Федорів та Чорновалов – переможці журналістського конкурсу

2

Програма FLEG, що фінансується ЄС та реалізується “Світовим банком”, визначила переможців конкурсу “Правозастосування та управління в лісовому секторі”.

Журналіст програми “Схеми” Олександр Чорновалов отримав премію за проведене журналістське розслідування про дерибан землі в Бучі працівниками Арапату ВРУ за підтримки місцевої влади. Регіональна координаторка Руху ЧЕСНО Ірина Федорів отримала премію за низку публікацій про дерибан Біличанського лісу.

Загальна сума двох премій, які журналісти цільово передали на проблеми громади, склала 8 тисяч гривень.

“Я знаю, що мешканці Бучі готові їхати на суд у справі про Бучанське межигір’я, але треба автобус заправити. Тому я жертвую свою премію для потреб громади, яка веде боротьбу із незаконни знищенням лісів,” – зазначає Олесандр Чорновалов.

“Я вдячний журанлістці Олені Жежері та активістові Віктору Бархоленку, які допомогли “Схемам” з цим розслідуванням. Також дякую всій команді “Схеми”, які допомагали і підтримували мене,” – додає Чорновалов.

Ірина Федорів, яка допомагає як журналіст розвивати сайт “Громада Приірпіння”, свою премію вирішила витратити на інформаційну безпеку нашого ресурсу.

“Після скандальної сесії в Коцюбинському, коли депутати попри волю громади приєднали нас до Ірпеня й не провели належним чином обговорень, “Громада Пріирпіння” оприлюднила низку матерілів, після яких розпочалась масована ДДОС атака. Якщо раніше утримання сайту коштувало нам 200 гривень на рік і за це платили активісти, то після осінніх ДДОС атак для того, щоб громада могла дізнаватися про новини безперебійно ми витрачаємо 20 USD на місяць і десь ще 200 грн на рік,” – зазначає Федорів.

“Доступ до інформації у рік місцевих виборів – це важливе право громади. Громада Приірпіння має право знати, що відбувається в селищах та містах,” – додає Федорів.

Попередні журналістські пермії Олена Жежера та Ірина Федорів витратили торік на каруселі.

До складу журі в 2015 році увійшли: Олег Листопад, консультанта програми ENPI-FLEG журналіст; Юлія Зелінська, маркетинг-директор проекту “Телекритика”; Юрий Рибачук, редактор відділу «Культура та суспільство» газети «Комментарии»; Валерій Ловчиновський,  фахівець у галузі охорони дикої природи, біолог; Віктор Мельхіорович Маурер, професор лісогосподарського факультету Національного університету біоресурсів і природокористування України; Оксана Станкевич, президент природоохоронної НУО РМЕО “ЕКОСФЕРА”.

Програма FLEG II ( ЄІСП Схід). Регіональна програма “Правозастосування та управління у лісовому секторі країн східного регіону дії Європейського інструменту сусідства та партнерства – 2” (FLEG II (ЄІСП Схід)) спрямована на створення досконаліших механізмів управління в лісовому секторі семи країн-учасниць, посиленні лісової політики шляхом підвищення ефективності відповідних міжнародних процесів, законодавства та інституційної бази, а також за допомогою розробки, випробування та оцінки пілотних проектів сталого лісокористування на місцевих рівнях з метою тиражування та обміну успішним досвідом. У програмі підкреслюється роль лісу в адаптації до зміни клімату і зниженні негативного впливу на екосистеми і збереженні біорозмаїття, а також у відтворенні засобів і джерел доходів для місцевого населення та національної економіки. Країни – учасниці: Азербайджан, Вірменія, Білорусь, Грузія, Молдова, Росія та Україна. Програма фінансується Європейським союзом.

Партнери конкурсу:

Європейська комісія. Європейський союз є найбільшим у світі донором процесу офіційного сприяння розвитку. Europe Aid – генеральний директорат розвитку і співпраці Європейської комісії – розробляє Європейську політику розвитку і надає допомогу по всьому світу. Ця допомога надходить через ряд фінансових інструментів, при цьому особлива увага приділяється забезпеченню якості та ефективності допомоги, що надходить від Європейського союзу. У своїй активній участі у сфері розвитку ми прагнемо до утвердження принципів ефективного управління, зміцнення людського потенціалу та стимулювання економічного розвитку, а також до вирішення таких глобальних завдань як боротьба з голодом і збереження природних ресурсів. www.ec.europa.eu

Світовий банк. Світовий банк є одним з найважливіших джерел фінансової і технічної допомоги країнам, що розвиваються, в  усьому світі. Ми не є банком у звичайному розумінні цього слова. Наша організація складається з п’яти унікальних організацій розвитку, що управляються країнами-членами. Ми надаємо країнам, що розвиваються, позики за низькими ставками, безвідсоткові кредити і гранти, допомагаючи їм вирішувати завдання, що стоять перед ними у найрізноманітніших сферах діяльності, таких як освіта, охорона здоров’я, державне управління, інфраструктура, розвиток фінансового та приватного секторів, сільське господарство, охорона довкілля і управління природними ресурсами. Деякі з наших проектів можуть співфінансуватися урядами, іншими багатосторонніми організаціями та комерційними банками, експортно-кредитними агентствами та приватними інвесторами. www.worldbank.org

Міжнародний союз охорони природи. Діяльність Міжнародного союзу охорони природи (МСОП/IUCN) спрямована на пошук оптимальних рішень найгостріших проблем охорони довкілля та розвитку… МСОП – найстаріша і найбільша міжнародна екологічна організація в світі, що об’єднує понад 1200 урядових та неурядових структур і близько 11 тис. фахівців з 160 країн, що працюють на добровільній основі. Діяльність МСОП забезпечується роботою понад 1 тис. штатних співробітників більш ніж в 45 офісах і сотнями партнерських організацій державного, громадського та приватного секторів по всьому світу. www.iucn.org

Всесвітній фонд дикої природи. Всесвітній фонд дикої природи (WWF) – одна з найбільших у світі і найбільш авторитетних незалежних природоохоронних організацій, що об’єднує близько 5 млн. прихильників і має відділення більш ніж у 100 країнах. Місія WWF – у запобіганні дедалі глибшій деградації природного середовища планети і досягненні гармонії людини і природи, збереження біологічного розмаїття Землі та забезпеченні сталого використання відновлюваних природних ресурсів і зниженні рівня забруднення довкілля та марнотратного споживання. www.panda.org

2 коментарі

  1. ЖК Коцюбинський 8 Червня 2015 at 19:06

    Молодці!!! Вітаємо. Чекаємо на нові розслідування.

  2. Иван Иваненко 9 Червня 2015 at 15:28

    Нет пророка в своем отечестве, хоть другие ценят.

Залишити відповідь

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539