Фарбою та цеглою екологи рятували 300-річний дуб (ФОТО)
— 11 Травня 2018 0
У Києві екологи лікували 300-річний дуб. Спочатку під одну гілку встановили металеву підпору, а потім – замазали звичайною фарбою тріщини та місця, де обдерта кора. Все заради того, аби гілки не падали, а деревина не гнила.
“Такі дерева в усьому світі вважаються пам’ятками природи, в деяких місцях сприймаються як сакральні, їх прийнято берегти, – говорить волонтер Київського еколого-культурного центру Андрій Фролкін. – Вони живі свідки історії, давніх часів. Скажімо, у Польщі у 2017 році налічувалося 55 тисяч заповідних дерев, в Україні – лише близько тисячі”.
Спеціаліст переконаний, на цьому місці, у районі сьогоднішньої вулиці Курська, колись гомоніла язичницька діброва, а наші пращури вклонялися найдавнішим дубам. Цей обряд відомий і на Хортиці. Але на початку ХХ століття, коли настали важкі часи, місцеві зрубали більшість дерев для опалення приміщень, бо була дуже холодна зима. Залишилися лише два великі дерева – тут та на вулиці Антонова.
Тож тепер обидва треба охороняти та зберігати. А такі дерева найчастіше гинуть тому, що величезні гілки, що можуть важити й тонну, падають від власної ваги. Так сталося з одним з тисячолітніх дубів Шевченка в Моринцях.
Еколог Олександр ретельно замальовує ділянки на дереві, де дупла та відсутня кора. “Люди можуть кидати сміття, недопалки, а це руйнує дуб”, – зазначає він.
“Це дерево ще не старе – 300 років для дуба – це не вік, – продовжує він. – Може спокійно прожити і 700 років. Воно дуже сильне, і щороку дає мільйони жолудів, необхідно тільки його підтримувати”.
Якщо на дереві є глибокі дупла, то їх можуть навіть закладати цеглою та заливати цементом, аби не було вологи всередині.
Залишити відповідь