“Білі плями” на карті Святошинського лісопаркового господарства / Колонка автора

14

Біличанський ліс у Києві уже давно опинився у центрі уваги спритних ділків, що прагнуть замість 70-80-річних сосен будувати житлові будинки, кафе та інші об’єкти.

Незважаючи на мораторій на видалення зелених насаджень на території столиці, запроваджений Верховною Радою ще наприкінці 2010 року, час від часу відбувається самовільне знищення дерев цінних лісових порід.

Кожного разу лісники КП “Святошинське лісопаркове господарство” складають акти про лісопорушення і нараховують завдані збитки, а я своєю чергою звертаюсь до правоохоронних органів з депутатськими зверненнями та запитами щодо притягнення винних у знищенні дерев до відповідальності. Та, на жаль, це не завжди зупиняє порушників.

Задля збереження лісу йому необхідно надати природоохоронний статус.

Опрацьовуючи матеріали щодо надання природоохоронного статусу унікальному природному комплексу “Біличанський ліс”, виявились цікаві подробиці в історії з відчуженням земель лісового фонду.

Виходить, що не лише Коцюбинська селищна рада вправно роздавала земельні ділянки у лісі. Приклала руку до роздачі лісу і Київрада у 2001-2009 роках.

За цей період було виключено з категорії земель лісового фонду та рекреаційного призначення близько 160 га на території КП “Святошинське лісопаркове господарство”. Причому левову частку цих земель відчужено у 2007-2008 роках зусиллями “молодої команди”.

Житомирське шосе: замість лісу – заправки, кафе і торговельні комплекси

Найпопулярнішими серед забудовників виявилися лісові землі у Святошинському районі, особливо довкола Житомирського шосе.

На 14-му, 15-му, 17-му та 19-му кілометрах Житомирського шосе, як виявилось, понад 50 га уже відведено приватним структурам і державним установам. При чому, ділянки відводились для різних потреб, на будь-який смак – для будівництва автозаправних станцій, кафе, кемпінгів, торговельних, складських комплексів, експлуатації дитячих таборів.

Я ще можу зрозуміти, коли земельні ділянки площею 5-6 га надавались дитячим оздоровчим таборам та санаторіям, які збудовані в лісі і функціонують ще з радянських часів.

Але необхідність передачі майже 10 га лісових земель для будівництва торговельного-виробничого комплексу для мене залишається загадкою.

Тим не менше, ТОВ “МАК” у 2007 році отримало в оренду на 10 років земельну ділянку площею 9,81 га для будівництва, експлуатації та обслуговування торговельно-виробничого комплексу на 19-му км Житомирського шосе. Таким чином, майже 10 га у 96 кварталі

Сквери замість лісу…

ТОВ “ЛІТОРАЛЬ” також у 2007 році отримало в оренду на 15 років майже 100 га у Святошинському лісництві для… благоустрою території з влаштуванням скверів, парків, зон відпочинку та для будівництва, експлуатації та обслуговування об’єктів рекреаційного призначення.

Звісно, цим самим рішенням Київрада виключила з категорії земель лісового фонду ділянки загальною площею 94,1 га у 64, 65, 66, 67 та 73 кварталах Святошинського лісопаркового господарства. Ось так просто після одного голосування близько 100 га лісу перестали бути лісом.

Більше того, орендар запланував збудувати на цій території об’єкти рекреаційного призначення, влаштувати парки і сквери. Оце так винахідливість!

Замість того, щоби облаштовувати сквери поруч із житловими будинками, тодішня промерська більшість Київради дозволила приватній структурі знищувати ліс задля створення скверів і, ніби між іншим, ще й для будівництва.

Одним махом, точніше, одним рішенням. Та ще й так дозволила, що комар носа не підточить.

Виявляється, що проект відведення цієї земельної ділянки був погоджений ДП “Інститут генерального плану міста Києва”, Головним управлінням містобудування, архітектури та дизайну міського середовища, Головним управлінням земельних ресурсів, Головним санітарним лікарем столиці, Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища в м. Києві і навіть Київським обласним управлінням лісового господарства.

Проти виступив лише заступник прокурора столиці, який звернувся до Господарського суду м. Києва з позовом до Київради про визнання недійсним вказаного рішення. Однак суд відмовив заступнику прокурора у задоволенні позовних вимог.

