За законом, якщо депутат пропустив понад 50% засідань сесій і/або постійних депутатських комісій протягом року, його можна позбавити мандату (ст. 37, ЗУ “Про статус депутатів місцевих рад”). У законі немає поважних причин для пропусків засідань.
У 2017 році голова фракції “Радикальна партія Олега Ляшка” у Миргородській міськраді Ярослав Місяць був присутній лише на 1 сесійному засіданні з 15. З 18 засідань профільної комісії Місяць відвідав лише три. Це дає підстави виборцям його відкликати.
Згідно з декларацією, Ярослав Місяць проживає в Ірпені на Київщині, де він раніше був депутатом-прогульником. Правоохоронці відкрили проти місяця низку проваджень.
Дізнатися в депутата, чому обрав для балотування не рідну Київщину, а Миргород, не вдалося: номер телефону, вказаний на сайті міськради, не відповідає.
В організаційному відділ міськради говорять, що їм також складно зв’язатися з Ярославом Місяцем. Комунікують лише через його довірену особу Валерію Гогосу. Вона ж, у свою чергу, говорить, що поговорити з депутатом журналістам навряд чи вдасться, адже він часто перебуває за кордоном. Вона теж спілкується з Місяцем лише за допомогою е-пошти. Натомість пообіцяла усі питання передати депутату. На момент виходу матеріалу ЧЕСНО ще не отримав на них відповіді.
Депутатка від “Свободи” Аліна Шаніна говорить, що для Місяця депутатство – це трамплін до Верховної Ради, куди він вже балотувався у 2014 році. Тоді він влаштував під тамтешньою прокуратурою стрілянину. Тоді кандидата в нардепи від Радикальної партії оголосили в розшук правоохоронці.
Міський голова Сергій Соломаха також не відкидає прихованих політичних мотивів у депутатстві Місяця:
У них є якісь політичні плани, політичні амбіції. Хтось же йогось сюди… Не просто ж так він у Миргород приїхав”.
За словами Соломахи, представники “Радикальної партії” зверталися до вищого керівництва партії у Києві, аби вплинути на Місяця. Однак результату не було.
Я ж не можу керувати політичними партіями. Канєшно, мені хотілося б, щоб депутати були на засіданнях. Йому про це говорили декілька раз. Я особисто не говорив. Говорили однопартійці його і прочіє. Хотілось би, щоб працював на сесіях”.
Ініціювати відкликання Місяця мер не буде, оскільки вважає, що з позиції міського голови він не може втручатися в роботу депутатського корпусу. А від виборців такої ініціативи не надходило.
Депутатів, які пропускають понад 50 % засідань – можна відкликати. Перед місцевими виборами 2015 року депутати Верховної Ради України дещо ускладнили процедуру відкликання. Якщо громада виконає всі умови – остаточне рішення прийматиме партія.
Якщо виборці вирішать позбутися кандидатів на відкликання або вони самі складуть мандат, то замінити їх можуть перші непрохідні депутати у списку партій. Для цього не треба проводити перевибори.
Ірпінська міська рада не дає дані громадському руху ЧЕСНО. Результати відвідування Бучанської, Ворзельської, Гостомельської рад “Громада Приірпіння” вже оприлюднила.
Залишити відповідь