Генплан Бучі: громаду представляє депутат-“регіонал” з Хмельниччини

1

Дерибанники Бучі планують якнайшвидше протягнути затвердження генплату та зонінгу. Влада активізувлась після поразки у скандальній справі щодо Бучанського межигір’я.

Виконком затвердив склад погоджувальної комісії щодо розгляду пропозицій громадськості до матеріалів зонування (зонінгу) території міста наприкінці лютого.

З 42-х членів комісії більшість – нібито представники громадськості, але насправді – це не хто інші, як предстанвики забудовників.

“Я зачитала колективне вернення від мешканців Бучі, що мешкають по вулиці Яснополянській, Рози Люксембург, Некрасова та Інститутської. Подивилася на склад цієї комісії і зрозуміла, що туди включили вовків в овечій шкурі й вони не мають нічого спільного з тими активістами, які ведуть боротьбу проти незаконних забудов,” – розповідає бучанка Олена Максімова.

“Багато тих, хто нібито представляє інтереси громади – це просто лобісти забудовників,” – додає Максімова.

Зокрема, Володимир Співак, який увійшов до складу комісії нібито від громадськості,  – директор фірми Карплюка та Федорука – “Будрегіонінвесту”. Нагадаємо, що він разом із ще двома громадянами був технічним кандидатом екс-“регіонала” забудовника Анатолія Федорука на виборах до ВР у 2014-му році.

Ігор Бартків, екс-юрист Бучанської міської ради та довірена особа Федорука на виборах до ВР – також увійшов до складу комісії як “представник інтересів громади”.

Безымянный

Як “громадського активіста” внесли до списку ще одного “представника громади” Івана Лисенка, екс-зека, який очолює бучанській осередок партії “Нові обличчя”, засновником якої є Володимир Карплюк, кум й компаньйон по бізнесу Анатолія Федорука.

Іван Лисенко, як і Ігор Бартків, приходив на засідання у справі Бучанського межигір’я. Тільки якщо громада і прокуратура виступала за повернення лісу з рук родини екс-нардепа-комуніста втікача Ігоря Калєтніка, то Бартків і Лисенко мали іншу думку й підтримували позицію влади.

громада

Згодом цим “представникам громади” навіть дали доступ до комунальної газети Бучі, де вони розповідали бучанцям про те, яку загрозу становить скасування дерибану, який зробили за часів злочинної влади екс-“регіоналів”.

Бартків

До “представників громадськості”, але не Бучі, а Хмельниччини (!!!), звідки родом наш мер екс-“регіонал” Федорук, зарахували і забудовника Андрія Немирюка. Як відомо, в нашому місті він зводитиме “Форест таун”.

Громада Хмельчинни знає Немирюка як депутата своєї облради. Цього політика у владу пропхала та ж таки Партія регіонів. І входить Немиря там до комісії з питань будівництва. Тобто не просто земляк та однопартієць мера, а ще й забудовник у владі.

Безымянный

На прохання Максимової надати їй докази того, що члени комісії обиралися на громадських слуханнях і їх дійсно делегувала громада, Ткаченко відповідного документу не надала.

“Була отримана відмова через відсутність у Ткаченко таких підтверджень. Тобто виконком при визначенні складу погоджувальної комісії порушив чинне законодавство України у сфері містобудування, а саме ЗУ “Про регулювання містобудівної діяльності” в вимогах порядку проведення громадських слухань щодо врахування пропозицій громадськості під час розроблення проектів містобудівної документації та порушив ст. 19 Конституції України, згідно якої органи державної влади та органи місцевого самоврядування і посадові особи зобов’язані діяти на підставі і в межах повноважень та у спосіб, передбачений конституцією та законами України”, – говорить Максимова.

Тобто, можемо припустити, що громадських слухань як таких не було і не відомо звідки з’явилися в спису такі “представники громадськості”, як-от депутат з облради Хмельниччини, і хто за них голосував.

“От через це ми і звернулися з клопотанням до Бучанського міського голови і вимагаємо на підставі ЗУ “Про місцеве самоврядування” рішення виконкому про створення погоджувальної ради у такому складі. Це рішення не відповідає Конституції, ЗУ, іншим актам законодавства в частині складу комісії”, – додає активістка.

Також Максимова заявила про недовіру іншим членам комісії, які були запропоновані вже з боку влади. З-поміж інших до комісії увійшла і одіозна архітекторка Бучі – Валентина Ткаченко.

ledi

Нагадаємо, почерк людей, які писали заяви на землю по вулиці Малиновського збігається з почерком головної архітекторки Бучі. Це визнав експерт Київської незалежної експертно-судової експертизи Наталія Драпей, до якої зверталися журналісти СТБ.

“Згідно з законом “Про запобігання протидії корупції”, тут кофлікт інтересів і головний архітектор не може входити до складу такої групи. Така сама ситуація і з іншим членом цієї групи – Іваном Шпилевським, який є начальником управління містобудування і архітектури та розвитку інфраструктури Київської ОДА. Ще один представник – Валерій Косарев – теж архітектор, який розробляє для Федорука і Карплюка проекти для забудови у приватному секторі по вулиці Яснопольській,” – наголошує Максимова.

буд в прив секторі

Активісти попросили занести все сказане до протоколу засідання.

Окрім цього, Максимова розповідає, що вона й інші мешканці цього мікрорайону вже давно воюють з незаконною забудовою, але влада, архітектори міста та інші відповідні органи роками ігнорують громаду і таких активістів у громадській раді бачити не хочуть.

“Колись на місці цієї багатоповерхівки був гуртожиток торгівлі. Потім цю будівлю передали ВАТ “Меліоратор” і зрештою знесли й вирили котлован. Через рік з`явився фундамент, який стояв кілька років і не був законсервований згідно будівельних норм. Ми звернулися до інспекції архбудконтролю, яка оштрафувала забудовника. На той момент нам розповідали, що тут будуватимуть 3-поверховий будинок.

