Скандальний дитсадок Коцюбинського перевірила комісія КОДА

8

Голова Коцюбинської селищної ради Вадим Садовський занедбав не лише селище, а й наших дітей у дитсадках.

“Знаєте, штраф у 170 гривень за те, що у наших дітей крадуть їжу з тарілок, спонукав взяти телефон і набарати гарячу лінію Кабміну,” – розповідає Ольга Матюшина, яка майже рік воює за якість дошкільної освіти в селищі.

У Кабміні, як не дивно відреагували й направили перевірку з облдержадміністрації.

Чиновникам розповіли те, про що вже рік пише “Сайт громади Приірпіння”: харчування у садочках ніхто не контролює, діти голодні й навчальний процес через це не може тривати до 19:00, як всюди.

Продукти при цьому закуповуємо за корумпованою схемою у родичів-посередників.

У день перевірки борщ був таким смачним, що вихователі казали такого  тут не пробували діти ніколи. А риба подавалась, – як в ресторані. Порції були такі, що не кожному чоловікові під силу.

Навесні батьків просять здавати 18 тис гривень на ремонт туалету тоді, коли на ремонт дитсадка передбачені бюджетні кошти. Лише після самостійного розслідування батьків, зокрема Ольги Матюшиної, дитсадок таки ремонтують за наші з вами податки.

tualet

Це при тому, що торік у групі “Віночок” збирали 1 600 грн на ремонт. І люди здали, хоча ремонтувати мали б бюджетним коштом.

І знаєте, що з’ясувалось потім? Температура у групі сягала 13 градусів.

sam

То може, якщо гроші на ремонт були, то треба було б кошти батьків вкласти в енергозбереження і ефективну систему опалення? Про це комісії розповіла ще одна небайдужа мати Тетяна Хоптинська.

Діти у таких умовах частіше хворіють, а походи в аптеки – це додаткові кошти з кишень батьків.

“Я говорила Садовському про цю проблему. Він мене запитав, чого я до нього в селищну раду ходжу. Спитав цинічно: “Хочеш тепла?” – І потім дмухнув – “На!” – Мовляв дітки нахекають,” – розповідає Хоптинська.

“У прийомний день я з 1,5 річною дитиною і Садовський мене навіть не пустив в кабінет. Були присутні Краєвська, Лютенко, Сич та секретарка. Лютенко сказала: “Скільки Ви будете нами керувати і вказувати що нам робити” – А Сич на таке тільки посміхалась,” – додає Хоптинська.

З опаленням проблему вирішили за день, але лише після дзвінка на гарячу лінію Кабміну.

Активні батьки від директорки Людмили Сич чують на свою адресу непристойні епітети. Таке керівниця дитсадка дозволяла собі навіть публічно і на загальних зборах.

Низький рівень культури й освіти прямо відбивається на навчальному процесі наших дітей. У садку скасували гуртки, бо батьки запідозрили, що завідувачка Сич на них просто заробляла..

Коли вони діяли, то за одне заняття доводилось платити 12 гривень. Гроші ніби невеликі. Але одне таке заняття відвідують 10 – 15 дітей (120 – 180 грн за 30 хв роботи). Звісно, ці гроші не залишаються викладачам.

За нашою, неофіційною, інформацією, їм перепадало за схемою 60 % викладачам на 40 % завідувачці.

До слова, за весь місяць доводилось платити навіть тоді, ящко дитина відвідала лише 1 заняття, а решту прохворіла. Таку систему оплати завідувачка дитсадка пояснила тим, що вона працює щодня не залежно від того, чи діти ходять та й оренду за дитсадок, де офіційно навчаються наші ж діти, треба платити щодня.

Торік орагінзували групу “Здоров’ятко” – додаткова оздоровча гімнатика, англійська мова та хореографія. По 120 грн за один додатковий предмет платили десь по 10 – 15 дітей з кожної групи без урахування ясел.

Якщо брати в середньому, то 3 200 грн з групи множимо на 7 (загальна кількість груп без ясел) і виходить 22 400 грн.

40 % від цієї суми, які, за нашою інформацією, йдуть завідувачці, це майже 9 тисяч гривень.

Після перевірки з області заняття з англійської мови провели наступного ж дня. А гурток “Здоров’ятко” запрацював для всіх безкоштовно.

Але гуртки, як і побори на ремонт за наявності бюджетних коштів, не були вичерпними джерелами доходів.

За фотографування у групах та формування випускних альбомів 10 % нібито йшли на дитсадок як орендна плата. Лише випускний альбом, без фотографування дітей посеред року, в середньому коштує 250- 300 гривень. У групі 30 дітей.

Якщо випускається 3 групи, то сума теж сягну понад 20 тисяч. То батьки дітей мали б оплатити оренду дитсадка, де навчаються їхні діти й де їх фотографують не у поза навчальний час?

Невже не зрозуміло, що ці кошти фотографи просто покладуть на плечі батьків, а хто і як скористається цими 10% – ніхто й не дізнається, бо навіть щорічних обов’язкових звітів тут немає.

Але, як вивилось, проблеми з керівництвом дитсадка виникли не лише у батьків, чиї діти тут навчаються чи хочуть навчатись. Дошкуляє воно і пенсіонерам.

Галина Семенівна, що мешкає на Пономарьова 18а – астматик. У садочку постійно спалюють сміття, що є правопорушенням. Літня жінка і та не дочекалася розуміння і поваги від завідувачки.

“Я так здивувалася, що мені такого наговорили й задалась питанням, а вища освіта у пані Сич взагалі є?” – говорить Галина Семенівна.

