ТРЦ замість розв’язки на Академмістечку?

0

У районі станції метро “Академмістечко” демонтують кілька торговельних павільйонів, зокрема й магазин секонд-хенду “Баул”. Про це Рух ЧЕСНО повідомили мешканці Святошина.

Місцеві жителі впевнені, що замість обіцяної транспортної розв’язки на місці цих павільйонів збудують новий торговельно-розважальний центр.

Создание еще одного ТЦ не даст району ничего нового – сюда не зайдут новые торговые сети, новые бренды. Это будут такие же магазины, бутики и заведения, какие уже есть в нынешних ТЦ или отдельных магазинах. Кроме интереса инвестора. А вот транспортная развязка здесь уже давно необходима. Думаю, в связи с застройкой пригорода с каждым годом нагрузка только увеличивается, и если вопрос с развязкой не решить, проблема с передвижением в этой части района будет только усугубляться”, – коментує мешканка Святошинського району Ганна Ангі.

У КП “Київблагоустрій” запевняють, що ці споруди вони демонтують задля будівництва дворівневої транспортної розв’язки в межах проспекту Палладіна та бульвару Академіка Вернадського.

Я не знаю, що там буде. Рішення про демонтаж ухвалює Департамент міського благоустрою, потім його реалізує комунальне підприємство “Київблагоустрій”. Наскільки я розумію, місто планує побудувати там транспортну розв’язку, тому всі розташовані там незаконні споруди будуть демонтовані”, – зазначає директор Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища КМДАКП “Київблагоустрій” Андрій Фіщук.

На запитання, чи будуватимуть на тому місці ТРЦ, Фіщук сказав, що йому про це нічого не відомо.

Журналісти Руху ЧЕСНО завітали на будівельний майданчик, де побачили робітників без спецодягу та відповідного маркування КП “Київблагоустрій”. Техніка також не мала маркування.

У групі “Академмістечко” в соцмережі Facebook користувачі вже виклали проект нового ТРЦ із транспортною розв’язкою.

Місцеві мешканці категорично проти спорудження ТРЦ в тому районі.

Депутат Київради від ВО “Свобода” Прохор Антоненкопереконаний, що будівництво ТРЦ погіршить інфраструктуру Святошина:

Ще 2016 року Департамент транспорту створив робочу групу, куди ввійшли й депутати Київради. На той час декларувалась позиція, що замість ринку й незаконно збудованих капітальних споруд біля станції метро “Академмістечко” мають бути перехоплювальний паркінг та автовокзал. Паркінг потрібен, щоб люди зі спальних районів і з області не їхали приватним авто до центру, а мали можливість зручно залишити його на паркувальному майданчику й пересісти в метро чи інший вид громадського транспорту. Автовокзал там необхідний, бо маршрутки та автобуси й зараз паркуються просто на узбіччі, створюючи затори, незручності для пасажирів та антисанітарні умови”.

Проте декларація так і залишилася на словах. А минулого року депутати із земельної комісії подовжили ТОВ “Гротто” (орендар ділянок навколо станції метро – прим. ред.) договір оренди землі, попри ініціативи Департаменту транспорту. Зараз ТОВ “Гротто”, за інформацією Департаменту архітектури, на місці МАФів планує звести черговий ТРЦ. Це поставить хрест на всіх попередніх намірах транспортників і тільки погіршить інфраструктуру району”, – додає Антоненко.

30 січня транспортна комісія розглядала це питання. Підсумки розгляду прокоментував депутат Київради Ілля Сагайдак:

Директор Київавтодору запевнив, що найближчим часом буде представлено на обговорення ТЕО будівництва розв’язки у двох варіантах. Представники Департаменту архітектури, нажаль, не змогли прокоментувати проект, який з’явився в мережі напередодні. Комісія письмово звернеться до департаменту з питанням надати інформацію з приводу будівництва. На мою думку, проект, який сьогодні існує, виглядає “дивно” і потенційно може створити перевантаження транспортного вузла.  

Громадський рух ЧЕСНО надіслав запит до Департаменту транспортної інфраструктури КМДА з проханням надати проект транспортної розв’язки на перетині проспекту Палладіна та бульвару Академіка Вернадського, а також проектно-кошторисну документацію щодо неї, якщо таку розробляли. На момент опублікування цього матеріалу відповідь ще не надійшла.

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539