’ясувала, що плани щодо Покровського парку змінились і не відповідали тому проекту, під яким поставили підписи близько півтисячі ірпінців.

Автор проекту, який підтримала громада, такою ситуацією обурений.

Безымянный

Але заступниця міського голови Анастасія Попсуй не поділяла ані занепокоєння Юрчака, ані занепокоєння громади.

Безымянный

На сесії ірпінці помітили людей в цивільному, які, на їхню думку, мали зупиняти силовий сценарій з боку громади.

“Людей було багато. Стояли в коридорі й висловлювали власну думку. Нічого не змінилось. Нова влада ретельно підготувалась. Побачив бійців у цивільному – чоловіків з 30 було. Перекривали кожен вхід. У фоє ще було чоловіків 7. Бойова охорона. Але вони не лише виконували функцію охорони. А після кожного слова головного аплодували,” – розповідає про побачене в раді Костянтин Грабар.

“Люди, які не могли через цей “контингент” потрапити до зали, згадували радянські часи, коли велась радіотрансляція сесії,” – додає Грабар.

Ось на цій сесії рада підтримала проект іншого архітектора – Косарева, директора “Ладапроект”, який проектує все будівництво Карплюка та Федорука в Бучі. І присутнім членам територіальної громади не сподобалося, що влада не враховує їхніх побажань.

Архітектор Ігор Юрчак рук не опускає:

“Таки прийняте рішення про зменшення ділянки будівництва дитячого садка у сквері “Покровський”? на 75 дітей з площею 0,38 га? Заступниця з гумнітарних питань Анастасія Попсуй вирішила, що мій варіант був зроблений з порушенням норм? Цікаво, а хто ж був експертом у цьому питанні?”

“Я б наполегливо рекомендував громаді не брати на віру те, що виходить від цього “фахівця з гуманітарних питань”, виходячи з того, в яку конфліктну колію завела громаду її невпинна діяльність. Будьмо уважні!”

В четвер увечері громада Ірпеня зібралася й повалила паркан у парку.

Але не дивлячись на спротив громади, представники забудовника у п’ятницю почали бензопилами пиляти сосни.

Безымянный

Місцеві кинулися рятувати дерева. І як результат зав’язалася бійка між місцевими й тітушками.

Одиного з місцевих побили ці нікому з місцевих незнайомі молодики, що охороняли паркан.

За силовий сценарій несе відповідальність завжди влада, яка допустила конфліктну ситуацію.

Варто зазначити, що міський голова Ірпеня Володимир Карплюк, який по суті є забудовником, почав масштабну піар-кампанію саме на парках та зелених зонах.

Так він з’явився на телеканалі Інтер та в студії Еспресо.

“Як правило, такі появи в ефірі, це або проплачена джинса або бартер. Журналістської цінності в тому, що глядач бачить на екрані немає. Просто в когось є бюджет або ресурс і вони його так витрачають, коли в країні війна,” – говорить джерело редакції на одному з телеканалів.

Нагадаємо, що піар-кампанією політиків-забудовників у Приірпінні займається скандальний політтехнолог Петро Щербина, який був медіа-консультантом Аделаджі.

У суботу на зборах активісти Приірпіння вирішили за будь-яку ціну зберегти цей сквер.

“Зараз йдеться про те, що люди хочуть відвоювати сквер для громади і своїми силами його облаштовувати. Всі погодилися з тим, що тут має бути парк”, – говорить Юрчак.


sam3Авторка: Ніна Костенко, журналістка

2 коментарі

  1. Севастополец 30 Грудня 2014 at 01:24

    Ирпенская громада просто обязана защитить парк от дерибанщиков. Нужно понимать что это тест на ‘Ирпенскость’. И это дело не только местной громады, но и всего региона!!

  2. Ошибка Карплюка 30 Грудня 2014 at 10:33

    Ошибка Карплюка если он считает себя народным мэром – это то, что он оставил на своем посту начальника отдела архитектуры и градостроительства г.Ирпеня Копача Михаила Ивановича. Ведь Копач был замешан во всех дерибанах земли в Ирпене. Он дерибанил и Месяцем, и с Денисенко, и со Скаржинским, теперь уже и с Карплюком. Это стратегическая ошибка мэра. Люди уверены , что это приведет в тотальному дерибану Ирпеня после утверждения новых границ. Почему бы не предложить это место архитектору Юрчаку. Это очень грамотный специалист. Но видно что Денисенко очень влияет на мэра и настаивает на знающем все дерибане прошлого и будущего товарище Копаче. Жалко Ирпень.

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539