Тарифи на опалення: саботаж по-коцюбинськи

1

Тимчасова комісія, яка мала б розглянути депутатський запит Ірини Федорів, де йдеться про необхідність демонополізувати ринок послуг у галузі теплопостачання для населення й залучати нові компанії, натомість уже понад півроку працює в іншому напрямі.

Члени тимчасової комісії налаштовані рішуче й хочуть заснувати спільне підприємство з ТОВ “УкрОпт “Мастер-Енерго”.

Це товариство відоме тим, що під час формування тарифу, який погоджує виконком ради, закладає лише для будинків з даховими котельнями у кілька разів завищені показники газу.

Більше того, майно, яке довірила селищна рада “Мастер-Енерго”, перебуває у вкрай занедбаному стані. Це підтвердив і незалежний експерт, який оглядав дахові котельні влітку.

“Ми бачили всі три дахові котельні. Люди, які відповідають за таке обладнання, фактично його знищили за ці кілька років, що його обслуговують. Тут треба було робити відповідне очищення раз на два роки. Котельня на Лісовій 20-а взагалі гнила – труби покриті корозією. Все занедбане. Таке враження, що вона просто покинута, я б руки за таке обслуговуваня відрубував”, – сказав інженер Іван після огляду майна громади.

І з тими, хто так дбає за мільйонне майно громади, члени тимчасової комісії вирішили заснувати спільне ТОВ “Коцюбинські тепломережі”, до статутного фонду якого має увійти майно територіальної громади. Контрольний пакет акцій (51% буде в руках монополістів). Відповідно у ТОВ “УкрОпт “Мастер-Енерго” можуть опинитись стратегічні об’єкти селища у повному монопольному контролі.

Запит депутатки селищної ради Ірини Федорів щодо пошуків альтернативних теплопостачальників, який підтримала більшість своїм голосуванням на березневій сесії, тимчасова комісія саботувала ще з травня. Тобто це сталося аж на третій місяць після схвалення запиту депутатським копрпусом.

Це перше по суті засідання вирішили присвятили зверненню громадянки Яни Машталір, яка обгородила ділянку в лісі й вимагала позбавити депутатку Федорів, яка нібито порубала сосни на її ділянці, мандату.

 

Депутат Костянтин Коваленко, який не лише очолює тимчасову комісію, що покликана вирішити проблеми опалення в селищі, але й головує у регламентній комісії, швидко розставив пріоритети.

Наступне засідання тимчасової комісії відбулось у червні. І тут на засіданні тимчасової комісії депутати проголосували таки за створення спільного підприємтсва з контрольним пакетом у “Мастер-Енерго” (1 голос проти – Федорів).

“Це був цирк. Депутатський запит так ніхто й не розглядав по суті. Депутат Коваленко – голова комісії – сказав, що раз питання ними за два місяці не вивчене, то він його зніме з порядку денного сесії. Так просто. У травні ж на сесії з’ясувалося, що голова комісії, як і всі депутати, навіть поняття не має про текст депутатського запиту, який мав би розглянути ще у березні. У них одне бачення опалювального питання селища –“навіки з “Мастер-Енерго,” – обурився тоді після засідання мешканець Лісової Ігор Чижевський.

“Комісія це питання не розглядала, а Коваленко, який є і головою регламентної комісії, при всьому депутатському корпусі нахабно збрехав, що комісія засідала з цього приводу аж вісім разів й що він давав відповідні доручення на електронну пошту депутата. Всі розуміли, що це цинічна й відверта брехня,” – додав Чижевський.

Присутній на засіданні комісії помічник народного депутата Олексій Туровський тоді наголосив, що вражений некомпетентністю та бездіяльністю голови тимчасової комісії Костянтина Коваленка.

Після того, як члени тимчасової комісії після кількамісячної “роботи” майже одностайно прийняли рішення – легітимізувати монополію “Мастер-Енерго” з контрольним пакетом та статутним фондом за рахунок майна громади, парадоксально з’ясувалось, що спільне товариство, де частиною статутного фонду буде  майно територіальної громади селища – незаконно. Про це членів комісії проінформували юристи ради.

