Депутати Київради вирішать долю Біличанського лісу 12 липня

0

У четвер Київрада розгляне проект рішення, який передбачає розширення Національного парку “Голосіївський” за рахунок близько 6,5 тисяч гектарів лісу КП “Святошинське лісопаркове господарство”.

“Таким чином ми погоджуємо включення Біличанського лісу до складу Національного природного парку “Голосіївський”. Переконаний, що це рішення сприятиме збереженню Біличанського лісу, адже він стане об’єктом природно-заповідного фонду і охоронятиметься відповідно до законодавства про природно-заповідний фонд. Зокрема, на території національного природного парку забороняється будь-яка діяльність, що може призвести до погіршення стану навколишнього природного середовища”, – зауважив Д. Москаль.

На переконання Д. Москаля, до національного природного парку «Голосіївський» також мають увійти усі земельні ділянки, які у різні роки були виключені з категорії земель лісового фонду Святошинського лісопаркового господарства.

“Ми доручили Головному управлінню екології провести роботу щодо включення до території національного парку близько 160 гектарів, які у різні роки були виведені з категорії земель лісового фонду.

Переконаний, що ці 160 га цінних лісових земель необхідно включити до території національного природного парку, щоб ні в кого не було можливості узаконити ганебні землевідводи у лісі”, – наголосив Д. Москаль.

Депутат зазначив, що Київрада розгляне проект рішення про погодження включення Біличанського лісу до території Національного природного парку «Голосіївський» на найближчому пленарному засіданні 12 липня, після чого Президент України своїм указом має розширити межі НПП «Голосіївський».

“Думаю, що глава держави оперативно відреагує на це рішення Київради і підпише відповідний указ. Адже збереження Біличанського лісу має надзвичайно важливе значення. Цей унікальний природний комплекс є не лише рекреаційним об’єктом, він ще й виконує спеціальну буферну функцію, зокрема, із мінімізації негативного впливу важких металів та сполук на столицю. Саме цей ліс суттєво зменшив вплив радіоактивного забруднення на Київ після Чорнобильської аварії”, – зазначив голова Партії Зелених України.

На переконання Д. Москаля, на місцях самовільних вирубок у Біличанському лісі необхідно висадити нові дерева.

Національний природний парк “Голосіївський” створений Указом Президента у серпні 2007 року і підпорядкований Міністерству екології та природних ресурсів. Наразі площа парку складає 4 тис. 525,52 га.

“21 червня Київський апеляційний адміністративний суд скасував протиправні рішення Коцюбинської селищної ради про передачу в приватну власність 100 гектарів лісу в межах Святошинського лісопаркового господарства.

Так, об’єднавши зусилля з громадськістю, за підтримки керівництва держави, ми врятували Біличанський ліс від вирубки. Нашим наступним кроком має стати надання цій зеленій зоні статусу природоохоронної території.

Для цього Біличанський ліс планується приєднати до Національного природного парку “Голосіївський”. Таким чином ми зможемо вберегти ліс від будь-яких посягань у майбутньому”, – розповів Олександр Пузанов.

Пузанов підкреслює, що у КМДА сподіваються на підтримку депутатів Київради у цьому важливому питанні.

“Ми зробили все, що залежало від нас. Ми боролися та перемогли. І тепер сподіваємося, що депутати Київської міської ради стануть на захист лісу, а не інтересів окремих осіб”, – додав Олександр Пузанов.

Нагадаємо, що у листопаді 2008 року рішенням Коцюбинської селищної ради близько 100 гектарів лісового масиву, що фактично знаходиться у користуванні КП “Святошинське лісопаркове господарство”, було передано більше ніж 500 громадянам для зведення приватних будинків. 24 травня Президент України Віктор Янукович пообіцяв захистити ліс від знищення, після чого у справу втрутилася Прокуратура.

У червні 2011 року Київська міська рада звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою, у якій вимагала визнати неправомірними дії Коцюбинської селищної ради та визнати незаконними усі землевідведення в межах Біличанського лісу. Проте суд відмовив у задоволенні позову. Київська влада звернулася до апеляційної інстанції.

Після тривалого розгляду Київський апеляційний адміністративний суд скасував протиправні рішення Коцюбинської селищної ради про передачу в приватну власність земельних ділянок для будівництва житлових будинків в межах Святошинського лісопаркового господарства.

За матеріалами пресс-служб Київради та КМДА.

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539