Поліція розбирається, чому Карплюк після Лісабону не доторимався карантину
— 30 Березня 2020 0Журналістка Михайлина Скорик-Шкарівська звернулася із заявою до поліції. Саме вона стала свідком того, як екс-мер Ірпеня гречкосій та фігурант антикорупціних розслідувань Володимир Карплюк після поїздки до Лісабону не дотримався карантину. Як повідомляла “Громада Приірпіння”, Карплюк 20 березня піарився на ремонті Ірпінської інфекційної лікарні в м. Буча, яка за 6 років управління його та його команди перетворилася на руїни. Її ремонтують зараз приватним коштом.
“Карплюк вилетів до Лісабону 7 березня. Тобто станом на 20 березня аж ніяк не могло сплинути 14 діб з дня його повернення. Я володію інформацією, що повернувся він 15 березня. Тобто станом на 20 березня 14 днів тим більше не могло пройти. МОЗ просило інформувати про тих осіб, які повернулися з-за кордону і порушують режим самоізоляції. Таким особам може загрожувати штрав від 17 до 34 тис. грн,” – зазначає журналіска Скорик-Шкарівська.
“Карплюк скільки хоче може розказувати, що здав експрес-тест. Але ті хворі, які були зафіксовані в Ірпені та Бучі, теж здавали тести, і результат був негативний. І тільки ПЛР-тести з лабораторії показували коронавірус. Карплюк не може не розуміти, що порушення режиму самоізоляції – це не просто небезпека для громади, а ще й поганий приклад для сотень тисяч людей, які повернулися, що можна гуляти і не дотримуватися правил карантину. І той факт, що такий приклад подає колишній очільник міста не може не насторожувати,” – резюмує журналістка.
У поліції “Громаду Приірпіння” повідомили, що заяву зареєстрували і за даним фактом, який вказаний в заяві, проводиться перевірка.
Нагадаємо, 24 березня стало відомо, що у вагітної жінки з Ірпеня діагностували коронавірус. До того, як отримати результати зі столичної лабораторії, жінка робила тест в Ірпені і він був негативним. Спершу її відвезли в пологовий у Ворзель, а потім в Білу Церкву, де вона народила дитину.
Після цього випадку Ірпінь почав дезінфікувати під’їзди в будинку, де проживає інфікована. Після скарг мешканців селища Коцюбинське, що у них взагалі не проводять дезінфекцію, УЖКГ “Біличі” розпочало дезінфікувати і повідомило, що при цьому використовується дорогий засіб, який не має містити запаху хлору. Мешканці зазначили, що після дезінфекції запах хлорки дуже різкий і припустили, що замість дорогого дезінфектора насправді використовується дешевий засіб, який не допомагає боротися з коронавірусом і марно намагалися в УЖКГ “Біличі” дізнатися деталі про те, скільки було виділено коштів і що закуплено для дезінфекції.
До цього соліст гурту “Друга ріка” Валерій Харчишин, який мешкає в Приірпінні ,був ушпиталений до Білої Церкви, де спершу взагалі не виявилося тест-систем. На всю область станом на 20 березня їх було лише 138. Він обурювався, що швидка везе до Білої Церкви, а не до найближчої лікарні в місті Києві. Дітей з усієї Київщини швидка має везти з підозрою на коронавірус до Боярки.
Натомість нардеп Сергій Шахов з депутатської групи “Довіра”, який з трибуни парламенту заявляв, що нема ніякого коронавірусу, після того, як у нього діагностували це вірусне захворювання з Обухівського району був ушпиталений не в Білу Церкву, а в Олександрійську лікарню в Києві.
Київ єдине місто, яке робить аналізи з 100% результатом на ранніх стадіях. В Києві, як зазначав Рух ЧЕСНО, наявні 5700 тест-систем, підготовлено 1330 ліжок, окрім того, що є 30 реанімаційних ліжкомісць, наявні 324 апарати штучного дихання, 2 апарати екстракорпоральної мембранної оксигенації (ЕКМО), що буквально заміщують легеневу функцію на відміну від штучної вентиляції легень.
Інфікційне відділення Ірпінської лікарні, яка розташована в Бучі, повністю зруйноване за часи головування Володимира Карплюка – очільника партії “нові обличчя”. Бізнесмени домовилися відновити відділення дл ягромади своїм коштом. Під час будівельних робіт Карплюк, який нещодавно прилетів з Лісабону і не пробув 14 днів у самоізоляції, прийшов у інфекційне відділення, аби сфоткатися на фоні будівельних робіт для піару.
“Громада Приірпіння” підготувала матеріал про те, як триває боротьба з коронавірусом в Німеччині, де проводять приблизно 160 000 тестів на тиждень по всій країні.
Залишити відповідь