Мепарішвілі, Зе!Нестерчук та клони – 90 округ
— 19 Липня 2019 0За мандат на 90-му окрузі боротимуться 24 кандидата. З них 15 від партій та 9 самовисуванців.
Для Зе!кандидата зареєстрували двох клонів самовисуванців, місцем роботи яких вказані організації зі словосполученням “… Слуга народу”. У ТОВки реального Зе!Кандидата Нестерчука податкова заборгованість 400 000 гривень.
Нардеп- кнопкодав та гречкосій Мепарішвілі змінив місце у списку на мажоритарку та партійну приналежність “Нарфронту” на “ЄС”.
Білоцерківському міському голові Геннадію Дикому зареєстрували клона з Полтави, а той на вибори не пішов.
Технологія використання клонів потрібна для того, аби розпорошити голоси, які виборці можуть віддати за основного кандидата-конкурента. Громадський рух ЧЕСНО окремо досліджував технологію клонування на Київщині і дізнався, скільки може коштувати клон для прохідного кандидата.
Зе!кандидат та його клони
Зе!Команда кандидує Юрія Нестерчука – ФОПа з Білої Церкви.
У відкритих реєстрах значиться, що Нестерчук є бенефіціаром/засновником/керівником кількох компаній.
ТОВ “Союз-Авто” одна з найбільших компаній-перевізників Київщини. Тільки у столиці обслуговує більше 20 маршрутів. На сайті youcontrol.com.ua зазначено, що у власності ТОВки більш ніж 400 автомобілів.
Варто зауважити, що у ТОВ “Союз-Авто” існує податковий борг перед державою більш ніж 400 тис грн, який значно збільшився у квітні цього року.
Також Нестерчук є бенефіціаром ТОВ “Транссіті”, що займається пасажирськими перевезеннями у Білій Церкві. В місцевих групах соцмереж часто обговорюють якість послуг, що надається перевізником. Рік назад редактор сайту БЦ-newsнаправила запит до міської адміністрації щодо кількості скарг, що надійшли стосовно неякісних перевезень. У відповіді зазначається, що споживачі більше всього скаржаться на послуги перевізника “Транссіті”.
Нестерчук проводить агітаційні зустрічі з виборцями, про що звітує у Facebook.
На окрузі є два клони “Слуги народу”.
Самовисуванець із столиці Олександр Литвинов вказав, що він керівник підрозділу ГО “ПП“Слуга народу”. Перевірити це практично неможливо.
Другим клоном-колегою є Ярослав Яременко – самовисуванець та керівник ТОВ “Слуга народу Біла Церква”.
Він використовує бренд партії “Слуга народу”.
Через реєстрацію підставної компанії та за фактом перешкоджання здійснення виборчого права розпочато досудове розслідування внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.157 КК України.
Окрім того, Яременко безуспішно балотувався до Київської облради в 2015 році від БПП.
Чинний нардеп Мепарішвілі від ЄС
Хвича Мепарішвілі – кнопкодав, громадський рух ЧЕСНО зафіксував, як він порушував Конституцію 23 рази. Балотується по 90 округу від партії “Європейська Солідарність” як безпартійний.
Був обраний у 8-му скликанні від “Народного Фронту” (№78 у списку) як член партії. У 2015-2016 роках працював радником голови Київської ОДА. У 2015 році балотувався до Київської обласної ради від “Блоку Петра Порошенка” був обраний та очолив фракцію “Народний Фронт”.
У 2010 став депутатом Київської обласної ради 6 скликання від партії “Фронт Змін”.
“Народний фронт” не зумів ефективно використати високу підтримку виборців й перемогу на минулих виборах, наявність другої за чисельністю фракції в парламенті, найбільше держфінансування та найвищі субвенції своїх депутатів на округах – у партійне будівництво. Частина нардепів-“нарфронтівців” шукає порятунку в мажоритарці.
За останній рік Мепарішвілі відзначився щедрим гречкосійством на окрузі.
