Постанова апеляційного суду / Документ
— 6 Серпня 2012 4В реєстрі судових рішень з’явився текст судової постанови, якою суд визнав незаконним дерибан лісу й скасував рішення Коцюбинської селищної ради.
Текст постанови редакція сайту публікує в повному обсязі.
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2а-6326/11/2670 (13 т.) Головуючий у 1-й інстанції: Пісоцька О.В.
Суддя-доповідач: Безименна Н.В.
ПОСТАНОВА
Іменем України
“21” червня 2012 р. м. Київ
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду в складі:
головуючого судді: Безименної Н.В.,
суддів: Кучми А.Ю. та Гром Л.М.,
при секретарі Проценко А.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за апеляційними скаргами Прокуратури міста Києва та Київської міської ради на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 23 грудня 2011 року у справі за адміністративним позовом Київської міської ради до Державного управління охорони навколишнього природного середовища в місті Києві, Київського обласного управління лісового та мисливського господарства, Ірпінської міської ради Київської області, Коцюбинської селищної ради Київської області, за участю Прокуратури м. Києва, треті особи: Державне агентство земельних ресурсів України, Комунальне підприємство «Святошинське Лісопаркове господарство», Комунальне підприємство Київської обласної ради «Обласний лісгосп», Київська обласна державна адміністрація, Державне управління охорони навколишнього природного середовища в Київській області, Державне агентство лісових ресурсів України про визнання бездіяльності протиправною, рішень нечинними та їх скасування, зобов’язання вчинити дії, –
В С Т А Н О В И Л А:
У травні 2011 року Київська міська рада звернулася в Окружний адміністративний суд м. Києва з позовом до Державного управління охорони навколишнього природного середовища в місті Києві (відповідач -1), Київського обласного управління лісового та мисливського господарства (відповідач – 2), Ірпінської міської ради Київської області (відповідач -3), Коцюбинської селищної ради Київської області (відповідач -4), за участю Прокуратури м. Києва, треті особи: Державне агентство земельних ресурсів України, Комунальне підприємство «Святошинське Лісопаркове господарство», Комунальне підприємство Київської обласної ради «Обласний лісгосп», Київська обласна державна адміністрація, Державне управління охорони навколишнього природного середовища в Київській області, Державне агентство лісових ресурсів України, в якому, з врахуванням уточнень до позову від 03.06 та 12.08.2011 року, просила:
– визнати протиправною бездіяльність відповідача-2 щодо нездійснення державного контролю в галузі ведення лісового господарства у межах Ірпінського регіону Київської області, яка призвела до незаконного вилучення земель лісогосподарського призначення;
– визнати протиправною бездіяльність відповідача-1 щодо нездійснення комплексного управління та регулювання у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення та охорони природних ресурсів, яке призвело до незаконного вилучення земель лісогосподарського призначення;
– визнати відсутність повноважень у відповідача-3 на прийняття рішення «Про віднесення земель Ірпінського регіону, які обслуговує Бучанська лісогосподарська установа Київського обласного житлово-комунального управління до земель житлової та громадської забудови»від 27 червня 2002 року №49-3-ХХІУ в частині, що стосується земельних ділянок, які знаходяться в користуванні Святошинського лісопаркового господарства;
– визнати відсутність повноважень у відповідача-4 щодо прийняття:
– рішення «Про перспективний план розвитку смт Коцюбинське»від 25 вересня 2008 року №689/22-5;
– на двадцять третій сесії п’ятого скликання – рішень «Про вибір місця розташування та надання земельної ділянки»від 28 жовтня 2008 року та від 30 жовтня 2008 року;
– на двадцять четвертій сесії п’ятого скликання – рішень «Про надання дозволу на розроблення проекту відведення земельної ділянки»від 14 листопада 2008 року;
– на двадцять п’ятій сесії п’ятого скликання –рішень «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення та передачі у приватну власність земельних ділянок для будівництва і обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд» від 24 грудня та 25 грудня 2008 року
– рішення «Про інвентаризацію меж смт Коцюбинське»від 6 листопада 2009 року №170;
– рішення «Про затвердження проекту формування і встановлення меж Коцюбинської селищної ради та межі смт Коцюбинське Київської області»від 29 квітня 2010 року №75;
– рішення, яким затверджено Генеральний план смт Коцюбинське в частині, що стосується земельних ділянок, які знаходяться в користуванні Святошинського лісопаркового господарства від 15 вересня 2010 року №153;
– рішення від 30 грудня 2010 року №51;
– визнати нечинними і скасувати рішення відповідача – 3 «Про віднесення земель Ірпінського регіону, які обслуговує Бучанська лісогосподарська установа Київського обласного житлово-комунального управління до земель житлової та громадської забудови»від 27 червня 2002 року №49-3-ХХІУ в частині, що стосується земельних ділянок, які знаходяться в користуванні Святошинського лісопаркового господарства;
– визнати нечинними і скасувати рішення відповідача -4:
– «Про перспективний план розвитку смт Коцюбинське»від 25 вересня 2008 року № 689/22-5;
– прийняті 28 жовтня 2008 року та 30 жовтня 2008 року на двадцять третій сесії п’ятого скликання «Про вибір місця розташування та надання земельної ділянки»;
– прийняті 14 листопада 2008 року на двадцять четвертій сесії п’ятого скликання «Про надання дозволу на розроблення проекту відведення земельної ділянки»;
– прийняті 24 грудня 2008 року та 25 грудня 2008 року на двадцять п’ятій сесії п’ятого скликання «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення та передачу у приватну власність земельної ділянки для будівництва обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд»;
– «Про інвентаризацію меж смт Коцюбинське»від 6 листопада 2009 року №170;
– «Про затвердження проекту формування і встановлення меж Коцюбинської селищної ради та межі смт Коцюбинське Київської області»від 29 квітня 2010 року №75;
– від 15 вересня 2010 року №153, яким затверджено Генеральний план смт Коцюбинське;
– від 30 грудня 2010 року №51.
В судовому засіданні суду апеляційної інстанції на запитання суду щодо конкретизації позовних вимог стосовно рішень Коцюбинської селищної ради від 28.10, 30.10, 14.11, 24.12 та 25.12 2008 року , представник позивача уточнила позовні вимоги та просила визнати відсутність повноважень Коцюбинської селищної ради, визнати нечинними та скасувати рішення Коцюбинської селищної ради, прийняті на двадцять третій сесії п’ятого скликання «Про вибір місця розташування та надання земельної ділянки»від 28.10 та 30.10.2008 року, на двадцять четвертій сесії п’ятого скликання – рішень «Про надання дозволу на розроблення проекту відведення земельної ділянки»від 14 листопада 2008 року, на двадцять п’ятій сесії п’ятого скликання –рішень «Про затвердження проектів землеустрою щодо відведення та передачі у приватну власність земельних ділянок для будівництва і обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд»від 24 грудня 2008 року, на двадцять п’ятій сесії п’ятого скликання – рішень «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення та передачу у приватну власність земельної ділянки для будівництва обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд»від 25 грудня 2008 року, перелік яких із зазначенням номерів та прізвищ громадян, яких вони стосуються, навів суд першої інстанції в оскаржуваній постанові (а.с. 105-117 т. 13).
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 23 грудня 2011 року у задоволенні позову відмовлено.
Не погоджуючись із судовим рішенням, Київська міська рада та Прокуратура міста Києва звернулися із апеляційними скаргами, в яких просять скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову постанову, якою позов задовольнити в повному обсязі. На думку апелянтів, постанова Окружного адміністративного суду міста Києва від 23 грудня 2011 року прийнята з неповним з’ясуванням всіх обставин, що мають значення для справи, висновки суду не відповідають обставинам справи, що призвело до порушення норм матеріального права та неправильного вирішення справи.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення представників сторін та 3-х осіб, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційних скарг, колегія суддів вважає необхідним апеляційні скарги задовольнити частково, постанову скасувати та постановити нову постанову, якою позовні вимоги задовольнити частково, виходячи з наступного.
У відповідності до п.п. 3, 4 ч. 1 ст. 202 КАС України суд апеляційної інстанції скасовує рішення суду першої інстанції та ухвалює нове, якщо встановить невідповідність висновків суду обставинам справи та порушення норм матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи або питання.
Відповідно до ст. 159 КАС України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з’ясованих обставин у адміністративній справі, підтверджених такими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Відповідно до ст. 3 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб»єтів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та успосіб, що передбачені Конституцією України та законами України; з використанням повноваження, з метою, з якою це повноваження надано; обгрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії), безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправидливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відмовляючи в задоволенні позовних вимог, суд першої інстанції виходив з того, що:
– приймаючи оскаржувані рішення Коцюбинська селищна рада вживала заходів щодо впорядкування території та відновлення меж встановлених згідно Указу Президії Верховної Ради Української РСР від 11 лютого 1941 року, реалізуючи відповідні повноваження лише щодо територій, які включилися до меж селища відповідно до матеріалів інвентаризації меж;
– позивач не довів обставин віднесення спірних територій до земель лісогосподарського призначення та обставин порушення прав, свобод та інтересів позивача в наслідок нездійснення відповідачем – 2 покладених на нього повноважень;
– сторонами не надано доказів, які б свідчили про наявність права власності чи право користування у КП «Святошинське лісопаркове господарство»на спірні території. Зокрема, до матеріалів справи не надані державні акти про права власності або користування на земельні ділянки лісового фонду відповідно до статті 126 Земельного кодексу України;
– нормативні акти прийняті виконавчим комітетом Київської міської ради щодо встановлення та опису меж м. Києва приймалися в одностороннього порядку без узгодження меж з представницькими органами Київської області та з порушенням вимог діючого законодавства, а тому не можуть бути враховані як підстава встановлення існуючих меж та межових знаків м. Києва, а рішення «Про межі нових адміністративних районів м. Києва та організаційні заходи по проведенню адміністративно-територіальної реформи»за №280/1257 (зі змінами, внесеними рішенням Київської міської ради від 29 листопада 2001 року №126/1560) позивачем видано всупереч вимогам законодавства;
– докази, які б свідчили, що у період з 1937-1996 роки визначались межі території міста Києва відсутні;
– обставини, встановлені у судових рішеннях у справах №2а-1981/2004, №2-а-489/2009, № 2-а-3398/11 відповідно до статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України не потребують повторного доведення та встановлення, у зв’язку з чим, відсутні підстави для визнання нечинними і скасування рішень Коцюбинської селищної ради.
Колегія суддів не погоджується з даними висновками та вважає, що вони не відповідають обставинам справи, виходячи з наступного.
З матеріалів справи вбачається, що 27 червня 2002 року Ірпінською міськрадою видано рішення «Про віднесення земель Ірпінського регіону, які обслуговує Бучанська лісогосподарська установа Київського обласного житлово-комунального управління до земель житлової та громадської забудови»за №49-3-ХХІУ, яким: віднесено землі вкриті деревною рослинністю (крім наданих у власність чи користування) в межах Ірпінського регіону до земель житлової та громадської забудови і рахувати їх за землями запасу, які обслуговуються Бучанською лісогосподарською установою; деревну рослинність (зазначену у пункті 1 рішення) віднесено до категорії зелених насаджень у межах населених пунктів регіону; догляд за зеленими насадженнями покладено на Бучанську лісогосподарську установу; вирішено клопотати перед обласною радою про передачу Бучанської лісогосподарської установи до комунальної власності Ірпінського регіону (пункт 4) зобов’язано відділ земельних ресурсів внести відповідні зміни в земельно-облікові матеріали.
25 вересня 2008 року Коцюбинською селищною радою на двадцять другій сесії п’ятого скликання (третє засідання) видано рішення «Про перспективний план розвитку смт Коцюбинське»№689/22-5, яким: затверджено варіант №1 техніко-економічного обґрунтування розвитку селища Коцюбинське та доручено селищному голові укласти з Українським державним науково-дослідним інститутом проектування міст «Діпромісто»договір на розробку Генерального плану забудови смт Коцюбинське і підписати відповідне завдання на проектування (пункт 1); зобов’язано селищного голову укласти договір з ТОВ «Проектно-будівельна компанія «ЗЕНАКО»на виконання проектної документації на «Ескізний проект житлово-громадської забудови у смт Коцюбинське Київської області (кварталів 1, 2, 3,4, 5) (пункт 2);погоджено Пропозиції перспективного розвитку смт Коцюбинське від 24 вересня 2008 року, розроблені КП «Ірпінське земельно-кадастрове бюро»та взято їх за основу під час підготовки завдання на проектування Генерального плану смт Коцюбинське (пункт 3).
Пунктом 4 Рішення №689/22-5 новим вулицям у смт Коцюбинське, утворення яких передбачено Пропозиціями перспективного розвитку смт Коцюбинське, присвоєно відповідні назви, а пунктом 5 цього Рішення контроль за виконанням цього рішення покладено на постійну комісію з питань розвитку території та інвестицій та селищного голову.
В подальшому, 3 грудня 2009 року, рішенням Коцюбинської селищної ради «Про розробку Генерального плану та схеми планування смт Коцюбинське»№204 , прийнятого за на тридцять сьомій сесії п’ятого скликання, скасовано рішення відповідача-4 №689/22-5 в частині доручення Селищному голові укласти з УДНДІПМ «ДНІПРОМІСТО»договір на розробку Генерального плану забудови смт Коцюбинське, доручено селищному голові укласти з державним підприємством «НДПІ містобудування»договір на розробку Схеми планування території та Генерального плану та договір з Київським державним підприємством геодезії картографії та кадастру «КИЇВГЕОІНФОРМАТИКА»договір на виконання робіт по розробці топографічної зйомки та створенню цифрових планів смт Коцюбинське.
28 жовтня 2008 року та 30 жовтня 2008 року на двадцять третій сесії п’ятого скликання Коцюбинською селищною радою прийняті рішення «Про вибір місця розташування та надання земельної ділянки для будівництві і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд громадянам», за номерами, які перераховані судом першої інстанції в оскаржуваній постанові та з переліком яких погодилися сторони в судовому засіданні суду апеляційної інстанції (т.13 а.с. 105-109).
14 листопада 2008 року на двадцять четвертій сесії п’ятого скликання Коцюбинською селищною радою прийняті рішення «Про надання громадянам дозволів на розроблення проектів відведення земельних ділянок», за номерами, які перераховані судом першої інстанції в оскаржуваній постанові та з переліком яких погодилися сторони в судовому засіданні суду апеляційної інстанції (т.13 а.с. 109-112).
24 грудня 2008 року та 25 грудня 2008 року на двадцять п’ятій сесії п’ятого скликання Коцюбинською селищною радою на другому та третьому засіданнях прийняті рішення «Про затвердження проектів землеустрою щодо відведення та передачі у приватну власність земельних ділянок для будівництва і обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд», за номерами, які перераховані судом першої інстанції в оскаржуваній постанові та з переліком яких погодилися сторони в судовому засіданні суду апеляційної інстанції (т.13 а.с.112-117).