Так само облаштовувати сквери замість лісу Київрада дозволила і у Пуща-Водицькому лісництві Святошинського лісопаркового господарства. У 2007 році понад 10 га лісу отримала громадська організація “Садове товариство “Пуща Водиця”, яка виявила бажання провести благоустрій території, облаштовувати сквери і зони відпочину, обслуговувати об’єкти рекреаційного призначення.

А поміж цих нібито благородних цілей ще й “індивідуальне будівництво”. І в рішенні, так само, як і в попередньому випадку, жодним чином не прописано, яка частина з цих 10 га лісу призначена для створення скверів, а яка – для забудови.

Для чого вам ліс? Краще качайте м’язи

Певно, такою логікою у тому ж таки у 2007 році керувались депутати, коли передали приватній структурі в оренду на 15 років майже 30 га лісу для будівництва спортивно-оздоровчого комплексу.

Цим самим рішенням 28,59 га у 81 та 82 кварталах Пуща-Водицького лісництва Святошинського лісопаркового господарства були виключені з категорії земель лісогосподарського призначення і переведені до… земель запасу житлової і громадської забудови.

І нікого не збентежило, що відповідно до норм Лісового кодексу України, зміна цільового призначення земельних лісових ділянок з метою їх використання для житлової, громадської і промислової забудови провадиться переважно за рахунок площ, зайнятих чагарниками та іншими малоцінними насадженнями. Чи для когось декілька десятків гектарів 70-80-річних сосен – це чагарники?

…І це далеко не всі приклади. Я знайшов близько 30 рішень Київради, якими у попередні роки територію Святошинського лісопаркового господарства зменшено на 160 гектарів.

Всі ці матеріали я спрямував до столичної прокуратури. Маю надію, що завдяки втручанню цієї установи, будуть скасовані усі протиправні рішення, якими відчужувались земельні ділянки на території лісу, а землі будуть повернуті Святошинському лісопарковому господарству.

Опрацьовуючи матеріали щодо включення Біличанського лісу до території національного природного парку “Голосіївський” та створення регіонального ландшафтного парку “Київський”, обов’язково потрібно простежити, щоб всі ці земельні ділянки загальною площею близько 160 га були включені до територій об’єктів природно-заповідного фонду, а не залишились “білими плямами” на карті.

В іншому випадку Святошинське лісопаркове господарство ризикує назавжди втратити ці 160 га цінних лісових земель.

Якщо Київрада погодить розширення національного природного парку “Голосіївський” в такому вигляді, в якому цей документ запропонований до розгляду, то вона фактично легалізує всі протиправні землевідводи на території Святошинського лісопаркового господарства, здійснені у попередні роки. Ми не маємо ніякого морального права робити комусь такі “подарунки”. І компромісів у цьому питанні бути не може.

Ще раз підкреслю ціна питання – 160 гектарів лісу. Ми повинні зробити все, щоб ці 160 гектарів були повернуті до земель лісового фонду і також увійшли до складу національного природного парку “Голосіївський” та регіонального ландшафтного парку “Київський”.

А на тих місцях, де порушники вже встигли вирубати ліс, необхідно висадити нові дерева. Тільки тоді ми зможемо дійсно зберегти ліс.

Денис Москаль, голова екологічної комісії Київради, голова Партії Зелених України

14 коментарів

 1. Алеверды 6 Липня 2012 at 16:51

  Хвора Ви людина Ірино, замість того, що кричати в інтеренеті, які всі “козли” і “кого треба мочити в туалетах”, зробили б щось корисне для селища, як його депутат. А від того, що Ви галасуєте на форумах та своїх же сайтах, селищу краще не стає, і ті люки громадського водопроводу самі через Ваші статті не зачиняються. Може все досить тягати за собою купку сліпих як кошенята пенсіонерів на підтримку Ваших дій, а треба взятися за конкретну роботу, як то знайти джерела фінансування, або розробити власний план заходів розвитку селища загальною кількістю 15000 чоловік на території 87 га., як пише Київська міська рада. І до речі, якщо Ви не знали, нагадаю Вам, що згідно тих карт, на які посилаються представники Київської міської ради, яких, в свою чергу, Ви сильно підтримуєте, то будівля селищної ради, будинок культури, всі просмислові об*єкти в селищі знаходяться на території лісу м. Києва, адже лише приватний сектор і Ваша висотка, в якій Ви живете, і яку, до речі, пару років назад Ви самі виборювали у Київської міської ради і наполягали, що Ваш будинок відноситися до селища Коцюбинське і не знаходиться в зеленій зоні м. Києва. Так де ж Ваша правда, і на кого Ви працююте, на селян, або киян? Припиняте Ви це піжонство і починайте реально працювати.