За методологією Руху ЧЕСНО можна оцінити участь Мепарішвілі в ухваленні важливих законопроектів. Він підтримав закон про антикорупційний суд та Виборчий кодекс у першому та другому читаннях, яким скасовується мажоритарка й вибори відбуватимуться за відкритими списками.
Мепарішвілі підтримав закон про необов’язковість юридичної освіти для генпрокурора та обов’язкове декларування доходів активістами, яке згодому було визнане неконституційним.
Партія “Біла Церква разом”
Микола Бабенко йде від партії “Біла Церква разом”. Безуспішно балотувався до Київської облради в 2015 та до ВРУ в 2014 від партії БПП. В 2012 намагався підкорити парламент під стягами УДАРу.
З 2014 по 2015 рік обіймав посаду голови Київської облради та став фігурантом антикорупційного журналістського розслідування – підозрювався у зловживанні владою. Будучи головою облради, Бабенко, ймовірно, сприяв мільйонними доходами на довгі роки фірмам, пов’язаними з його однопартійцями, які спеціалізуються на переоснащенні котелень з газових на котельні з теплопаливні, повідомляє видання “Наші гроші”.
В 2010 обраний депутатом київської обласної ради від УДАРу.
Також, Бабенко є помічником-консультантом народного депутата 8-го скликання від БПП фігуранта антикорупційного розслідування Артура Палатного.
Кандидат проводить агітацію з виборцями та звітує у Facebook.
На окрузі Бабенка зареєстований клон-технічний кандидат, також Микола, але безробітний – Бабенко Микола Миколайович.
Він може відтягувати голоси у кандидата від партії “Біла Церква разом”.
У “Голос” із “Самопомочі”
Медик Наталія Бігарі в 2015 пройшла до Київоблради від “Самопомочі” тепер балотується від “Голосу” як безпартійна. Вона очільниця відділення міської лікарні № 2. Паралельно балотувалася до Білоцерківської міської ради.
У облраді депутатка очолює комісію з питань охорони здоров’я.
А в свою чергу “Самопоміч” кандидує Миколу Дашкевича, який є чинним депутатом Білоцерківської міської ради від цієї ж політсили.
Його гасло цієї виборної кампанії “Надійний. Справжній. Перевірений. #роблю_добро”.
І дійсно надійний і робить добро, так у 2016 році було зафіксовано факт кнопкодавства під час сесії ради – депутат Дашкевич проголосував за свою однопартійку Олену Шевченко. За інформацією секретаря ради “свободівця” Вадима Кошеля питання щодо недопустимої ситуації розглядалося на комісії, винуватець визнав свою провину.
Окрім того Дашкевич був помічником депутата Київської облради 6-го скликання регіонала Володимира Павленка.
Браславський від “Батьківщини”
Адвокат Руслан Браславський є кандидатом від Батьківщини.
Прізвище Браславського фігурує у антикорупційному журналістському розслідуванні через порушення процедури проведення тендеру, учасником якого було ТОВ “Європейське”, засновником якого є кандидат. Саме це підприємство отримало найбільше замовлення від державного підприємства завод “Елетроважмаш” майже 50 млн грн. У звіті не було вказано ні кількість придбаного, ні ціну за одиницю товару. Крім того, за інформацією сайту “Наші гроші”, заступник голови тендерного комітету “Елетроважмашу” Сергій Гусаковський раніше був засновником ТОВ “Європейське”.
Від Смешка – Володимир Ганжа
Член партії “Сила і честь” балотується від цієї політичної сили. Обіймає посаду заступника директора комунального підприємства з авіаційної безпеки.
УДАР висунув ФОПа Костікова
Володимир Костіков кандидується від партії УДАР. Він фігурує в одному антикорупційному розслідуванні з кандидатом Миколою Бабенком. На той момент обіймав посаду директора “Київоблтепло” і “Київцентртепло”, які масово почали вигравати тендери в Київській області по теплопостачанню за переговорною процедурою.
Безробітний від аграріїв
“Аграрна партія” прийняла рішення балотувати на посаду народного депутата тимчасово непрацюючого Киришуна Дмитра.
