У Київраді 38% депутатів залишилися з минулого скликання
— 19 листопадаа 2020 0За офіційними підсумками результатів виборів у міські ради обласних центрів, в середньому 31% депутатів попереднього скликання зберегли свій мандат, повідомляє Рух ЧЕСНО.
Єдиним містом, де більшість місцевих депутатів попереднього скликання змогли переобратися знову, став Івано-Франківськ. Тут 52% переобраних депутатів. Натомість Миколаївська та Черкаська міські ради оновилися найбільше. У цих містах лише 7% та 10% переобраних депутатів відповідно. У Київраді зберегли свої мандати 38% депутатського складу або 46 депутатів.
У Київраді зі 120 депутатів свої мандати зберегли 46 депутатів. Єдина партія, яка не провела жодного колишнього – це “Слуга народу”.
У “Голосі” балотувалися і пройшли екс-“самопомічівці” Вадим Васильчук і Костянтин Богатов.
ОПЗЖ провела одного депутата з “Єдності” – Володимира Ялового.
“Батьківщина” провела знову Ігоря Галайчука, Ганну Свириденко, Дениса Москаля, а також “єднівців” Аллу Шлапак та Олександра Бродського та “бппівця” Юрія Зубка.
“Єдність” провела дев’ятьох чинних депутатів, “Євросолідарність” – 11 депутатів з минулого скликання. УДАР, який поступився ЄС другим місцем на виборах і отримав на 1 мандат менше, провів найбільше чинних депутатів Київради – 17. При цьому не “ударівцем” виявився лише один – “єднівець” Дмитро Калініченко.
Для порівняння, Верховна Рада після позачергових парламентських виборів 2019 року оновилася на 81%. Переобратися до парламенту змогли 82 нардепи 8-го скликання із 423 (19%).
Координаторка Руху ЧЕСНО Віта Думанська пов’язує переобрання депутатів минулого скликання із нерівними стартовими умовами:
“У депутатів міських рад є доступ до бюджету, який вони можуть використовувати для власного піару. Це так зване бюджетне гречкосійство. Низка місцевих рад в обласних центрах має депутатські фонди, з яких депутати можуть роздавати матеріальну допомогу. Депутати, як правило, визнають, що це “совковий” рудимент, який має бути скасований, бо кошти і блага тим, хто цього потребує, мають надавати не з депутатських фондів, а відповідні соцслужби, але ж депутати самі проти себе не підуть і не готові скасовувати такий інструмент, бо це — конкурентна перевага”.
“Також депутати місцевих рад мають більше доступу до місцевих ЗМІ впродовж своєї роботи, що суттєво підвищує їхню впізнаваність. Ну і для менш популярних партій на цих виборах рівень застави, якої взагалі не було на попередніх виборах, став серйозним викликом. За коротку кампанію треба було зібрати кошти для застави і ще на додачу мати кошти для того, щоб провести агітацію. І це все в тих умовах, коли правила гри у новому Виборчому кодексі затвердили, по суті, перед виборами”, — додає Думанська.
Рух ЧЕСНО робив огляд нових скликань міських рад у Києві,Запоріжжі, Дніпрі, Херсоні, Львові та Івано-Франківську.
Залишити відповідь