Залишилось риторичнее питання: над чим кілька місців “працювали” депутати ради?

Комісія й не збиралась шукати альтернативні компанії для обслуговування селища.

У четвер, 31 жовтня, голова тимчасової комісії Костянтин Коваленко зібрав чергове засідання, аби зробити те, що не вдалося влітку – таки створити спільне підприємство.

Засідання комісії відвідав традиційно депутат Сергій Черніков, який не є членом тимчасової комісії, має автономне опалення в квартирі та на святкуванні Дня селища був помічений поряд з керівництвом “Мастер-Енерго”.

Засідання комісії головуючий Коваленко розпочав з анекдоту про поручика Ржевського.

Депутат Сергій Черніков, який до слова є членом комісії з депутатської етики, вніс свою пропозицію:

“Давайте Федорів посадовимо на коліна до Коваленка, я сфотографую і відправимо дружині Коваленка”.

Після цього голова тимчасової комісії Коваленко вирішив роз’яснити, для чого скликав депутатів:

“Головне заключити договір про створення єдиних тепломереж або не заключати? Питання стояло чисто юридично: маємо ми як державна структура право створювати чи не маємо. Рішення було прийняте, проголосоване 4 голоси проти одного. Через 2 тижні  виявилось, що є наші Лютенко і юрист, який нібито не знав, що ми не можем виступати засновниками. Вони (ТОВ “УкрОпт”Мастер-Енерго”) зробили запит до Мінюсту, і з’ясувалось, що ми можем”.

Члени тимчасової комісії вирішили ознайомитись із відповіддю Мінюсту, про яку переможно заявив голова комісії.

 

“У цій відповіді немає жодного слова про те, що ми можемо створити спільне підприємство,” – говорить депутатка Ірина Федорів.

Після ознайомлення з відповіддю Мінюсту з Федорів погодився і депутат Ярослав Салівонов.

Черніков, який забажав поперед членів тимчасової комісії ознайомитись з відповіддю, запропонував звернутись до “Мастер-Енерго”, оскільки, на його думку, ті могли надати не той документ, хоча у наданому документі чітко написано:

“щодо надання роз’яснення законодавства стосовно створення органом місцевого самоврядування юридичної особи у організаційно-правовій формі товариства з обмеженою відповідальністю та щодо майна, закріпленого на праві оперативного управління за бюджетними установами”.

Окрім відписки з Мінюсту, глова комісії надав правовий висновок (роз’яснення) від доцента кафедри господарського права юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка Павла Повара.

Правник Повар зробив висновок, що заборона стосується лише того майна, яке передане в оперативну управління бюджетній установі й вважає таким чином передачу майна як вклад до статутного капіталу господарського товариства можливим.

“Це аж ніяк не позиція Мінюсту. Якщо “Мастер-Енерго” замовило юристу, якого саме ж обрало, юридичний висновок – нам слід подивитись на висновок юриста ради. В інтересах сторони юрист може потрібним чином тлумачити законодавство. Тому ці документи слід вивчати, але не на ходу під час засідання комісії. Це серйозне питання,” – зазначила депутатка Федорів.

Голова тимчасової комісії Костянтин Коваленко оголосив, що треба питання створення спільного підприємства негайно винести на розгляд сесії, яка відбудеться 5 листопада.

На що секретар ради Олександр Ковтач заявив, що порядок денний, як того вимагає закон уже був оприлюднений за 10 днів і лише на сесії депутати можуть прийнятирішення щодо включення питання до порядку денного.

Порядок денный изменить – как нефиг делать!” – перебив секретаря ради Ковтача голова тимчасової комісії Костянтин Коваленко, який в порушення закону спілкується в сесійній залі російською мовою на “блатному жаргоні” й до того ж очолює постійну регламентну комісію ради.

На засіданні тимчасової комісії, яка мала б вирішити стратегічні питання селища, зокрема й щодо майна громади, не був присутній юрист селищної ради.

