Селищний голова в “норковій” шубі й з годинником за 54 тисячі пояснив Павленку, чому немає грошей на музшколу / Колонка автора

18

Юрій Павленко, як і обіцяв проти Нового року, приїхав у селище Коцюбинське, щоб на власні очі побачити, чи дійсно місцева влада настільки зухвала, що порушує права дітей на освіту. Все це відбувається в рік дитячої творчості, оголошений президентом. Та ще й за кілька кілометрів від столиці.

На сайті Уповноваженого Президента з прав дитини йдеться: “У рамках поїздки відбудеться зустріч Юрія Павленка з місцевою владою та батьками учнів школи”.
Місцева влада так злякалась, що почала телефонувати батькам й розпочала зачистку “неблагонадійних”.

“Мені зателефонували і сказали, щоб я не приходила й інші не йшли. Що не треба батьків, що будуть суто нецікаві офіційні фінансові питання, а ми там зайві. Тепер зрозуміло, що вони в своєму потемкінському селі не хочуть, щоб люди донесли до представника Президента правду про їхнє горе-врядування й про те, що вони і ліс розкрадають, і бюджет. Вже добрались до найбільш святого – до наших дітей. А так все позабирали, заводи, ресурси, ліс – все їхнє,” – говорить коцюбинчанка Оксана.

Активістці Олені, яка збирала підписи під зверненням до чиновників теж давали ЦУ.

“Мені телефонувала директорка школи, каже, нащо ви батьків збираєте. Нікого кликати не треба.

Вас не пустять нікуди. Будуть розглядати суто фінансові питання. Не приходьте. Далі ми були в музичній школі. Там мені директорка сказала вже особисто, що треба від громади лише двоє батьків. Там все буде по списку, щоб люди не заважали.”

Є старий радянський анекдот про відвідування школи, де навчався Вовочка, Михалом Сергійовичем Горбачовим.

Вчителька просила Вовочку в школу не приходити, аби він йому зайвого не сказав. Вовочка не послухався, бо було йому вдома сумно без друзів, прийшов в школу і побачив, як Михайло Сергійович питає хлопчика:

– Кто твой отец?

– Ви, Михал Сергеевич!

– Кто твоя мать?

– Родина, Михал Сергеевич!

– Кем хочешь стать?

– Космонавтом!

– Неси документы – подпишу!

Далі запитує дівчинку, однокласницю Вовочки:

– Кто твой отец?

– Ви, Михал Сергеевич!

– Кто твоя мать?

– Родина, Михал Сергеевич!

– Кем хочешь стать?

– Прачкой!

– Неси документы – подпишу!

Вовочка вибіг до Горбачова. Той і його запитав:

– Кто твой отец?

– Ви, Михал Сергеевич!

– Кто твоя мать?

– Родина, Михал Сергеевич!

– Кем хочешь стать?

– Беспризорником!

– Почему?

– А нахYR мне такие родители?

Попри намагання місцевої влади ізолювати громаду від високопосадовця, мами все ж прийшли на зустріч. Прес-секретар уповноваженого з прав дитини Олена Розвадовська запевнила, що пройдуть всі, що б там місцева влада не вигадувала.

Селищний голова зустрів Павленка в “норковій” шубі і з годинником Zenith за понад півсотні тисяч гривень. (Довідково в декларації Садовського загальна сума сукупного доходу, гривні, у т.ч. (декларанта) – 129 749 грн., членів сім’ї – 96 400 грн.)

Павленко запитує місцевого урядника:

“Чому селищна рада вирішила свої фінансові питання за рахунок дітей? А як щодо грошової оцінки землі? Кого можна найлегше образити? Дітей? Майбутнє школи від нас залежить. Нечесне рішення прийняла селищна рада в минулому році. По-перше двічі підняли ціну за навчання, а по-друге зменшили кількість дітей, що можуть навчатись, це при тому, що охочих 3 діток на 1 місце.”

“Те, що в селищній раді більшість “Партії регіонів” – це окремий “подарунок” почесному голові партії (Януковичу – прим. авт.). Президент оголосив про те, що 2013 рік – це рік дитячої творчості. Я до Вас звертаюся, зберіть комісію, зробіть розширене засідання комісії бюджетної й з питань освіти. Це питання треба негайно вирішити. Звертаюсь до депутатського корпусу – підтримайте ідею Президента. Якщо треба буде, я готовий говорити з керівництвом області щодо фінансування закупівлі нових інструментів,” – додає уповноважений президента з прав дітей.

