Київрада хоче приєднати Коцюбинське до столиці зі збереженням статусу 4 чорнобильської зони

8

Київська міська рада направила звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо розширення меж м. Києва шляхом приєднання селища Коцюбинське Київської області.

Про це Сайт громади селища повідомила прес-служба голови тимчасової контрольної комісії Київської міської ради щодо вивчення ситуації навколо розширення меж селища Коцюбинське за рахунок земель лісового фонду м. Києва, що обліковуються за КП “Святошинське лісопаркове господарство”, голови постійної комісії Київради з питань екологічної політики Денис Москаль.

За словами Д. Москаля, відповідне рішення прийнято сьогодні під час пленарного засідання Київради.

Депутат наголосив, що включення селища Коцюбинське до території м. Києва має відбуватись зі збереженням статусу четвертої чорнобильської зони та усіх пільг, які отримують мешканці селища.

“Безумовно, такий мегаполіс як Київ має розвиватись, в тому числі за рахунок прилеглих селищ,  так як це було свого часу з селом Троєщина. До того ж, ставши киянами мешканці Коцюбинського виграють в економічному плані, зокрема отримають нижчі тарифи на опалення та на проїзд від Коцюбинського до Києва, адже це вже буде міський маршрут, а не міжміський, як зараз”, – підкреслив Д. Москаль.

Денис Москаль зауважив, що наразі у Коцюбинському тарифи на централізоване опалення складають 10-12 грн. за 1 кв. м, що у декілька разів більше, ніж у Києві.

На переконання політика, включення Коцюбинського до території м. Києва є одним із механізмів припинення незаконної діяльності Коцюбинської селищної ради щодо відчуження у власність сотень гектарів цінного Біличанського лісу та протиправного розширення меж селища за рахунок земель лісового фонду м. Києва.

«Для того, щоб у деяких посадових осіб Коцюбинської селищної ради не виникало спокуси й надалі збільшувати свою площу та роздавати столичний ліс, селище Коцюбинське варто включити до території Києва, а селищну раду – ліквідувати. Сподіваюсь, вищі посадові особи держави підтримають цю ініціативу», – наголосив Москаль.

Денис Москаль нагадав, що Коцюбинська селищна рада всупереч вимогам законодавства уже передала громадянам у власність понад 70 га Біличанського лісу і надала дозволи на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для житлового будівництва загальною площею більше 700 га.

Текст звернення, за який проголосували депутати Київради, редакція наводить повністю:

“Враховуючи ситуацію, що склалася із незаконним відчуженням земельних ділянок на території КП “Святошинське лісопаркове господарство” Коцюбинською селищною радою, розширенням меж селища Коцюбинське за рахунок земель лісового фонду міста Києва, що обліковуються за КП “Святошинське лісопаркове господарство”, а також зважаючи на необхідність розвитку міста Києва, ми, депутати Київської міської ради, звертаємось з проханням розглянути питання про розширення меж міста Києва шляхом приєднання селища Коцюбинське Київської області.

25.09.2008 Коцюбинська селищна рада Київської області рішенням №869/22-5 “Про перспективний план розвитку смт. Коцюбинське” незаконно затвердила техніко-економічне обґрунтування розвитку селища Коцюбинське за рахунок територій, які відносяться до земель лісогосподарського призначення м. Києва і обліковуються за КП “Святошинське лісопаркове господарство”. Після цього Коцюбинською селищною радою приймались рішення, якими громадянам передавались у приватну власність для індивідуального житлового будівництва землі, що обліковуються землями лісогосподарського призначення м. Києва.

Коцюбинська селищна рада направила до Київської міської ради для погодження як суміжною радою проект землеустрою щодо встановлення та зміни меж селища Коцюбинське Київської області за рахунок земель лісового фонду м. Києва, що обліковуються за комунальним підприємством «Святошинське лісопаркове господарство», площею 3421,8 га.

Ліс поблизу смт. Коцюбинське, яке входить до четвертої чорнобильської зони, виконує важливу буферну функцію, зокрема, із мінімізації негативного впливу важких металів та сполук. Завдяки акумуляційній здатності лісових угруповань утилізовувати ці елементи та сполуки, суттєво зменшено вплив радіоактивного забруднення на м. Київ після Чорнобильської аварії.

З метою збереження унікального природного комплексу Біличанський ліс, який є не лише рекреаційним об’єктом, а й захищає столицю України від впливу важких металів та сполук, а також зважаючи на необхідність розвитку та розширення м. Києва, просимо розглянути питання про розширення меж міста Києва шляхом приєднання селища Коцюбинське Київської області.