6 листопада 2009 року Коцюбинською селищною радою Київської області на тридцять шостій сесії п’ятого скликання прийнято рішення № 170 «Про інвентаризацію меж смт Коцюбинське», яким вирішено затвердити матеріали інвентаризації щодо відновлення меж смт Коцюбинське, які було встановлено відповідно до Указу Президії Верховної Ради УРСР від 11 лютого 1941 року, затверджено опис адміністративно -територіальних меж смт Коцюбинське.
29 квітня 2010 року Коцюбинською селищною радою Київської області прийнято рішення № 75 «Про погодження проекту формування і встановлення меж Коцюбинської селищної ради та межі смт Коцюбинське Київської області та впорядкування питань землекористування».
15 вересня 2010 року Коцюбинською селищною радою прийнято рішення № 153, яким вирішено прийняти та врахувати результати громадського обговорення проекту Генеральний плану смт.Коцюбинське, затвердити Генеральний план, схвалений за результатами громадського обговорення без зауважень.
30 грудня 2010 року Коцюбинською селищною радою прийнято рішення «Про погодження проекту землеустрою щодо встановлення й зміни меж селища Коцюбинське Київської області»№51, яким вирішено погодити проект землеустрою щодо встановлення й зміни меж селища Коцюбинське Київської області розробленого Державним підприємством «Науково-дослідний і проектний інституту містобудування», доручено селищному голові Садовському В.І. подати проект землеустрою для погодження у встановленому законом порядку та проведення державної експертизи. В разі отримання позитивних висновків державної експертизи звернутися до Київської обласної ради з відповідним клопотанням про встановлення меж селища Коцюбинське Київської області.
Даючи правову оцінку наведеним спірним рішенням, колегія суддів керується наступним.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з ч. 1 ст. 13 Конституції України земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об’єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією.
Відповідно до ст. 4 Земельного кодексу України земельне законодавство включає цей Кодекс, інші нормативно-правові акти у галузі земельних відносин. Завданням земельного законодавства є регулювання земельних відносин з метою забезпечення права на землю громадян, юридичних осіб, територіальних громад та держави, раціонального використання та охорони земель.
Згідно з ст. 5 Земельного кодексу України земельне законодавство базується на таких принципах: поєднання особливостей використання землі як територіального базису, природного ресурсу і основного засобу виробництва; забезпечення рівності права власності на землю громадян, юридичних осіб, територіальних громад та держави; невтручання держави в здійснення громадянами, юридичними особами та територіальними громадами своїх прав щодо володіння, користування і розпорядження землею, крім випадків, передбачених законом; забезпечення раціонального використання та охорони земель; забезпечення гарантій прав на землю; пріоритету вимог екологічної безпеки.
Відповідно до п. г ст. 6 Земельного кодексу України до повноважень Верховної Ради України в галузі земельних відносин належить встановлення і зміна меж районів і міст.
Відповідно до ст. 8 Земельного кодексу України до повноважень обласних рад у галузі земельних відносин на території області належить: розпорядження землями, що знаходяться у спільній власності територіальних громад; координація діяльності місцевих органів земельних ресурсів; організація землеустрою; внесення до Верховної Ради України пропозицій щодо встановлення та зміни меж районів, міст; встановлення та зміна меж сіл, селищ.
Згідно з ст. 9 Земельного кодексу України до повноважень Київської і Севастопольської міських рад у галузі земельних відносин на їх території належить: розпорядження землями територіальної громади міста; передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб відповідно до цього Кодексу; надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності відповідно до цього Кодексу; вилучення земельних ділянок із земель комунальної власності в порядку, передбаченому цим Кодексом; припинення права користування земельними ділянками у випадках, передбачених цим Кодексом; встановлення та зміна меж сіл, селищ, районів у містах; організація землеустрою; координація діяльності місцевих органів земельних ресурсів; здійснення контролю за використанням і охороною; внесення у встановленому порядку пропозицій до Верховної Ради України щодо встановлення та зміни меж міст; вирішення земельних спорів; вирішення інших питань у галузі земельних відносин відповідно до закону.
Відповідно до ст. 12 Земельного кодексу України до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить: розпорядження землями територіальних громад; передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб відповідно до цього Кодексу; надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності відповідно до цього Кодексу; вилучення земельних ділянок із земель комунальної власності; викуп земельних ділянок для суспільних потреб відповідних територіальних громад сіл,селищ,міст; організація землеустрою; координація діяльності місцевих органів земельних ресурсів; здійснення контролю за використанням та охороною земель комунальної власності, додержанням земельного та екологічного законодавства; встановлення та зміна меж районів у містах з районним поділом; внесення пропозицій до районної ради щодо встановлення і зміни меж сіл, селищ, міст; вирішення земельних спорів; вирішення інших питань у галузі земельних відносин відповідно до закону.
Відповідно до пункту 41 частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»та статті 11 Закону України «Про столицю України – місто-герой Київ»виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються питання прийняття рішень з питань адміністративно-територіального устрою в межах і порядку, визначених цим та іншими законами.
Статтею 19 Земельного кодексу України передбачено, що землі України за основним цільовим призначенням поділяються на такі категорії: землі сільськогосподарського призначення; б) землі житлової та громадської забудови; в) землі природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення; г) землі оздоровчого призначення; ґ) землі рекреаційного призначення; д) землі історико-культурного призначення; е) землі лісогосподарського призначення; є) землі водного фонду; ж) землі промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення.
Відповідно до ст. 20 Земельного кодексу України віднесення земель до тієї чи іншої категорії здійснюється на підставі рішень органів державної влади, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень.
Зміна цільового призначення земель провадиться органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування, які приймають рішення про передачу цих земель у власність або надання у користування, вилучення (викуп) земель і затверджують проекти землеустрою або приймають рішення про створення об’єктів природоохоронного та історико-культурного призначення.
Зміна цільового призначення земель, зайнятих лісами, провадиться з урахуванням висновків органів виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища та лісового господарства.
Статтею 21 Земельного кодексу України передбачено, що порушення порядку встановлення та зміни цільового призначення земель є підставою для: визнання недійсними рішень органів державної влади, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування про надання (передачу) земельних ділянок громадянам та юридичним особам; визнання недійсними угод щодо земельних ділянок; відмови в державній реєстрації земельних ділянок або визнання реєстрації недійсною; притягнення до відповідальності відповідно до закону громадян та юридичних осіб, винних у порушенні порядку встановлення та зміни цільового призначення земель.
Відповідно до ст. ст. 38, 39 Земельного кодексу України до земель житлової та громадської забудови належать земельні ділянки в межах населених пунктів, які використовуються для розміщення житлової забудови, громадських будівель і споруд, інших об’єктів загального користування. Використання земель житлової та громадської забудови здійснюється відповідно до генерального плану населеного пункту, іншої містобудівної документації, плану земельно-господарського устрою з дотриманням будівельних норм, державних стандартів і норм.
Згідно з ст. 55 Земельного кодексу України до земель лісогосподарського призначення належать землі, вкриті лісовою рослинністю, а також не вкриті лісовою рослинністю, нелісові землі, які надані та використовуються для потреб лісового господарства. До земель лісогосподарського призначення не належать землі, зайняті: зеленими насадженнями у межах населених пунктів, які не віднесені до категорії лісів; окремими деревами і групами дерев, чагарниками на сільськогосподарських угіддях, присадибних, дачних і садових ділянках.
Відповідно до ст. 57 Земельного кодексу України земельні ділянки лісогосподарського призначення за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування надаються в постійне користування спеціалізованим державним або комунальним лісогосподарським підприємствам, іншим державним і комунальним підприємствам, установам та організаціям, у яких створено спеціалізовані підрозділи, для ведення лісового господарства. Порядок використання земель лісогосподарського призначення визначається законом.
Згідно зі статтею 5 Лісового кодексу України до земель лісогосподарського призначення належать лісові землі, на яких розташовані лісові ділянки, та нелісові землі, зайняті сільськогосподарськими угіддями, водами й болотами, спорудами, комунікаціями, малопродуктивними землями тощо, які надані в установленому порядку та використовуються для потреб лісового господарства. Віднесення земельнихділяндк до складу земель лісогосподарського призначення здійснюється відповідно до земельного законодавства.
Відповідно до статті 42 Лісового кодексу України переведення лісових земель до нелісових для використання у цілях, не пов’язаних з веденням лісового господарства провадиться за згодою відповідних державних органів лісового господарства областей.
Відповідно до пункту 5 Прикінцевих положень Лісового кодексу України до одержання в установленому порядку державними лісогосподарськими підприємствами державних актів на право постійного користування земельними лісовими ділянками, документами, що підтверджують це право на раніше надані землі, є планово-картографічні матеріали лісовпорядкування.
Згідно з ст. 73 Земельного кодексу України межа району, села, селища, міста, району у місті – це умовна замкнена лінія на поверхні землі, що відокремлює територію району, села, селища, міста, району у місті від інших територій. Межі району, села, селища, міста, району у місті встановлюються і змінюються за проектами землеустрою, які розробляються відповідно до техніко-економічного обґрунтування їх розвитку, генеральних планів населених пунктів.
Відповідно до ст. 174 Земельного кодексу України рішення про встановлення і зміну меж районів і міст приймається Верховною Радою України за поданням Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, Київської чи Севастопольської міської рад. Рішення про встановлення і зміну меж сіл, селищ приймаються Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласними, Київською чи Севастопольською міською радами за поданням районних та відповідних сільських, селищних рад. Рішення про встановлення і зміну меж районів у містах приймається міською радою за поданням відповідних районних у містах рад.
Згідно з ст. 175 Земельного кодексу України межі адміністративно-територіальних утворень встановлюються в порядку та відповідно до закону.
Разом з тим, ст. 12 Закону України «Про основи містобудування»передбачає можливість підготовки пропозицій про встановлення та зміну меж населених пунктів виконавчими органами відповідних рад.
Відповідно до п. 41 ч. 1 ст. 26, п. 26 ч. 1 ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»рішення про визначення меж сіл і селищ приймаються міськими і обласники радами виключно на пленарних засіданнях як «рішення з питань адміністративно-територіального устрою». У такому самому порядку приймаються рішення про направлення подань районних та відповідних сільських, селищних рад про визначення меж. Відповідно до п. 41 ч. 1 ст. 26, п. 26 ч. 1 ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»рішення про визначення районів у містах приймаються міськими радами виключно на пленарних засіданнях. У такому самому порядку приймаються рішення про направлення подань районних рад у містах.
З матеріалів справи вбачається, що відповідно до Указу Президії Верховної Ради УРСР від 11 лютого 1941 року (а.с.204 т.3) віднесено населений пункт Берковець Київського району, Київської області до категорії селищ міського типу, виключивши його з складу Білицької селищної ради. Перейменовано селище міського типу Берковець в селище імені Коцюбинського. Включено до складу селища імені Коцюбинського залізничну станцію Біличі.
Постановою Центрального комітету КП України і Ради Міністрів УРСР «Про поліпшення стану зеленої зони м. Києва»від 20 червня 1956 року №673 (а.с.129 т. 2) вирішено: підпорядкувати виконкому Київської міської Ради депутатів трудящих частину лісів зеленої зони м Києва, загальною площею 32359 гектарів, де зосереджені місця масового відпочинку трудящих, без виключення їх з Держлісфонду, згідно з додатком (пункт 1); зобов’язати Міністерство сільського господарства УРСР в місячний строк передати в установленому порядку виконкому Київської міської Ради депутатів трудящих зазначену площу лісів, Святошинський лісгосп і Нікольське, Дарницьке та Броварське лісництва Київського лісгоспу з штатами, підприємствами, будинками, механізмами та іншими матеріалами, «…ціностями за…»станом на 1 квітня 1956 року, а також 3 штатних одиниці спеціалістів з управління лісами зеленої зони м. Києва Міністерства сільського господарства УРСР; Управління лісами зеленої зони м. Києва Міністерства сільського господарства УРСР ліквідувати (пункт 2); на базі організацій, що передаються Міністерством сільського господарства УРСР Київському міськвиконкому, а також організацій міста Києва, які виконують роботи по озелененню міста, утворити при виконкомі Київської міської Ради депутатів трудящих управління зеленої зони міста Києва, покласти на нього залісення непокритих лісом площ зеленої зони міста Києва, створення нових і впорядкування існуючих парків, лісопарків і лісових «…»; виконкому Київської міськради разом з Міністерством фінансів УРСР в місячний строк опрацювати і подати Раді Міністрів УРСР на затвердження проект структури и штатів Управління зеленої зони м. Києва (пункт 3); заборонити, починаючи з 1957 року, рубки в лісах зеленої зони міста Києва, крім рубок догляду і інші угіддя без дозволу на те Ради Міністрів УРСР. Дозволити виконкому Київської міської Ради депутатів трудящих використовувати під забудову непокриті лісом площі лише в необхідних випадках, зв’язаних з благоустроєм місць відпочинку трудящих (частина пункту 4); зобов’язати Державний комітет Ради Міністрів УРСР в справах будівництва і архітектури і виконком Київської міської Ради депутатів трудящих розробити проект створення та благоустрою зеленої зони і подати його до І квітня 1957 року на розгляд Ради Міністрів У PCP (пункт 5); виконкому Київської міської Ради разом з Міністерством сільського господарства УРСР до І жовтня ц.р. опрацювати Положення по веденню паркового господарства зеленої зони міста Києва; Київському міськвиконкому щорічно, починаючи з 1956 року передбачати в міському бюджеті фінансування заходів по веденню лісопаркового господарства та впорядкування лісів і озелененню міста; зобов’язати Міністерство сільського господарства УРСР рішуче поліпшити ведення лісового господарства в лісах зеленої зони м. Києва, які залишаються
підпорядкуванні, у відповідності з їх цільовим призначенням. Починаючи з 1957 року зменшити розмір рубок в цих лісах. Всі лісогосподарчі і лісокультурні заходи, що проводяться в лісах зеленої зони міста Києва погоджувати з виконкомом Київської міської Ради депутатів трудящих (пункт 8); Міністерству вищої освіти УРСР у підпорядкованих йому лісах, що розташовані в межах міста Києва, вести паркове та лісопаркове господарство «..за погодження…»з виконкомом Київської міської Ради депутатів трудящих.
Виходячи з положень наведеного акту колегія суддів зауважує, що на базі виконавчого комітету Київської міської ради депутатів трудящих утворено певну структуру, якій підпорядковано адміністрування значної площі лісів, зеленої зони саме м. Києва. Всі питання управління, відновлення, санітарного збереження, охорони та ін. віднесено до компетенції виконкому Київської міської ради депутатів трудящих. Так само, саме на виконком Київської міської ради депутатів трудящих було покладено витрати по утриманню даних лісів, штатних працівників певних лісогосподарств та управлінь зеленої зони м. Києва. Фактично вирішення всіх питань віднесено до компетенції виконкому Київської міської ради депутатів трудящих разом із лісами, хоча і без виключення із Держлісфонду України.