 2. Олег 6 Липня 2012 at 17:30

  Федорів,шо Ви несете?? Святошинське лісопаркове знищує цей ліс, а ви ще йому пропонуєте віддати чиїсь ділянки!!

 3. Давай, до свидания! 6 Липня 2012 at 19:36

  Прийшов дипломований психоаналітик і поставив діагноз. Мене взяв шок. Мій депутат працює, я бачив звіт і бачу результати. Якщо Ви не мешканець нашого округу, а явно люди з хворобливим уявленням, що вони мають диплом психоаналітика, проживають десь потой бік колії і чиї депутати намахують виборців перед виборами папірцями, як кошенят. Ану спробуйте її відкликати. Прийдіть до нас на Меблеву й підписи позбрайте. Слабо? Собаки гавкають, а криголам суне…
  Ясен-красен, що люки від статей не самозакриються. Звідки брати гроші. Це слушне питання.То може паркан, що має в наших сусідів красуватись за 100 тисяч довкола клумби не такий важливий, як безпека громадян? Чи ті, кому роздерибанили 500 ділянок забезпечили додаткове фінансування бюджету, в тому числі на закриття люків? Треба бюджет розподіляти, а не освоювати. (У мене просто мліє серце від сайту влади, яка мене, якогось зеленого, вітає і вітає то з днем медика, то з днем Конституції, а біля школи мене в святкові дні й по будням покриває пил бездоріжжя).
  Для Вас не секрет, що на ці карти посилається і Ірпінський виконком, даючи нам площу близько 90 га. І сайт ВРУ. І тільки у вас, дипломованих психоаналітиків, слина так забризкує окуляри,що перед очами пливе на 4 тисячі гектарів.
  Щодо нас (“купки сліпих пенсіонерів” -звеселили) – подивіться відео з попередньої статті на ютубі. Дайте собі відповідь, громадяни, які сиділи в залі, висловились за національний парк. Чи Вам на членів громади плювати? Ой, ну це я щось риторично. Звісно плювати.
  Для тих, в кого окуляри забризкані слиною, а вуха позакладало сіркою, в соте повторюємо. Не збираємось ми ліс залишити під підпорядкуванням столиці. Шиш їм і вам, як недолугій владі. Виключно Нацпарк, як планували два роки тому. Я вас чекаю на Меблевій з ініціативою відкликання мого депутата як найгіршого депутата, який нічого не робить. Та тут роботи посуті на день. Вам слабо 50 підписів назбирати? Слабо, бо сто відсотків знаєте, що не назбираєте.
  І по почерку видать Алаверди – це цензор, який коментив на УП. Лапки й стилістика в лапках видає глибинний психоаналіз лузерського потіпаки. Давай, до свидания!

  • Фанат сельрады 6 Липня 2012 at 22:33

   Задолбал этот словоблуд “Давай, до свидания!” Много слов, но не понятно о чём. Ясен перец – это фанат Федоры, а вернее ее суженый. Так сказать: Федорино горе. Научись внятно выражаться, любитель Нацпарков. Или Федора млеет от твоих словесных выкрутасов? Интересно, о чем ты ей лопочишь на ушко по ночам ? Наверно о Нацпарках, Гайдпарках и прочей зелени.
   Поддерживаю Алаверды. Судя по отчету, Федора нихрена материального не сделала для своих фанатов. Только письма, запросы и прочие хотелки. Это называется: сбегай, подай, принеси. А где результаты хотелок? Думаю любитель Нацпарков знает где. Как говориться: где, где, в п-де.
   А для того чтобы выкинуть этого вредителя из депутатов не нужно обращаться к зомбированым фанатикам из ее участка. По закону и по панятиям она должна блюсти интересы не только своего сарая, но и всего поселка. А с этим у Федоры полный минус. Сельрада может в любой момент ее исключить из своих рядов за нарушение законов Украины. Просто никто не хочет связываться с черноротой или же не знают законов.
   Так что, чистоплюй из Нацпарка, закрой свою газонокосилку и подумай, лучше, о том, что ты будешь шептать на ушко Федоре сегодня ночью.

