Війна за землю: тепер уже і на кладовищі

1

На цвинтарі Коцюбинського не вистачає місця. Тому тут можуть ховати своїх померлих лише ті, хто має виділене раніше місце, або родичі, що мають право на підпоховання.
.
Десять років тому в селищі помер Новокшонов Олексій. Його дружина отримала дозвіл на поховання його тіла та ще одну ділянку, щоб бути похованою поруч, коли прийде її час.
.

Цієї весни поруч з їхнім батьком поховали невідому жінку. Як з’ясувалось пізніше – це мати судді Святошинського суду міста Києва Петренко Наталії.

Поруч з могилою батька, там де було зарезервоване місце для їхньої матері, діти ще раніше встановили стіл та лавки. Лавки та стіл, коли робили нове поховання, викопали та так і залишили не вкопаними поряд з могилою Новокшонова.

Директорка кладовища появу нового гробовища родині Новокшонових пояснила таким чином: їхня ділянка була без огорожі. А отже, – вільна.

“Я кажу, як же не дивитися, якщо то ваша прямий обов’язок дивитися в книжку. Якщо це місце комусь виділене, як ви могли це місце комусь давати. Я мовляв, в ту книжку не дивилася, хто в ту книжку дивиться – так вона мені сказала,” – переказує розмову з директоркою кладовища дружина похованого Новокшонова Галина.

Згодом на могилі матері судді зявилися зацементовані камяні брили. Пізніше фундамент було зруйновано, а каміння купою залишили на надгробку покійної.

Син і донька покійного Новокшонова після Великодня прийшли на кладовище прибрати могилу і побачили купу кам’яних брил.

Сьогодні діти покійного – підсудні у кримінальній справі.

За заявою судді дітей Новокшонова звинуватили в нарузі над могилою її матері. За кілька днів після прибирання могили сина телефоном викликали на допит й він сидить вже понад півроку в Лукянівському СІЗО.

“Я просто фізично не зможу цю брилу підняти, не те що таку купу насипати таких каменюк. І от вони стверджують, що це ми з братом обмотку їхню зламали й купу таких каменів понаскладали,” – пояснює суть позову вагітна Жанна.

Нині Жанна, якій за кілька тижнів народжувати, дала підписку про невиїзд.

Справу розглядають не в місцевому суді, а чомусь у столичному. Тіло суддевої матері перепоховали. Натомість місце поховання Новокшонова перетворилось на смітник.

“Тут уже і сміття кидають, і все що хочеш, і каміння вже на тіло чоловіку покидали. Я не ходжу, слухайте. Прийду землі насипать – скажуть щось зробила,” – пояснює, чому не ходить до могили чоловіка, дружина Галина Василівна.

Журналісти вирішили з’ясувати подробиці.

Директорка  цвинтаря Антоніна Олексіївна Тихомирова відмовилась пояснити будь-що бодай телефоном.

“Ні з ким я не буду розмовляти. Є суд і хай рішає дальше, а потім будем балакать. Я вам все сказала,” – після цього вона завершила розмову.

Звернулися також і до позивачки – судді Наталії Петренко. Замість гудків додзвону звучить музика зі словами: “Возле столика напротив ты сидишь в полоборота…”

“Є селищна рада. Звертайтесь туди. Вам дадуть всі пояснення. А ви як журналіст навчіться вести себе коректно. Більше не дзвоніть мені на цей телефон,” – так відповіла суддя на прохання журналістки СТБ Анни Суряднової розповісти про ситуацію, що склалася.

У селищній раді про справу наруги над могилою дізналися від журналістів. Щодо виділення попередньою селищною радою місця для поховання родині Галини Новокшоновій відповіли таким чином:

“Я не знаю, що робили 10 років назад. Я знаю зараз, що не вистачає місць на кладовищі і кожен день помирає 2-3 людини. Їх треба десь хоронить. Хоронять там, де є вільні місця. А такого поняття, як резервування місць під поховання не було і не буде,” – пояснює позицію селищної ради заступник селищного голови Дмитро Мацепа.

Дивує те, що селищна рада ще навесні цього року дала довідку Новокшоновій Галині Василівні про те, що ще “з 1989 року по даний час (29.04.2010) згідно з журналу реєстрацій довідок на кладовище під реєстраційним №90 значиться померлий Новокшонов Олексій Миколайович та виділено для поховання два місця”, а заступник селищного голови заявляє, що системи резервування місць не було.

Наступне слухання у справі наруги над могилою у Коцюбинському за два тижні. Саме тоді Жанні народжувати. Їй та братові загрожує чи не 5 років позбавлення волі.

За матеріалами СТБ.

1 Comment

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539