Ігор Борзило: Багато чого потрібно місту – і в нас багато чого не будується: і дитячі садочки, і школи. Немає грошей у наc

7

Місто Ірпінь отримало ще одного першого заступника міського голови. Ним під час скандального голосування ПР разом з УДАР в Ірпінській раді став депутат Київської обласної ради, який очолює там земельну комісію, голова Ірпінської міської організації Партії регіонів Ігор Борзило.

На цю сесію ані представників громади, ані журналістів не пускали молодики спортивної зовнішності.

Призначення депутата на посаду відбулось разом із розширенням меж міста Ірпеня, за рахунок земель Стоянки.

Борзило став другим першим заступником, до повноважень якого належать саме земельні питання.

Новопризначенець Борзило визнав, що вже не впорався на новій посаді із першим серйозним випробуванням – сніговою стихією. Негода перетворилась для міста на сніговий колапс.

Редакція “Західного передмістя Києва” вирішила взяти в Ігоря Борзила інтерв’ю щодо ситуації, яка складась в Ірпінському регіоні.

В Ірпені зараз два перших заступники міського голови. Поясніть, навіщо місту 2 перших заступники?

Борзило: Ідея була не моя — це запропонував міський голова (Скаржинський – прим. ред.). Так склалося, що мене пропонували на першого заступника, замість Головкевича, але я вважаю, що мер не захотів Миколу Михайловича понижати рангом і залишив двох перших заступників, поділивши між нами повноваження.

Коли вас удруге обирали (перший раз “УДАР” кандидатуру Ігоря Борзила не підтримав — прим. ред.) першим заступником, на дверях стояли незнайомі чоловіки спортивної зовнішності й не впускали громаду, журналістів, деяких депутатів до зали, де проходила сесія. Ця ситуація була незрозумілою. Прокоментуйте, як може таке відбуватися в цивілізованому суспільстві?

Борзило: Моя особиста думка — я противник таких силових методів. Я буду категорично проти такого повернення 90-х і буду все робити, щоб такого більше не відбувалося. Як ви бачите, більше таких хлопців на дверях нема, ми будемо робити все, щоб такі люди у нас не з’являлися. Якщо ви знаєте, і на виборах багато таких було, як вони представлялися, “журналістів”. Я зроблю все, щоб ні ви, ніхто інший їх більше не побачив.

Які свої функціональні обов’язки передав вам перший заступник голови Микола Головкевич?

Борзило: До моїх повноважень входять питання будівництва, житлової архітектури, комунальне господарство та земельні питання.

Зараз Генплан міста затверджений лише на рівні міста, а землі, згідно закону, можна виділяти лише тоді, коли буде затверджений план Верховною Радою та буде зонування територій. На сьогоднішній день, попри фактичної відсутності Генплану, земля під забудову в Ірпені продовжує виділятися. Це законно?

Борзило: Ті виділення, які зараз є, відбуваються лише в межах населеного пункту, це законно. Більшістю своєю – це “технічки”, де люди вже давно живуть і в межах тих будівель, які побудовані.

Якщо так, прокоментуйте ситуацію стосовно виділення землі по вулиці Мечникова, на скільки мені відомо, її цільове призначення – будівництво школи. Як так трапилося, що протягом 2-3 останніх сесій вона роздавалася під забудову.

 

Борзило: Якщо б земля була з цільовим призначенням – школа, вона б не мала права виділятись. Я думаю, це були землі запасу. Може резервування. Я чув таке, що резервування було. Але це вже в компетенції нашого головного архітектора.

А чому Ви як перший заступник не вплинули на депутатів, архітектора? Місту ж дійсно потрібна школа?

Борзило: Багато чого потрібно місту – і в нас багато чого не будується: і дитячі садочки, і школи. Немає грошей у нас. Я думаю, якщо будуть гроші на школу, ми знайдемо, де її побудувати.

Тобто по вашому, краще виділити землю під забудову, ніж шукати гроші на школу?

Борзило: Ні, не краще. Моя думка – краще побудувати школу, бо вони в нас перевантажені. Треба будувати не тільки багатоповерхові будинки, але й об’єкти соціального призначення. Те що на Мечнікова виділилися ділянки – це погано, але це рішення ради. Я можу рекомендувати, але приймає рішення рада, кому виділити землю. Я думаю, що в них (ПР та УДАР – ред.) були якісь думки, чому були роздані ці ділянки землі.