   • Фанатам сельрады 7 Липня 2012 at 23:37

    Прискорбно читать такие слова, да еще и обвинения в черноротстве… Вы прочтите свое сообщение и черноротого сможете углядеть в зеркале… Ну а если фанаты переходят на личности и оскорбления, то нужно ли было вообще открывать свой “рот” и тратить свое драгоценное время, чтобы раскрыть свою суть… Ну да ладно… Проигрывать нужно достойно. Кстати о финансовом. Фанату сельрады нужно было потрудиться и указать кто что хорошего, по его мнению, сделал для поселка(желательно конкретно и пофамильно). Давеча зашел на оф. сайт ПС и увидел из всего списка депутатов отчет о проделанной годовой работе лишь нескольких депутатов. Отчета “Федоры” я там не увидел тоже, однако, можно легко отследить о ее деятельности на просторах Интернета, ТВ, прогуливаясь лесом можно видеть, что строительный забор в лесу, напротив школы, демонтируют. Я считаю, что достижения _существенные_. А вот глава поселкового совета и другие его прихлебатели-пайщики окажуться в щекотливом положении… Наобещали того, что не смогли выполнить?! Попытались раздать то, на что не имели _законного_ права(почему не выдавали участки в Ялтинском лесхозе?!). И съехать на одну единственную “Федору” не выйдет… не может один человек воспрепятствовать… нужно оправдываться правдоподобно… а правда у каждого своя…
    Далее о финансовом… Не сегодня так завтра к ушлым депутатам и просто проворным лицам позвонят и попросят задних ход по тому, что было заочно продано за живые деньги… И вот тут будет очень много интересного. Тут и прокуратура с удовольствием поработает и сбу не побрезгует. Сейчас органы очень живо рассматривают дела о корупции…
    Так что зря Вы так. Не тратьте время на пустые оскорбления. Направьте усилия и настойчивость в ту же сельраду… пусть отчеты повыкладывают, чтобы Вы не тратили свои силы, рассыпаясь тут в оскорблениях, чтобы каждый мог зайти и прочесть отчет каждого, сравнить с его обещаниями… Ну и напоследок хочется обратиться к словам мудрых людей. Скажи мне кто твой друг(фанат) и я скажу кто ты…
    P.S. Каждый сверчек – знай свой шесток! (народная мудрость)…

    • Фанат сельрады 8 Липня 2012 at 11:58

     Да какие там достижения. По-моему, достижения для людей – это когда они что-то материального приобретают, или же, по меньшей мере, не теряют. Или же на крайняк – становятся счастливее.
     Вопрос – что такого приобрели фанаты Федоры, чего у них небыло до нее? Лес был до нее, и будет после нее. А больше она ничего не добилась. В борьбе за лес она выкладывается по-полной (даже тратя свои бабки), а во всем остальном – как получится. Понятно же, что лес для нее – не просто предвыборные обещания, а личный и профессиональный интерес. А фанаты из её участка – далеко на втором плане. Они для нее инструмент в ее личных интересах. За ее каденцию у ее фанатов повысилась плата за отопление, за воду и за комуналку, количество ям на асфальте увеличилась. Количество маленьких детей на ее участке, наверное, увеличилось, а вести в садики их некуда. Можно перечислять и далее.
     Понятно, что не она одна в этом виновата, но она тоже несет часть ответственности за это. Однако же, она дистанцируется от власти и пиарится на лесе, прикрывая этим, в том числе, и свою импотенцию в других вопросах.
     Так что фанаты Федоры реально потеряли и будут дальше терять от её депутатства. А вопрос о лесе, как я понимаю, ещё далеко не решён, и еще рано праздновать победу. Интересно будет увидеть, как ее фанаты себя поведут, если, в конечном счете, проиграют лес и Федора облажается и в этом вопросе. Думаю, тогда у многих из глаз спадет пелена и Федора предстанет перед ними в своем реальном неприглядном обличии. Это как при Гитлере – когда он побеждал, его все любили, а когда стал проигрывать – возненавидили. Не зря ведь говорят – от любви до ненависти один шаг.