Це не перший раз, коли Вадим Іванович Садовський член “Партії Регіонів” підставляє слово президента.

(Янукович каже, що Біличанський ліс не дасть дерибанити й він буде Національним парком, а Селищний голова з депутатським корпусом роздаєcотні гектарів національного рекреаційного ресурсу міфічним кооперативам).

“Криза прийшла в Коцюбинське в 2006 році, як мене обрали,” – сказав правду, селищний голова Вадим Садовський.

Окрім Павленка й місцевої влади, на зустріч приїхали й помічники новообраного народного депутата Вячеслава Кутового, які пояснили місцевій владі, звідки треба брати гроші.

“Потрібно розуміти, що в Коцюбинському не робили нову грошову оцінку землі вже 10 років. А мають робити кожні 7 років. Відповідно, зараз грошова оцінка землі в селищі на рівні 30 гривень, для порівняння в Ірпені це 150 гривень. Хто буде відповідати за те, що селищний бюджет вже мінімум три роки недоотримує кошти з цього джерела надходжень?” – запитує помічник народного депутата Олексій Туровський.

“От бачите, ми невеликі спеціалісти, які тут зібрались робочою групою, сіли й знайшли кошти, щоб взагалі вдвічі збільшити кількість учнів музичної школи. Я хочу, щоб приклад Коцюбинського став показовим для місцевої влади в інших регіонах. 20 лютого ми маємо зустрітися з селищним головою в Адміністрації Президента щодо цього питання. Цей рік був оголошений роком творчості й ми маємо розуміти, які системно нові рішення потрібно прийняти, щоб забезпечити місцеві бюджети. Ми маємо забезпечити всіх дітей, що бажають додатково навчатись у гуртках та секціях цією можливістю,” – говорить Павленко.

Батьки хотіли розповісти чиновникам про методи, якими в Коцюбинському тримають бюджет на плаву за рахунок прав їхніх дітей:

“У нас вчителів музшколи за свій рахунок відправили у відпустку.”

На цю репліку директорка музичної школи Мая Неголюк рішуче прошепотіла мамі:

“Альона, це уже не ваше дєло”.

“Так і в дитсадках відправили за свій рахунок вихователів,” – не вгавали небажані гості на зустрічі – активні батьки.

Їм пояснили пошепки, що і це не їхня справа.

Так дивно, батьки платять податки і сплачують за навчання в музшколі чи дитсадку, треба йти на роботу, щоб заробляти гроші й платити державі податки й годувати сім’ю, а те, що дітей нема на кого лишити, чи вони не будуть навчатися в муз школі – не їхня справа.

“За що я люблю українських чиновників, вдома ви прекрасні мами, а на роботі ми приходимо і стаємо якимbсь нелюдами,” – говорить Павленко.

Що найбільш показове, це те, що коли в селище їхав одіозний Петро Мельник, то на сайті селищної ради аж кишіло повідомленнями про візит чиновника та його звитяги.

Але Коцюбинська Республіка вкторе доводить, що тут діють свої закони. На сайті селищної ради про візит Павленка ані слова. Пост-фактум теж нічого про суть самого візиту. Там один позитив про Мельника і відкриття для дітей озера непридатного для купання.

Що таке для них Адміністрація Президента, ініціативи гаранта? Хто такий Павленко?

Нашому кореспонденту селищний голова заявив, що про візит Павленка дізнався з мого блогу, а не з офіційних джерел.

Якщо сайт Адміністрації Президента, де написано про візит в їхній населений пункт не читати, то про яке втілення року дитячої творчості чи оголошення лісу Національним парком ми можемо говорити в державі? Такий рівень місцевих керманичів.

Наостанок, Юрій Павленко, якому Садовський, мабуть, сказав, що в променях доброти й слави вони не купаються й про селище в ЗМІ йде один негатив, Уповноважений з прав дитини попросив мене написати щось хороше про селище. Це почула одна з мам:

“Скажіть що – ми напишем. Про Вас – напишем, а про них нема що писати. Підземного переходу через залізничне полотно немає. Надземний аварійний з коляскою не заїдеш. У нас гинуть діти на колії. Дороги не чистять так, що боїшся впасти, ліс дерибанять собі й своїм родичам ганебно і відкрито, дах в школі тече, в музичній школі не будуть набирати дітей цього року. Суцільний позитив за такого врядування.”

