Нововведення УЖКГ “Біличі”: навіщо були марковані пакети для сміття?

1

Мешканці приватного сектору селища Коцюбинське відтепер мають купувати марковані пакети для сміття. Таке повідомлення споживачі отримали від УЖКГ “Біличі”.

Нововведення вступило в силу з 1 жовтня 2018 року.

Кожен, хто хоче, щоб його сміття вивозила комунальна установа – має виставити його у мішках із логотипом УЖКГ “Біличі”.

Нововведення викликало багато запитань у мешканців приватного сектору. Дехто обурився, що його обмежили в об’ємі сміття на місяць, когось не влаштував один розмір пакету, а хтось в принципі ідею визнав раціональною, але мав свої пропозиції щодо вдосконалення.

Насправді ніхто нікого не став обмежувати якось більше в об’ємі сміття, норма на 1 людину в місяць зазначена в наших договорах на надання цієї послуги, які є типовими та затверджені постановою Кабінету міністрів України від 10 грудня 2008 р. N 1070 “Про затвердження Правил надання послуг з вивезення побутових відходів” і діють на всій території України,   а саме: в розділі 4 “Порядок надання послуги” та розділі 5 “Вимірювання обсягу та вартість послуг”.

Згідно з договором споживач має виставляти відходи місткістю не більше як 0,12 куб. метра у місяць. Вартість цієї послуги на сьогодні коштує 23,28 грн на 1 мешканця за 0,12 куб. метра у місяць.

Тип та кількість спеціальних автотранспортних засобів визначається Виконавцем. Встановилось правило, що Виконавець забирає сміття один раз на тиждень (або вівторок, або четвер) 4 рази на місяць. В самому договорі такий графік не зазначено.

Відповідно до положень статті 25 Закону України “Про житлово-комунальні послуги” кожен споживач зобов’язаний укласти договір на надання житлово-комунальних послуг (в нашому випадку на вивіз ТПВ), підготовлений виконавцем на основі типового договору та оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом. Тобто кожне домогосподарство має укласти договір на вивезення ТПВ або з УЖКГ “Біличі”, або будь-якою іншою організацією, яка може надавати послуги такого роду на ту кількість мешканців, які реально проживають за конкретною адресою.

В приватному секторі УЖКГ  “Біличі” обліковує в себе всього 777 будинків, станом на 30.06.2017 року всього заключено договорів було 489 штук.

Різниця складає: 288 домогосподарств. І в цих домогосподарствах може проживати більше, ніж 1 людина. І ці домогосподарства не один рік і не два не укладають договори.

І тут маємо зазначити ще ту ситуацію, що навіть ті домоволодіння, які уклали договір з УЖКГ “Біличі”, не завжди сплачують за всіх реально проживаючих мешканців за кожною адресою.

Саме через таку кількість  неукладених договорів та необлікованих реально проживаючих мешканців постало питання у контролі об’єму ТПВ. Керівництво УЖКГ “Біличі” прийняло рішення забирати ТПВ виключно у спеціальних пакетах з логотипом комунальної установи. Бо всі ми розуміємо, що майже всі  особи, які не сплачують щомісячну плату так чи інакше користуються послугою УЖКГ “Біличі”, тобто віддають на вивіз свої ТПВ.

Через це УЖКГ “Біличі” недоотримує кошти, але повинно сумлінно сплачувати за реальний обсяг сміття при здачі ТПВ на сміттєвому полігоні. Ми, як співвласники комунального підприємства УЖКГ “Біличі”, повинні бути в першу чергу зацікавлені в тому, щоб підприємство не входимо в мінусові значення фінансових результатів своєї діяльності, оскільки це породжує нестачу коштів для здійснення нормальної своєї основної діяльності.

А, як відомо, комунальне господаство йде в мінус щомісяця майже на мільйон гривень. Звіти про доходи і видатки неодноразово оприлюднювалися для громади.

Відповідно до ст. 35-1 Закону України “Про відходи” власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі, джерел утворення побутових відходів, земельних ділянок укладають договори з юридичною особою, яка визначена виконавцем послуг на вивезення побутових відходів та здійснюють оплату таких послуг. До джерел утворення побутових відходів стаття 1 даного Закону відносить об’єкти, на яких утворюються побутові відходи (житлові будинки, підприємства, установи, організації та земельні ділянки).