При цьому, відповідно до переліку лісгоспів та лісництв, ліси яких передаються виконкому Київської міської ради депутатів трудящих, належить Святошинський лісгосп, якому передано 16929 га, в тому числі Святошинському лісництву – 4065 га .
Колегія суддів звертає увагу, що зазначена площа земельних ділянок (ліси), співпадає з площею земельних ділянок вказаною в перспективному плані розвитку, який затверджений Коцюбинською селищною радою (а.с. 31 т.3).
Рішенням Виконавчого комітету Київської міської Ради депутатів трудящих «Про встановлення меж міста Києва»від 09 червня 1959 року №899 зобов’язано Управління в справах будівництва та архітектури /т. Приймак/ до 15 серпня 1959 року (у копії рішення наявне виправлення номеру місяця) виготовити проект відмежування границь міських земель з погодженням та затвердженням його у відповідних установах (пункт 2); зобов’язати інститут «Київпроект»/т. Шило/ протягом 1959-1960 років провести всі польові та камеральні геодезичні роботи по встановленню та закріпленню в натурі границь відповідними геодезичними знаками, – території м. Києва по суміжності з землями радгоспів, колгоспів та держлісфонду – Києво-Святошинського, Обухівського, Бориспольського та Броварського районів Київської області; затвердити вартість робіт по встановленню границь міста Києва в розмірі 482,2тис.крб., згідно кошторису складеному інститутом «Київпроект», а замовником визначити Управління в справах будівництва і архітектури / т. Приймак/; зобов’язати міськфінвідділ /т. Баратов/ профінансувати вищезазначені роботи в 1959р. в сумі 250т.крб. за рахунок перевищення прибутків над видатками по міському бюджету і решту в сумі 232,2т.крб. передбачати в бюджеті міста Києва на 1960 рік.
Указом Президії Верховної Ради УРСР «Про віднесення в підпорядкування обласних (промислових) Рад депутатів трудящих міських поселень Української PCP»від 30 грудня 1962 року смт Коцюбинське було підпорядковано Ірпінській міській раді і разом із нею було виключено зі складу Києво-Святошинського району Київської області і підпорядковано безпосередньо Київській обласній раді.
Указом Президії Верховної Ради УРСР «Про внесення змін в адміністративне районування УРСР»від 04 січня 1965 року залишено у складі міст обласного підпорядкування місто Ірпінь з смт Біличі, Буча, Ворзель та Коцюбинське.
Указом Президії Верховної Ради УРСР «Про уточнення найменувань деяких населених пунктів Української УРСР» від 04 січня 1965 року смт ім. Коцюбинського Ірпінської міськради перейменовано в селище Коцюбинське.
Указом Президії Верховної Ради УРСР «Про включення селища Біличі Київської області в смугу міста Києва»від 02 лютого 1966 року включено до складу міста Києва смт Біличі Київської області (а.с.58 т.13).
Указом Президії Верховної Ради УРСР «Про утворення нових районів УРСР» від 08 грудня 1966 року передбачено утворення нових адміністративних районів та надано опис населених пунктів, які увійшли до складу відповідних районів.
Рішенням Виконавчого комітету Київської міської Ради депутатів трудящих «Про затвердження меж м. Києва та адміністративних районів міста»від 30 вересня 1976 року №1103 (а.с.35 т.1) «…1. Затверджено встановлені на місцевості інститутом «Київпроект»меж м. Києва, їх опис згідно з додатком №1 та межі і опис районів міста згідно з додатком №2; зобов’язано управління міськвиконкому, виконкоми райрад депутатів трудящих та всі установи, підприємства і організації, розташовані на території м. Києва, в своїй практичній діяльності керуватися цим рішенням; Рішення міськвиконкому від 24 червня 1969 р. №1080 «Про встановлення нових меж Ленінського, Радянського, Жовтневого, Шевченківського, Подільського, Московського та Залізничного районів м. Києва», рішення міськвиконкому від 13 квітня 1973 р. №538 «Про встановлення меж між Радянським, Жовтневим та Ленінградським районами», рішення міськвиконкому від 20 січня 1975 р. №33/5 «Про часткову зміну рішення №1060 від 24 червня 1969р.»та рішення від 12.03.1975 р. «Про встановлення меж новоутвореного Мінського району м. Києва», №233 вважати такими, що втратили силу…».
При цьому, відповідно до опису міської межі міста Києва, який є додатком № 1 до вказаного рішення межі міських земель проходять, в тому числі, по межах землекористувача Межигірського лісництва Святошинського лісопаркового господарства.
Рішенням Виконавчого комітету Ірпінської міської ради народних депутатів від 29.10.1984 року № 547 «Про затвердження річного звіту про наявність та розподілення земель по угіддям в межах м. Ірпінь на 1 листопада 1984 року»затверджено загальну площу в м. Ірпіні станом на 01.11.1984 року 3510 га, в тому числі смт Коцюбинське площею 87 га.
Указом Президії Верховної Ради УРСР від 26 серпня 1988 року «Про розширення меж міста Києва»включено до межі міста Києва села Жуляни, Троєщина, смт Бортничі з прилеглими землями, загальною площею 3440га. (а.с. 78 т.13).
Рішенням Київської міської ради «Про адміністративно-територіальний устрій м. Києва» від 30 січня 2001 року №162/1139 «…з метою підвищення ефективності управління містом та зменшення витрат на його здійснення…»Київська міська рада вирішила: «…1.Утворитив місті Києві десять районів і присвоїти їм такі назви: Голосіївський, Дарницький, Деснянський, Дніпровський, Оболонський, Печерський, Подільський, Святошинський, Солом’янський, Шевченківський. Межі нових районів міста Києва взяти за основу згідно з план-схемою, що подана у додатку. Виконавчому органу Київради (Київській міській державній адміністрації) на підставі зазначеної план-схеми до 31 березня 2001 року остаточно визначити межі нових адміністративних районів міста Києва та подати їх на затвердження Київраді. Виконавчому органу Київради (Київській міській державній адміністрації) до 31 березня 2001 року подати на затвердження сесії Київради план організаційних заходів, проект кошторису витрат, пов’язаних з їх виконанням, та проекти відповідних рішень Київради з питань адміністративно-територіального устрою Києва. Визначити, що депутати районних у м. Києві рад, які обрані на виборах 28 березня 1998 року та наступних довиборах, здійснюють свої депутатські повноваження в межах виборчих округів, по яких їх обрано, до обрання депутатів районних у місті Києві рад новоутворених районів відповідно до чинного законодавства. Київському міському голові в установленому порядку погодити вирішення питань щодо ліквідації з 1 жовтня 2001 року районних державних адміністрацій та галузевих органів державної виконавчої влади адміністративних районів, що ліквідуються згідно з цим рішенням, утворення відповідних районних підрозділів державної виконавчої влади у новоутворених районах та призначення їх керівників…».(а.с91-92 т.3)
У рішенні Київської міської ради «Про межі нових адміністративних районів м. Києва та організаційні заходи по проведенню адміністративно-територіальної реформи»від 27 квітня 2001 року №280/1257 (зі змінами, внесеними рішенням Київської міської ради від 29 листопада 2001 року №126/1560) як Додаток №2 до рішення Київради від 27 січня 2001 року №280/1257 міститься Опис меж нових адміністративних районів м. Києва. Так, опис меж нового адміністративного Святошинського району представлений в наступному порядку: Гостомельське шосе; вул. Мінська; вул. Стеценка; вул. Туполєва; просп. Перемоги; на ділянці залізниці від просп. Перемоги до ст. Київ-Волинський; смуга залізниці напрямку Київ-Фастів; міська смуга. Також зазначено, що на території району розташоване селище міського типу Коцюбинське, територія якого відноситься до Києво-Святошинського району Київської області; межа смт Коцюбинське по діючій міській смузі м. Києва між забудованою територією селища і лісом Святошинського ЛПГ (а.с.93-98 т.3).
Розпорядженням Кабінету Міністрів України «Про утворення робочої групи з питань сприяння органам місцевого самоврядування у встановленні меж м. Києва»від 15 грудня 2005 року №522-р погоджено пропозицію Київської міської держадміністрації щодо утворення робочої групи з питань сприяння органам місцевого самоврядування у встановленні меж м. Києва, керівником якої затверджено Першого віце-прем’єр-міністра України Сташевського С.Т. (пункти 1,2).
Водночас, завданнями робочої групи розпорядженням визначені, зокрема:
– вивчення проблемних питань, пов’язаних з узгодженням меж м. Києва з територіями Козинської селищної ради, Ходосівської сільської ради Києво-Святошинського району, Старобезрадивчіської та Підгірцівської сільських та інших рад, а також – пов’язаних з передачею території Коцюбинської селищної ради, яка відповідно до Закону України «Про державно-правовий експеримент розвитку місцевого самоврядування в місті Ірпені, селищах Буча, Ворзель, Гостомель, Коцюбинське Київської області»включена до Ірпінського району, до відання Київської міської ради;
– забезпечення у наданні практичної допомоги і сприянні органам місцевого самоврядування у встановленні меж м. Києва (пункт 3).
Рішенням Київської обласної ради п’ятого скликання «Про зміну назви Комунального підприємства Київської обласної ради «Бучанська лісогосподарська установа»від 02 жовтня 2007 року №184-13-V змінено назву комунального підприємства Київської обласної ради «Бучанська лісогосподарська установа»на назву комунальне підприємство Київської обласної ради «Обласний лісгосп»та затверджено статут підприємства. Відповідно до довідки з ЄДРПОУ Бучанська лісогосподарська установа (код ЄДРПОУ 03327894) припинила свою діяльність внаслідок реорганізації шляхом перетворення в КП Київської обласної ради «Обласний лісгосп».
Відповідно до змін та доповнень до Статуту комунального підприємства «Святошинське лісопаркове господарство», затвердженого розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 17.12.2001 року № 2715 (пункт 3.4) підприємство входить до складу Київського комунального об’єднання зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень міста «Київзеленбуд».
Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 5 листопада 1991 р. N 311 «Про розмежування державного майна України між загальнодержавною (республіканською) власністю і власністю адміністративно-територіальних одиниць (комунальною власністю)»(загально доступна), під час проведення такого розмежування, було визначено, що паркове та лісопаркове господарство, пляжі, зелені захисні зони, міські зони відпочинку, споруди, які підпорядковані виробничому управлінню «Київзеленбуд»передаються до комунальної власності м. Києва.
Колегія суддів вважає необхідним звернути увагу, що таке рішення пов’язане та відповідає концепції утворення та розширення зеленої зони м. Києва, визначеної ще постановою Центрального комітету КП України і Ради Міністрів УРСР «Про поліпшення стану зеленої зони м. Києва»від 20 червня 1956 року №673.
Листом від 18.03.2009 №246 комунальне підприємство «Святошинське лісопаркове господарство»підтвердило, що вказані земельні ділянки розташовані на території Святошинського району міста Києва та останнє ніяких погоджень на вилучення та зміну цільового призначення земельних ділянок лісового фонду не надавало.
Крім того, як вбачається планово-картографічних матеріалів лісовпорядкування вказані земельні ділянки знаходяться в кварталах 18, 27 Святошинського лісництва та кварталах 110, 111, 113 Київського лісництва.
Відповідно до листа Державного комітету України із земельних ресурсів на №05/3-387 вих-11 від 16.06.2011 року Держкомземом розглянуто лист Генеральної прокуратури України стосовно дотримання Коцюбинською селищною радою вимог земельного законодавства при наданні громадянам земельних ділянок загальною площею 72 га, тощо. (а.с.164-166 т.2). За результатами розгляду якого встановлено, що зазначені землі відносилися до категорії земель лісового призначення та на підставі п.п.1 і 2 постанови Ради Міністрів УРСР від 20.06.1956 року №673 «Про поліпшення стану зеленої зони м. Києва»підпорядковано виконавчому комітету Київської міської ради без виключення їх з Держлісфонду України. На той час зазначені землі були у користуванні Управління зеленої зони міста Києва, яке створено на базі Святошинського та Київського лісгоспів та переданих лісів загальною площею 32,359 тис. га.
Також в указаному листі зазначено, що рішення Коцюбинської селищної ради від 24 та 25 грудня 2008 року про передачу земельних ділянок у власність 501 громадянину прийняті безпідставно та в порушення чинного законодавства, а саме: Коцюбинською селищною радою передано у власність земельні ділянки за рахунок земель іншого адміністративно-територіального утворення – міста Києва, при цьому зміна меж смт Коцюбинське та м. Києва у встановленому законодавством порядку не проводилась та відповідними органами не затверджувалась; земельні ділянки передано за рахунок земель, які знаходяться у користуванні КП «Святошинське лісопаркове господарство»Київського комунального об’єднання Київзеленбуд та згідно з картографічними матеріалами лісовпорядкування обліковуються як квартали Святошинського та Київського лісництв;проекти землеустрою щодо передачі у власність вказаних ділянок затверджено при відсутності земельно-кадастрової документації, яка слугує вихідними даними для розроблення, погодження та затвердження таких проектів.
Відповідно до листа Київської обласної ради від 27.07.2009 року № 1292/06-02 (а.с.31 т. 1) Київська обласна рада не затверджувала проект формування території Коцюбинської селищної ради та проект землеустрою щодо встановлення та зміни меж смт Коцюбинське Київської області, та не приймала рішень щодо встановлення та зміни меж смт Коцюбинське Київської області.
Відповідно до листа ГУ Держкомзему у Київській області від 03.08.2009 року №07-02-2/3166 проект землеустрою щодо зміни меж смт Коцюбинське до Держкомзему Київської області не надходив і державна експертиза землевпорядної документації не проводилась. Згідно статистичної звітності станом на 1.01.2008 року за смт, Коцюбинське обліковується 0 га земельних ресурсів.(а.с. 48 т.1).
Таким чином, враховуючи вищенаведені обставини справи та наявні в матеріалах справи докази, колегія суддів дійшла до висновку, що спірні земельні ділянки, по яким прийняті оспорювані рішення Коцюбинської селищної ради, не відносяться до території Коцюбинської селищної ради та є землями лісогосподарського призначення.
Крім того, як зазначалося вище, відмовляючи в задоволенні позову, суд першої інстанції виходив з того, що, приймаючи оскаржувані рішення Коцюбинська селищна рада вживала заходів щодо впорядкування території та відновлення меж встановлених згідно Указу Президії Верховної Ради Української РСР від 11лютого 1941 року.
Так, дійсно вказаним Указом Президії Верховної Ради Української РСР від 11лютого 1941 року віднесено населений пункт Берковець Київського району Київської області до категорій селищ міського типу, виключивши його з складу Білицької селищної ради, перейменовано селище міського типу Берковець в селище імені Коцюбинського та включено до складу селища імені Коцюбинського залізничну станцію Біличі. Разом з тим, із змісту даного Указу не вбачається встановлення площі населеного пункту у розмірі 4065 га. та межі смт Коцюбинське, в тому числі з віднесенням спірних земельних ділянок до території смт Коцюбинське.
