Телефонограма: з березня чорнобильців у школах не харчуватимуть (Оновлено)

3


Школи Київщини отримали термінове попередження.

“До нас у школу прийшла телеграма десь об 11:00. У ній йдеться: з 3 березня 2014 року можливе тимчасове припинення харчування дітей, які мають статус постраждалих від аварії на ЧАЕС”, — зачитує повідомлення директор коцюбинської школи № 18 Ігор Лошицький.

“Харчування учнів 1–4-х класів та сиріт, які не мають статус потерпілих, відбуватиметься в повному обсязі, а також по талонах для всіх охочих”, — цитує Лошицький.

Батьки такою звісткою спантеличені.

“Ну де логіка? Кажуть, що чорнобильців харчувати не будуть у той час, як всіх інших будуть! Ми готові, якщо треба, збирати підписи”, — обурюється Катерина, мати учня.

Наприкінці листа значиться, що Мінсоцполітики працює над вирішенням цього питання.

Пообіді постачальники шкільного харчування поїхали до міністерства.

“Денисова (новопризначений міністр — прим. ред.) зібрала нас, сказала, що не може підписати торги, які проводила попередня влада. Вона відміняє торги. Батькам даватимуть компенсація за цілий місяць  175 гривень. Тепер оголосять новий тендер. На зустрічі було багато директорів підприємств (які харчують дітей у школах — прим. ред.). Ми погодились. Ми задоволені таким рішенням”, — розповідає Анна Каськова, яка очолює підприємство, що обслуговує Коцюбинське та Гостомель.

Попри те, що постачальники задоволені, батьки такою ситуацією шоковані.

“Оцінюємо це негативно. Бігати за 180 гривнями в Ірпінь, витрачати гроші на маршрутки, стояти годинами в черзі ніхто не буде. Всі в шоці,” — говорить Катерина, в якої син із березня залишається без гарячого харчування.

Дирекція школи вже думає, як зробити так, щоб на дітях це сильно не позначилось.

“Таке вже було. Що ми можемо зробити, то це зменшити перерви, — діти на годину раніше йтимуть додому. Але і це не вихід. Якщо батьки звернуться зранку до нас і подадуть заявку, то ми приготуємо дитині гарячу їжу. Ціна такого талона  8 гривень на день”, — зазначає Лошицький.

Редакція Сайту громади Приірпіння чекає відповіді міністерства на інформаційний запит журналістів. Прес-служба відомства зазначила, що зараз у міністерстві вивчають це питання.

У суботу, 1 березня, на сайті Мінсоцполітики розмістили новину у якій йдеться:

“…починаючи з 3 березня 2014 року призупинено гаряче харчування потерпілих дітей у 12 областях, які розташовані на радіоактивно забруднених територіях… Для отримання вказаної компенсації необхідно звернутися до регіонального органу соціального захисту населення за місцем реєстрації із відповідною заявою та довідкою із навчального закладу.”

Мінсоцполітики зазначає, що загалом в Украхні 233 тисячі дітей у 12 областях України, які мають такі пільги на харчування.

3 коментарі

 1. Игорь 2 Березня 2014 at 13:13

  Сеня начал экономить на детях.

  5.248.175.**

 2. Ольга 3 Березня 2014 at 13:57

  В Украине нет бюджету, нужно быть готовым потуже затянуть пояса. Нужно пережить это.

  95.132.134.2**

  • Надія 18 Травня 2014 at 16:18

   Знаєте,я не маю змогу забирати дитину зі школи в годину дня,щоб погодувати її вдома. Те,що скасували сніданки для чорнобильців йще якось можна пережити, адже наприклад я свою дитину все одно годую сніданком вдома. А от як бути з обідами? Моя донька – другокласниця і безкоштовними обідами ми,звісно,вже не користуємося.Тобто за можливість обідати своїй дитині в школі я та інші батьки сплачували. Я не можу зрозуміти – в чому зекономила держава? Поясніть.

   95.158.48.**

Залишити відповідь

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539