Уповноважений з прав дитини наприкінці пообіцяв допомогти й написати відповідне звернення щодо підземного переходу.

Сьогодні про селище Коцюбинське всі читають позитивну новину, бо рідко в якому селищі чиновник носить на руці півсотні тисяч гривень?

Спитє жители Багдада. В Багдаде все спокойно.

Ірина Федорів. УП.

18 коментарів

 1. Житель 16 Січня 2013 at 00:20

  Дуже добре, що нарешті буде підземний перехід. Сподіваюсь, що його зроблять посеред селища перед школою, а не там, де вільне місце знайдуть, тобто десь на околиці, де ще немає кафе та магазинів.

  • Сашко 16 Січня 2013 at 15:28

   Садовский и Мельник уже ранее обещали переход около старого базара, но теперь это уже не исполнимо. С другой стороны окопался гендель “У Ашота”, где депутатская группа “Спильна мета” прожирает бюджетные деньги на празники. Не выгонть же Ашотика. Хотя возможны варианты-с хорошей финансовой компенсацией или стадом баранов.

 2. активіст 16 Січня 2013 at 10:09

  Павленко пропонував новий муз.інструм!ент, директор сказала, що в нас все є!

 3. Julia 16 Січня 2013 at 14:06

  Мне одна мама расказывала, что директор повернулась и сказала родителям, что старые инструменты лучше новых. Я в шоке!!!

 4. партизанка Зоя 16 Січня 2013 at 21:45

  Директор школы – не эффективный руководитель, не ужели это не видно. Только и делает что поддакивает Садовскому. Директора нужно менять.

 5. ЕЛЕНА 17 Січня 2013 at 00:15

  ЖАЛЬ МНЕ ЭТОГО САДОВСКОГО МОГ БЫ МЕСТНЫМ ГЕРОЕМ СТАТЬ,ОСТАТЬСЯ В ПАМЯТИ ЛЮДЕЙ ПОРЯДОЧНЫМ ЧЕЛОВЕКОМ.АТАК ОПУСТИЛ СЕБЯ НИЖЕ ПЛИНТУСА ЗА ЭТИ ГОДЫ СВОЕГО МЭРСТВА.АВЕДЬ ДОЖИВАЕТ ДО БЕЛЫХ БЕРЕЗОК ШЕСТОЙ ДЕСЯТОК РАЗМЕНЯЛ. ГДЕ ТАМ ЖЛОБАМ ДУМАТЬ О ВЫСОКОМ, КАКОЙ ТЫ СЛЕД НА ЗЕМЛЕ ПОСЛЕ СЕБЯ ОСТАВИШЬ.ЖЛОБ МЕЧТАЕТ ТОЛЬКО УКРАСТЬ И СМЫТЬСЯ-ЦЫГАНСКОЕ СЧАСТЬЕ.

 6. от родителей 18 Січня 2013 at 09:25

  Через сарафанное радио дошла информация, что какая-то амбициозная дама из Ирпеня с фамилией Данилюк (или как-то так), которая отвечает за финансирование, пообещала сделать все, чтобы школа стала филиалом Ирпен. муз.школы (раниее родителям говорили, что филиал – это 20 учеников). Мол после встречи с Павленко сказала, что зря родители пошли на поводу у Федорив.С Садовским договорились: плату поднять, контингент уменьшить со 100 учеников до 80, ставки сократить и тогда Ирпень проявит жест доброй воли и даст финансирование. А тут бунт на корабле. Родители не довольны, Федорив приглашает Павленка, все нагибают и говорят сделать так, чтобы школа развивалась, плату снизить. Родители теперь переживают, чтобы не получилось, что высокие чиновники поговорят и все, а через год история с финансированием повторится.

  • Ірина Федорів 21 Січня 2013 at 15:40

   У будь-якій державі все залежить не від Садовського, не від Данилюк і не від інших чиновників, а від громадян.

   Якщо люди вирішили боротись за музичну школу, якщо є активісти, такі як мама Олена, яка сама ініціювала звернення до мене, назбирала 100 підписів батьків під зверненням, інформує батьків щодо стану речей, не боїться виступити перед Павленком – я дуже хочу подивитись на тих чиновників, які вирішать закрити школу чи скоротити контингент, коли протестують батьки. Не забувайте, що за два роки вже буде підготовка виборів місцевих чиновників. І лише від громади залежить, хто буде вирішувати такі питання далі.

