Юрій Павленко наголошує на неприпустимості обмеження можливостей для навчання дітей у Коцюбинській музичній школі

3

Відбулась робоча поїздка Уповноваженого Президента України з прав дитини до селища Коцюбинське Київської області з метою вивчення ситуації, що склалась навколо місцевої музичної школи. У зверненні до Юрія Павленка зокрема йшлося про прийняття селищною радою рішення щодо обмеження кількості учнів у музичній школі з наступного навчального року та про суттєве підвищення плати за навчання.

Під час зустрічі Юрія Павленка з селищним головою Вадимом Садовським, начальником управління культури і туризму Київської облдержадміністрації Ігорем Подолянцем, представниками Ірпінської міської та Коцюбинської селищної ради, директором музичної школи Майєю Неголюк та членами батьківського комітету були обговорені проблеми, які призвели до прийняття селищною радою рішень, що суперечать інтересам дітей, та заходи, яких необхідно вжити для повного врегулювання існуючих проблем.

Як наголосив Юрій Павленко, не можна допустити зменшення кількості дітей, які можуть займатись у музичній школі, а навпаки – переглянути бюджетні та організаційні можливості селища для збільшення контингенту учнів, покращення матеріально-технічної бази тощо. Уповноважений Глави держави також звернув увагу на неприпустимість скорочення місць у музичній школі за рахунок бюджетних, тобто місць для пільгових категорій дітей (дітей із багатодітних сімей, малозабезпечених сімей, сиріт і дітей з особливими потребами).

Окремо під час зустрічі йшлося про необґрунтованість значного підвищення плати за навчання у школі. Юрій Павленко звернув увагу керівництва селищної ради на необхідність пошуку додаткових шляхів наповнення місцевого бюджету, наприклад, переглянути грошову оцінку землі, чого не робилося останні десять років. За його словами, це дало б можливість розвивати позашкільну освіту та дитячу інфраструктуру в селищі, уникаючи додаткового фінансового навантаження на батьків, діти яких займаються в музичній школі, через підвищення плати.

У цьому контексті Уповноважений Президента з прав дитини також акцентував увагу на неможливості підвищення вартості навчання в музичній школі двічі протягом одного року, як це відбулося в Коцюбинській музичній школі. А саме, Постановою КМУ від 25 березня 1997 року №260 встановлено, що розмір плати батьків за навчання у державних школах естетичного виховання (музичних школах) визначається один раз на рік.

За результатами зустрічі досягнуто домовленості про напрацювання протягом місяця пропозицій щодо вирішення проблем Коцюбинської музичної школи та вжиття заходів щодо покращення її діяльності в інтересах дітей. Справа перебуває на контролі Уповноваженого Президента з прав дитини, наразі направлене звернення до Генеральної прокуратури України щодо неправомірних рішень Коцюбинської селищної ради.

«2013 рік Президент України оголосив Роком дитячої творчості, розуміючи необхідність прийняття кардинально нових рішень у системі позашкільної освіти, покращення діяльності закладів дитячої творчості, культури та спорту з метою створення кращих можливостей для виявлення та підтримки обдарованих дітей, розвитку їх талантів», – зазначив Юрій Павленко.

За його словами, на прикладі Коцюбинської музичної школи необхідно зрозуміти, які рішення має прийняти обласна рада, міністерства освіти, культури, Кабінет Міністрів у цілому, Верховна Рада для того, щоб не тільки не зменшувати кількість дітей в позашкільних навчальних закладах, а навпаки – стимулювати дітей до занять музикою, спортом тощо.

За матеріалами сайту Адміністрації Президента.


3 коментарі

  1. мама 16 Січня 2013 at 00:10

    Было бы хорошо обратить внимание еще и на то, что последние сокращения/укрупнения в муз.школе привели к тому, что гупповые занятия будут проводиться в переполненных классах. Если раньше на уроке сложного предмета сольфеджио было около 10 учеников, то теперь будет в два раза больше. А на хоре вообще, говорят, на уроке до 40 человек будет. В таких условиях даже самый гениальный педагог не сможет уделит необходимое внимание каждому ученику. Чем не нарушение права ребенка на получение качественного муз.образования?

  2. Сашко 16 Січня 2013 at 15:12

    Это существенная деталь. Пусть преподаватели прокоментируют. Главное не молчите.

  3. Маша 17 Січня 2013 at 00:35

    Тут хотя бы эту школу сохранить,из местного бюджета средства выделяться должны,а это почти нереально.САДОВСКИЙ К БЮДЖЕТУ ПОСЕЛКА ОТНОСИТСЯ КАК К СВОЕМУ СОБСТВЕННОМУ КАРМАНУ.ЗНАЕТЕ КАК ЕМУ БУДЕТ ТЯЖЕЛО ОТ ЖИНКИ ВЫРВАТЬ ДЕНГИ. ОН УЖЕ ПРИВЫК ВСЕ ПОД СЕБЯ ГРЕСТИ.

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539