За інформацією відкритої бази youcontrol.com.ua Киришун є засновником та бенефіціаром двох компаній.
Приватне підприємство “Покров груп” фігурує у кількох кримінальних справах. На час, коли Киришун був його керівником, підприємство звинувачувалося у наданні завідомо неправдивих документів для отримання ліцензії щодо поводження з небезпечними відходами.
“Свобода” – Вадим Кошель
Вадим Кошель нинішній секретар Білоцерківської міської ради, де він представляє “Свободу” від якої і балотується. На цю посаду його було призначено в 2017 році. Саме він став свідком і подав до регламентної комісії звернення щодо факту кнопкодавства Миколою Дашкевичем.
Радикал Поляруш
Від “Радикальної партії Олега Ляшка” висувається Олександр Поляруш. Він є чинним депутатом Київської облради від цієї ж політсили. Також обіймає посаду заступника Білоцерківського міського голови.
Раніше безуспішно кандидувався до ВРУ в 2014, як самовисуванець, а в 2012 від “Партії Пенсіонерів України”.
Був помічником на громадських засадах народних депутатів-прогульників: у 7-му скликанні самовисуванця Віталія Чудновського, а у 8-му скликанні представника БПП Віталія Чепиноги.
Володимир Санін від “Опоплатформи – За життя”
“За життя” кандидує Володимира Саніна, котрий є членом партії. Санін тривалий час працював суддею Білоцерківського міськрайонного суду, але у 2018 пішов у відставку.
“Опоблок” – Валерій Бондик
Валерій Бондик вкотре намагається підкорити парламент. Балотується від “Опоблоку” .
В 2012 безуспішно балотувався від “Партії регіонів” – був лише 114 у списку. А до парламенту 5-го та 6-го скликань був обраний від тієї ж політсили. Відзначився прогульництвом та фігурував у антикорупційних розслідуваннях.
Окрім того, у 2007 році обіймав посаду першого заступника Міністра юстиції, а в 2004 був членом ЦВК.
Також, був помічником-консультатном на платній основі депутатки 4-го скликання Тетяни Бахтєєвої.
ПП “Справжні дії” – Юрій Бут
Юрій Бут безпартійний балотується від ПП “Справжні дії”. Був помічником-консультантом на громадських засадах народного депутата самовисуванця 4-го скликання Дмитра Рудковського.
Безуспішно кандидувався до парламенту 3-го скликання від Виборчий блок партій “Європейський вибір України”.
Надія Савченко покладає надії на Архіпова
Віталій Архіпов є членом партії “Громадсько-політична платформа Надії Савченко” від якої і балотується до ВРУ.
Раніше був помічником на громадських засадах БЮТівця 4-го скликання Сергія Правденка та регіонала у 5-му скликанні Юрія Самойленка.
Самовисуванці
Безробітний самовисуванець Олексій Авраменко з Рокитного.
Володимир Гайдамачук журналіст з Києво-Святошинського району. Агітації у соцмережах не веде.
Артем Дикий керуючий кав’ярні з Полтави. Ймовірно, він зареєстрований як клон нинішнього Білоцерківського міського голови Геннадія Дикого, який не балотується.
Мурад Магомедов безпартійний заступник гендиректора ТОВ “УКРБУД ДЕВЕЛОПМЕНТ”. У 2014 був керівником КП “Київтранспарксервіс”.
Адвокат Олександр Расторгуєв з Білої Церкви.
Безробітний член партії “Разом сила” Петро Савченко балотується як самовисуванець. Незважаючи на те, що тимчасово не працює, орендує площі для розміщення своєї агітації та роздає брендовані кульки.
Нагадаємо, 21 липня 2019 року відбудуться позачергові вибори до Верховної Ради України. Громадський рух ЧЕСНО збирає інформацію про політичні партії та кандидатів у нардепи у спецпроекті Polithub, де кожен виборець має змогу не лише знайти біографію кандидата чи кандидатки, а й перевірити його/її на доброчесність.
Залишити відповідь