Розпорядженням Кабінету міністрів України від 15.12.2005 № 522-р було створено робочу групу з питань сприяння органам місцевого самоврядування у встановленні меж м. Києва, якій було доручено узгодити спірні питання між м. Києвом та суміжними адміністративно-територіальними одиницями, що перешкоджають встановленню межі м. Києва. Вказана робоча група підготувала звіт,  у якому запропонувала провести місцевий референдум з питання включення селища Коцюбинське до складу м. Києва.

З метою захисту прав територіальної громади селища Коцюбинське, яке входить до четвертої Чорнобильської зони, при розгляді порушеного питання, необхідно зберегти спеціальний статус цієї території та пільги, які отримують мешканці селища Коцюбинське.”

8 коментарів

 1. Патріот 28 Квітня 2012 at 14:37

  Вчора, 27 квітня відбулась сесія Ірпіньміськрадию Сесія пройшла в закритому режимі в кабінеті №2 Міськвиконкому. Мельник пригнав студентів і “маладі ригіони” провели мітинг в підтримку Скаржинського! Представників громади, і опозиційних депутатів на сесію на пустили. Юрко Прилипко(депутат від ПР, в минулому кримінальний авторитет)підтягнув братву, яка заблокувала вхід в приміщення. Міліція злочинно не втручалась. Керував цим беспрєдєлом- депутат КОР ірпінчанин Борзіло Ігор.

 2. з вулиці Шевченка 29 Квітня 2012 at 08:55

  Садовський і Ко, навіть у жахливому сні, не могли уявити до чого призведе їх бурхлива діяльність щодо дерибану лісу! Приїхали…

 3. з вулиці Шевченка 29 Квітня 2012 at 09:21

  Щодо опалення. Ніяк не второпаю: а з якого дива воно здешевшає? Невже Київ тягнутиме нові труби? А куди подінеться фірма Садовського “Мастер-Енерго”? Щось тут не складаються пазли у ясну картину…

 4. Олег 7 Травня 2012 at 11:13

  “…., а також зважаючи на необхідність розвитку міста Києва, ми, депутати Київської міської ради, звертаємось з проханням розглянути питання про розширення меж міста Києва шляхом приєднання селища Коцюбинське Київської області.” . Хорошо написано. И как же Киев будет развивать эту территорию?? Не дерибаном ли ?? Воинскую часть уже готовят к застройке “без вырезки деревьев”. А идея проста, присоединить к Киеву и осваивать новые территории. Вот только достучаться и высказать своё негодование в Киевраду будет не реально.

 5. Олег 7 Травня 2012 at 11:20

  А вот цитата из прошлой статьи – “Зокрема, селищні депутати вирішили оголосити територію селища Коцюбинського “об’єктом природно-заповідного фонду” та створити “Святошинсько-Біличанську філію національного природного парку “Голосіївський”.” . И кто по-вашему защищает территорию?? Сельский совет не подписал ни одного документа на вырезку деревьев в Коцюбинском и всячески пытается их сохранить. А то ,что будет после присоединения , то страшно представить. Киевские предприятия и так много лет вырубывает деревья на территории Коцюбинского, но только об этом Ирина Федорив ничего не пишет. Случайно ли?? Зайдите поглубже в лес и Вы увидите результаты Киевских лесорубов, сотни гектаров пней….

  • fedor100 8 Травня 2012 at 13:39

   1. Сходіть на повороті від меблевої фабрики в ліс і там побачите новобудову в лісі. Там, звісно, дерева розступилися і дали забудувати нове місце.

   2. Щодо намірів селищної ради надати природоохоронний статус лісу – це фікція. Статус хотіли надати лише Любці, яка і так є заказником, та Романівському болоту. Решта – тисячі га – під “освоєння”.

   3. З документів, які бачила в ГПУ редакція – якась дуже “уповноважена” комісія в селищі надала дозвіл на вирубку близько 250 дерев там, де зараз парканом обгородили ділянку близько 2 га, одним з власників якої є депутат селищної ради та голова земельної комісії Євстифєєв.

   • Олег 8 Травня 2012 at 15:37

    Относительно п.2, то внимательно ознакомтесь с территорией, выделяемой под Национальный парк. И не правоцируйе людей.

    Относительно Вашего п.3., то решение на вырубку 250 деревьев никто не давал. Правильно читайте документы, а не сплетни собирайте по дворам.
    Сразу виден почерк журналистов, которые только пиарят себя на лживых статьях. В желтую прессу устройтесь,там есть места для сплетен)

    • Сергей 15 Травня 2012 at 20:15

     Да что вы говорите. Вы что всех за дураков держите. Ведь абсолютно понятно что:
     1. Выделение леса – это дерибан депутатами ресурса который остался в Коцюбинском, поскольку больше они ничего сделать не могут – ума не хватает.
     2. Помагают им в этом сильные мира сего, поскольку распределять землю через сельссовет намного легче чем через Киевскую сесию.
     3. А заказник – это так чтобы отвязались как и выделение земли рядовым людям – быдло все схавает.

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539