Голова тимчасової комісії Коваленко, на якого покладається організація роботи комісії, за 5 хвилин до початку засідання “зловив” і попередив про засідання хіба що Олену Лютенко – працівницю планово-економічному відділу селищної ради .

Лютенко зазначила, що їх про засідання комісії дійсно ніхто завчасно не попереджав і повторно наголосила, що утворення спільного підприємства з “Мастер-Енерго”, згідно з законом, – неможливе.

“Це не наша особиста позиція. Є буква закону. Є дуже багато питань до існуючого підприємства (Мастер-Енерго” – примітка ред.), яке мало сплатити гроші, а станом на сьогодні не сплатило. Якби ви нас попередили, ми були б готові до сьогоднішнього засідання комісії” – говорить Лютенко.

Депутат Салівонов підтримав позицію Лютенко й теж наголосив, що присутність на засіданнях тимчасової комісії юриста ради та пані Лютенко є обов’язковою.

Голова комісії Коваленко та Лютенко черговий раз почали доводити кожен свою позицію. Тут вже не витримав секретар селищної ради Олександр Ковтач:

“Це все скидається на каденцію 5 скликання. Починали за здоров’я а закінчуємо за упокій. Розмова ні про шо. Так, я філософтвую. Навіщо ми так живемо?”

Членкиня тимчасової комісії Ірина Федорів вирішила поцікавитись в голови комісії причинами такої неякісної й неконструктивної підготовки засідання:

“Ви викликали завчасно юриста на засідання комісії?”

“Викликав,”- без вагань відповів Коваленко.

Така відповідь голови комісії для Лютенко, яку за 5 хвилин до того “відловили” в коридорі, стала несподіванкою:

“Мене запросили буквально 5 хвилин тому. Коцюбинська селищна рада при потребі зробить обґрунтування, чому не можна це робити”.

Буду з вами відвертою й скажу як є. Теплові мережі наробили в штани, якби робили б нормально – зробили б акції. Акції не надрукували, Тепер на себе перетягнуть все і витиснуть Коцюбинську селищну раду до чортової мами,” – говорить на емоціях Лютенко.

“Вам, пане Ковленко, слід було проінформувати заздалегідь юриста і пані Лютенко. Вони підготували б відповідні висновки. Їхні висновки слід було б розіслати членам тимчасової комісії до засідання разом із документами, які надали в “Мастер-Енерго”. Це неконструктивна робота комісії. Ми нічого не вирішимо, бо не ознайомлені з усіма документами й юридичними висновками,” – говорить депутатка Федорів.

Секретар селищної ради Ковтач підтримав цю пропозицію:

“Ірина права. Розіслати всім Шевченківського пофесора і або завтра, або в понеділок зібратись”.

Голова комісії Коваленко пояснив, для чого сьогодні всі зібрались:

“Я прийшов, щоб припіднести, щоб обговорювати!”

“Вам можливо до опалення в селищі немає діла, Ви живете в приватному секторі, а я, як і більшість коцюбинчан, у багатоповерхівці,”- зауважила Федорів.

Голова комісії Коваленко відповів:

“Ти живеш то тут, то там”.

Де це “там”, Коваленко так і не поточнив.

“У мене ще одне зауваження. Засідання комісії дійсно неконструктивні. Ми залишаємо свої робочі місця, щоб прийти на засідання і вирішувати питання, натомість просто втрачаємо час. Якщо комусь хочеться просто так зустрічатись – давайте призначати тоді зустріч у позаробочий час,” – пропонує депутатка Федорів.

Голова тимчасової комісії та комісії з регламенту, правопорядку Костянтин Коваленко на такі слова запропонував кілька варіантів для зустрічі, з-поміж яких був і такий, який містив відверте порушення Кримінального кодексу України :

“У лісі зустрінемось, собак будем стріляти”.