Зараз близько 8000 ірпінчан стоять у черзі на земельні ділянки, але влада їм постійно каже, що вільної землі в місті немає. Судячи з останніх сесій, земля є але не для всіх…Чи є шанс отримати ділянку під забудову у місті звичайним городянам?

Борзило: У Київській облраді на опрацюванні є документи щодо затвердження меж міста Ірпеня. Це 3700 га. У мешканців багато претензій, що прийдуть забудовники – виріжуть весь ліс. Я хочу вас запевнити, що цього не буде. У нас десь близько 1000 га з цих 3700 – будуть землі лісового фонду. На цих землях буде створено заказник – 650 га, будуть парки, сквери. Решта території – заплава річки Ірпінь і річки Бучанка – буде виділятися під забудову ірпінцям, більше будемо виділяти для соціальної сфери – вчителям, лікарям.

А кількість підприємців-забудовників не буде зменшуватися?

Борзило: Я розмовляв з Богданом Шушняком – це керівник ГАСКО в області. Він ставить Ірпінь на 1 місце по хаотичній забудові. У нас є велике питання щодо цього до головного архітектора Ірпеня Копача. Я думаю, що нам треба буде більш жорсткіші міри застосовувати до забудовників, які будуються без дозволів.

Щодо питань політичних. З Партії регіонів, яку в Ірпінській раді на початку каденції представляли 24 депутати, за останній період часу вийшло семеро депутатів, залишилося 17. Це пов’язано з тим, що ваша партія втрачає популярність в регіоні?

Борзило: Люди мають право змінювати свою думку і приймати рішення вийти з партії, чи зайти в партію. Будь-яка партія буває на піку популярності або йде на спад. Партія регіонів ніколи не користувалася популярністю в Ірпені. Також у провладної партії є проблеми, бо люди завжди критикують тих, хто при владі.

Після виходу депутатів з ПР, їхнє місце в Ірпінській раді, якщо можна так сказати, зайняла партія “УДАР”. Як ви прокоментуєте це об’єднання?

Борзило: Після того як пішли депутати з Партії регіонів, склалася ситуація, коли могла б бути рада бездіяльна, а нам потрібно, щоб місто працювало. Для того, щоб місто могло жити, треба створювати більшість. Так склалося, що на сьогоднішній день більшістю є ПР та «Удар». Але вона може трансформуватись в іншому складі. Ви розумієте, у мене, як у представника ПР, з ними багато проблем і я не скажу, що всі рішення, які приймаються радою, особисто мене задовольняють.

Щодо стихіъ. Аномальний снігопад застав комунальників міста та владу зненацька. Хоча й попереджали синоптики про непростий березень, серйозно значення цьому ніхто не надав. Що ви робили для того, щоб подолати наслідки стихії та допомогти мешканцям міста?

Борзило: Що я вам скажу. Це стихійне лихо. Такого лиха у нас взагалі не було й не лише в Ірпені, а й в цілому в країні. Це біда. І сказати, що комунгосп не впорався, чи я особисто – це нічого не сказати. Брали участь у ліквідації і військові, і МНС, і пожежники, і всі служби, які тільки могли. Наші трактористи з ЖКГ не спали 3 доби. У нас працювали 3 грейдери, 4 трактори…

У Києві перший заступник мера склав свої повноваження через те, що не впорався з ситуацією. Пізніше, коментуючи ситуацію, він сказав, що місто, фактично працює в ручному режимі, по дзвінку. Служби самостійно проблем міста не вирішують. Чи можна провести паралель з Ірпенем?

Борзило: Ну, в “ручному режимі” я би не сказав. Але у мене багато питань до комунгоспу, особисто до Миколи Шкуренка. Ви знаєте, що й до ЖЕКу в нас були питання, був звільнений його керівник на минулій сесії. З іншими комунальними підприємствами теж буде проведена робота. Якщо люди не будуть відповідати своїм посадам, будемо їх знімати і призначати інших.

Я вам скажу, що в Ірпені не така вже й погана ситуація була. Ми почистили дороги раніше ніж Буча, тротуари чистили поки не зламався трактор. Але по основним вулицям вони були прочищені.