     • Uncle Ы 9 Липня 2012 at 20:34

      Я снимал квартиру на Мебельной 11б два года и лично видел, что Ирина работает, причем она делала это и до того, как стать депутатом. Не говоря о том, что этот сайт – единственный источник неглазозамыливающей информации о Коцюбе, по ее инициативе и с Ирининым непосредственным участием на Мебельной и бездомных собак стерилизовали, и субботники по уборке леса уже три года проводятся (правда, коцюбинским коренным “лишенцам” это не мешает продолжать в нем гадить), и во дворе по мелочам порядок наводится, так что, чья бы корова мычала…

     • Фанатам сельрады 11 Липня 2012 at 12:53

      Вот, ведь, можете писать без желчи и оскорблений…
      Что до Гитлера, то он был изначально обречен, заключив пакт с Молотовым… Хотя, скорее, даже ранее…
      Что до проигрыша лесного вопроса. Ведь были суды с отрицательными для леса вердиктами… Перетягивание каната, надеюсь, закончится для всех(Коцюбинский-Киев-защитники леса) после статуса нац. парка всех лесных массивов вокруг Киева.
      Что до критики достижений депутата Ф., то Вы не правы, видимо лукавите, они общеизвестны:
      Пишем в google: «Звіт Федорів», или читаем по ссылкам ниже:
      http://kotsubynske.com.ua/2005/02/12/zvit-deputata-iryny-fedoriv-za-period-z-lystopada-2010-roku-po-hruden-2011-roku/
      http://kotsubynske.com.ua/2005/02/11/zvit-detutata-fedoriv-iryny-za-pershi-100-dniv-roboty/

      По поводу людей, как инструмента, то это вопрос риторический… Смотрим по тому же лесу… свыше 500 участков с актами. Чисто теоретически они должны были быть предоставлены громаде поселка, а в реальности какая обширная география будущих хозяев… А учителям, коренным жителям поселковый голова решил одарить, выдав свыше тысячи бумажек, создав себе подушку безопасности… смотрится, мягко говоря, некрасиво… А ведь это Голова поселка! Если бы Садовский дал хотябы 400 из участков рядовым жителям, то все 400 человек, как штыки были бы на всех собраниях и отстаивали бы свой интерес, а не аплодировали Андрею Скипальскому, являясь держателями обычных бумажек… И уже сами люди на собраниях не проявляют никакой активности, так желаемой Садовским и компанией однодумцев… Действиям этой команды можно дать вполне конкретное определение — афера…
      До тех пор, пока личный и корыстный интерес людей у власти будет преобладать над интересами общества, которые они обязаны выдвигать на первый план, страна будет катится вниз и с ведущей страны в конце 80х, мы, в настоящее время, позорно пасем задних…

 4. Віктор Боримський 6 Липня 2012 at 21:32

  Я.нащадок перших переселенців з хутора Берковець. яких з іншими багатьма переселили в 1932 році при будівницві полігону.Людей ніхто не питав. а розібрали хати перевезли на підводах та вигрузили посеред деревинної рослиності.Це й були перші “дерибанники” чи як Ви називаете.Будинок по вул.Меблевій 11б стоїть на місці столітніх дубів .які було зрізано ,коли будувався Ваш і Вашого депутата будинок.Та хіба Вас це цікавило ,коли Ви купували “по дешевке” квартири в селі бо в городе дороже.А збирати підписи ніхто й не буде.Навіщо. Нехай це ягня одне з 30 добуває свій термін. а час покаже.Бувайте здорові!

 5. Dmitrij 7 Липня 2012 at 02:27

  Шановний, Алеверды!

  Менше треба красти з бюджету, тоді і з\являться гроші на люки, і на водовідвід біля ТЕЦ. Тоді може і знайдеться час зайнятись питанням облаштування підземного переходу під коліями в кінці Понамарьова, біля гаражів.
  Чи Ви чекаєте, поки знову там загине дитина?
  А не може бути ця дитина Вашою?

 6. Сергей 8 Липня 2012 at 12:01

  А я вот просто сижу и жду когда у наших дорогих депутатов потребуют назад деньги за проданные за пол цены участки и невыполненные обязательства. Вот это будет наслаждение смотреть. Как поется в одной известной песне
  Здесь можно играть про себя на трубе
  Но как не играй все играешь отбой
  И если есть те кто приходят к тебе
  Найдутся и те кто придут за тобой