Крім того, на думку колегії суддів, суд першої інстанції дійшов до необгрунтованого висновку, що позивачем всупереч вимогам законодавства прийняте рішення від 27 квітня 2001 року «Про межі нових адміністративних районів м. Києва та організаційні заходи по проведенню адміністративно-територіальної реформи»за №280/1257 (зі змінами, внесеними рішенням Київської міської ради від 29 листопада 2001 року №126/1560), за яким Київською міською радою визначено відповідні території, які входять в смугу міста Києва. Оскільки вказане рішення ніким не оскаржувалося, що також не заперечувалося сторонами у справі, предметом судового розгляду не було, є чинним, а тому суд першої інстанції не мав повноважень оцінювати законність зазначеного рішення.
Також, колегія суддів не погоджується із висновками суду першої інстанції щодо того, що оскільки обставини щодо правомірності прийняття оспорюваних рішень встановлені у справах №2а-1981/2004, №2-а-489/2009, № 2-а-3398/11, судові рішення по яким набрали законної сили, тому підстави для задоволення позову відсутні. Так, вказаним рішення дійсно встановлювались обставини щодо правомірності рішень відповідача -3 від 27 червня 2002 року № 49-3-XXIV та відповідача -4 від 6 листопада 2009 року №170, № 689/22-5 від 25 вересня 2008 року (в частині пункту «3»). Разом з тим, зазначеними судовим рішеннями не встановлювались обставини щодо площі смт Коцюбинське, щодо місцезнаходження земельних ділянок, по яким прийнято оспорювані рішення в межах території смт Коцюбинське та чи є спірні земельні ділянки землями лісогосподарського призначення.
Крім наведеного, колегія суддів звертає також увагу на те, що КП «Святошинське лісопаркове господарство»складалися протоколи про лісопорушення (а.с. 209-216 т. 2), що спростовує доводи відповідача -4 стосовно того, що КП «Святошинське лісопаркове господарство»само здійснює вирубку лісу.
Також колегія суддів приймає до уваги, що в матеріалах справи знаходиться -Експертна оцінка екологічних наслідків відчуження у приватну власність понад 700 га лісу біля смт Коцюбинське Святошинського району м. Києва (а.с.236-238 т. 2), відповідно до якої відчуження лісового масиву біля смт Коцюбинське у приватну власність є екологічно вкрай небезпечним, зокрема з огляду на близькість четвертої Чорнобильської зони, біологічно руйнівним, екологічно невиправденим, непатріотичним в аморальним та Висновок експерта від 5.03.2012 № 325 з додатками (а.с. 204-211 т.13) відповідно до якого територія земельних ділянок площею 72 га, яка протягом 2008 року передана рішеннями Коцюбинської селищної ради у приватну власність 501 фізичній особі для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд на той час відносилась до території (знаходилась в межах) міста Києва та на даний час перебуває у віданні територіальної громади міста Києва.
Враховуючи вищенаведене, колегія суддів дійшла до висновку, що Коцюбинська селищна рада Київської області розпорядилася землями, що не відносяться до території смт Коцюбинське та є землями лісогосподарського призначення, вийшовши за межі своїх повноважень, порушивши права територіальної громади міста Києва.
Крім того, згідно з п. 4 Положенням про обласні управління лісового та мисливського господарства, затвердженим наказом Державного комітету лісового господарства України від 04.07.2007 №223 (яке було чинне на час виникнення спірних правовідносин) здійснення державного управління та контролю в галузі ведення лісового господарства покладено на обласні управління лісового і мисливського господарства.
Відповідно до наказу Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 19.12.2006 №548 «Про затвердження Положення про Державне управління охорони навколишнього природного середовища в областях, містах Києві та Севастополі та Положення про Державну екологічну інспекцію в областях, містах Києві та Севастополі»Державне управління охорони навколишнього природного середовища в місті Києві в межах своїх повноважень, зокрема, забезпечує реалізацію державної політики у сферах охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення та охорони природних ресурсів (земля, надра, поверхневі та підземні води, атмосферне повітря, ліси), комплексне управління та регулювання у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення та охорони природних ресурсів.
Колегія суддів вважає, що Київське обласне управління лісового і мисливського господарства та Державного управління охорони навколишнього природного середовища в місті Києві всупереч наведених положень не здійснило належного державного контролю в галузі ведення лісового господарства у межах Ірпінського регіону Київської області, комплексного управління та регулювання у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення та охорони природних ресурсів, що призвело до незаконного вилучення земель лісогосподарського призначення.
Враховуючи вищенаведене, суд першої інстанції дійшов до помилкового висновку щодо відмови в задоволенні позовних вимог .
Разом з тим, як вбачається з матеріалів справи, ухвалою апеляційного адміністративного суду від 4 жовтня 2005 року залишено в силі рішення Ірпінського міського суду від 15 червня 2005 року по заяві прокурора м. Ірпінь про визнання незаконним рішення Ірпінської міськради від 27 червня 2002 року «Про віднесення земель Ірпінського регіону, які обслуговує Бучанська лісогосподарська установа Київського обласного житлово-комунального управління до земель житлової та громадської забудови»за №49-3-ХХІУ, яким в задоволенні заяви відмовлено.
Постановою Ірпінського міського суду від 23.11.2009 року відмовлено в позові прокурора про визнання незаконними та скасування п. 3 рішення Коцюбинської селищної ради від 25.09.2008 року № 689/22-5.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 16 вересня 2009 року апеляційну скаргу прокурора м. Ірпеня залишено без задоволення, а постанову Ірпінського міського суду від 23.11.2009 року без змін.
Ухвалою Вищого адміністративного суду від 26 квітня 2011 року касаційну скаргу прокурора м. Ірпеня задоволено частково, ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 16 вересня 2009 року скасовано, а справу направлено до суду апеляційної інстанції на новий розгляд.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 29 листопада 2011 року апеляційну скаргу прокурора м. Ірпеня залишено без задоволення, а постанову Ірпінського міського суду від 23листопада 2009 року, якою відмовлено в задоволенні позову прокурора м. Ірпеня до Коцюбинської селищної ради та ін. про визнання незаконними та скасування п. 3 рішення Коцюбинської селищної ради від 25.09.2008 року № 689/22-5 («Про перспективний план розвитку смт Коцюбинське») без змін.
Постановою Ірпінського міського суду Київської області від 24 травня 2011 року в задоволенні позову прокурора м. Ірпеня до Коцюбинської селищної ради про скасування рішення № 170 від 06.11.2009 року.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 21 лютого 2012 року апеляційну скаргу прокурора м. Ірпеня залишено без задоволення, а постанову Ірпінського міського суду Київської області від 24 травня 2011 року -без змін.
Відповідно до ст. 203 КАС України постанова або ухвала суду першої інстанції скасовуються в апеляційному порядку і позовна заява залишаться без розгляду або провадження у справі закривається з підстав, встановлених відповідно статтями 155 і 157 цього Кодексу.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 157 КАС України суд закриває провадження у справі якщо є такі, що набрали законної, постанова чи ухвала суду з того самого спору і між тими самими сторонами.
Враховучи викладене, суд вважає, що провадження у справі в частині позовних вимог щодо визнання нечинними та скасування рішень: «Про віднесення земель Ірпінського регіону, які обслуговує Бучанська лісогосподарська установа Київського обласного житлово-комунального управління до земель житлової та громадської забудови»від 27 червня 2002 року №49-3-ХХІУ в частині, що стосується земельних ділянок, які знаходяться в користуванні Святошинського лісопаркового господарства; «Про перспективний план розвитку смт Коцюбинське»від 25 вересня 2008 року № 689/22-5 в частині крім пункту 3; «Про інвентаризацію меж смт Коцюбинське»від 06 листопада 2009 року №170, підлягає закриттю, оскільки є такі , що набрали законної сили постанови суду з того самого спору.
Разом з тим, колегія суддів зазначає, що позовні вимоги Київської міської ради полягають у визнанні нечинними та скасуванні спірних рішень. Встановлені ж статтями 105, 162 Кодексу адміністративного судочинства України способи захисту порушеного права не є вичерпними. Деякі із встановлених способів захисту порушеного права носять обмежений характер і не можуть бути застосовані при виникненні будь-якого спору у сфері публічних правовідносин. Так, вимога про визнання нечинним акта може стосуватися лише нормативно-правового акта, а про визнання протиправним – індивідуального.
Нечинним нормативно-правовий акт стає з дати набрання відповідним рішенням суду законної сили, а протиправність індивідуального акта виникає, у разі набрання рішенням суду про задоволення адміністративного позову законної сили, з моменту прийняття такого акта суб’єктом владних повноважень (вчинення дії або бездіяльності).
Таким чином, у зв’язку з тим, що предметом спору є індивідуальні акти відповідачів, колегія суддів дійшла до висновку про необхідність визнання спірних рішень саме незаконними, а не нечинними.
Керуючись ст. ст. 157, 195, 196, 198, 202, 203, 205, 206, 212, 254 КАС України, колегія суддів, –
П О С Т А Н О В И Л А:
Апеляційні скарги Прокуратури міста Києва та Київської міської ради -задовольнити частково.
Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 23 грудня 2011 року -скасувати та постановити нову, якою адміністративний позов Київської міської ради -задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Київського обласного управління лісового і мисливського господарства щодо нездійснення державного контролю в галузі ведення лісового господарства у межах Ірпінського регіону Київської області, яка призвела до незаконного вилучення земель лісогосподарського призначення.
Визнати протиправною бездіяльність Державного управління охорони навколишнього природного середовища в м. Києві щодо нездійснення комплексного управління та регулювання у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення та охорони природних ресурсів, яке призвело до незаконного вилучення земель лісогосподарського призначення.
Визнати відсутність повноважень Коцюбинської селищної ради Київської області щодо прийняття нижчезазначених рішень:
– прийнятих на двадцять третій сесії п’ятого скликання «Про вибір місця розташування та надання земельної ділянки для будівництві і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд»від 28 жовтня 2008 року та від 30 жовтня 2008 року;
– на двадцять четвертій сесії п’ятого скликання «Про надання дозволу на розроблення проекту відведення земельних ділянок»від 14 листопада 2008 року;
– на двадцять п’ятій сесії п’ятого скликання «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення та передачу у приватну власність земельної ділянки для будівництва обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд»від 24 грудня 2008 року та від 25 грудня 2008 року;
– від 29 квітня 2010 року №75 «Про затвердження проекту формування і встановлення меж Коцюбинської селищної ради та межі смт Коцюбинське Київської області»;
– від 15.09.2010 року № 153 «Про затвердження генерального плану»смт Коцюбинське», в частині, що стосуються земельних ділянок, які знаходяться в користуванні Святошинського лісопаркового господарства;
– від 30 грудня 2010 року № 51 «Про погодження проекту землеустрою щодо встановлення й зміни меж селища Коцюбинське Київської області»;
– від 25 вересня 2008 року № 689/22-5 «Про перспективний план розвитку смт Коцюбинське»в частині пунктів 1;2;4;5.
Визнати незаконними і скасувати рішення Коцюбинської селищної ради Київської області:
– від 29 квітня 2010 року №75 «Про затвердження проекту формування і встановлення меж Коцюбинської селищної ради та межі смт Коцюбинське Київської області»;
– від 15.09.2010 року № 153 «Про затвердження генерального плану смт Коцюбинське», в частині, що стосуються земельних ділянок, які знаходяться в користуванні Святошинського лісопаркового господарства;
– від 30 грудня 2010 року № 51 «Про погодження проекту землеустрою щодо встановлення й зміни меж селища Коцюбинське Київської області»;
– від 25 вересня 2008 року № 689/22-5 «Про перспективний план розвитку смт Коцюбинське»в частині пунктів 1;2;4;5.