   Батьки мені казали, що телефонували не одному депутату щодо музшколи, зокрема Миколаєнку. Ті не брали слухавку.

   Такі проблеми, як ліс, музична школа і т п – це лакмусовий папірець для громади. Вони виділяють людей, що здатні бути контр-елітою, не бояться вступати відкрито проти й діяти щодня в інтересах громади. По суті вони з протоеліти перероджуються в контр-еліту, оскільки так чи інакше держава зачепила їхній прямий інтерес (наприклад, право дітей на освіту).

   Я дійсно вважаю, що якщо пані Олену, яка так активно діє в інтересах дітей – учнів музшколи, обрати в тому окрузі, де зараз депутат Миколаєнко (а вона там мешкає), то як мінімум буде +1 свідомий депутат, який може абсолютно логічно увійти в освітню комісію й курувати музнапрям. Тоді освітня комісія про проблеми музшколи точно не буде дізнаватись після того як вони виникли й вирішились не на користь дітей.

   Більше того, є ще одна активна мама – Катерина, якій небайдужий спортивний напрям цієї школи й вона лобіювала успішно гроші на спорт в кандидата в народні депутати. Це ще може бути + 1 депутат, який так само може ввійти в освітню комісію й буде курувати спортивний напрям в селищі.

   За два роки в Олени й Катерини буде ще більше досвіду в цьому секторі. Я хочу вірити, що вони згодом переосмислять себе й побачать достатньо сили в собі, щоб стати кандидатами в депутати селища.

   Присяжнюк мені писав, що громада сама винна, що понаобирала людей, які так розподіляють бюджет (паркан за 100 тис і т д). Бо громада надала їм повноваження це робити.

   Але навіть якщо в них є повноваження – громада має право на протест. Є такі форми як доручення депутату (під час річних звітів) Але жити постійно в протесті – це неефективно для громади.

   Громада має бути достатньо розумною, щоб наступного разу не продати свій голос ані за “гречку”, ані за 200 гривень.

   Щодо себе, то я як журнаілст і депутат гарантую, що хто б не був уповноваженим з прав дітей, кого б не призначили головою КОДА, кого б не обрали мером Ірпеня – я завжди готова разом з активними громадянами достукуватись до найвищих рівнів чиновників держави, щоб законне право громадян, зокрема дітей, не порушував жоден чиновник.

 7. Мама 18 Січня 2013 at 11:12

  Когда собирали собрание ,чтобы выбить с родителей подписи о согласии платить повышенную оплату,обзвонили всех,сказали,что будут решаться очень важные вопросы.обязательно нужно прийти(и на собрании рассказали сказку о том,что без такой оплаты такую школу просто закроют-позор и грех обманщикам).А о визите Павленко не все и знали.

  • Учитель 24 Січня 2013 at 13:37

   интересно, с родителей подписи выбивали физически???? Вас собрали, чтобы рассказать обстановку!!!! А что, после визита Павленка и теревеней по телевидению, что то изменилось в оплате????? И не изменится, если еще не поняли. Денег взять все так же негде!!!!!!!!!!!! Позор и грех интересно кому? Вы, кстати, могли и не подписывать, и вообще не приходить на собрание, раз Вам так это ужасно. Басни о том, что у нас все хорошо, уже надоели учителям не меньше Вашего. Подчеркиваю для тех, кто не понял, зарплата учителя НЕ ЗАВИСИТ от оплаты родителей, есть утвержденные ставки Министерством, И сколько бы Вы не платили – 120 грн., 50 грн. или 250 грн. – нам абсолютно одинаково выплачивают ставки!!!!!!! НИ ДИРЕКТОР, НИ УЧИТЕЛЯ НЕ ЗАИНТЕРЕСОВАНЫ В ПОДЪЕМЕ ОПЛАТЫ ЗА ОБУЧЕНИЕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 8. Уата-уа 19 Січня 2013 at 00:28

  Меня так радует, что люди стали активно комеентировать. Дети розбудили наши сердца. Дай Бог, чтобы борьба за муз.школу стала началом борьбы за процветание поселка!

 9. Сашко 22 Січня 2013 at 14:44

  Очевидно что приезд в школу чиновника уровня Павленкополомал все планы местной администрации на спокойную жизнью Побольше бы таких инспекций по разным вопросам.

