Під Києвом будують завод з переробки алюмінію: про очисні фільтри забули

0

У селі Барахти Васильківського району на Київщині підприємець вирішив побудувати завод з виробництва та складування виробів з алюмінієвих конструкцій. Місцева влада хоч землю під будівництво надала, але каже, що забудовник обдурив – не сказав, що планує плавити металобрухт.

“Друзі! Потрібна допомога. У наше село прийшла халепа, – такими словами почала свій пост в фейсбуці жителька села Олена Вороненко. – Заявилися “підприємці”, які намірилися прямо всередині села поставити завод з переробки алюмінію. Ось так. Ні більше, ні менше. Поруч з “об’єктом” – школа і дитсадок”.

“Про норми або стандарти екології не йдеться! Піч вже підключена до газу і води. При цьому навіть немає звичайної огорожі на тильній стороні ділянки. Забруднену воду планували просто зливати в яр. На трубі передбачено відвід для викидів відходів горіння, минаючи фільтр, просто у небо”, – уточнює Олена.

Вільно потрапляти у повітря мав би і алюмінієвий пил.

На відкритому майданчику поряд з будівництвом планувалося вивантажувати і сортувати лом і сміття.

Про все це місцеві жителі дізналися випадково. Сусіди сказали, що на території заводи вже встановили піч.

“Будівництво триває на горі, у 500-метрах від центру села. Тобто у разі запуску заводу небезпечний пил рознесе далеко. Барахти – це маленькі київські Карпати. Як можна зіпсувати екологію маленького села. І Василькова це теж стосується – до нього чотири кілометри”, – розказує Артур Туріщев, член ініціативної групи “Громаді Київщини”.

Мешканці села Барахти виступили проти будівництва заводу. Про що заявили на зборах громади 4 серпня.

А вже 6 серпня селищна рада ініціювала розірвання договору оренди земельної ділянки від 28 грудня 2016 року між Барахтівською селищною радою та фізичною особою – Юрієм Лакеєм. Там говорять, що й самі не знали, що на території населеного пункту мають будувати завод з переробки алюмінію. Бачили лише документи про будівництво складських приміщень.

Виходить – будівельник заводу обдурив сільраду. А разом з нею і районних чиновників.

Ситуацію вже прокоментували й у Васильківській РДА. Там говорять, що замовник, ТОВ “АМТТ” отримав у відділі архітектури та містобудування “умови та обмеження забудови земельної ділянки”. У них зазначено, що за містобудівним розрахунком не передбачено будь-яке плавлення алюмінію, зокрема з металобрухту. І у районі також не знали, що планувалося проводити подібні роботи. “Фото об’єкту будівництва наявні в інтернетджерелах, кардинально відрізняються від інформації поданої до відділу архітектури та містобудування Васильківської РДА”, – йдеться в офіційному повідомленні.

Незважаючи на рішення селищної ради та намірів самого підприємця не вести роботи, місцеві жителі не вірять у швидке та позитивне вирішення питання.

По-перше, навіть після рішення очильників села печі не вивезли, а забудовник сказав, що лише призупинив діяльність.

По-друге, голова сільради намагалась піти у відпустку – тобто ухиляється від пояснень, як у неї на очах мальовниче село могло опинитися в епіцентрі екологічних проблем.

Нині у селі обговорюють можливість встановлення фільтрів на заводі. Але, на думку, людей – це порожні обіцянки. Навряд чи керівники підприємства зможуть придбати фільтр, який коштує мінімум 150 тисяч доларів.

Поки ж представники громади домовилися з представниками заводу, що до з’ясування подальшої долі виробництва, ініціативна група раз на тиждень зможе оглядати завод, чи не ведуться роботи.

Громада налаштована зупинити будь-яке виробництво. Якщо підприємець не погодиться – буде протистояння, адже люди переконані: заводу не місце біля будинків.

Також жителі Барахти звертатимуться з заявами до поліції та прокуратури.

Залишити відповідь

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539