Визнати незаконними і скасувати рішення Коцюбинської селищної ради Київської області:
– прийняті на двадцять третій сесії п’ятого скликання, від 28 жовтня 2008 року «Про вибір місця розташування та надання земельної ділянки»:
– за №748/23-5 громадянці ОСОБА_8; за №771/23-5 – громадянину ОСОБА_9; за №778/23-5 – громадянці ОСОБА_10; за №715/23-5 – громадянці ОСОБА_11, за №724/23-5 – громадянці ОСОБА_12; за №855/23-5 – громадянину ОСОБА_13; за №851/23-5 – громадянці ОСОБА_14; за №842/23-5 – громадянину ОСОБА_15; за №848/23-5 – громадянину ОСОБА_16; за №826/23-5 – громадянину ОСОБА_17; за №825/23-5 – громадянці ОСОБА_18; за №827/23-5 -громадянину ОСОБА_19; за №822/23-5 – громадянину ОСОБА_20; за №852/23-5 – громадянці ОСОБА_5; за №814/23-5 – громадянці ОСОБА_21; за №812/23-5 – громадянці ОСОБА_22.; за №831/23-5 – громадянці ОСОБА_23; за №823/23-5 – громадянину ОСОБА_24; за №734/23-5 – громадянину ОСОБА_25; за №777/23-5 – громадянці ОСОБА_26; за №744/23-5 – громадянці ОСОБА_27; за №784/23-5 – громадянину ОСОБА_28; за №749/23-5 – громадянину ОСОБА_29; за №747/23-5 – громадянці ОСОБА_30; за №832/23-5 – громадянці ОСОБА_31; за №830/23-5 – громадянину ОСОБА_32; за №786/23-5 – громадянці ОСОБА_33; за №785/23-5 – громадянці ОСОБА_34; за №790/23-5 – громадянину ОСОБА_35; за №742/23-5 – громадянину ОСОБА_36; за №772/23-5 – громадянці ОСОБА_37; за №752/23-5 – громадянці ОСОБА_38; за №716/23-5 – громадянці ОСОБА_39; за №780/23-5 – громадянці ОСОБА_40; за №787/23-5 – громадянці ОСОБА_41; за №770/23-5 – громадянину ОСОБА_42; за №717/23-5 – громадянці ОСОБА_43; за №760/23-5 – громадянці ОСОБА_44; за №729/23-5 – громадянці ОСОБА_45; за №746/23-5 -громадянину ОСОБА_46; за №819/23-5 – громадянину ОСОБА_47; за №802/23-5 – громадянину ОСОБА_48; за №818/23-5 – громадянці ОСОБА_49; за №797/23-5 – громадянину ОСОБА_50; за №798/23-5 – громадянину ОСОБА_51; за №735/23-5 – громадянину ОСОБА_52; за №733/23-5 – громадянину ОСОБА_53; за №773/23-5 – громадянці ОСОБА_54; за №731/23-5 – громадянці ОСОБА_55; за №843/23-5 – громадянці ОСОБА_56; за №820/23-5 – громадянину ОСОБА_57; за №766/23-5 – громадянину ОСОБА_58; за №850/23-5 – громадянці ОСОБА_59; за №849/23-5 – громадянину ОСОБА_60; за №736/23-5 – громадянці ОСОБА_61; за №781/23-5 – громадянці ОСОБА_62; за №723/23-5 – громадянці ОСОБА_63; за №762/23-5 – громадянину ОСОБА_64; за №834/23-5 – громадянці ОСОБА_65; за №847/23-5 – громадянці ОСОБА_66; за №763/23-5 – громадянці ОСОБА_67; за №833/23-5 – громадянину ОСОБА_68; за №739/23-5 – громадянину ОСОБА_69; за №796/23-5 -громадянину ОСОБА_70; за №718/23-5 – громадянці ОСОБА_71; за №741/23-5 – громадянину ОСОБА_72; за №713/23-5 – громадянці ОСОБА_73; за №737/23-5 – громадянці ОСОБА_74; за №791/23-5 – громадянці ОСОБА_75; за №779/23-5 – громадянці ОСОБА_76; за №756/23-5 – громадянці ОСОБА_77; за №758/23-5 – громадянці ОСОБА_78; за №753/23-5 – громадянці ОСОБА_79; за №721/23-5 – громадянці ОСОБА_80; за №846/23-5 – громадянці ОСОБА_4; за №856/23-5 – громадянці ОСОБА_81; за №748/23-5 – громадянці ОСОБА_82; за №788/23-5 – громадянину ОСОБА_83; за №807/23-5 – громадянці ОСОБА_84; за №837/23-5 – громадянину ОСОБА_85; за №836/23-5 – громадянину ОСОБА_86; за №835/23-5 – громадянці ОСОБА_555.; за №783/23-5 – громадянці ОСОБА_87; за №755/23-5 – громадянці ОСОБА_88; за №722/23-5 – громадянину ОСОБА_89; за №853/23-5 – громадянину ОСОБА_90; за №714/23-5 – громадянину ОСОБА_91; за №757/23-5 – громадянину ОСОБА_92; за №754/23-5 – громадянину ОСОБА_93; за №816/23-5 – громадянину ОСОБА_94; за №730/23-5 – громадянці ОСОБА_95; за №732/23-5 – громадянці ОСОБА_96; за №792/23-5 – громадянці ОСОБА_97; за №761/23- 5 – громадянину ОСОБА_98; за №740/23-5 – громадянину ОСОБА_99; за
№738/23-5 – громадянину ОСОБА_100; за №809/23-5 – громадянину ОСОБА_556; за №810/23-5 – громадянці ОСОБА_101; за №811/23-5 – громадянину ОСОБА_102;
за №854/23-5 – громадянину ОСОБА_103; за №822/23-5 – громадянину ОСОБА_20; за №719/23-5 – громадянці ОСОБА_104; за №821/23-5 – громадянину ОСОБА_105.; за №782/23-5 – громадянці ОСОБА_106; за №774/23-5 – громадянці ОСОБА_107; за №804/23-5 – громадянці ОСОБА_108; за №725/23-5 – громадянці
ОСОБА_109; за №839/23-5 – громадянці ОСОБА_110; за №813/23-5 –
громадянину ОСОБА_111; за №728/23-5 – громадянці ОСОБА_112; за №808/23-5 –
громадянці ОСОБА_113; за №806/23-5 – громадянці ОСОБА_114; за №838/23-5 –
громадянці ОСОБА_115; за №769/23-5 – громадянці ОСОБА_116; за №801/23-
5 – громадянину ОСОБА_117; за №803/23-5 – громадянину ОСОБА_118; за
№764/23-5 – громадянці ОСОБА_119; за №768/23-5 – громадянину ОСОБА_120;
за №759/23-5 – громадянці ОСОБА_121; за №745/23-5 – громадянину
ОСОБА_122; за №860/23-5 – громадянці ОСОБА_123; за №840/23-5 –
громадянці ОСОБА_124; за №841/23-5 – громадянці ОСОБА_125; за
№815/23-5 – громадянину ОСОБА_126; за №817/23-5 – громадянину
ОСОБА_127; за №795/23-5 – громадянці ОСОБА_128; за №799/23-5 –
громадянину ОСОБА_129; за №751/23-5 – громадянці ОСОБА_130; за №750/23-5 –
громадянину ОСОБА_131; за №829/23-5 – громадянину ОСОБА_132; за №800/23-5 -громадянину ОСОБА_133; за №828/23-5 – громадянці ОСОБА_134; за №824/23-5 -громадянину ОСОБА_135; за №794/23-5 – громадянину ОСОБА_136; за №793/23-5 – громадянці ОСОБА_137; за №845/23-5 – громадянину ОСОБА_138; за №727/23-5 – громадянину ОСОБА_139; за №805/23-5 – громадянину ОСОБА_140; за №776/23-5 – громадянці ОСОБА_141;
– прийняті на двадцять третій сесії п’ятого скликання, від 30 жовтня 2008 року «Про вибір місця розташування та надання земельної ділянки»: за №1047/23-5 – громадянину ОСОБА_142; за №1041/23-5 – громадянці ОСОБА_143; за №900/23-5 – громадянці ОСОБА_144; за №878/23-5 – громадянину ОСОБА_145; за №1199/23-5 – громадянці ОСОБА_146; за №996/23-5 – громадянину ОСОБА_147; за №901/23-5 – громадянці ОСОБА_148; за №871/23-5 – громадянці ОСОБА_149.; за №866/23-5 – громадянину ОСОБА_150; за №981/23-5 – громадянину ОСОБА_151; за №1035/23-5 – громадянину ОСОБА_152; за №1029/23-5 – громадянину ОСОБА_6; за №928/23-5 – громадянці ОСОБА_153; за №1058/23-5 – громадянину ОСОБА_154; за №929/23-5 – громадянці ОСОБА_155; за №1051/23-5 – громадянину ОСОБА_156; за №970/23-5 – громадянину ОСОБА_157; за №998/23-5 – громадянину ОСОБА_157; за №892/23-5 – громадянину ОСОБА_158; за №1045/23-5 – громадянці ОСОБА_159; за №975/23-5 – громадянину ОСОБА_160; за №925/23-5 – громадянці ОСОБА_161; за №985/23-5 – громадянці ОСОБА_162; за №875/23-5 – громадянці ОСОБА_163; за №1009/23-5 – громадянину ОСОБА_164; за №1008/23-5 – громадянину ОСОБА_165; за №914/23-5 – громадянці ОСОБА_166; за №962/23-5 – громадянину ОСОБА_167; за №863/23-5 – громадянці ОСОБА_168; за №990/23-5 громадянину ОСОБА_169; за №923/23-5 – громадянину ОСОБА_170; за №987/23-5 – громадянину ОСОБА_171; за №968/23-5 – громадянці ОСОБА_172; за №887/23-5 – громадянці ОСОБА_173; за №1011/23-5 – громадянці ОСОБА_174; за №903/23-5 – громадянину ОСОБА_175; за №1014/23-5 – громадянину ОСОБА_176; за №935/23-5 – громадянину ОСОБА_177; за №1007/23-5 – громадянину ОСОБА_178; за №942/23-5 – громадянину ОСОБА_179; за №907/23-5 -громадянину – ОСОБА_180; за №1019/23-5 – громадянину ОСОБА_181; за №932/23-5 – громадянину ОСОБА_182; за №889/23-5 – громадянину ОСОБА_183; за №943/23-5 – громадянину ОСОБА_184; за №1021/23-5 – громадянину ОСОБА_185; за №1022/23-5 – громадянину ОСОБА_186; за №955/23-5 – громадянину ОСОБА_187; за №1025/23-5 – громадянці ОСОБА_188; за №1030/23-5 – громадянину ОСОБА_189; за №916/23-5 – громадянину ОСОБА_190; за №868/23-5 – громадянину ОСОБА_191; за №957/23-5 – громадянину ОСОБА_192; за №928/23-5 – громадянину ОСОБА_193; за №940/23-5 – громадянці ОСОБА_194; за №952/23-5 – громадянину ОСОБА_195; за №864/23-5 – громадянину ОСОБА_196; за №1001/23-5 – громадянину ОСОБА_197; за №1000/23-5 – громадянці ОСОБА_198; за №921/23-5 – громадянину ОСОБА_199; за №1008/23-5 – громадянину ОСОБА_200; за №1050/23-5 – громадянину ОСОБА_201; за №947/23-5 – громадянину ОСОБА_202; за №964/23-5 – громадянина ОСОБА_203; за №963/23-5 – громадянці ОСОБА_204; за №910/23-5 – громадянці ОСОБА_205; за №988/23-5 – громадянину ОСОБА_206; за №945/23-5 – громадянці ОСОБА_207; за №994/23-5 – громадянину ОСОБА_208; за №888/23-5 – громадянину ОСОБА_209; за №974/23-5 – громадянину ОСОБА_210; за №973/23-5 – громадянці ОСОБА_211; за №896/23-5 – громадянці ОСОБА_212; за №886/23-5 – громадянці ОСОБА_213; за №894/23-5 – громадянину ОСОБА_214;.за №950/23-5 – громадянину ОСОБА_215; за №893/23-5 – громадянину ОСОБА_216; за №922/23-5 – громадянці ОСОБА_217; за №902/23-5 – громадянці ОСОБА_218; за №933/23-5 – громадянину ОСОБА_219; за №1054/23-5 – громадянину ОСОБА_220; за №960/23-5 – громадянину ОСОБА_221; за №873/23-5 – громадянину ОСОБА_222; за №961/23-5 – громадянці ОСОБА_223; за №930/23-5 – громадянці ОСОБА_224; за №939/23-5 – громадянину ОСОБА_225; за №949/23-5 – громадянину ОСОБА_226; за №936/23-5 – громадянину ОСОБА_227; за №1023/23-5 – громадянину ОСОБА_228; за №1024/23-5 – громадянці ОСОБА_229; за №1018/23-5 – громадянину ОСОБА_230; за №874/23-5 – громадянину ОСОБА_231; за №1038/23-5 – громадянці ОСОБА_232; за №999/23-5 – громадянину ОСОБА_233; за №926/25-5 – громадянину ОСОБА_234; за №1002/23-5 – громадянину ОСОБА_235; за №980/23-5 – громадянці ОСОБА_236; за №1043/23-5 – громадянці ОСОБА_237; за №899/23-5 – громадянці ОСОБА_238; за №906/23-5 – громадянину ОСОБА_239; за №880/23-5 – громадянину ОСОБА_240; за №971/23-5 – громадянину ОСОБА_241; за №1028/23-5 – громадянину ОСОБА_242; за №1017/23-5 – громадянці ОСОБА_243; за №934/23-5 – громадянину ОСОБА_244; за №884/23-5 – громадянці ОСОБА_245; за №905/23-5 – громадянину ОСОБА_246; за №954/23-5 – громадянину ОСОБА_247; за №865/23-5 – громадянину ОСОБА_248; за №944/23-5 – громадянину ОСОБА_249, за №1012/23-5 – громадянину ОСОБА_250; за №879/23-5 – громадянину ОСОБА_251; за №958/23-5 – громадянці ОСОБА_252; за №883/23-5 – громадянці ОСОБА_253; за №927/23-5 – громадянці ОСОБА_254; за №898/23-5 – громадянці ОСОБА_255; за №862/23-5 – громадянину ОСОБА_256; за №1036/23-5 – громадянці ОСОБА_257; за №1031/23-5 – громадянці ОСОБА_258; за №991/23-5 – громадянину ОСОБА_259; за №880/23-5 – громадянину ОСОБА_240; за №991/23-5 – громадянину ОСОБА_259; за №976/23-5 – громадянину ОСОБА_260; за №1015/23-5 – громадянину ОСОБА_261; за №966/23-5 – громадянину ОСОБА_262; за №1044/23-5 – громадянину ОСОБА_263; за №1032/23-5 – громадянці ОСОБА_107; за №877/23-5 – громадянці ОСОБА_264; за №1040/23-5 – громадянці ОСОБА_265; за №885/23-5 – громадянці ОСОБА_266; за №1005/23-5 – громадянину ОСОБА_267 за №904/23-5 – громадянці ОСОБА_268; за №912/23-5 – громадянці ОСОБА_269; за №872/23-5 – громадянину ОСОБА_270; за №1006/23-5 – громадянину ОСОБА_271; за №913/23-5 – громадянину ОСОБА_272; за №953/23-5 – громадянину ОСОБА_273; за №869/23-5 – громадянину ОСОБА_274; за №924/23-5 – громадянці ОСОБА_275; за №1016/23-5 – громадянину ОСОБА_276; за №1048/23-5 – громадянці ОСОБА_277; за №895/23-5 – громадянці ОСОБА_278; за №992/23-5 – громадянину ОСОБА_279; за №1039/23-5 – громадянину ОСОБА_280; за №938/23-5 – громадянину ОСОБА_281; за №1033/23-5 – громадянці ОСОБА_282; за №917/23-5 – громадянину ОСОБА_283; №882/23-5 – громадянину ОСОБА_284; №951/23-5 – громадянину ОСОБА_285; за №1052/23-5 – громадянину ОСОБА_286; за №1034/23-5 – громадянину ОСОБА_287; за №1055/23-5 – громадянину ОСОБА_288; за №986/23-5 -громадянину ОСОБА_289; за №997/23-5 – громадянину ОСОБА_290; за №972/23-5 – громадянину ОСОБА_291; за №915/23-5 – громадянці ОСОБА_292; за №1004/23-5 – громадянину ОСОБА_293; за №1013/23-5 – громадянину ОСОБА_294; за №1026/23-5 – громадянину ОСОБА_295; за №931/23-5 – громадянину ОСОБА_296; за №989/23-5 -громадянину ОСОБА_297; за №983/23-5 – громадянину ОСОБА_298; за №967/23-5 – громадянці ОСОБА_299; за №1020/23-5 – громадянину ОСОБА_300; за №867/23-5 – громадянці ОСОБА_301; за №876/23-5 – громадянці ОСОБА_302; за №890/23-5 – громадянину ОСОБА_303; за №965/23-5 – громадянину ОСОБА_304; за №977/23-5 – громадянці ОСОБА_305; за №969/23-5 – громадянину ОСОБА_306; за №987/23-5 – громадянину ОСОБА_307; за №1010/23-5 – громадянину ОСОБА_308; за №1042/23-5 – громадянці ОСОБА_309; за №861/23-5 – громадянці ОСОБА_310; за №978/ 23-5 – громадянину ОСОБА_311 – ОСОБА_312; за №919/23-5 – громадянці ОСОБА_313;
