Вибори Президента: Київрада планує роздати бюджетникам 1,8 млрд грн
— 18 Лютого 2019 0Мер Києва Віталій Кличко заявив про підвищення заробітної плати працівникам бюджетної сфери, пише Рух ЧЕСНО.
Міський голова Києва Віталій Кличко заявив про підвищення заробітної плати працівникам бюджетної сфери. За його словами, на початок 2019 року залишилися певні кошти з минулого року, завдяки чому пропонується збільшити видатки столичного бюджету на 1,8 млрд грн.
“Загалом на оплату праці пропонується спрямувати фактично половину суми, на яку плануємо збільшити видаткову частину бюджету, – 903,1 млн грн”, – пояснив мер.
Ідеться про збільшення зарплати робітникам комунальних підприємств, середніх шкіл, бібліотекарям, музейним працівникам, працівникам галузі культури, тренерам і обслуговуючому персоналу дитячо-юнацьких спортивних шкіл, соціальним працівникам.
Громадський рух ЧЕСНО поцікавився в депутатів та голів фракцій Київради, як вони ставляться до такого підвищення перед виборами й чи підтримають це рішення на сесії.
Думки депутатів розійшлися.
Представники фракції “БПП” твердять, що давно планували підвищити зарплату бюджетникам і використають для цього заощаджені торік кошти.
“Що таке 1,8 мільярда? Це кошти, які з різних причин не були освоєні минулого року, а десь, можливо, зекономлені. Завдання влади – дбати про тих, хто цієї допомоги потребує. А хто це, як не комунальники й бюджетники, які на руки отримують 5-7 тис. грн зарплати? Ну як ці люди можуть працювати? Така й робота буде. Відповідно, ці кошти ми можемо виділити їм на збільшення заробітної плати”, – зазначає депутатка від “БПП” Ганна Старостенко, яка очолює в міськраді комісію з питань освіти.
“Не всі кошти будуть спрямовані на зарплати, а рівно половина. Решта піде на якісь інші видатки, я зараз точно не пам’ятаю. 200 млн – на програму “Турбота”. Можливо, якась частина піде на погашення боргів метрополітену. Я просто за людей, тому для мене це дуже болюче питання”, – додає Старостенко.
Голова фракції “Самопоміч” у Київраді Наталія Манойленкоповідомила, що офіційної інформації про розподіл цих коштів вона як депутат ще не отримувала.
“Я лише бачила повідомлення в ЗМІ, а офіційної інформації мені як члену комісії з питань ЖКГ ще ніхто не надавав. Якщо це справді такий розподіл, про який пишуть у ЗМІ, то стосовно соціальної сфери – я їх завжди підтримувала й підтримую, а от стосовно комунальної сфери, то мені тут дуже хотілося б бачити чіткі суми та пояснення, чому дотується комунальне господарство, яке за того рівня тарифів, що сплачують кияни, повинне бути беззбитковим”.
“Тариф, який сплачують кияни, дає змогу за ефективної організації роботи платити абсолютно нормальні білі зарплати і двірникам, і сантехнікам, й електрикам. Я маю великі сумніви, що за того тарифу, який існує, необхідно, аби місто виділяло кошти з міського бюджету на підвищення зарплати співробітникам сфери ЖКГ. На мою думку, це свідчить про низьку якість роботи комунальних підприємств та використання коштів не за призначенням”, – додає Манойленко.
Голова фракції “Батьківщина” в Київраді Володимир Бондаренкозауважує, що вже давно слід було збільшити заробітну плату бюджетникам, але саме це конкретне підвищення фактично за місяць до президентських виборів він сприймає як підкуп киян.
“Кличко поки що офіційно це питання не виносив на обговорення. Ви розумієте, що кожна монетизація пільги – це пряма видача на руки мільйонам людей грошей. Безумовно, це складно юридично назвати підкупом, але фактично це підкуп. Й оці підвищення також абсолютно пов’язані з одним і тим самим. Чому вчора цього не можна було зробити або ще раніше? Я вважаю, що будь-які рухи в напрямку збільшення грошового забезпечення людей необхідні, але сьогодні вони мають характер прямого підкупу”, – переконаний Бондаренко.
Голова фракції ВО “Свобода” Юрій Сиротюк заявив, що ще не бачив проекту цього рішення, тому йому складно вести про нього мову, але водночас зауважив, що бідний чиновник, який розпоряджається мільйонами бюджетних коштів, завжди матиме спокусу ці кошти привласнити.
Рух ЧЕСНО стежить за якістю ухвалення рішень Київрадою й надалі контролюватиме, як саме будуть розподілені ці кошти, якщо за це рішення таки проголосують.
“Столиця має думати, куди витрачати гроші. Київ має чимало боргових зобов’язань, сплачує відсотки. Немалі суми винні ЄБРР, бо взяли в кредити на електротранспорт. За місяць до виборів дати гроші – це створити позитивне враження про владу з розрахунком на голоси на виборах. А відсотки по кредитах будуть рости. Але треба застерегти Київраду від того, щоб віддавати кошти “Укррослізинг”, де є корупційна складова”, – коментує Віта Думанська, координаторка Руху ЧЕСНО.
Нагадаємо, що Громадський рух ЧЕСНО проаналізував, як депутати Київради працювали 2018 року та які гарячі точки виникли в місті через незадовільну роботу місцевої влади. Також оприлюднено аналіз декларацій депутатів Київської міської ради.
Залишити відповідь