У лісовій афері постраждала родина підлеглої Мельника

4

До редакцій ЗМІ з листом по допомогу звернулась Єлизавета Сурабко, яка працює методистом в податковій академії Петра Мельника.

Її чоловік Олександр у 2010 році разом з кумом придбав ділянку в скандальному Біличанському лісі за адресою Садова 22.

Ділянку на Садовій 22 отримала з високою ймовірністю підставна особа – Ващинський Сергій з Дніпропетровська. Оформленням документів займався дехто Гурген Степанян, який оформив загалом близько 200 ділянок переважно мешканців Дніпропетровської області.

Згідно з договором, який оформлював Ірпінський нотаріус Максим Нельзін  за ділянку в межах столиці площею 10 соток заплатили лише 37 906 гривень. 5 соток перейшло у власність Олександра Кота, чоловіка Єлищавети Сурабко, а 5 соток у власність його кума Євгена, з яким фінансові витрати вони поділили навпіл.

“Ми чули, що це афера, але нас запевнили в нотаріуса, що все гаразд,” – розповідає Єлизавета, дружина Олександра.

Насправді ж за ділянку заплатили 40 тисяч доларів – по 20 тисяч кожен покупець. Суму в договорі ставили меншу, щоб відповідно менше платити за оформлення й держмито.

Гроші мав отримати продавець – Шатило Ігор Петрович, що мешкає в Бучі за адресою вулиця Нове шосе 13.

Цікавим є той факт, що Шатило Ігор на сайті Ірпінської ради значиться як представник Відділу Держкомзему в Ірпені.

Тобто Шатило фактично працює підлеглим в установі, яку очолював тоді депутат Ірпінської ради Валерій Пєший, який і підписував незаконні акти у статусі Начальника Держкомзему Ірпеня.

Ігор Шатило став власником ділянки на підставі договору купівлі-продажу, який 18 серпня 2009 року оформила нотаріус Євгенія Остапенко. Зауважимо, що акт був виданий на мешканця Дніпропетровська 2 березня 2009 року. Тобто перепродаж стався фактично через кілька місяців. У Шатила її купили мало не через рік – 15 квітня 2010 року.

Поки достеменно невідомо, чи Шатило отримав ці 10 соток від Гургена Степаняна, чи в цій схемі фігурували ще посередники.

“Коли ми в нотаріуса оформлювали все це, то прийшов оформлювати разом з брокером і продавець Ігор Шатило. Шатило був не сам. З ним прийшла ще жінка. Вони пояснили, що разом працюють в Ірпінському відділі земресурсів. Після оформлення брокер сказав, що до державного нотаріуса ми не підем, бо там черги. Тому пішли до нотаріуса Максима Нельзіна. Він подивився ділянку. Все було чисто. Оформили договір купівлі-продажу. Ми на апараті перерахували 40 тисяч умовних одиниць,” – розповідає, як усе було постраждалий від афери шахраїв Олександр Кот.

“Брокер сказала, щоб не платити великий податок, то треба в договорі написати меншу суму. Під час того, як ми розрахувались в умовних одиницях, була присутня моя дружина,  мій кум Авраменко Євген та його дружина. З їхньої сторони був присутній Шатило, брокер та жінка, яка представилась Інною – колега Шатила з відділу земресурсів,”  – додає Кот.

Експерти пояснюють, чому діє така схема.

“Обов’язок сплатити податки покладається на продавця. Коли йдеться про вартість ділянки у 40 000 дол. США, податок мав би становити – 2000 доларів. Імовірно, вартість з продажу ділянки занизили у договорі, аби ухилитися від сплати податків”, – пояснює юрист адвокатської компанії Юрій Брикайло.

Гроші, за свідченнями очевидців, довго не затримались в руках підлеглого Пєшого.

“Шатило забрав гроші, але коли виходили від нотаріуса ця жінка чомусь вже мала гроші в руках і відрахувала гроші брокері та цьому ж Ігорю близько 1000 доларів. Це бачив Авраменко і я. Тоді закрались підозри. Ще підозрілим було те, що у брокера, Шатила й Інни були дуже панібратські стосунки. Було зрозуміло, що вони давно знайомі,” – говорить покупець ділянки Кот.

Тепер чоловік Єлизавети, як і сотні інших ошуканих, має ходити на засідання до Ірпінського суду. Тут уже понад 200 актів, які Коцюбинська селищна рада незаконно роздала, скасували.

Сьогодні, 11 червня, Олександр разом із своїм кумом в суд прийшли. Прийшли й представники прокуратури. Засідання відклали на кінець місяця, оскільки не з’явився на суд Ващинський з Дніпропетровської області, продавець Ігор Шатило та представник Коцюбинської селищної ради.

“Підставні особи, звісно, не будуть витрачати кошти і час, щоб прийти у судове засідання. А от чому не прийде на суд продавець і не віддасть гроші ошуканим людям? З високою імовірністю в нього їх немає бо, либонь, віддав колишньому начальникові, а той теж їх витратив, приміром, для отримання у вищих інстанціях “законних” рішень,” – припускає Ігор Домбровський, очільник Ірпінської регіональної громадської організації “Самозахист”.

“А Коцюбинська селищна рада, яка так кричала, зокрема депутат Черніков, що всіх захистить і подає дозволи на забудову, тепер в кущах і на засідання не приходить. “Развели, как котят”. От такі вони,” – додає Домбровський.

Юристи народного депутата Володимира Ар’єва, які входять в міжфракційне депутатське об’єднання “За збереження Біличанського лісу” пропонують жертвам афери скласти позов до продавця ділянки, який буде типовим.

“Всі, хто захоче повернути гроші, які заплатили за землю, зможе скористатися цим шаблоном позову просто вставивши свої дані, оскільки ситуація є типовою для всіх власників ділянок в Біличанському лісі, чиї акти права власності зараз скасовують,” – говорить народний депутат Володимир Ар’єв.

