Присяжнюк: Київська область не визнає рішення Київради про збільшення території столиці за рахунок території області

2

Прокуратура визнала землі Коцюбинського територією Києва, Київ, селище Коцюбинське, прокуратура Києва, КМДА, кримінальна справаПитання про розмежування території Київської області і столиці може бути вирішене лише з урахуванням двосторонніх інтересів, заявив голова Київської обласної державної адміністрації Анатолій Присяжнюк.

“Два сусіда мають жити мирно, і ми повинні враховувати обопільні інтереси,” – сказав Анатолій Присяжнюк в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна”.

Він підкреслив, що Київська область не визнає рішення Київради про затвердження меж столиці із збільшенням її території на 2 тисячі гектарів за рахунок території області.

“Ні. По-перше, Київрада вже приймала рішення про приєднання Коцюбинського до міста Києва. Ми це рішення не визнали, і ніхто не визнав. І що б вони не приймали, це рішення ніхто не визнає, бо межі адміністративних територіальних одиниць встановлює Верховна Рада України. А Верховна Рада України розгляне це питання лише після того, як ми узгодимо територію,” – додає Присяжнюк.

“Сьогодні, на жаль, є популістські заяви керівництва Києва і окремих депутатів про те, що тисячі гектарів вони заберуть в Коцюбинського. Я буду стояти на позиції, щоб враховували інтереси Київщини. В радянський час територія Коцюбинського була територією Київської області. Сьогодні Київ намагався зробити перший крок – через суди встановити, що це територія Києва. Ми пройшли всі етапи, і суди всіх інстанцій говорять про те, що це територія Київської області (суд апеляційної інстанції визнав ліс територією Києва – прим. ред.),” – пояснює голова Київської облдержадміністрації.

Він зазначив, що Київська область враховує інтереси міста: на її території розміщені місця складування твердих побутових відходів, зокрема полігон в Підгірцях. Область також, за словами Присяжнюка, готова передати місту острів Великий в Вишгородському районі для розміщення нового водозабору Деснянської водостанції.

“Але я ще раз говорю: прийняття такого рішення на сесії Київради не означає, що питання буде вирішене. Це самообман людей. Це все одно, ніби Коцюбинська селищна рада винесла б зараз рішення про приєднання Оболоні до Коцюбинського,” – веде далі Присяжнюк.

Представник Київради в судовому процесі Олександр Фрідман свого часу дав таку оцінку самовільному розширенню селища: “Як могла Коцюбинська селищна рада забрати землі Києва. Це так само, якщо б вона забрала землі Нью-Йорка”.

Голова КОДА наголосив, що зараз створена робоча група й допоки не буде його підпису і підпису голови КМДА ці питання залишаться невирішеними.

Присяжнюк також повідомив журналістам, що вніс в Адміністрацію Президента пропозицію, щоб територія Коцюбинського була віддана під заповідник. Чому саме заповідник а не парк і якою має бути площа заповідника Присяжнюк не поточнив.

Нагадаємо, що завтра на засіданні Київради депутати повинні розглянути проект рішення щодо меж столиці. Проект передбачає приєднання селища Коцюбинскього (площа 87 гектарів) до Києва.

Довідково: за радянський часів, як стверджує голова КОДА Присяжнюк, Коцюбинське і дійсно було в підпорядкуванні Київської області. Загальна площа селища становить, згідно з рішенням виконкому Ірпеня від 1984 року – 87 гектарів. Така ж інформація міститься і на сайті Верховної Ради України.

2 коментарі

 1. владимир 27 Лютого 2013 at 21:40

  Посетив недавно строительную выставку на Левобережой, где презентовали Генеральный план развития Киева, специально долго изучал что касается поселка, там технополису отведен целый стенд. Обратил внимание на следующее: на стенде с фрагментом посвященным Киево-Святошинскому району основная часть поселка включена в границы Киева, а вот часть поселка, та что за железной дорогой (кстати ,где проживает уважаемая Ирина ) почему-то не включена в Киев. Или я чего-то не понял? Или какая-то ошибка, что вряд ли. Или Киеву эта часть Коцюбинского не интересна? Тогда к чему она будет отнесена и как названа? Как Ваше (читателей форума) мнение?

 2. Аналитик 28 Лютого 2013 at 16:03

  За прийняття відповідного рішення проголосували 74 депутати.

  За словами доповідача з питання директора Департаменту земельних ресурсів КМДА Віктора Петрук, документ передбачає включення до території столиці 2 тисяч 75,7 га земель Київської області з одночасним виключенням з меж Києва і передачі області 686,3 га.

  “Пропонується включити до меж Києва земельну ділянку, на якій знаходиться селище Коцюбинське (87 га). Це рішення обумовлене необхідністю збереження лісового масиву (Біличанського лісу) міста Києва, який незаконно забудовується житлово-будівельними кооперативами та окремими громадянами на підставі рішень Коцюбинської селищної ради”, – сказав Петрук.

  Він наголосив, що “ці рішення приймалися і приймаються Коцюбинською радою щодо території, що не відноситься до селища”.

  “Селищна рада немала жодних законних підстав на прийняття цього рішення. Крім того, сьогодні готується указ президента про розширення Голосіївського парку за рахунок Біличанського лісу”, – додав Петрук.

  Петрук додав, що проектом землеустрою пропонується також включити до меж Києва території острова Великий.

  Також територію Києва планується збільшити за рахунок 6,9 га земель Лісниківської сільради, 0,5 га – Чабанівської селищної ради, 1,6 га – Білгородської ради, 2,7 га – Ірпінської міськради, 904,7 га – Вишгородської міськради, 56,9 га – Княжицької сільради та 998,4 га Гнідинської сільради.

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539