Депутати почали співчувати “Мастер-Енерго”, яке витратило гроші на проведення експертної оцінки майна громади. Черніков кілька разів поспіль наголошував на тому, що оцінка вже втратила силу, бо є дійсною лише упродовж 6 мсяців.

“Але мене обурило те, що сьогодні “Мастер-Енерго” не з’явилось,” – кидає наостанок Черніков.

“Виходить, нам нема куди квапитись і ми можемо дослідити всі документи,” – резюмує депутат Салівонов.

Коли голова постійної комісії Коваленко побачив, що під час засідання, яке навіть не протоколювалось, депутатка Федорів проводила запис він зазначив:

“Напиши, що я тебе цілував”.

Коли ж депутатка Федорів у кабінеті секретаря селищної ради ксерокопіювала документи, надані “Мастер-Енерго”, туди прийшов голова комісії Коваленко, який намагався в Ковтача забрати квітку в горщику, щоб подарувати депутатці Федорів. Ковтачу обіцяв принести нову, але секретар ради свою квітку не віддав.

“Я не розумію, навіщо Ви мене запросили на засідання комісії, яке пройшло настільки непідготовлено і неконструктивно,” – зазначає Федорів.

“А де проходить конструктивно? У Бучі? Чи в Гостомелі? Я тебе не приглашав,” – запевняє голова тимчасової комісії Коваленко.

На що депутатка Федорів відповіла, що мобільні оператори фіксують і на вимогу абонента надають список і тривалість вхідних дзвінків і таким чином можна легко підтвердити, чи був дзвінок голови комісії.

“Це був не я. То з мого телефону хтось до тебе телефонував,” – не вгаває Коваленко.

Таким чином закінчився 8-й місяць розгляду депутатського запиту, який селищна рада доручила розглянути комісії аби знайти альтернативу “Мастер-Енерго”.

“Важко визначитись, що відбувається на засіданнях, які й засіданнями назвати не можна. Це щось між фарсом і трагікомедією. Дивують члени комісії депутатської етики, які порушують не лише етику депутатів а й просто міжлюдську етику у спілкувані. Якщо таким є їхній світогляд – то тут потрібна невідкладна допомога профільних фахівців,” – ділиться своїми враженнями депутатка Федорів.

“Важко зрозуміти, чому депутатський корпус досі залишає вирішення такого важливого питання в компетенції людей, які невзмозі організувати не те що вирішення надскладного питання, але елементарно провести засідання комісії, скласти протокол засідання і прийняти відповідні рішення. Це навіть не говорячи про те, що заради присутності під час фарсу чи трагікомедії доводиться залишати низку суспільноважливих справ.

Але я глибоко переконана, що все, що відбувається, – це просто саботаж пошуку альтернативи і приховане лобіювання інтересів “Мастер-Енерго”, яке на тих самих умовах зайшло в новий опалювальний сезон. Нам в тарифт знову закладена завищена кількість енергоносіїв. Тому, очевидно, це така стратегія, коли люди, як і свого часу Черновецький, на публіці виглядають недолугими і трагікомічними, а насправді чітко розуміють, що і для чого роблять. Такий цирк громаді обходиться все дорожче,” – додає Федорів.

“Мастер-Енерго” має надприбутки і з загальних котелень, яке обслуговують все селище, про що селищна рада дуже добре обізнана.

Варто зазначити, що під час засідання комісії, яка розглідала юридичні питання, в кабінеті секретаря ради був депутат селищної ради й голова депутатської групи “Спільна мета” Владислав Євстифєєв.

Депутат, який завдяки своїм знанням став власником близько 100 ділянок у Біличанському лісі, не захотів чомусь відвідати засідання комісії, щоб взяти участь у питанні, яке чи не найбільше хвилює мешканців селища – тарифи на опалення.

Очевидно, що свій юридичний потенціал депутат Євстифєєв, який не мешкає в селищі, спрямовує лише на важливі для себе земельні питання.

1 Comment

  1. ЖЛОБ 2 Листопада 2013 at 18:51

    Члени комісії не можуть самі заснувати ніякого підприємства.

    195.5.126.**

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539