“Єдине, що має пам’ятати кожен громадянин, що в суді можна вимагати повернення лише тієї суми, яку ви зазначили в договорі. Все, що офіційно не засвідчив нотаріус й з чого ви не сплатили державне мито – держава не може захистити, бо фактично громадянин ошукав державу, не сплативши податки,” – додає Ар’єв.

Нагадаємо, що на засіданні профільного підкомітету Верховної Ради України, стало відомо, що близько 100 ділянок з 501 потрапили в результаті земельної афери в одні руки – стали приватною власністю депутата селищної ради Владислава Євстифєєва, який і очолює депутатську групу, що сприяє дерибану – “Спільна мета”.

Журналісти з’ясували, що окрім депутата Коцюбинської селищної ради Євстифєєва та депутата Ірпінської ради від ВО “Батьківщина” Валерія Пєшого, який публічно визнав, що до земельних афер регіону причетний він разом з місцевими депутатами, причетний також депутат облради Вадим Башун, чий телефон приймальні збігається з контактними телефонами кооперативів, на які завели сотні гектарів.

 

Прінтскрін із сайту ОДА – телефон Башуна відповідає телефонам кооперативу

Щойно юристи народного депутата Володимира Ар’єва підготують проект позову, редакція обіцяє його оприлюднити, щоб постраждалі в наслідок афери громадяни мали інструмент захисту своїх прав й через судову систему повернули собі витрачені кошти.

4 коментарі

 1. Сашко 11 Червня 2013 at 12:42

  Прикольно, молодцы журналисты , так держать. Очень интересное кино-10 соток оценено в четыре с половиной тысячи долларов , когда минимальная цена 50 тысяч баксов. Громада не получила ничего, государство получило минимальный налог с 4 тысяч!Разницу в карман наверное положили Пеший, Башун и Евстифеев! Но отвечать прийдется Садовскому, ведь он подписывал. Правильно сказал Домбровский-развели как котят(жителей и даже депутатов ). Куда смотрит налоговая и прокуратура?

  213.169.84.1**

 2. владимир 12 Червня 2013 at 13:10

  Смотрю на фотокопии документов приведенных в статье и отключив эмоции думаю как бы развивались события в цивилизованном (некорумпированном)обществе:
  1. Что имеет человек? Законный государственный (с гербом Украины)акт на землю.Его ему выдало ГОСУДАРСТВО.При этом в процессе выдачи различные государственные органы давали различные справки (что земля не под арестом,действительно существует, отведена законным образом и др.)Покупатель и продавец действует в рамках законодательства Украины, это подтверждается нотариально заверенным договором купли-продажи.Согласно законодательства он является добропорядочным покупателем.
  2.Что должен делать честный прокурор (честный судья)? Всячески защищать права честных граждан (Налогоплательщиков), защищать и от незаконных действий государства в том числе.Но это если он честный, а не выполняет чей-то заказ по перераспределению собственности (сейчас очень похоже на это).
  3. Государство меняет правила игры. Решило сделать национальный парк, построить технопарк. Значит государство должно эту землю выкупить, поменять на другую, одним словом договориться с частными собственниками. Это если все было сделано законно или доказать обратное.Цена земли – рыночная, как и при любой сделке с недвижимостью, приходит независимый оценщик и оценивает на день сделки.
  4. Поиск виновных. Ими могут быть госчиновники, депутаты и все прочие, но не в коем случае не законопослушные граждане.Так мы можем дойти до абсурда.
  Только когда мы будем стремиться жить позакону мы будем стремиться называть себя цивилизованными людьми. И пресса должна пропогандировать ЗАКОН.

  78.25.18.1**

  • Лерка 12 Червня 2013 at 17:38

   Если ГОСУДАРСТВО – это иллюстрация уважения к этой не функциональной социальной институции, а надпись “честный прокурор” не банальная наивность, то добро пожаловать в реальный мир, дядя Вова!
   Тут происходит на*бочка на каждом шагу, если не держать хвост пистолетом. И если тут вопрос честности и чистоты имени, то внимательно почитайте сколько бабла отмывают и как, так называемые, представители власти. А чем обычные люди, тем более под их чутким прикрытием, хуже?

   А если уж говорить о честных гражданах, которых должно защищать государство, то их защитят. В суд, требовать назад свои деньги у подельника Пешего. Но, поскольку, ЧЕСТНЫЕ граждане на*бали государство на налог, то и государство их интерес отстоит в р-не 20 тыс. гривен.

   Дядь Вов, а дядь Вов, о каких честных гражданах речь? Покупатель даже не добросовестный – доказать, что не знал о скандале вокруг леса не сможет, так как уже признал, что знал. Хотели и лес подешевле, и налог не заплатить? Честнее не бывает!

   195.177.73.**

 3. Гоги 12 Червня 2013 at 15:46

  Интересно, разницу между словами “утопия” и “реальность” г-н Владимир понимает? И что именно ему, интересно, задолжала пресса? Основная задача которой – подавать факты такими, как есть, а не такими, какими их хотят некоторые скоробогатые господа-латифундисты видеть.

  И не надо путать Государство как таковое с людьми, которые от имени государства проворачивают свои аферы.

  А покупатели – тоже, вроде, не дети уже. И должны понимать, что если им пытаются продать ЛЕС, то наверняка здесь что-то нечисто.
  А то у нас так всегда – вначале думают, что в сказку попали, а потом оглядываются – точно, сказка. И Поле чудес есть, и Алиса, и даже Базилио непременно где-то рядом нарисуется. Только вот сольдо уже нет в кармане…

  193.29.200.**

Залишити відповідь

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539