– прийняті на двадцять четвертій сесії п’ятого скликання, від 14 листопада 2008 року «Про надання дозволу на розроблення проекту відведення земельної ділянки»:
– за №1299/24-5 – громадянці ОСОБА_310; за №1307/24-5 – громадянці ОСОБА_301; за №1302/24-5 – громадянину ОСОБА_139; за №1333/24-5 – громадянину ОСОБА_303; за №1395/24-5 – громадянці ОСОБА_141; за №1408/24-5 – громадянину ОСОБА_140; за №1511/24-5 – громадянину ОСОБА_314; за №1448/24-5 – громадянину ОСОБА_138; за №1396/24-5 – громадянці ОСОБА_137; за №1431/24-5 – громадянці ОСОБА_134; за №1432/24-5 – громадянину ОСОБА_132; за №1522/24-5 – громадянину ОСОБА_315; за №1300/24-5 – громадянці ОСОБА_313; за №1332/24-5 – громадянці ОСОБА_302; за №1500/24-5 – громадянці ОСОБА_299; за №1510/24-5 – громадянці ОСОБА_305; за №1502/24-5 – громадянину ОСОБА_306; за №1469/24-5 – громадянину ОСОБА_307; за №1498/24-5 – громадянину ОСОБА_304; за №1489/24-5 – громадянці ОСОБА_316; за №1645/24-5 – громадянці ОСОБА_317; за №1403/24-5 – громадянину ОСОБА_133; за №1516/24-5 – громадянину ОСОБА_298; за №1397/24-5 – громадянину ОСОБА_136; за №1464/24-5 – громадянину ОСОБА_296; за №1427/24-5 – громадянину ОСОБА_135; за №1398/24-5 – громадянці ОСОБА_128; за №1402/24-5 – громадянину ОСОБА_129; за №1268/24-5 – громадянці ОСОБА_318; за №1360/24-5 – громадянці ОСОБА_130; за №1359/24-5 – громадянину ОСОБА_131; за №1505/24-5 – громадянину ОСОБА_291; за №1267/24-5 – громадянці ОСОБА_292; за №1443/24-5 -громадянці ОСОБА_124; за №1444-24/5 – громадянці ОСОБА_125; за №1418/24-5 – громадянину ОСОБА_126; за №1420/24-5 – громадянину ОСОБА_127; за №1419/24-5 – громадянину ОСОБА_94; за №1266/24-5 – громадянці ОСОБА_95; за №1487/24-5 – громадянину ОСОБА_247; за №1265/24-5 – громадянину ОСОБА_248; за №1477/24-5 – громадянину ОСОБА_249; за №1264/24-5 – громадянці ОСОБА_319; за №1389/24-5 – громадянці ОСОБА_97; за №1358/24-5 – громадянину ОСОБА_320; №1266/24-5 – громадянці ОСОБА_95; за №1487/24-5 – громадянину ОСОБА_247; за №1265/24-5 – громадянину ОСОБА_248; за №1477/24-5 – громадянину ОСОБА_249; за №1264/24-5 – громадянці ОСОБА_319; за №1389/24-5 – громадянці ОСОБА_97; за №1358/24-5 – громадянину ОСОБА_98; за №1343/24-5 – громадянину ОСОБА_99; за №1342/24-5 – громадянину ОСОБА_100; за №1324/24-5 – громадянину ОСОБА_251; за №1491/24-5 – громадянці ОСОБА_252; за №1323/24-5 – громадянці ОСОБА_253; за №1322/24-5 – громадянці ОСОБА_254; за №1263/24-5 – громадянці ОСОБА_255; за №1262/24-5 – громадянці ОСОБА_321; за №1261/24-5 – громадянину ОСОБА_256; за №1412/24-5 – громадянину ОСОБА_322; за №1413/24-5 – громадянці ОСОБА_101; за №1414/24-5 – громадянину ОСОБА_323; за №1524/24-5 – громадянину ОСОБА_259; за №1319/24-5 – громадянину ОСОБА_240; за №1524/24-5 – громадянину ОСОБА_259; за №1457/24-5 – громадянину ОСОБА_103; за №1425/24-5 – громадянину ОСОБА_20; за №1260/24-5 – громадянці ОСОБА_104; за №1424/24-5 – громадянину ОСОБА_105; за №1499/24-5 – громадянину ОСОБА_262; за №1259/24-5 – громадянці ОСОБА_324; за №1410/24-5 – громадянці ОСОБА_84; за №1362/24-5 – громадянину ОСОБА_120; за №1361/24-5 – громадянці ОСОБА_119; за №1328/24-5 – громадянці ОСОБА_275; за №1276/24-5 – громадянину ОСОБА_274; за №1406/24-5 – громадянину ОСОБА_325; за №1275/24-5 – громадянці ОСОБА_326; за №1404/24-5 – громадянину ОСОБА_117; за №1392/24-5 – громадянці ОСОБА_557.; за №1441/24-5 – громадянці ОСОБА_115; за №1409/24-5 – громадянці ОСОБА_114; за №1411/24-5 – громадянці ОСОБА_113; за №1486/24-5 – громадянці ОСОБА_273; за №1282/24-5 – громадянину ОСОБА_272; за №1274/24-5 – громадянці ОСОБА_327; за №1416/24-5 – громадянину ОСОБА_111; за №1327/24-5 – громадянину ОСОБА_270; за №1273/24-5 – громадянці ОСОБА_269; за №1272/24-5 – громадянці ОСОБА_268; за №1326/24-5 – громадянці ОСОБА_266; за №1442/24-5 – громадянці ОСОБА_110; за №1271/24-5 – громадянці ОСОБА_109; за №1325/24-5 – громадянці ОСОБА_264; за №1270/24-5 – громадянину ОСОБА_328; за №1407/24-5 – громадянці ОСОБА_108; за №1381/24-5 – громадянці ОСОБА_329; за №1390/24-5 – громадянці ОСОБА_106; за №1329/24-5 – громадянину ОСОБА_231; за №1440/24-5 – громадянину ОСОБА_85; за №1439/24-5 – громадянину ОСОБА_86; за №1438/24-5 – громадянці ОСОБА_330; за №1320/24-5 – громадянину ОСОБА_234; за №1517/24-5 – громадянці ОСОБА_236; за №1387/24-5 – громадянці ОСОБА_87; за №1258/24-5 – громадянці ОСОБА_238; за №1356/24-5 – громадянці ОСОБА_88; за №1257/24-5 – громадянину ОСОБА_331; за №1380/24-5 – громадянці ОСОБА_332; за №1447/24-5 – громадянці ОСОБА_333; за №1256/24-5 – громадянину ОСОБА_334; за №1319/24-5 – громадянину ОСОБА_240; за №1456/24-5 – громадянину ОСОБА_335; за №1504/24-5 – громадянину ОСОБА_241; за №1254/24-5 – громадянину ОСОБА_336; за №1355/24-5 – громадянину ОСОБА_92; за №1354/24-5 – громадянці ОСОБА_93; за №1318/24-5 – громадянці ОСОБА_213; за №1253/24-5 – громадянину ОСОБА_337; за №1317/24-5 – громадянину ОСОБА_214; за №1483/24-5 – громадянину ОСОБА_215; за №1316/24-5 – громадянину ОСОБА_216; за №1252/24-5 – громадянці ОСОБА_338; за №1340/24-5 – громадянці ОСОБА_74; за №1251/24-5 – громадянці ОСОБА_218; за №1471/24-5 – громадянину ОСОБА_219; за №1338/24-5 – громадянці ОСОБА_75; за №1498/24-5 – громадянину ОСОБА_221; за №1321/24-5 – громадянину ОСОБА_222; за №1341/24-5 – громадянину ОСОБА_69; за №1512/24-5 – громадянці ОСОБА_339; за №1478/24-5 – громадянці ОСОБА_207; за №1399/24-5 – громадянину ОСОБА_70; за №1277/24-5 – громадянці ОСОБА_71; за №1344/24-5 – громадянину ОСОБА_72; за №1369/24-5 – громадянину ОСОБА_64; за №1437/24-5 – громадянину ОСОБА_65; за №1450/24-5 – громадянці ОСОБА_66; за №1364/24-5 – громадянці ОСОБА_67; за №1436/24-5 – громадянину ОСОБА_68; за №1278/24-5 – громадянці ОСОБА_205; за №1279/24-5 – громадянці ОСОБА_340; за №1521/24-5 – громадянину ОСОБА_206; за №1280/24-5 – громадянці ОСОБА_63; за №1281/24-5 – громадянці ОСОБА_341; за №1480/24-5 – громадянину ОСОБА_202; за №1497/24-5 – громадянину ОСОБА_203; за №1284/24-5 – громадянці ОСОБА_342; за №1330/24-5 – громадянину ОСОБА_284; за №1484/24-5 – громадянину ОСОБА_285; за №1463/24-5 – громадянці ОСОБА_123; за №1519/24-5 – громадянину ОСОБА_343; за №1286/24-5 – громадянці ОСОБА_344; за №1365/24-5 – громадянці ОСОБА_345; за №1287/24-5 – громадянину ОСОБА_283; за №1366/24-5 – громадянину ОСОБА_122; за №1288/24-5 – громадянці ОСОБА_278; за №1525/24-5 – громадянину ОСОБА_279; за №1470/24-5 – громадянину ОСОБА_281; за №1466/24-5 – громадянину ОСОБА_244; за №1331/24-5 – громадянці ОСОБА_346; за №1294/24-5 – громадянину ОСОБА_246; за №1482/24-5 – громадянину ОСОБА_226; за №1468/24-5 – громадянину ОСОБА_227; за №1367/24-5 – громадянці ОСОБА_78; за №1368/24-5 – громадянці ОСОБА_79; за №1295/24-5 – громадянці ОСОБА_80; за №1449/24-5 – громадянці ОСОБА_4; за №1459/24-5 – громадянці ОСОБА_81; за №1369/24-5 – громадянці ОСОБА_82; за №1393/24-5 – громадянину ОСОБА_83; за №1494/24-5 – громадянці ОСОБА_223; за №1296/24-5 – громадянці ОСОБА_347; за №1297/24-5 – громадянці ОСОБА_224; за №1394/24-5 – громадянці ОСОБА_76; за №1370/24-5 – громадянці ОСОБА_77; за №1298/24-5 – громадянці ОСОБА_348; за №1472/24-5 – громадянину ОСОБА_225; за №1315/24-5 – громадянину ОСОБА_209; за №1250/24-5 – громадянці ОСОБА_73; за №1501/24-5 – громадянину ОСОБА_210; за №1506/24-5 – громадянці ОСОБА_211; за №1255/24-5 – громадянці ОСОБА_212; за №1423/24-5 – громадянину ОСОБА_57; за №1353/24-5 – громадянину ОСОБА_58; за №1314/24-5 – громадянину ОСОБА_193; за №1473/24-5 – громадянці ОСОБА_194; за №1485/24-5 – громадянину ОСОБА_195; за №1249/24-5 – громадянину ОСОБА_196; за №1453/24-5 – громадянці ОСОБА_59; за №1452/24-5 – громадянину ОСОБА_60; за №1248/24-5 – громадянину ОСОБА_199; за №1339/24-5 – громадянці ОСОБА_61; за №1386/24-5 – громадянці ОСОБА_62; за №1247/24-5 – громадянці ОСОБА_349; за №1313/24-5 – громадянину ОСОБА_190.; за №1446/24-5 – громадянці ОСОБА_56; за №1246/24-5 – громадянину ОСОБА_191; за №1490/24-5 – громадянину ОСОБА_192; за №1488/24-5 – громадянину ОСОБА_187; за №1388/24-5 – громадянці ОСОБА_53; за №1385/24-5 – громадянці ОСОБА_54; за №1245/24-5 – громадянці ОСОБА_55; за №1422/24-5 – громадянину ОСОБА_47; за №1405/24-5 – громадянину ОСОБА_350; за №1421/24-5 – громадянці ОСОБА_49; за №1400/24-5 – громадянину ОСОБА_50; за №1244/24-5 – громадянину ОСОБА_180; за №1465/24-5 – громадянину ОСОБА_351; за №1312/24-5 – громадянину ОСОБА_183; за №1476/24-5 – громадянину ОСОБА_184; за №1401/24-5 – громадянину ОСОБА_51; за №1337/24-5 – громадянину ОСОБА_52; за №1243/24-5 – громадянину ОСОБА_175; за №1383/24-5 – громадянці ОСОБА_41; за №1467/24-5 громадянину ОСОБА_177; за №1382/24-5 – громадянину ОСОБА_42; за №1242/24-5 – громадянці ОСОБА_43; за №1241/24-5 – громадянці ОСОБА_352; за №1352/24-5 – громадянці ОСОБА_353; за №1240/24-5 – громадянці ОСОБА_45; за №1351/24-5 – громадянину ОСОБА_354; за №1475/24-5 – громадянину ОСОБА_179; за №1311/24-5 – громадянці ОСОБА_161; за №1518/24-5 – громадянці ОСОБА_162; за №1381/24-5 – громадянину ОСОБА_28; за №1350/24-5 – громадянину ОСОБА_29; за №1380/24-5 – громадянці ОСОБА_332; за №1349/24-5 – громадянці ОСОБА_30; за №1435/24-5 – громадянці ОСОБА_355; за №1310/24-5 громадянці ОСОБА_163; за №1433/24-5 – громадянину