Ви розповідаєте лише про центр, а віддалені райони міста були завалені снігом і там місцеві мешканці та депутати прибирали його самотужки.

Борзило: Не встигали ми. Бо це таке лихо. Ви знаєте в Києві й зараз на маленьких вулицях проїхати важко. Тому, вважаю, що є над чим працювати і свою особисту вину я визнаю. Не все я зміг осягнути, але виїжджав на місця, працював з мешканцями. Особисто на мене було розписано більше 100 заяв по гарячій лінії. Люди дзвонили – застряли на одній трасі, на другій… Ми реагували, але не вистачало техніки, щоб усім допомогти.

З якими питаннями до вас найчастіше звертаються? Що ви вже встигли зробити за короткій термін на цій посаді?

Борзило: В основному, це проблеми ЖКГ. Велика проблема зараз у місті з підтопленням будинків. Виїжджають пожежники – відкачують воду. Виділені кошти на програму ліквідації наслідків підтоплення.

Чи є у вас політичні амбіції і чи збираєтеся ви найближчим часом балотуватися на мера Ірпеня?

Борзило: Я думаю, час покаже. Дайте мені попрацювати заступником. Я хочу поки весь свій час та енергію вкласти в цю справу. Я народився і виріс в Ірпені – це моє рідне місто, і в мене душа за нього болить.

Питання ставила журналістка Олена Жежера


7 коментарів

 1. регіонал 4 Квітня 2013 at 16:46

  Ніхто з ірпінських депутатів від ПР, УДАРу, БЮТу не працює на громаду міста, деколи показують вигляд. Єдина ціль лобіювання бізнесу і дерибан землі. Все інше окозамилювання.
  Зрозуміло що за наступні два роки відбудеться найбільший дерибан в регіоні. Після цього громада залишиться сам на сам з своїми проблемами.
  Це нельзя допустити!

 2. Небайдужий 4 Квітня 2013 at 18:22

  Про що взагалі мова? Борзила на час снігопаду не то шо в Ірпені, в Україні не було… і затримався він через те, що Борисполь не працював!
  “І сказати, що комунгосп не впорався, чи я особисто – це нічого не сказати.”
  Да йому плювати на Ірпінь! Він в Швейцарії рахунки відкривав, бо бачте ж віце мером став. Ха, хузяйник!
  Для журналіста – а дізнайтесь, чи було у нього відрядження на поїздку? Куди дивиться СБУ?

 3. партизанка Зоя 4 Квітня 2013 at 23:51

  Шутник этот заступник мера: “Ірпені – це моє рідне місто, і в мене душа за нього болить.” Его партия и мер разворовали пол Ирпеня, а он о душе говорит!

 4. Виталий 5 Квітня 2013 at 10:33

  Статья написана за деньги Войцеха, который приехал с донецкой области чтобы застроить Ирпень многоэтажками и превратить в мусорную свалку. А Борзило, который родился и вырос в Ирпене, обязательно этого не допустит!

  • гражданин 5 Квітня 2013 at 12:47

   Виталий, это не статья. Это интервью, а значит формат вопрос-ответ. Что журналистка ответы выдумала, по-вашему? Тогда Борзило должен идти в суд и доказать, что этого не было и он этого не говорил. Я слышал о том, что бывают заказные интервью для самоPR-а. А кому интересно платить за интервью другого человека? Вы что-то намудрили.

 5. Ігор Домбровський 6 Квітня 2013 at 19:57

  Прошу не забувати, що Борзіло це депутат Київоблради від ПР! Секретар земельної комісії в Київоблраді! Член Ірпінського виконкому, а тепер ще і перший заступник Скаржинського! Він відповідальний за всі земельні оборудки в Київській області і вПриірпіння зокрема! У ПР сьогодні вся повнота влади(Облрада, Обладміністрвція, Облміліція , Облпрокуратура…), а значить і повна відповідальність. Строків давності по злочинах проти громади, та майбутніх поколінь немає! За все треба буде відповідати!!! Тож спостерігайте, фіксуйте, аналізуйте та робіть висновки!

 6. LEX 9 Квітня 2013 at 17:09

  Ігоре, все правильно сказав! От тільки пам*ять у людей надто коротка!

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539