 10. Учитель 23 Січня 2013 at 23:57

  Уважаемые комментаторы и Ирина!!! Поинтересуйтесь, чем именно закончились проверки в школе в поисках “экономии бюджетных средств” после визита Павленка. Я думаю, Вам всем будет ооочень интересно!!!!!!! В документах школы не найдено никаких нарушений, а вот для того, чтобы “выжить”, как сказали представители комиссии Рады Директоров муз.школ, нам придется еще уменьшиться и по контингенту, и по учителям, и даже завуча уберут,чтобы родителям уменьшить оплату с 250 грн. на 240 грн в месяц!!!! Ай-яй-яй, какие достижения после “бунта родителей”, учительский состав благодарен за посильную помощь школе, которая переживет еще несколько дурацких проверок в буквах и словах индивидуальных планов учеников и т.д. , вместо того, чтобы искать финансирование для развития. Сегодняшний “позитиффчег” на Первом Национальном заставил просто плакать от радости за нашу школу.

 11. Учитель 24 Січня 2013 at 11:36

  Кстати, расскажу вам еще одну рождественскую сказку. После Водохреща приходит ко мне на урок один из учеников, после восторженного рассказа о празднике вдруг спрашивает: ” А вот взрослые говорили о том, что когда закроют школу, на месте Дома Культуры построят 9-ти этажный дом, представляете? Только школа и мешает….” Я посмеялась, успокоила ребенка, что иногда взрослые как и дети рассказывают разные фантазии, придуманные ими же. Но после вчерашней комиссии и особо рьяного рвения начальника экономического отдела Лютенко Е.А., после общения с которой складывается одно впетчатление – школу надо немедленно закрыть, там никто не работает, одни тунеядцы с огромными зарплатами, и вообще, это не обязательное образование – я задумалась, а все ли так просто в этом удушении школы……..Вот и сказочке конец, кто послушал – делайте выводы, господа.

 12. Мама 24 Січня 2013 at 20:08

  То есть родители теперь же и виноваты…

 13. Теж мати 24 Січня 2013 at 20:46

  Як батьки бюджет вибивали, то вчителі не скаржились, а як Павленко комісій нагнав, то тепер педагогічний колектив “дякує” батькам за допомогу. Батькі не хотіли зашкодить, не вже це не ясно. А те що так працює комісія, то батькі не винні.

  • Учитель 25 Січня 2013 at 01:04

   Мы и сейчас не “скаржимся”, и ни в коем случае не обвиняем родителей. после всего происшедшего посмотрим на результат. Вы что, думали, комиссии будут искать как поднять школу????? Мы готовы к потерям. Знаете, у нас вообщем то все на месте, какая вам разница у кого учится!!! Ну переведут 6 талантливых пианистов к другому учителю, ну будут на хор ходить 20 человек ,только избранные лучшие голоса, вместо 90, ну и что теперь? По сути пострадали несколько человек учителей, они переживут, я думаю, наша школа не последняя в городе по работе. А бюджет наполним вашими 250 грн. оплаты и 520 грн. за второй факультет или если вы пришли в школу после 9 лет. Контингент “увеличено” однозначно, оплата “уменьшена” , мы рады, что вы довольны своей победой. Школа почти разрушена, осталось “прозвитувать” о “покращенни життя вже сьогодни”…… Больше комментировать ничего не буду, можете не отвечать никто на эти посты, надоело. Я лично вложила в эту школу вместе с завучем и директором столько сил, что вам, родителям, и не снилось. Вы же пришли и ушли, а вся материально-техническая база школа была создана нашими руками за последние 7 лет. Вы один раз поборолись, а то, что по крупицам собиралось — ну так этого никто и не видит, вроде как так и надо. Работаем спокойно, все готовы к любому результату, а комиссии еще будут и будут, потому как на нашем примере покажут, как можно процветающую школу действительно одаренных детей разрушить до основания и доказать, что власть была права. Как там писала ваша идейная вдохновительница ? Спите жители Багдада, в Багдаде все спокойно))))))

 14. Сергей 24 Січня 2013 at 22:17

  Вы знаете, от метушни родителей никаких движений не происходило: ну собрали подписи, ну сходили по кабинетам, ну показали по телеку и все, особо никто из чиновников не испугался. А вот после обращения Ирины к Присяжнюку по звонку последнего бюджетная комиссия внесла муз.школу в бюджет на 2013 год. На концерте директор родителям отвечала, что все хорошо, родители и успокоились. А Павленко попиарился.Дай бог, чтоб теперь школу точно не закрыли.

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539