ОСОБА_32; за №1379/24-5 – громадянці ОСОБА_33;за №1378/24-5 – громадянці ОСОБА_34; за №1377/24-5 – громадянину ОСОБА_35; за №1348/24-5 – громадянину ОСОБА_36; за №1239/24-5 – громадянці ОСОБА_356; за №1495/24-5 – громадянину ОСОБА_167; за №1238/24-5 – громадянці ОСОБА_168; за №1370/24-5 – громадянці ОСОБА_37; за №1375/24-5 – громадянину ОСОБА_357; за №1479/24-5 – громадянці ОСОБА_358; за №1237/24-5 – громадянці ОСОБА_148; за №1374/24-5 – громадянці ОСОБА_10; за №1236/24-5 – громадянці ОСОБА_11; за №1235/24-5 – громадянці ОСОБА_149; за №1234/24-5 – громадянину ОСОБА_12; за №1233/24-5 – громадянину ОСОБА_359; за №1285/24-5 – громадянину ОСОБА_150; за №1232/24-5 – громадянці ОСОБА_360; за №1514/24-5 – громадянину ОСОБА_361; за №1231/24-5 – громадянину ОСОБА_362; за №1481/24-5 – громадянці ОСОБА_153; за №1347/24- 5 – громадянці ОСОБА_8; за №1309/24-5 – громадянину ОСОБА_145; за №1229/24-5 – громадянці ОСОБА_146; за №1523/24-5 – громадянину ОСОБА_169; за №1228/24-5 – громадянину ОСОБА_170; за №1346/24-5 – громадянці ОСОБА_38; за №1520/24-5 – громадянину ОСОБА_171; за №1227/24-5 – громадянці ОСОБА_39; за №1501/24-5 – громадянці ОСОБА_172; за №1373/24-5 – громадянці ОСОБА_40; за №1308/24-5 – громадянці ОСОБА_173; за №1426/24-5 – громадянину ОСОБА_363; за №1336/24-5 – громадянину ОСОБА_25; за №1300/24-5 – громадянину ОСОБА_158; за №1508/24-5 – громадянину ОСОБА_160; за №1226/24-5 – громадянину ОСОБА_364; за №1345/24-5 – громадянці ОСОБА_27; №1307/24-5 – громадянці ОСОБА_155; за №1372/24-5 – громадянці ОСОБА_26; за №1438/24-5 – громадянину ОСОБА_13; за №1354/24-5 – громадянці ОСОБА_14; за №1445/24-5 – громадянину ОСОБА_15; за №1451/24-5 – громадянці ОСОБА_16; за №1429/24-5 – громадянину ОСОБА_17; за №1428/24-5 – громадянці ОСОБА_18; за №1430/24-5 – громадянину ОСОБА_19; за №1425/24-5 – громадянину ОСОБА_20; за №1455/24-5 – громадянці ОСОБА_5; за №1417/24-5 – громадянці ОСОБА_21; за №1415/24-5 – громадянці ОСОБА_22; за №1503/24-5 – громадянину ОСОБА_157; за №1434/24-5 – громадянці ОСОБА_365; за №1434/24-5 – громадянці ОСОБА_365;
– прийняті на двадцять п’ятій сесії п’ятого скликання, від 24 грудня 2008 року «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення та передачі у приватну власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд»:
– за №1931/25-5 гр. ОСОБА_366; за №1927/25-5 – гр. ОСОБА_198; за №1934/25-5 – гр. ОСОБА_188; за №1932/25-5 – гр. ОСОБА_228; за №1936/25-5 – гр. ОСОБА_367; за №1766/25-5 -гр. ОСОБА_34; за №1792/25-5 – гр. ОСОБА_116; за №1789/25-5 – гр. ОСОБА_97; за №1783/25-5 – гр. ОСОБА_75; за №1854/25-5 – гр. ОСОБА_268; за №1827/25-5 – гр. ОСОБА_368; за №1930/25-5 – гр. ОСОБА_243; за №1929/25-5 – гр. ОСОБА_294; за №1935/25-5 – гр. ОСОБА_295; за №1933/25-5 – гр. ОСОБА_229; за №1802/25-5 – гр. ОСОБА_76; за №1764/25-5 – гр. ОСОБА_10; за №1760/25-5 – гр. ОСОБА_26; за №1804/25-5 – гр. ОСОБА_141; за №1773/25-5 – гр. ОСОБА_369; за №1791/25-5 – гр. ОСОБА_329; за №1769/25-5 – гр. ОСОБА_28; за №1774/25-5 – гр. ОСОБА_54; за №1781/25-5 – гр. ОСОБА_87; за №1790/25-5 – гр. ОСОБА_106; за №1776/25-5 – гр. ОСОБА_62.; за №1758/25-5 – гр. ОСОБА_40; за №1897/25-5 – гр. ОСОБА_140; за №1879/25-5 -гр. ОСОБА_313; за №1845/25-5 – гр. ОСОБА_318; за №1928/25-5 – гр. ОСОБА_308; за №1958/25-5 – гр. ОСОБА_370; за №1908/25-5 – гр. ОСОБА_371; за №1906/25-5 – ОСОБА_128; за №1886/25-5 – гр. ОСОБА_137; за №1959/25-5 – гр. ОСОБА_372; за №1905/25-5 – гр. ОСОБА_373; за №1900/25-5 -гр. ОСОБА_330; за №1924/25-5 – гр. ОСОБА_66; за №1875/25-5 – гр. ОСОБА_224; за №1843/25-5 – гр. ОСОБА_104; за №1855/25-5 – гр. ОСОБА_266; за №1836/25-5 – гр. ОСОБА_213; за №1872/25-5 – гр. ОСОБА_374; за №1837/25-5 – гр. ОСОБА_336; за № 1820/25-5 – гр. ОСОБА_11; за №1811/25-5 – гр. ОСОБА_39; за №1826/25-5 – ОСОБА_43; за №1866/25-5 – гр. ОСОБА_375; за №1842/25-5 – гр. ОСОБА_324; за №1844/25-5 – гр. ОСОБА_321; за №1873/25-5 – гр. ОСОБА_80; за №1839/25-5 – гр. ОСОБА_89; за №1919/25-5 – гр. ОСОБА_134; за №1920/25-5 – гр. ОСОБА_132; за №1918/25-5 – гр. ОСОБА_57; за №1772/25-5 – гр. ОСОБА_42; за №1765/25-5 – гр. ОСОБА_376; за №1863/25-5 – гр. ОСОБА_63; за №1817/25-5 – гр. ОСОБА_377; за №1939/25-5 – гр. ОСОБА_309; за №1940/25-5 – гр. ОСОБА_378; за №1815/25-5 – гр. ОСОБА_360; за №1868/25-5 – гр. ОСОБА_344; за №1894/25-5 – гр. ОСОБА_22; за №1898/25-5 – гр. ОСОБА_135; за №1899/25-5 – гр. ОСОБА_32; за №1943/25-5 – гр. ОСОБА_558; за №1942/25-5 – гр. ОСОБА_277; за №1941/25-5 – гр. ОСОБА_380; за №1917/25-5 – гр. ОСОБА_101; за №1944/25-5 – гр. ОСОБА_381; за №1937/25-5 – гр. ОСОБА_282; за №1895/25-5 – гр. ОСОБА_21; за №1972/25-5 – гр. ОСОБА_363; за №1850/25-5 – гр. ОСОБА_251; за №1824/25-5 – гр. ОСОБА_161; за №1840/25-5 -гр. ОСОБА_234; за №1848/25-5 – гр. ОСОБА_254; за №1849/25-5 – ОСОБА_253; за №1810/25-5 – гр. ОСОБА_155; за №1860/25-5 – гр. ОСОБА_275; за №1865/25-5 – гр. ОСОБА_382; за №1841/25-5 – гр. ОСОБА_222; за №1834/25-5 – гр. ОСОБА_214; за №1808/25-5 – гр. ОСОБА_158; за №1882/25-5 – гр. ОСОБА_383; за №1883/25-5 – гр. ОСОБА_384; за №1828/25-5 – гр. ОСОБА_183; за №1878/25-5 -гр. ОСОБА_303; за №1832/25-5 – гр. ОСОБА_209; за №1857/25-5 – гр. ОСОБА_270; за №1838/25-5 – гр. ОСОБА_240; за №1812/25-5 – гр. ОСОБА_145; за №1823/25-5 – гр. ОСОБА_163; за №1830/25-5 – гр. ОСОБА_193; за №1807/25-5 – гр. ОСОБА_173; за №1877/25-5 – гр. ОСОБА_302; за №1861/25-5 – гр. ОСОБА_231; за №1852/25-5 – гр. ОСОБА_264; за №1874/25-5 – гр. ОСОБА_347; за №1880/25-5 – гр. ОСОБА_301; за №1813/25-5 – гр. ОСОБА_362; за №1885/25-5 – гр. ОСОБА_385; за №1862/25-5 – гр. ОСОБА_340; за №1876/25-5 – гр. ОСОБА_348; за №1835/25-5 – гр. ОСОБА_337; за №1825/25-5 – гр. ОСОБА_352; за №1809/25-5 – гр. ОСОБА_364; за №1911/25-5 – гр. ОСОБА_386; за №1912/25-5 – гр. ОСОБА_387; за №1915/25-5 – гр. ОСОБА_388; за №1910/25-5 – гр. ОСОБА_389; за №1914/25-5 – гр. ОСОБА_390; за №1913/25-5 гр. ОСОБА_391; за №1957/25-5 – гр. ОСОБА_392; за №1956/25-5 – гр. ОСОБА_393; за №1955/25-5 – гр. ОСОБА_394; за №1932/25-5 – гр. ОСОБА_395; за №1963/25-5 – гр. ОСОБА_396; за №1964/25-5 – гр. ОСОБА_397; за №1965/25-5 – гр. ОСОБА_398; за №1966/25-5 – гр. ОСОБА_399; за №1967/25-5 – гр. ОСОБА_400; за №1896/25-5 – гр. ОСОБА_5; за №1904/25-5 – гр. ОСОБА_138; за №1970/25-5 – гр. ОСОБА_401; за №1867/25-5 – гр. ОСОБА_283; за №1968/25-5 -гр. ОСОБА_402; за №1969/25-5 – гр. ОСОБА_559; за №1971/25-5 – гр. ОСОБА_404; за №1960/25-5 – гр. ОСОБА_405; за №1961/25-5 – гр. ОСОБА_406; за №1945/25-5 – гр. ОСОБА_407; за №1946/25-5 – гр. ОСОБА_408; за №1948/25-5 – гр. ОСОБА_409; за №1951/25-5 – гр. ОСОБА_410; за №1893/25-5 – гр. ОСОБА_123; за №1889/25-5 – гр. ОСОБА_81; за №1892/25-5 – гр. ОСОБА_411; за №1891/25-5 – гр. ОСОБА_412; за №1890/25-5 – гр. ОСОБА_413; за №1900/25-5 – гр. ОСОБА_330; за №1903/25-5 – гр. ОСОБА_124; за №1901/25-5 – гр. ОСОБА_86; за №1907/25-5 – гр. ОСОБА_126; за №1902/25-5 – гр. ОСОБА_85; за №1887/25-5 – гр. ОСОБА_103; за №1962/25-5 – гр. ОСОБА_414; за №1762/25-5 – гр. ОСОБА_38; за №1785/25-5 – гр. ОСОБА_130; за №1784/25-5 – гр. ОСОБА_131; за №1801/25-5 – гр. ОСОБА_82; за №1768/25-5 – гр. ОСОБА_415; за №1770/25-5 – гр. ОСОБА_354 за №1799/25-5 – гр. ОСОБА_122; за №1761/25-5 – гр. ОСОБА_27; за №1763/25-5 – гр. ОСОБА_8; за №1767/25-5 – гр. ОСОБА_36; за №1928/25-5 – гр. ОСОБА_4; за №1296/25-5 – гр. ОСОБА_59; за №1925/25-5 – гр. ОСОБА_60; за №1921/25-5 – гр. ОСОБА_115; за №1922/25-5 – гр. ОСОБА_110; за №1909/25-5 – гр. ОСОБА_317; за №1916/25-5 – гр. ОСОБА_416; за №1924/25-5 – гр. ОСОБА_66; за №1780/25-5 – гр. ОСОБА_417; за №1777/25-5 – гр. ОСОБА_58; за №1805/25-5 – гр. ОСОБА_418; за №1793/25-5 – гр. ОСОБА_119; за №1797/25-5 – гр. ОСОБА_67; за №1796/25-5 – гр. ОСОБА_64; за №1787/25-5 – гр. ОСОБА_98; за №1771/25-5 -гр. ОСОБА_353; за №1798/25-5 – гр. ОСОБА_345; за №1803/25-5 – гр. ОСОБА_77; за №1779/25-5 – гр. ОСОБА_88; за №1778/25-5 – гр. ОСОБА_419; за№1800/25-5 – гр. ОСОБА_79; за №1794/25-5 – гр. ОСОБА_120; за №1795/25-5 – гр. ОСОБА_420; за №1759/25-5 – гр. ОСОБА_25; за №1786/25-5 – гр. ОСОБА_100; за №1782/25-5 – гр. ОСОБА_69; за №1788/25-5 – гр. ОСОБА_99; за №1775/25-5 – гр. ОСОБА_421; за №1888/25-5 – гр. ОСОБА_422; за №1822/25-5 – гр. ОСОБА_356; за №1829/25-5 – гр. ОСОБА_180; за №1871/25-5 – гр. ОСОБА_423; за №1864/25-5 – гр. ОСОБА_424; за №1856/25-5 – гр. ОСОБА_269; за №1833/25-5 – гр. ОСОБА_217; за №1851/25-5 – гр. ОСОБА_95; за №1819/25-5 – гр. ОСОБА_149; за №1869/25-5 – гр. ОСОБА_278; за №1831/25-5 – гр. ОСОБА_212; за №1847/25-5 – гр. ОСОБА_255; за №1884/25-5 – гр. ОСОБА_425; за №1814/25-5 – гр. ОСОБА_148; за №1821/25-5 – гр. ОСОБА_167; за №1818/25-5 – гр. ОСОБА_12; за №1870/25-5 – гр. ОСОБА_426; за №1853/25-5 – гр. ОСОБА_109; за №1858/25-5 – гр. ОСОБА_327; за №1881/25-5 – гр. ОСОБА_139; за №1816/25-5 – гр. ОСОБА_150; за №1806/25-5 – гр. ОСОБА_191; за №1846/25-5 – гр. ОСОБА_427; за №1859/25-5 – гр. ОСОБА_274; за №1950/25-5 – гр. ОСОБА_428; за №1949/25-5 – гр. ОСОБА_429; за №1947/25-5 – гр. ОСОБА_430; за №1953/25-5 – гр. ОСОБА_431; за №1954/25-5 – гр. ОСОБА_432;
– прийняті на двадцять п’ятій сесії п’ятого скликання, від 25 грудня 2008 року (трете засідання) «Про затвердження проекту землеустрою та передачу у приватну власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд»:
– за №2062/25-5 – гр. ОСОБА_230С; за №2055/25-5 – гр. ОСОБА_271; за №2053/25-5 – гр. ОСОБА_293; за №2052/25-5 – гр. ОСОБА_235 за №2127/25-5 – гр. ОСОБА_433; за №2066/25-5 – гр. ОСОБА_434; за №2058/25-5 – гр. ОСОБА_250; за №2057/25-5 – гр. ОСОБА_174; за №2190/25-5 – гр. ОСОБА_165; за №2064/25-5 -гр. ОСОБА_185; за №2192/25-5 – гр. ОСОБА_6; за № 2219/25-5 – гр. ОСОБА_33; за №2182/25-5 – гр. ОСОБА_435; за №2072/25-5 – гр. ОСОБА_436; за №1976/25-5 – гр. ОСОБА_105; за №2074/25-5 – гр. ОСОБА_280; за №2061/25-5 – гр. ОСОБА_276; за №2060/25-5 – ОСОБА_261; за №2059/25-5 – гр. ОСОБА_176; за №2065/25-5 – гр. ОСОБА_186; за №2220/25-5 – гр. ОСОБА_35; за №2221/25-5 – гр. ОСОБА_332; за №2229/25-5 – гр. ОСОБА_83; за №2223/25-5 – гр. ОСОБА_41; за №2033/25-5 – гр. ОСОБА_208; за №2177/25-5 – гр. ОСОБА_297; за №1997/25-5 – гр. ОСОБА_225; за №1995/25-5 – гр. ОСОБА_281; за №1994/25-5 – гр. ОСОБА_307; за №2191/25-5 – гр. ОСОБА_164; за №2056/25-5 – гр. ОСОБА_178; за № 2054/25-5 – гр. ОСОБА_267; за №2047/25-5 – гр. ОСОБА_200; за №2051/25-5 – гр. ОСОБА_197; за №2180/25-5 – ОСОБА_233; за № 2179/25-5 – гр. ОСОБА_157; за №2035/25-5 – гр. ОСОБА_290; за №2178/25-5 – гр. ОСОБА_147; за №2034/25-5 – гр. ОСОБА_437; за №2232/25-5 – гр. ОСОБА_146; за №2181/25-5 – гр. ОСОБА_438; за №2183/25-5 – гр. ОСОБА_439; за №2125/25-5 – гр. ОСОБА_440; за №2255/25-5 – гр. ОСОБА_441.; за №2238/25-5 – гр. ОСОБА_199; за №2251/25-5 – гр. -ОСОБА_205; за
№2045/25-5 – гр. ОСОБА_65; за №2063/25-5 – гр. ОСОБА_442; за №2249/25-5 – гр.