Згідно з рішенням виконавчого комітету Коцюбинської селищної  ради виконавцем послуг з надання житлово-комунальних послуг на території смт Коцюбинське визнано УЖКГ “Біличі”.

Тендер на придбання пакетів з логотипом УЖКГ “Біличі” не проводився, оскільки до 1 млн гривень установа має право його не проводити.

Ми, як і раніше, сплачуємо послугу через банк до 20 числа місяця, що настає за розрахунковим.  Щоб отримати пакети згідно з договором на ту кількість осіб, що зазначена в договорі, необхідно з паспортом підійти в диспетчерську УЖКГ “Біличі”. З самого початку була ідея взагалі відмовитись від сплати за цю послугу по договору, але постало питання, як мешканцям скористатися субсидіями та пільгами на цю послугу. Тому на даний час оплата згідно з договором залишилась чинною схемою взаєморозрахунків.

Перші пакети, які замовило УЖКГ «Біличі»,  поки були одного розміру, 0,14 куб. метрів, тобто із розрахунком на завֹ’язування пакету. Це утворило  незручності в отриманні послуги для тих домоволодінь, в яких реально проживає 1-2 особи. На даний час було прийнято рішення замовляти також пакети розміром 0,066 куб. метрів (і вже зроблено таке замовлення, очікують на виготовлення), а також погоджується з виробником виготовлення пакетів розміром 0,033 куб. метрів.

Як мені повідомили в УЖКГ “Біличі” за додаткові пакети ви сплачуєте кошти в банку, передаєте квитанцію працівнику УЖКГ “Біличі” і отримуєте додаткові пакети.

Також на даний час ведуться переговори з місцевими магазинами, щоб можна було придбавати  пакети не тільки в приміщеннях УЖКГ “Біличі”, а й інших точках продажу товарів широкого вжитку. Звісно, що в такому випадку пакет буде коштувати дорожче, адже і хліб на хлібокомбінаті коштує дешевше, ніж у магазині.

Якщо родині на місяць не вистачає тої кількості пакетів (куб. метрів), що передбачено договором, доведеться придбавати додаткові пакети за додаткову плату і сплачувати за реальний об’єм сміття, що виставляє родина. Щоб “влізти” в норму 0,12 куб. метрів ефективним є роздільний збір сміття, частину якого можна безкоштовно здати на переробку через спеціальні баки, які є в нашому селищі. Або за плату здати у спеціалізованих  пунктах прийому вторсировини. В селищі також є такі пункти.

На питання, як я відстоюю інтереси мешканців в питанні вивозу сміття в приватному секторі, хочу зазначити таке: я з самого початку каденції прошу депутатську більшість відголосувати кошти на придбання нового сучасного сміттєвозу, який зможе якісно надавати послугу по всьому селищу, скоротяться витрати на його обслуговування,  також постійно наголошую на тому, що потрібно придбати і надавати у користування кожному домоволодінню пластикові  контейнери, щоб ми не мали ситуації, коли тварини розтягують виставлення сміття.

Також заради інтересів тих мешканців, які сумлінно платять за вивіз ТПВ буду підтримувати кожне рішення, яке зробить так, щоб комунальна установа не йшла в мінуси з кожним днем через те, що деякі мешканці не хочуть оплачувати реальний обсяг сміття, або взагалі нічого не сплачують за послугу, що породжує ризики припинення надання послуги взагалі через брак коштів.

На моє прохання керівництво УЖКГ “Біличі” в особі Олександра Миколайовича Слухая, пообіцяло, що вони в свою чергу нададуть на сайті УЖКГ “Біличі” розгорну інформацію щодо нормативної бази з приводу надання послуги по вивозу ТПВ у приватному секторі, пояснять схему роботи з пакетами з урахуванням побажань споживачів, дадуть економічне обгрунтування та розрахунки нового можливого тарифу для нового сміттєвоза.

У разі виникнення питань щодо надання послуги з вивозу ТПВ прошу звертатись до диспетчера УЖКГ “Біличі” за номером 067 446 65 65 або до секретаря 067 235 06 63.

Давайте починати з себе створювати порядок там, де живеш.

Автори: Олена Сокотюк – голова депутатської групи “Приватний сектор”

Олександр Ковальчук, депутат і член комісії з питань ЖКГ Коцюбинської селищної ради

 

1 Comment

  1. Ден 8 Жовтня 2018 at 13:00

    Раніше сміття вивозили раз на тиждень, тепер раз на місяць.

Залишити відповідь

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539