Сергій Федорченко подав декларацію як посадовець – заступник начальника відділу аналітичного забезпечення діяльності Київського міського голови у КМДА і задекларував 67 тис. 599 грн зарплати.
Жодних заощаджень, згідно з декларацією, сім’я з чотирьох осіб не має. Офіційно депутат якось прожив рік із родиною за межею прожиткового мінімуму.
У декларації за 2014 рік Сергій Федорченко вказав 79 тис. 781 грн сукупного доходу сім’ї, що на 12 тисяч 182 грн більше, ніж депутат заробив як радник Кличка у 2016 році – 67 тис. 599 грн.
Дивіться, це питання не до мене – це питання до держави, тому що на сьогодні я є держслужбовцем. Працюю на держслужбі. Зарплату не я визначаю – визначає держава, в якій ми живем. І скільки призначили – стільки і получаєм. Вся зарплата йде на карточку офіційну і других зарплат ми не получаєм, – каже радник міського голови і депутат обласної радиФедорченко.
Але далі в розмові депутат зізнається, що крім офіційної зарплати таки підробляє консультантом у неробочий час.
Не те що складно – нереально складно. Виживали за счьот того, що працюємо ще так, ну буває консультантом… консультіруємо в неробочий час, – зізнається депутат облради й радник Кличка в доходах, які, ймовірно, не задекларував.
У декларації грошей від консультацій політик не відобразив.
Що ж тримає держслужбовця на такій відповідальній, проте низькооплачуваній посаді?
При порівнянні декларацій 2014 і 2016 року виявляється, що в 2014 році Федорченко задекларував лише 2 земельні ділянки площею 2 га і 0,318 га, а також квартиру 26,52 кв. м свою і квартиру дружини площею 42 кв. м.
У 2016 році в посадовця вже у власності 8 земельних ділянок на Київщині у Макарівському районі, 9 земельних ділянок у Броварах у співвласності.
Зауважимо, що набуття права на земельні ділянки в Федорченка вказане з 2007 року. Чому ж тоді в декларації за 2014 рік лише дві ділянки?
Ми вказували, тут ми вєздє все время указували. А ця електронна декларація – вона більш детальна. Замовляли акти і згідно з державним актом вносили дані в декларацію…, – не розгублюється Сергій Федорченко, проте питання, чому ці ділянки не були в декларації за 2014 рік залишається відкритим.
Зауважимо, що депутат пройшов перевірку за результатами розгляду його декларації за 2014 рік у ДПІ у Дарницькому районі.
Квартира дружини депутата в декларації за 2016 рік залишилася, квартира Федорченка площею 26,52 кв. м з декларації зникла, але депутат про це, здається, не в курсі.
А що, її (квартири 26,52 кв.м – прим. ЧЕСНО) немає? Ми в налогову здали всі документи – все, що в декларації, в мене все написано, все. Куди і що перемістилося, куди що додалося. Все відкрито, – дивується Федорченко.
Натомість у 2016 році у сина депутата, який ще навчається в школі, з’явилося придбання – квартира в Києві площею 40,4 кв. м куплена всього за 149 тис. грн. Але вартість такої супер-покупки депутат забув.
Дивіться, я не пам’ятаю, зараз прийду додому візьму декларацію… треба подивитися. То я вам зможу детальніше розказати. Просто сказати в телефон, якщо не пам’ятаю, то буде виглядіть глупо й нечесно, – каже депутат Федорченко.
Депутат так і не перетелефонував ЧЕСНО.
Зауважимо, що дешевше вдалося купити нерухомість хіба що голові облради Ганні Стариковій, яка у 2015 році купила квартиру під Києвом за 4 тис. доларів.
Зауважимо, що операції від 150 тис. грн і вище мали відбуватися за безготівковим розрахунком. Купівля і продаж майна за 149 тис. 999 грн притаманні також і депутатам Київської міської ради.
Найближчим часом Громадський рух ЧЕСНО опублікує аналіз декларацій депутатів Київської обласної ради. Нагадаємо, ЧЕСНО вже проаналізував декларації депутатів Київської міськради.
Залишити відповідь