Приєднання Коцюбинського й межі столиці Київрада розгляне наступного тижня
— 22 Лютого 2013 14Депутати Київради у четвер не встигли розглянути весь порядок денний, який складався з півтори сотні питань.
Наступного четверга столичні депутати планують розглянути проект рішення “Про погодження проекту землеустрою щодо встановлення та зміни межі міста Київ”.
До столиці мають включити 2075,7 гектарів Київської області. З них:
– 6,9 гектара земель Лісниківської селищної ради Києво-Святошинського району,
– 0,5 гектара щемель Чабанівської селищної ради Києво-Святошинського району,
– 1,6 гектара земель Білогородської сільської ради Києво-Святошинського,
– 2,7 гектара земель Ірпінської міської ради,
– 904,7 гектара земель Вишгородської міської ради,
– 17 гектарів земель Броварської міської ради,
– 56,9 гектара Княжицької сільської ради Бориспільського району та
селище Коцюбинське Ірпінської міської ради Київської області, територія якого складає 87 гектарів.
З-поміж усіх населених пунктів лише Коцюбинське, яке є вкрапленням в територію міста Києва, має повністю увійти до території столиці.
Натомість столиця готова віддати області 659,3 гектара земель. Гектари до області мають відійти за таким принципом:
– 0,5 гектара у відання Хотівської сільської ради Києво-святошинського району,
– 20,6 гектара у відання Білогородської сільської ради Києво-Святошинського району,
– 0,6 гектара земель Ірпінській міській раді,
– 1,2 гектара земель Гостомельській селищній раді Києво-святошинського району,
– 1,7 гектара земель Горенській сільській раді Києво-Святошинського району,
– 41,7 гектара Вишгородської міської ради,
– 0,9 гектара Пухівської сільської ради Броварського району,
– 2,8 гектара земель Княжицькій сільській раді Броварського району,
– 153 гектари земель Гніденській сільській раді Бориспільського району,
– 46 гектарів земель Вишенківській сільській раді Бориспільського району,
– – 390,3 гектара Козинській селищній раді Обухівського району.
“Звернутися до Верховної Ради України з клопотанням про встановлення зовнішньої межі міста Київ і затвердити території міста Київ загальною площею 84 974,4 гектара та внесення змін до розмірів територій районів Київської області, зменшивши територію Броварського району на 70,2 гектара, Броварського району на 70,2 гектара, Бориспільського району на 799,4 гектара, Вишгородського району на 863,0 гектара, Ірпінської міської ради на 87,9 гектара та збільшити територію Києво-святошинського району на 13,8 гектара і Обухівського району на 390,3 гектара,” – йдеться у проекті рішення.
Якщо це рішення підтримають депутати Київради, то його мають направити до Київської обласної державної облдержадміністрації та Київської обласної ради для його погодження.
Паралельно відбувається подання проекту землеустрою до Верховної Ради України.
Щодо включення до меж столиці селища Коцюбинське, то текст рішення може таки змінитися.
Джерела редакції в КМДА повідомляють, що задля того, аби Верховна Рада України могла затвердити якнайшвидше межу столиці й тим самим допомогла в максимально стислі строки врятувати Біличанський ліс від дерибану Коцюбинської та Гостомельської рад, що самовільно внесли ліс, який обслуговує київське КП “Святошинське ЛПГ” до своїх меж без відповідного погодження з столицею, можливо, на даному етапі затвердження меж столиці Коцюбинське залишиться селищем площею в 87 гектарів.
Якщо ж депутати Київради на сесії вирішать одразу приєднати весь населений пункт до Києва, то це може на певний час відтермінувати в часі затвердження меж Верховною Радою, оскільки треба буде отримати більше погоджень, пояснюють в КМДА.
На відміну від інших населених пунктів, з яких до Києва територія відходить лише частково, у випадку з населеним пунктом Коцюбинське територія селища, згідно з чинним проектом, має увійти повністю до столиці.
Перший заступник КМДА Олександр Мазурчак пояснив журналістам, що він особисто веде зараз переговори щодо меж столиці та області з головою Київської облдержадміністрації.
Мазурчак вважає, що до проекту Київради можуть бути внесені зміни:
“Вони (Коцюбинська селищна рада – ред.) хотіли вирізати повністю оцей сектор 4,5 тисячі гектарів Біличанського лісу. Відповідно на таке не йде ні земельне управління, ні сесія міської ради”.
Чиновник пояснює, що Коцюбинське на даному етапі можуть залишити в обласному підпорядкуванні, але межі селища в такому випадку будуть становити 87 гектарів, як і зазначено на обліковій картці Верховної Ради України та рішенні Ірпінського виконкому.
Журналісти поцікавились в мешканців селища тим, як вони ставляться до приєднання до столиці.
“Для людей буде краще в межах Києва. Ділянки, які є в людей дома, стоїть більше будуть,” – говорить літній чоловік.
