Громада звинувачує обласну прокуратуру у бездіяльності

5

З півсотні мешканців Приірпіння пікетують прокуратуру Київської області. Активісти  звинувачують правоохоронців у бездіяльності та покриванні незаконні дії посадових осіб в Ірпінському регіоні.

“Якщо прокуратура й надалі думає покривати в своїй традиції злочинців, хай не тішать себе ілюзіями, ми їм цього зробити не дамо. Наші вимоги, які ми підготували базуючись на документально-доказовій базі злочинів, що вчинялися посадовими особами Бучі та Приірпіння, внаслідок чого завдано непоправимі збитки природним ресурсам та національному багатству громади. А також прямих збитків, які недоотримали місцеві бюджети, внаслідок незаконної фінансово-господарської діяльності”, – розповідає один з організаторів акції під прокуратурою бучанець Віктор Бархоленко.

1

Учасники акції вимагали розслідування більше десятка кримінальних проваджень, відкритих прокуратурою області, які стосуються незаконної діяльності посадових осіб в радах Приірпіння та забудовників.

Вимоги громади складаються з 16 пунктів, основними з яких є припинити незаконне знищення та забудову зелених зон Приірпіння та лісового фонду, припинити переслідування активістів регіону та покарання винних у розкраданні та знищенні ресурсів громади.

1

До протестувальників вийшов прокурор Ірпеня Ільяс Рамазанов, щоб вивчити проблеми, які турбують громаду.

1

Майже всі пункти у вимогах активістів стосувалися проваджень, які розслідує прокуратура Київської області.

Зокрема, відомо, що відкрите кримінальне провадження за статтею шахрайство та оголошено підозру Гостомельському селищному голові Юрію Прилипку, однак він продовжує обіймати посаду і підписувати рішення не в інтересах громади Гостомеля.

На цьому активісти акцентували увагу керівництва обласної прокуратури та наголосили, що будуть контролювати проведення досудового розслідування по цій справі.

“Питання в тому що Прилипко, якому вручена підозра ч. 4 ст. 190, на сьогоднішній день не відсторонений від займаної посади. Людина, яку підозрюють в шахрайстві, розміром близько п’яти мільйонів доларів, розпоряджається землею і бюджетом Гостомеля. На кожні сесії розглядаються пропозиції так званих забудовників, які обіцяють будувати садочки, школи, медичні заклади. Насправді ж будують виключно багатоповерхівки. Всі забудовники – це наближені до Прилипка люди, такі ж шахраї як і він”, – розповідає депутат Гостомельської ради Юрій Марчук.

“Зрозуміло одне, що перебуваючи при владі і під статтею 190, яка передбачає 12 років ув’язнення, голова буде максимально використовувати ресурси Гостомеля для того, щоб відкупитися й уникнути покарання”, – додає Марчук.

Кілька працівників прокуратури області періодично підходили до мітингувальників і запитували, що їм потрібно.

Але тут же зізнавалися в своїй некомпетентності щодо цих конкретних питань й ішли.

1

Після кількох годин безрезультатного перебування під прокуратурою, активісти прийняли рішення встановити намет і стояти доти, доки їх не почують. Близько 17-ї години активістів запросили на прийом до заступника прокурора Київської області так як прокурора Євгена Бондаренка на робочому місці не було.

Заступник був здивований криміногенною ситуацією в Приірпінні й пообіцяв в короткий термін відреагувати на звернення громади.

“Ми сказали, що чекати будемо максимум 10-14 днів. А також нас цікавить не відповідь в будь-якій формі, а конкретний результат роботи щодо притягнення конкретних посадових осіб до відповідальності та відшкодування збитків, завданих державі та громаді”, – розповідає Бархоленко.

У результаті перемовин було вирішено створити робочу групу з проведення розслідування по кожному питанню, зазначеному у вимогах.

“Я вважаю, що справа не завершена. Це лише початок. Настрій у нас оптимістичний і я вважаю, що ми таки дочекаємося справедливих рішень. Я вірю, що місцеві чиновники, винні у побитті активістів та знищенні зелених зон, врешті решт будуть покарані й понесуть відповідальність відповідно до закону”, – говорить учасниця акції ірпінчанка Юлія Смірнова.

Громада попередила заступника прокурора про те, що це лише попереджувальна акція. І якщо протягом 10 днів не буде конкретного результату, то під прокуратуру прийдуть вже не десятки, а сотні представників громади.

1Авторка: Олена Жежера, журналістка

 

5 коментарів

 1. Марина Доброгорська 13 Березня 2016 at 13:25

  Олена, прочитала Вашу замітку у фейсбуку про гуртожитки і землі КСП у Гостомелі: як завжди, сарказм на пустому місці і натяки на щось негативне. Але, скажіть, що поганого у тому, що Прилипко хоче забезпечити мешканців розваленої (судячи по фото) будівлі нормальним житлом, що поганого у тому, що все таки знайшовся забудовник, який хоча би виявляє такі бажання і яка різниця хто його привів, або приведе?? Планується ж не вигнати людей на вулицю, а дати їм житло у гідних умовах. А з Вашим, нажаль, блискавичним сарказмом, цей забудовник просто піде геть. І що у такому випадку Ви добилися для людей? Яке журналістське розслідування провели? Жодних фактів. Тільки людям нашкодили, а забудовнику плювати, він і в іншому місці може будувати, без мороки!!

 2. Марина Доброгорська 13 Березня 2016 at 13:32

  Цікаво про Друзенко. А що з Друзенком не так? Людина мала наміри побудувати школу і садочок, відкрито вийшла з цим до людей, для цього шукає придатні умови, що не так? Павлюк каже про непродовжений договір, але ж будівництво іде, відповідно між ними ідуть якісь переговори. Що тут не так?? Чи може і цього забудовника будемо гнати? Такий-сякий обіцяє, не виконує. А давайте всіх розженемо і будемо самі все будувати!!! І школи і садочки і житло всім нужденним побудуємо і передамо!!! Слабо?

 3. Марина Доброгорська 13 Березня 2016 at 13:33

  А чим там володіє Танцюра і Павлюк, звичайно, цікаво. Але, Олена, що ж все таки поганого у тому, що Павлюк, володіючи будівлею вже стільки років дозволяє там знаходитьсь школі? Ви у своєму будинку дозволили би комусь бути??? І яким таким боком власність Танцюри і Павлюк шкодить громаді селища???

 4. Марина Доброгорська 13 Березня 2016 at 13:36

  Прикро, що Ви не відповіли на мою заявку до друзів у фейсбуку і позбавили можливості долучитися до обговорення тексту про КПС і гуртожитки там, де він він опублікований (

 5. Сергей Петелько 26 Березня 2016 at 11:06

  Кто не був би забудовником. Мер або селищный голова повинен поставити до відома усіх кроманяд в місті чи селищі. Тому влада повинна забезпечити кожен будинок інтернетом (повірте вже й бабусі сдять за ноутами.(да й діти розуміють , і тільки за погодою більше ніж 50% +1голос. за любу перестройку що хочуть зробити в населеному пункті мають знати і розуміти усі жителі..). А так набудують заселять невідомо ким. Після людей які купили квартири стане більше ніж корінного населення проголосують за новоствореню еще какую хрен-нр. Не забываем что во время майдана именно в Гостомель прилетели с россии 2 самолета и перегородили Варшавку. И именно Прилипка прятал автомобили Януковича…

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539