Результати моніторингу опалювальних площ і лічильників в Коцюбинському

1

За місяць я обійшла 469 квартир.

Відсутні 85 пломб на лічильниках води. Це 18 % квартир.

Встановлення однієї пломби коштує близько 50 грн (Це разом 4 250 грн).

Але найгірше це не те, скільки УЖКГ втратило на пломбуванні лічильників, а те, що через поганий облік води – у нас один з найбільших боргів – перед водоканалом, який вже виграв суди і може блокувати рахунки підприємства.

В основному порушники проживають в нових будинках.

У старих будинках – інша проблема. Максимальний термін роботи лічильника – 12 років. Якщо Облгаз, який є приватним бізнесом, заміняє лічильники і повіряє, то лічильники води ніхто не міняв і не знімав на повірку десятиліттями.

У 5 % квартир винесені балкони (27 балконів). В основному цим грішать мешканці новобудов.

У 15 квартир мешканці нас – працівників УЖКГ – не допустили.

Чому люди без лічильників і регуляторів

Меблева 10 – це будинок, де люди платять за опалення дорого, в квартирах спека, всіх хворіють і при цьому ніхто не хоче на батареї ставити САМОСТІЙНО регулятори. Мене питали, а хто це має робити і дуже дивувалися, коли я відповідала: власник квартири.

Поставити новий регулятор це не просто заощадити на теплі , це ще можна заощадити і на ліках. Один регулятор може коштувати кілька сотень гривень. Тобто менше ніж за тисячу гривень Ви можете почати заощаджувати на теплі й аптеках.

Нормальна температура лише в квартирах, в яких індивідуальне опалення. Але я фіксувала, що люди відключають індивідуальне опалення і при цьому в них не зашиті стояки. На моє зауваження, що вони споживають тепло, за яке платять інші мешканці і треба стояки зашивати, я чула різні відмовки: “у мене на синтетику алергія, це некрасиво, навіщо це робити”.

Стояки мають зашиватися по проекту, який видається на індивідуальне опалення.Також складали акт про відключення квартири від ц.о,його підписували представники жеку,чому не перевіряли ізоляцію не зрозуміло.

Які проблеми виникають через винесення батарей на балкон?

Низка мешканців винесли батареї на балкон. Тобто опалювальна площа збільшилася. Є ті, хто просто переніс батарею з кімнати чи кухні, а є ті, хто поставив на балконі окрему. Ця площа має додаватися до загальної площі квартири.

Мною було помічено, що на стояку, де квартири на горішніх поверхах зробили таке перепланування, на нижніх поверхах люди скаржилися на те, що батарея в них по тому стояку не гріє належним чином.

Тобто громадяни самовільним переплануванням шкодять своїм же сусідам.

Найбільш проблемним також є і той факт, що дехто, хто переносить батарею на балкон, його навіть не утеплює. Таким чином йдуть колосальні тепловтрати і за це тепло платять роками всі мешканці будинку. Це безвідповідальність. Це ще більші тепловтрати, ніж опалення зайвих 6 метрів площі.

Є квартири, які не пустили перевірити опалювальну площу. Волонтери такі квартири перевіряли з тепловізором і у ДАБІ я як олова комісії ЖКГ написала звернення, щоб перевірили, чи узаконено перепланування.

Автономне опалення – що робити з незаізольованими стояками?

Під час обстеження ми спілкувалися з мешканцями, які зробили автономне опалення. 70 % з них не ізолювали стояки центрального опалення і обігріваються за рахунок сусідів. При цьому вони не сплачують взагалі за опалення.

Коли я пропонувала заізолювати стояки і опломбувати заізольовані стояки в УЖКГ, вони погоджувалися, але мені невідомо, що бодай хтось прийшов з цим питанням в УЖКГ.

Чому в колясочних живуть люди і ні за що не платять?

Неодноразово ми виявляли, що в колясочних проживають і ні за що не платять. Ні за опалення, ні за світло, ні за воду. За опалення і світло платять мешканці, а за воду – це прямі збитки УЖКГ “Біличі”.

До того ж порушується пожежна безпека. Наприклад на Меблевій 11а в колясочній живе родина. Перекрито пожежний вихід. Це проблема мешканців і їм приймати рішення, що робити далі і на яких умовах в них будуть в колясочних жити люди.