Коли ВАТ “Меліоратор” очолював рідний дядько мера Бучі Анатолія Федорука – Василь Яцюк, почали будувати 4-й поверх, а потім ми дізналися, що мають намір будувати і 5-й. Одразу ж звернулися до Бучанського відділу архітектури, але нас тоді слухати не схотіли. Далі звернулися листом в Київську ОДА. Іван Шпилевський тоді не хотів навіть слухати про це проблемне будівництво. А зараз його включили в комісію по генплану, а активістам – зась,” – розповідає про історію своєї боротьби із забудовниками Максимова.

яснопол

“Згодом на зустріч до нас прийшов чоловік, який представився інвестором цього будівництва. Він запевнив, що поверховість цього будинку буде призупинена, а навколо він буде будувати таун-хауси 2-поверхові з мансардою. Ми повірили й трохи зупинились в своїх діях. Мабуть, цього і хотів досягти забудовник. Одного дня пригнали будівельний кран і швидко вигнали 5-й, а потім і 6-й поверх. За нашою інформацією цю ділянку разом з цим недобудованим будинком дядько нашого мера Яцюк вже продав іншому власнику, який планує будувати ще 2 аналогічних будинки. Тому, ми вирішили діяти разом і виступити проти будівництва багатоповерхівок, яке неузгоджене з громадою будівництва. Об’єднуємо зусилля усіх мешканців приватного сектору нашого району”, – розповідає Максимова.

Секретар ради Василь Олексюк, який головував на цьому засіданні, звернення громади проігнорував, лише сказав:

“Дякую, пані Єлєно, за колективне звернення, але ми з вами, шановні колеги, по процедурі будемо працювати”.

На кандидатуру секретаря комісії  обрали Світлану Гордієнко – голову ГО “Панночка”. Цю кандидатуру подала архітекторка Ткаченко. Для того, аби глибше зрозуміти, які між Федоруком та Гордієнко взаємини – варто просто подивитися на цю світлину, де Федорук вручає Гордієнко до дня місцевого самоврядування диплом.

Гордієнко

Мене, як представника ВГО “Комітет виборців України” обурило те, що нашу організацію, яка постійно діє у місті Буча більше 10-ти років і представники якої загалом подали більше 20 пропозицій при розгляді генплану, не включили до складу цієї комісії!

А представників ГО “Панночка”, “Правиця”, “Буча молода”, ТОВ “Дієва хвиля” – включили.

А критерії такого відбору розкрила громаді архітекторка Ткаченко сказала, що ТОВ “Дієва хвиля”- це екс-“регіонал” з Хмельниччини Немирюк, – є одним з найбільших забудовників, розроблено детальний план території на 16 га і ця організація представляє інтереси цих 16 га (!!!). Вдумайтесь, представлені інтереси 16 га, а не наші з вами інтереси!

Виходить, що це не представник від громадськості (як зазначено в додатку до рішення виконкому № 65), а представник забудовника! Тобто це щонайменше мінус один представник громадськості від мінімальних 14, які були на той час присутні.

Аналогічне роз’яснення, щодо повноважених представників від громади з відповідним мандатом довіри спробувала, окрім мене, донести активістка Олена Максимова.

Під час засідання до приміщення увійшов мер Бучі Анатолій Федорук, мабуть, хотів подивитися, чи все під контролем та йде за планом. І сів не в крісло головуючого, а скраєчку – біля громади.

Далі обговорювалась низка питань, які потребують окремого детального аналізу й будуть висвітлені найближчим часом редакцією “Громади Приірпіння”.

Варто зазначити лише, що наостанок, я вирішила поставити питання щодо врахування рішення Апеляційного суду, яким скасовано рішення Бучанської міської ради щодо виділення понад 14 га лісу, що у подальшому опинилися у власності родини скандальновідомого екс-нардепа комуніста Ігоря Калєтніка.

Ці землі, які, згідно з рішенням суду, є тепер лісом, у проекті генплану досі значаться як земля під забудову.

Я звернулася до представника проектної організації з питанням, чи надавали їм рішення апеляційного суду.

Представник проектної організації вперше чула про це рішення. Але архітекторка Ткаченко одразу поспішила на допомогу. Вона зауважила, що рішення Апеляційного суду не вступило в законну силу, бо попереду ще буде касація, хоча рішення набуває сили з моменту оголошення в залі суду.

Бучанська рада, як з’ясувалось, вже подала документи для касації. В цьому ми не сумнівалися! Але рішення апеляційної інстанції досі не скасоване, а тому – чинне.

На такі аргументи блискавично відреагував заступник Федорука Олександр Смолькін. Він квапливо сказав: “Дякую, вас почули!”.

Мене також цікавило питання про зміну ДБНів для проектування навчальних закладів, які давно мали побудувати, але громада досі на них чекає.

З цим питанням звернулася до проектантів генплану для того, щоб почути їхні пояснення. Але відповіді вони так і не надали, Натомість Смолькін і Ткаченко почали мене особисто переконувати, що всі мої переживання – марні.

От так предаствники громади Бучі отримують відповіді на свої питання, у той час, коли громаду представляють не лише представники влади, але й мешканці інших областей.

БезымянныйАвторка: Ірина Влащук, бучанка

1 Comment

  1. А толку 13 Березня 2015 at 10:44

    Что толку с этого генерального плана? Есть свободная земля для застройки, но которая НИКОГДА не попадет для обычных людей. Ибо Федорук это нарушитель Конституции. Это дерибанщик. И скоро он лопнет.

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539