Свідки асфальту та бетону стрибають вище голови, щоб вирубати Булгаківський ліс біля “Кампи”

0

Обслуговуючому кооперативу “Житлово-будівельний кооператив Кампа Парк”, юрособі з нульовим статутним капіталом, Бучанська рада передала старовинний ліс під виробку та забудову. В обхід здорового глузду і закону, бо таким чином вивела під забудову державні землі, прирікши на знищення старовинний ліс.

“Цей ліс бачив ще ті часи, коли потічок нижче був судохідною рікою. Бачите підвищення до “Кампи” та в іншу сторону до Гостомеля? Це раніше були круті береги. Ми вже цього не застали, а от ліс застав. Такого лісу в нас більше не лишилося..” – розповів мені один з місцевих жителів.

Ми між собою називаємо його “Булгаківський”, бо неподалік знаходилась дача сім’ї письменника.

На черговому судовому засідання стомлений представник прокуратури приводить свої аргументи, послідовно пояснюючи, що спірна ділянка (за адресою Лісова, 1а) ніколи не була комунальною власністю. Втім, всі аргументи та докази прокуратури забудовники разом з юристом БМР не хочуть брати до уваги. Картографічну схему від Укрдержлісопроекту взагалі називають “саморобно зробленою, на якій нічого не зрозуміло”.

Проте фаховість своїх експертів вони під сумнів не ставлять, наплодивши томи псевдодоказів “так багато, так багато доказів, ах з чого б почати?”. Переливання з пустого в порожнє цього разу продовжувалося дві години. Не даючи жодних відповідей на питання прокуратури, Максим Бєляков (юрист БМР) та предстаники забудовників вистрибували вище голови та зі шкіри вилазили, щоб довести, що лісу в Бучі не було. Батько маленької дівчинки, що живе неподалік в Бучі, навіть зауваження зробив представнику “Комфорт ЛТД”, попрохавши так сильно не кричати.

Що показово – дитина стояла мовчки все засідання прямо за спиною у юриста БМР, коли той рвучко відпрацьовував завдання “захистити інтереси клієнтів – забудовників”. Так і хотілося відвести його в бік та спитати “а в очі дитині ви свої слова повторите?”.

До речі, в інтервью місцевому телеканалу Бєляков пояснив, що завдяки забудовникам поповнюється бюджет Бучі, а саме – завдяки орендній платі за ділянку. Тож, питання правоти тут, очевидно, не стоїть.

Про що думали забудовники “Кампи”, не лишивши місця навіть на дитячий майданчик і облаштувавши його на парковці?

Не розумію, що буде за кілька років зі здоров’ям та психікою малечі.

Що характерно, у Бучі можна зустріти наступну рекламу “Дитячому майданчику не місце на парковці”.

А прямо за зеленим будівельним парканом починається смітник, що росте на території лісу під вправним наглядом “Кампи”. Смітник, яким дихають всі жителі багатоповерхівки та результати якого вживають жителі приватного сектору разом із водою, в порушення всіх санітарних норм та умов договорів. Але яка БМР справа до того?

Дивлюсь і не розумію. А чого не зробити так, як повсюди в Україні? Органічно вбудувавши гойдалки серед нашого славетного лісу, наприклад отак.

Як відомо, забудовник Антон Мирончук та його компанія “Орлан Інвест Груп” планують будувати на місці лісу ц Бучі висотні будинки і вже їх рекламують.

Як відомо, Вищий господарський суд заборонив вирубку дерев у Бучі по вул. Лісовій. ТОВ “Комфорт ЛТД” та Бучанська рада подали касаційну скаргу на рішення Господарського суду. Цим рішенням за позовом прокуратури було накладено арешт на вкриту лісом земельну ділянку та заборонено вирубку дерев.

3 липня, у вівторок о на 14:00 в Господарському суді Київської області відбудеться наступне засідання.

Активна громада іде до суду, щоб не дати можливості за спинами прийняти рішення про знищення лісу. Бо зробити це легко та швидко, а виправити неможливо.

Авторка: Аліна Лізунова, мешканка Бучі

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539