На Меблевій 11а мешканці колясочної на даний момент встановалюють лічильники. На Залізничній 9 рекомендації проігноровані. Мешканці будинку тим часом жаліються на високі тарифи.

На Залізничній, 9 мешканці колясочної самовільно відновлювали відімкнене електропостачання і не встановалюють лічильник. Відповідно мешканці продовжують платити за спожиту мешканцями колясочної електроленергію та тепло, а УЖКГ несе збитки за водопостачання.

На Меблевій,9 мешкають кілька родин за таким самим принципом і також не сплачують за комірне. Я з ними не провела бесід, але залишила заяву в УЖКГ “Біличі” щодо врегулювання ситуації за цією адресою.

УЖКГ “Біличі” просто вимагає сплатити за воду і треба в консьєржках встановлювати лічильники або розкидати втрати води на весь будинок.

Людей розселяв в колясочних Петро Пушанко – колишній керівник УЖКГ “Біличі” і чинний заступник селищного голови,це робилося без будь яких документів під “чесне слово”

Чому нема пломб на лічильниках води і що робити?

Під час обходу свого будинку у 30 квартирах я не виявила 20 пломб. Тобто у нас люди не переймаються тим, щоб пломбувати лічильники. Це пов’язане з тим, що за це, як правило, їм нічого не загрожує.

Я знаю, що бувають пориви труб через тиск води.Пломби перегнивають від конденсату, але пломбування замінили рік тому з залізного на пластикове.

Багато мешканців Пономарьова, після оголошення про перевірку пломб, почали звертатися за тим, щоб їм запломбували лічильник. Я буду рекомендувати УЖКГ “Біличі” нараховувати всім, хто без лічильника і без запломбованого лічильника нараховувати до сплати суму по загальнобудинковому лічильнику.

Бо у нас прописується одна людина, а живе 4. І якщо нема лічильника, то виставляти лише по кількості прописаних людей нечесно. Втрати несе комунальне господарство, яке і так в боргах.

Що робити, коли до лічильників не допускають?

Загалом хочу подякувати всім, хто абсолютно спокійно пускав до квартири на перевірку лічильників та опалювальної площі. Лише двічі були трохи неприємні розмови про те, чому ми ходимо і перевіряємо лічильники удвох. І мені казали, що такого УЖКГ “Біличі” ніколи не робило.

Я акцентую увагу, що доступ до лічильників для працівників УЖКГ “Біличі” має бути гарантований. Якщо комусь неприємно, що в квартиру заходять – можна винести лічильники, як і лічильники електроенергії на коридор. Якщо такої можливості немає – треба давати допуск.

Якщо допуску нема – то оформлюється акт про недопуск і показники лічильника до уваги не беруться. З загальнобудинкового лічильника розкидається на тих, хто не пустив і хто не має лічильника, і треба платити за цими показниками.

 

Що має зробити УЖКГ?

Мною зібрана і систематизована фактично повна інфомрація по споживачах, щоб УЖКГ “Біличі” не втрачав кошти на водопостачанні, а мешканці не переплачували за сусідів, коли отримують квитанції по опаленню та електроенергії.

УЖКГ має це врахувати – це останній крок. Абонвідділ має змінити дані.

Всі ми хочемо жити в справедливості й поступати по совісті. Кожен має платити за те, що споживає і не думати, що за це заплатить сусід або УЖКГ.Я б продовжила цю роботу, але відбулося незаконне призначення начальником УЖКГ “Біличі” Олексія Зінкевича. Я це призначення вважаю переворотом і не визнаю, і я звільнилася.  

УЖКГ обіцяє до кінця наступного тижня врахувати результати моєї роботи.

 Авторка: Олександра Куцан, голова комісії з питань ЖКГ та транспорту Коцюбинської селищної ради

1 Comment

  1. Анонім 23 Березня 2018 at 17:52

    Всё прекрасно! Только объясните, пожалуйста, почему счета за отопление в два раза выше чем за 2017 год?! У нас тарифы не повышались! Я обращалась с заявлением в УЖКХ “БЕЛИЧИ” – тишина, даже на обращение граждан не отвечают. Вот люди правильно делают, отрезаются от такого отопления – самый лучший способ не иметь с УЖКХ никаких дел.

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539