 7. гражданин 8 Липня 2012 at 23:40

  На Мебельной все хорошо у людей не волнуйтесь. Не лесом единым. Поставили навесы от сосулек, песок накрыли, чтобы дети могли играть в чистоте, а не в отходах котов и собак, побелено в парадных, бордюры побелили, собак вывезли на стерилизацию. Не надо от депутатов ждать материальных благ. Не надо ждать кило крупы или бутылку масла. Не надо участка незаконного. Просто не дерибаньте бюджет.Тарифы принимает исполком. Федорив тут ни при чем, так что не надо передергивать. Членов исполкома выбирало большинство с подачи Садовского. Свергнуть исполком у большинства кишка тонка, но они в платочек плачут,что тарифы им высоки. Терпите. За 5 лет отдадите за отопление цену участка. Ямы на дорогах… проблема. Но бюджет на благоустройство не надо голосовать большинству в никуда. Паркан на мебельной за 100 тысяч -это из области фантастики, ну, честно. Ну, большенство же в раде – не Федорив? Детсад… Проблема. Согласен. Только скажите, а Федорив голосовала за высотку на Пономарьова за счет детсада? Это ж не ее каденция. Так что ж вы тут басни Крылова расказываете. А второй детсад дали под “Це належить Богови”. И что? Тоже она? А теперь скажите, кто за это ответит, фанат сельрады? И к господину Боримскому вопрос. Вы когда голосовали за подставных. Вы понимаете,что у глупых детей из Днепропетровска отобрали законное право на их 10 соток? Не трогает вас этот вопрос? Где же совесть? себе, себе, себе и подставным! Земля, на которой стоят дома в поселке-это земля поселка до сих пор. А Вы себе и на подставных нагребли до неприличия. Ну, и прошу перечень благ, какие мы получили за эти 7 лет от других депутатов? Полторы каденции.

  • Владзьо 23 Липня 2012 at 08:01

   А второй детсад дали под “Це належить Богови”

   ви, гражданін, видно у Коцюбинському нещодавно, бо пам”ятали би, як закритий садочок стояв з побитими вікнами, по коридорах блудили вітер і наркомани…. Як хотіли у ньому туберкульозний диспансер відкрити…

   Перш ніж щось сказати, думайте, цікавтеся, шукайте інформацію…

 8. Місцевий мешканець 22 Липня 2012 at 01:37

  Читаю и удивляюсь. Во все времена люди гибли за металл. Так погибли и все местные депутаты вместе с Садовским, когда им в 2008 предложили дерибан чужого леса, ведь не они это придумали (слабо им всем вместе взятым) и не зря Евстифеев появился в следующей каденции – в 2010 г. – чтобы сподручнее было обделывать свои дела поближе к награбленному. Никто из принимавших по ночам в 2008 году позорные решения не отказался от участка, а кто и от 2-3-4 (кто поближе к корыту) и думали они все только о простой наживе : земля – это всегда живые деньги. Из жителей поселка, кто действительно нуждается в улучшении жилищных условий, там 3-4 человека, ими теперь прикрываются депутаты. Но мы их избрали сами, вот теперь они нас и имеют и не скрывают этого. Вся их деятельность яйца выеденного не стоит – ни программ у них не было толковых, ни отчитаться они не могут о своей работе, попросту нечем хвалиться, за исключением очень немногих. Как “керовав” ними Садовский, преследуя свои личные интересы, так, фактически до сих пор это и происходит, теперь еще п. Евстефеев в керовники самовыдвинулся, а ведь он даже не местный житель. Одна Федорив здесь не поможет. Одна польза от дерибана леса – люди начинают понимать, что “молчание в тряпочку” и потакание интересам кучки хапуг приводит к печальным последствиям. Плохо быть используемым электоратом, а именно это с нами постоянно происходит (тысяча еще надеется на землю в лесу), стыдно, что нас покупают и держат за лохов делки от местной власти. Но это не от хорошей жизни. Зато доставляет истинное удовольствие наблюдать блеяние п.Садовского, когда он отчитывается о проделанной работе – при его “царствовании” жилья народ не получил ни метра! (преступный сговор с застройщиками -налицо), конституционной земли тоже, тарифы бесконечно растут (члены исполкома давно пляшут под его дудку), последний основанный властью гаражный кооператив назвали “Депутат” (понятно для кого), так называемый центр поселка – полнейший хаос, пыль и грязь – как у власти совесть! единственный парк в полуобморочном состоянии. Позорище! Куда ни кинь – везде одни прорехи. Доцарствовался. Брал бы пример с Бучи – и Голова в порядке и народ доволен. А тут выходит – рыбка с головы гниет. Вот и нужно нам делать выводы, до следующих выборов есть немного времени подумать о будущем.

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539