Перевірка виявила, що ані в завідувачки. Ані в методисток немає профільної педагогічної вищої освіти.

sam

Чого ж місцева влада і Садовський зокрема так тримаються за некваліфікованого та конфліктного керівника?

Варто зауважити, що до роботи вихователів ніхто з нас не має претензій  чи зауважень. І комісії ми теж про це повідомили.

І от активістка Матюшина після перевірки отримала офіційну відповідь.

“За результатами перевірки встановлено, що факти, про які йшлося у Вашому зверненні, підтвердилися: має місце формальний підхід до організації роботи з батьками, низький рівень контролю за організацією харчування та забезпеченням реалізації варіативної складової Базового компонента дошкільної освіти (відсутність гурткової роботи), недостатнє володіння завідувачем закладу Сич Л.Л. нормативно-правовими документами, які регламентують діяльність у галузі дошкільної освіти, та відсутність у неї вищої фахової освіти,” – йдеться в листі директорки департаменту освіти та науки КОДА Наталії Клокар.

“… на підставі викладених фактів направлено лист начальнику управління освіти Ірпінської міської ради … щодо розгляду питання про відповідність займаній посаді керівника дошкільного навчального закладу № 24 “Святлячок” Коцюбинської селищної ради Сич Л.Л. та забезпечення надання якісних послуг населенню,” – повідомляють на звершення в листі.

sam

За побажанням батьків діти тепер у садочку співають гімн України.

Задача батьків – захистити інтереси своїх дітей. І місцева влада навіть не помітить, як зовсім скоро заселять нові будинки. У новобудовах будуть люди, які переважно самі заробили гроші на житло. Люди з освітою, які не будуть колінкувати перед місцевою владою.

По-старому працювати не вийде. Кожен новий будинок – це десятки людей з проактивною позицією.

А всім охочим повідомляємо номер лінії Кабміну. Телефонуйте, не стидайтесь: 0-800-507-309 .

tulubАвторка: Наталія Толуб, журналіст та волонтер

8 коментарів

 1. Pers 12 Грудня 2014 at 13:09

  Да,во-первых внешний вид нашей заведующей садика очень отталкивающий…А про ее образование высшее я только догадывалась…И по заграницам стала отдыхать ездить за наши денежки…
  А вот квалифицированную заведующую Любовь Зиновьевну, с большим опытом работы, очень приятную внешне женщину, настоящую патриотку, душой болеющую за своих детей, за образование, что самое главное “посунули”, подставили…наш же голова, так называемый Садовский. Спасибо ей огромное, что моего сына БЕСПЛАТНО взяли в садик, как и положено. А вот Сыч берет взятки от 3000 так точно, чтобы попасть в садик.
  Спасибо огромное вам, Наталия, за статью, за то, что вы болеете за наш садик и наших детей!

  • Лорик 16 Грудня 2014 at 18:14

   Да уж, Любовь Зиновьевна душой болела и за садик и за детей,и патриотка, и т.д. Прям святая, хоть бери да икону рисуй!!!!! Так почему же она,как патриотка, не привела садик в божеский вид, за 20 лет ни одного ремонта. Хотя деньги брала не меньше чем Сыч. И правильно Садовский ее подвинул, только не по собственной инициативе, а по инициативе родителей, которым надоело молчать! Молодцы девченки, навели в садике порядок, на улицу выходишь с ребенком – только позитивные отзывы слышны. Скорее бы до школы добрались – там работы непочатый край!!!!

   • Алла 4 Лютого 2015 at 20:58

    Согласна полностью с коментарием Лорик….обе заведущие наживались на садике и работали каждая по своей схеме поборов и отмывания денег. Полностью согласна что новое поколение мамочек не может стерпеть такого безпредела для своих детей. Вот и не стали молчать и мы….я мама, которая поднимала вопрос о эффективности работы ЛЗ, не понравилась нам и Сыч, но мы уже выпустились…..вопрос отпал сам собой. Но картина плохой работы и безучастия в организации работы вижу теперь в месной школе #18. Очень бы хотелось сдесь навести порядок не тем, чтобы довести до увольнения, а дать понять дирекции, что мы можем отстоять интересы наших детей. Сейчас время перемен!

 2. Seymon 13 Грудня 2014 at 01:43

  Спасибо за коментарии мне как читатилю видно и не вооружонным взглядом видно кто заказывает такие подобные статейки только об садике!!!

  • Лорик 16 Грудня 2014 at 18:15

   Какой читатИль, такой и писатИль!!!!

 3. Алла 4 Лютого 2015 at 21:09

  Очень прошу волонтеров и журналистов поинтересоватся работой дирекции школы #18…..для сравнения с лицеем #6. Ситуация очень похожая: один поселок: 2 садика….отзывы о заведущих, питании,кружках координально разные. Напрашивается вопрос почему так все слажено в лицее и так паршиво в школе#18, вопрос о вкусной еде на завтрак и обед…. Есть проблемма в дирекции школы или …..? Очень хотелось бы разобратся и навести порядок.

 4. Nataly 24 Лютого 2015 at 16:33

  Шановні громадяни! На телеканалі “112 Україна” є програма “Народна прокуратура”. Пишіть нам про корупцію, про свавілля чиновників. Ми обовязково приїдемо і допоможемо. nataly112ukraine@ukr.net або дзвоніть 066 186 53 39

  • ЖК Коцюбинський 17 Червня 2015 at 15:23

   дякуємо.

Залишити відповідь

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539