ОСОБА_443; за №2250/25-5 – гр. ОСОБА_71; за №2254/25-5 – гр. ОСОБА_342; за №2040/25-5 – гр. ОСОБА_20; за №2038/25-5 – гр. ОСОБА_17; за
№2144/25-5 – гр. ОСОБА_444; за №1991/25-5 – гр. ОСОБА_296; за №1992/25-5 –
гр. ОСОБА_182; за №2042/25-5 – гр. ОСОБА_355; за №2217/25-5 – гр. ОСОБА_445; за №2218/25-5 – гр. ОСОБА_37; за №2077/25-5 – гр. ОСОБА_263; за
№2076/25-5 – гр. ОСОБА_143; за №2075/25-5 – гр. ОСОБА_265; за №2043/25-5 – гр.
ОСОБА_126; за №2037/25-5 – гр. ОСОБА_18; за №2078/25-5 – гр.
ОСОБА_446; за №2041/25-5 – гр. ОСОБА_365; за №2252/25-5 – гр. ОСОБА_341.; за №2242/25-5 – гр. ОСОБА_239; за №2159/25-5 – гр. ОСОБА_108; за
№2039/25-5 – гр. ОСОБА_19; за №2070/25-5 – гр. ОСОБА_201; за №2193/25-5 – гр. ОСОБА_142; за №2182/25-5 – гр. ОСОБА_435; за №1996/25-5 – гр. ОСОБА_219; за №1993/25-5 – гр. ОСОБА_447; за №2160/25-5 – гр. ОСОБА_177; за №2161/25-5 – гр. ОСОБА_227; за №2185/25-5 – гр. ОСОБА_322; за №2184/25-5 -гр. ОСОБА_84; за №2186/25-5 – гр. ОСОБА_68; за №2089/25-5 – гр. ОСОБА_448; за №2086/25-5 – гр. ОСОБА_449; за №2083/25-5 – гр. ОСОБА_450; за №2084/25-5 -гр. ОСОБА_451; за №2090/25-5 – гр. ОСОБА_452; за №2087/25-5 -гр. ОСОБА_453; за №2088/25-5 – гр. ОСОБА_454; за №2085/25-5 – гр. ОСОБА_455; за №2239/25-5 – гр. ОСОБА_218; за №2050/25-5 – гр. ОСОБА_94; за №2048/25-5 – гр. ОСОБА_113; за №2067/25-5 – гр. ОСОБА_189; за №2044/25-5 – гр. ОСОБА_127; за №2069/25-5 – гр. ОСОБА_107; за №2049/25-5 – гр. ОСОБА_111; за №2036/25-5 -гр. ОСОБА_323; за №2070/25-5 – гр. ОСОБА_287; за №1975/25-5 – гр. ОСОБА_49; за №2151/25-5 – гр. ОСОБА_456; за №2150/25-5 – гр. ОСОБА_457; за №2149/25-5 – гр. ОСОБА_458; за №2213/25-5 – гр. ОСОБА_459; за №2202/25-5 – гр. ОСОБА_460; за №2212/25-5 – гр. ОСОБА_461; за №1986/25-5 -гр. ОСОБА_462; за №2241/25-5 – гр. ОСОБА_216; за №2148/25-5 – гр. ОСОБА_463; за №1985/25-5 – гр. ОСОБА_464; за №2211/25-5 – гр. ОСОБА_465; за №2147/25-5 – гр. ОСОБА_466; за №2146/25-5 – гр. ОСОБА_467; за №2143/25-5 – гр. ОСОБА_468.; за №2210/25-5 – гр. ОСОБА_469; за №2240/25-5 – гр. ОСОБА_73; за №2237/25-5 – гр. ОСОБА_349; за №2246/25-5 – гр. ОСОБА_248; за №2235/25-5 – гр. ОСОБА_55; за №2234/25 5 – гр. ОСОБА_45; за №2258/25-5 – гр. ОСОБА_310; за №2244/25-5 – гр. ОСОБА_256; за №2230/25-5 – гр. ОСОБА_196; за №2119/25-5 – гр. ОСОБА_470; за №2120/25-5 – гр. ОСОБА_471; за №1988/25-5 – гр. ОСОБА_472; за №2152/25-5 – гр. ОСОБА_473; за №1987/25-5 – гр. ОСОБА_474; за №2107/25-5 – гр. ОСОБА_475; за №2105/25-5 – гр. ОСОБА_476; за №2199/25-5 – гр. ОСОБА_477; за №2111/25-5 – гр. ОСОБА_478; за №2114/25-5 – гр. ОСОБА_479; за №2113/25-5 – гр. ОСОБА_480; за №2118/25-5 – гр. ОСОБА_481; за №2116/25-5 – гр. ОСОБА_482; за №2115/25-5 – гр. ОСОБА_483; за №2245/25-5 -гр. ОСОБА_319; за №1979/25-5 – гр. ОСОБА_484.; за №2128/25-5 – гр. ОСОБА_485; за №2121/25-5 – гр. ОСОБА_486; за №2024/25-5 – гр. ОСОБА_298; за №2025/25-5 – гр. ОСОБА_487; за №2216/25-5 – гр. ОСОБА_162; за №2026/25-5 – гр. ОСОБА_289; за №2027/25-5 – гр. ОСОБА_171; за №2028/25-5 – гр. ОСОБА_206; за №2029/25-5 – гр. ОСОБА_315.; за №2030/25-5 – гр. ОСОБА_169; за №2031/25-5 – гр. ОСОБА_259; за №2032/25-5 – гр. ОСОБА_488; за №1974/25-5 – гр. ОСОБА_14; за №2188/25-5 – гр. ОСОБА_15; за №1977/25-5 – гр. ОСОБА_56; за №2046/25-5 – гр. ОСОБА_489; за №2189/25-5 – гр. ОСОБА_335; за №1973/25-5 – гр. ОСОБА_16; за №2132/25-5 – гр. ОСОБА_490; за №2133/25-5 – гр. ОСОБА_491; за №2208/25-5 – гр. ОСОБА_492; за №2204/25-5 – гр. ОСОБА_493; за №2129/25-5 – гр. ОСОБА_494; за №2209/25-5 – гр. ОСОБА_495; за №2253/25-5 – гр. ОСОБА_496; за №2236/25-5 – гр. ОСОБА_190; за №2194/25-5 – гр. ОСОБА_156; за №2080/25-5 – гр. ОСОБА_286; за №2081/25-5 – гр. ОСОБА_154; за №2195/25-5 – гр. ОСОБА_220; за №2082/25-5 – гр. ОСОБА_288; за №2131/25-5 – гр. ОСОБА_497; за №2206/25-5 – гр. ОСОБА_498; за №2207/25-5 – гр. ОСОБА_499.; за №2203/25-5 – гр. ОСОБА_500; за №2205/25-5 – гр. ОСОБА_501; за №2130/25-5 – гр. ОСОБА_502; за №2135/25-5 – гр. ОСОБА_503; за №2136/25-5 – гр. ОСОБА_504; за №2126/25-5 – гр. ОСОБА_505; за №2092/25-5 – гр. ОСОБА_506; за №2094/25-5 – гр. ОСОБА_507; за №2197/25-5 – гр. ОСОБА_508; за №2098/25-5 – гр. ОСОБА_509; за №2096/25-5 – гр. ОСОБА_510; за №2099/25-5 – гр. ОСОБА_511; за №2103/25-5 – гр. ОСОБА_512; за №2101/25-5 – гр. ОСОБА_513; за №2005/25-5 – гр. ОСОБА_285; за №2006/25-5 – гр. ОСОБА_195; за №2007/25-5 – гр. ОСОБА_273; за №2008/25-5 -гр. ОСОБА_247; за №2009/25-5 – гр. ОСОБА_187; за №2010/25-5 – гр. ОСОБА_514; за №2011/25-5 – гр. ОСОБА_192; за №2012/25-5 -гр. ОСОБА_252; за №2013/25-5 – гр. ОСОБА_515; за №2151/25-5 – гр. ОСОБА_50; за №1989/25-5 – гр. ОСОБА_129; за №2155/25-5 – гр. ОСОБА_51С; за №2156/25-5 – гр. ОСОБА_117; за №2153/25-5 – гр. ОСОБА_70; за №2157/25-5 -гр. ОСОБА_350; за №1998/25-5 – гр. ОСОБА_194; за №1999/25-5 – гр. ОСОБА_516; за №2162/25-5 – гр. ОСОБА_179; за №2163/25-5 – гр. ОСОБА_184; за №2164/25-5 – гр. ОСОБА_249; за №2172/25-5 – гр. ОСОБА_291; за №2215/25-5 – гр. ОСОБА_211; за №2222/25-5 – гр. ОСОБА_517; за №2166/25-5 – гр. ОСОБА_221; за №2014/25-5 – гр. ОСОБА_223; за №2214/25-5 – гр. ОСОБА_167; за №2167/25-5 – гр. ОСОБА_204; за №2168/25-5 – гр. ОСОБА_203; за №2015/25-5 – гр. ОСОБА_304; за №2169/25-5 – гр. ОСОБА_262; за №2019/25-5 – гр. ОСОБА_210; за №2173/25-5 – гр. ОСОБА_160; за №2174/25-5 – гр. ОСОБА_518; за №2020/25-5 – гр. ОСОБА_305; за №2021/25-5 – гр. ОСОБА_314; за №2175/25-5 – гр. ОСОБА_339; за №2022/25-5 – гр. ОСОБА_236; за №2176/25-5 – гр. ОСОБА_361; за №2023/25-5 – гр. ОСОБА_519; за №2016/25-5 – гр. ОСОБА_299; за №2170/25-5 – гр. ОСОБА_172; за №2017/25-5 – гр. ОСОБА_520; за №2171/25-5 – гр. ОСОБА_157; за №2018/25-5 -гр. ОСОБА_241; за №2228/25-5 – гр. ОСОБА_78; за №2227/25-5 – гр. ОСОБА_92; за №1990/25-5 – гр. ОСОБА_133; за №2224/25-5 – гр. ОСОБА_52; за №2225/25-5 -гр. ОСОБА_61; за №2158/25-5 – гр. ОСОБА_118; за №2000/25-5 – гр. ОСОБА_207; за №2001/25-5 – гр. ОСОБА_358; за №2002/25-5 – гр. ОСОБА_202; за №2165/25-5 – гр. ОСОБА_153; за №2003/25-5 – гр. ОСОБА_226; за №2004/25-5 – гр. ОСОБА_215; за №2141/25-5 – гр. ОСОБА_521; за №2142/25-5 -гр. ОСОБА_522; за №2140/25-5 – гр. ОСОБА_523; за №1984/25-5 – гр. ОСОБА_524; за №2256/25-5 – гр. ОСОБА_525; за №2259/25-5 – гр. ОСОБА_526; за №2247/25-5 – гр. ОСОБА_292; за №2231/25-5 – гр. ОСОБА_170; за №2233/25-5 – гр. ОСОБА_144; за №1982/25-5 – гр. ОСОБА_527; за №1981/25-5 – гр. ОСОБА_528; за №1980/25-5 -гр. ОСОБА_529; за №2138/25-5 – гр. ОСОБА_530; за №2137/25-5 – гр. ОСОБА_531; за №2100/25-5 – гр. ОСОБА_532; за №2097/25-5 – гр. ОСОБА_533; за №2095/25-5 – гр. ОСОБА_534; за №2196/25-5 – гр. ОСОБА_535; за №2093/25-5 – гр. ОСОБА_536; за №2091/25-5 – гр. ОСОБА_537; за №2117/25-5 – гр. ОСОБА_538; за №2124/25-5 – гр. ОСОБА_539; за №2123/25-5 – гр. ОСОБА_540; за №2122/25-5 -гр. ОСОБА_541; за №2112/25-5 – гр. ОСОБА_542; за №2200/25-5 -гр. ОСОБА_543; за №2201/25-5 – гр. ОСОБА_544; за №2110/25-5 – гр. ОСОБА_545; за №2198/25-5 – гр. ОСОБА_546; за №2109/25-5 – гр. ОСОБА_547; за №2106/25-5 – гр. ОСОБА_548; за №2108/25-5 – гр. ОСОБА_549; за №2102/25-5 – гр. ОСОБА_550; за №2104/25-5 – гр. ОСОБА_551; за №2248/25-5 – гр. ОСОБА_328; за №1983/25-5 – гр. ОСОБА_552; за №2139/25-5 -гр. ОСОБА_553
В частині позовних вимог щодо визнання нечинними і скасування рішень Ірпінської міської ради Київської області від 27 червня 2002 року № 49-3-XXIV «Про віднесення земель Ірпінського регіону, які обслуговує Бучанська лісогосподарська установа Київського обласного житлово -комунального управління до земель житлової та громадської забудови»; Коцюбинської селищної ради Київської області від 6 листопада 2009 року №170, № 689/22-5 від 25 вересня 2008 року «Про перспективний план розвитку смт Коцюбинське»в частині пункту «3»- провадження у справі закрити.
Постанова набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів в касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Повний текст постанови виготовлено 27 червня 2012 року.
Головуючий суддя Безименна Н.В.
Судді: Кучма А.Ю.
ОСОБА_554
4 коментарі
“Спасибо” таким как вы.
Наши люди остались без земли.
А вот жители поселка Гостомель уже получили акты на землю.
Наверно у них всетаки ВСЕ депутаты думают о поселке, а не о собственных интересах.
Ура. Это правильно. С какой стати Коцюбинское решило делить киевский лес? Хотите землю – покупайте ее в другом месте)
а якого милого вивісили у жовтні постанову Суду за червень? Жанна д”Арк і Робін Гуд шерв.. Біличанського лісу звітує про досягнення? Так наступний суд же програний!!!
Чому б тоді Великій Боркині погрожували у вересні, якби суд у червні був виграний?
Владзё, вы как всегда слепы. новость висит и висела 08 месяцем и 10 месяца ее никто не публиковал Если Катя написала комментарий сегодня, то это ее комментарий октябрьский, а не новость. Но, такие, как вы, увы, деталей не замечают…