Біличанський ліс:
10 років боротьби, побиті активісти, спалені машини…
Твій голос вирішальний у цей четвер, 15 листопада, о 22:20 на ICTV
Біличанський ліс:
10 років боротьби, побиті активісти, спалені машини…
Твій голос вирішальний у цей четвер о 22:20 на ICTV
Україна має можливість створити найбільший в Європі нацпарк в межах міста. Біличанський ліс намагаються забудувати з 2008 року. Тогочасні депутати Коцюбинської ради вирішили роздерибанити зелені легені столиці, які долають наслідки чорнобильської катастрофи. Ділянки роздали собі, підставним особам. Сотні гектарів пішло на міфічні кооперативи наближених до депутатів осіб.
Прокуратура досі відсуджує ділянки в судах. Активісти домоглися підписання президентського указу і після революції гідності лісу надали найвищий природоохоронний статус нацпарку. Але за 4 роки нової влади межі нацпарку так і не винесли в натуру. Тобто він досі під загрозою знищення.

За 6 500 га боротьбу ведуть забудовники пов'язані з фігурантом антикорупційних розслідувань екс-мером Ірпеня Володимиром Карплюком та представниками "Батьківщини" на Київщині.
Ідеш по вулиці, до тебе підходять і запитують, чи не хочеш заробити 150-200 гривень, якщо даш скопіювати ідентифікаційний код. Заходиш в офіс, тебе ведуть до нотаріуса, ти ставиш підпис. Отримав гроші і пішов собі. Вже потім дізнався що до чого. Викликали до прокуратури. Їм розповів те ж саме, що і вам
Олександр Оржех
Активістам погрожують. Поліція саботує розслідування побиттів, підпалів машин та переворотів влади. Поки активісти жертвують своїм здоров'ям і ведуть боротьбу за ліс, держава 4 роки саботує винесення меж нацпарку в натуру.

Історія, якій 10 років, розпочалася 2008 року. Саме тоді селищної ради під Києвом криючись від місцевих мешканців роздали 501 ділянку столичного лісу. Роздали собі та підставним особам.

На фото дерибанник Євстєфєєв стоїть з головою облради Ганною Стариковою

Навіть депутати з Одещини стали щасливими власниками ділянок в Біличанському лісі. Щодо підставних осіб, то студенти з Дніпропетровщини продали свої копії паспортів та ідентифікаціних за 200 грн. Так вони втратили своє право отримати в Україні земельну ділянку і віддали свої особисті дані для схеми дерибану Біличанського лісу.

У дерибанників Біличанського лісу була своя людина в Держкомземі Ірпеня.

Це тогочасний депутат-"батьківщинівець" Валерій Пєший.

Лісникам сказали, що стрілятимуть. І дали зрозуміти, що вони заважають будівництву. Першу ділянку лісу вирубали 2009 року.

Саме його підпис стоїть на актах права власності на землю
Журналісти СТБ системно висвітлювали схеми дерибану Біличанського лісу впродовж останніх 10 років. У 2010 році вони вирішили, що десятки і сотні сюжетів на загальнонаціональних телеканалах не в змозі врятувати ліс. Тому зробили експеримент і пішли в депутати.
За відсутності передвиборчого фонду – писали мешканцям селища листи від руки й ходили від дверей до дверей.
Тоді вдалося отримати лише 1 мандат з 30. Але і цього було достатньо, щоб розуміти, коли засідає рада, які рішення приймає і доносити інформацію до громади. Люди проривалися на сесії, коли дерибанники розглядали доленосні питання. І проривалися навіть попри те, що прохід блокували тітушки з Ірпеня.
Першу ділянку в лісі під багатоповерхівку відгородив екс-мер Ірпеня забудовник Володимир Карплюк. Але під тиском активістів паркан зняли.

Активісти пікетували владу в часи Януковича. Зібрали 15 000 підписів. Вимагали врятувати ліс й підписати указ про нацпарк. Підписи під зверненням ставили журналісти провідних телеканалів та Інтернет-ЗМІ.

Фото: газета "День"
Указ підписали лише після Революції Гідності. 1 травня 2014 року. Зробив це в.о. Президента Олександр Турчинов під тиском громадськості. Згідно з указом було кілька років для того, щоб держава виділила кошти і винесла межу лісу в натуру. Але це ключове питання системно затягується, що дає надію дерибанникам на те, що замість лісу вони зможуть звести висотки на дорогій столичній землі в найбільшому в Європі Національному парку.

Була незаконна спроба приєднати селище до Ірпеня. Карплюк особисто приїздив і тиснув на депутатів і громаду.

Активісти приєднання до Ірпеня скасували як незаконне і довели, що результати громадських слухань сфальшовані.

Після Революції Гідності в регіоні розпочалися побиття активістів.

15 жовтня спалили 2 незастраховані машини мешканці селища Дарині Александровій.

Поліція не може належним чином розслідувати справи, бо дерибанники регіону зрослися з правоохоронною системою.
Для того, щоб знести законно обрану громадою селищну голову Ольгу Матюшину, яка стоїть на захисті Біличанського лісу, депутатська більшість організовує переворот влади за переворотом. Голову Коцюбинської ТВК пенсіонерку Людмилу Демченко жорстоко побив тітушка за 1 000 грн.
Його затримали. Замовника за 1,5 роки так і не знайшли. Суд першої інстанції так і не виніс досі рішення у цій справі.
У перші ж дні після побиття активісти знайшли відео, де злочинець, який бив Демченко охороняв забудови політика з партії Володимира Карплюка - "Нових облич". Але слідству це не допомогло.

Другий рік поспіль селище виморожують під час опалювального сезону, щоб підбурити людей на холодний бунт, аби скинути селищну голову, яка не дає дерибанити ліс.
Щоб взяти людей в заручники, котельні, які по суті є власністю громади, незаконно оформили як приватну власність бізнесу.

Але громада не піддалася на політичний сценарій Ірпеня і вийшла разом з Матюшиною, щоб повернути котельні у власність громади і зрештою разом з прокуратурою вдалося в судовому порядку забрати котельні.

У жовтні 2018 року депутат-дерибанник Біличанського лісу Сергій Даніш, який у 2008 році став власником ділянки в Біличанському лісі, вчинив черговий переворот влади і самопроголосився мером.

Депутатська більшість складається з тих, хто брав участь в дерибані й незаконному приєднанні Коцюбинського до Ірпеня. Тому станом на зараз Біличанський ліс під загрозою знищення.

Селищній голові Коцюбинського та активістам, які боронять селище від Ірпінських забудовників, закидають партійці Нових облич те, що вона нібито працює на столичних забудовників.

У телепроекті "Нові лідери" Матюшина пройшла детектор брехні й він підтвердив, що за боротьбою за збереження Біличанського лісу не стоять жодні забудовники.
У нас є шанс підняти питання із захистом Біличанського лісу
на національний рівень і зробити захист зелених легенів Київщини та захист активістів, які боронять його 10 років, питанням загальнонаціонального рівня.
Для цього вам достатньо відправити одне смс на номер 3399
Текст смс 08
У цей четвер з 22:20 - твій голос вирішальний.
Made on
Tilda