“Можливо таксі буде дешевше коштувати, ну, такі побутові речі. Але я вважаю, що це погана думка,” – говорить молодий хлопець.
“Сподіваюсь, що комунальні, оплата комунальних послуг буде така, як в Києві, а не така, як вирішить місцева влада. Мені це дуже не подобається – 11 гривень за квадратний метр опалення. Здається, таких цін нема,” – говорить жінка середніх років.
З коментарів журналістам очільника КМДА Олександра Попова, теж випливає, що селищу він хоче залишити його 87 гектарів, а межі столиці, до яких входить зелена зона Біличнаського лісу, будуть таки подані на затвердження ВРУ:
“Ми завжди вважали і будем вважати, що це – наша територія. Ми маємо на увазі зелену зону до меж населеного пункту (Коцюбинське – прим. ред.). А що стосується зеленого масиву – це наша принципова позиція. Це територія міста і ми відстоюємо це в судах. І свою позицію ми збираємось передати до Верховної Ради України. Але передати її можна лише тоді, коли рішення прийме Київрада.”
“У нас є сьогодні тертя з Київською облрадою у поглядах, але рішення прийме Верховна Рада України. Там будуть аргументи Києва та області, й, безумовно, ми будемо відстоювати свої інтереси. Я думаю, що ми пролобіюємо рішення на користь Києва,” – переконує ЗМІ Олександр Попов.
Попри заяви чиновників КМДА питання щодо приєднання Коцюбинського стоїть в порядку денному Київради й станом на сьогодні формулювання залишається незмінним.
Прес-служба Київської облдержадміністрації повідомила журналістам, що в КОДА цю тему наразі пресі не коментують.
У Верховній Раді України вже близько 50 депутатів – представники “Партії регіонів”, “Батьківщини”, “Удару” та “Свободи” – виступили на захист Біличанського лісу від дерибану селищними радами.
14 коментарів
Скоріше б вже приєднали! Гірше вже не може бути!
Києву цікавий тільки ліс, а не люди. Їх бісить, що ліс розпродали обминувши їхні кишені. Рішення про статус Національного парку так і не прийнято, тож приєднавши теріторію, потім вони самі її зможуть ділити.
Пані Наталю, Ви, очевидно, не відмоніторили ситуацію до кінця, що пишете про відсутність рішення.
Рішення Київрада прийняла ще влітку 2012 року. Біличнаський ліс, згідно з вже прийнятим рішенням – передають в Глосіївський парк. http://kotsubynske.com.ua/2012/07/26/rishennja-kyjivrady-pro-pohodzhennja-rozshyrennja-nacionalnoho-pryrodnoho-parku-holosijivskyj/
Це рішення було прийняте ДО того, як Київрада погодилась селище підтримати й надати транспорт задля кращого сполучення.
Після прийняття рішення Київрадою Кабінет міністрів України з подачі Мінеклогії затвердив підповідний проект указу й наприкінці 2012 передав його на підпис гаранту (без рішення Київради це було б неможливим). Зараз відповідні підрозділи АП узгоджують проект указу.
Не бачу для Києва великої вигоди в тому, що вони візьмуть наше селище (площа 87 гектарів) й приєднають до себе. Ми для них будемо дійсно в навантаження (ми їм дійсно нічого не даємо, натомість вони мають вирішити проблеми селища).
Я провела переговори й переконувала не одного чиновника, що оскільки ми працюємо більшість в Києві, то чиновники столиці мають бути соціально відповідальними, й оскільки селище є вкрапленням в територію міста Києва, то нас легко приєднати до столиці й громада почне користуватись тими ж благами на повноправній основі.
Дотаційне опалення, проїзд буде як по місту (1,5), комунальний транспорт, адміністрування не з Ірпеня, який дійсно далі, право на обслуговування в столичних лікарнях, нижчі тарифи на доставки з магазинів та тарифи на таксі, тощо.
Статус чорнобильської зони, принаймні ті чиновники, з якими я говорила, обіцяли зберегти. Відповідно до проекту рішення Київради були внесені відповідні зміни й проголосовані.
А наша Влада не делит??????? Поскорей бы быть Киевом! А лес все равно без нас поделят…..
Не понимаю тех людей кот орые поддерживают местную власть и против присоединения к Киеву…это можно объяснить только личным интересом в деребане земли(верят обещаниям Садовского получить кусочек земельки…)
Абсолютно согласна с Ириной!!!!!!!Ирочка вы такая умничка что умеете отстаивать наши интересы!
Как поселок может терпеть приезжего депутата-коллаборациониста Ирину Федорив.которая явно и открыто .работает в пользу Киева.Не пускайте ее на сессии Рады.
Зеленый Ты не прав Ирина реально разбирающийся и вникающий человек, а Ты это та часть общества которая голословно но не обоснованно говорит без аргументов только чтобы сказать
Без эмоций разберем Ваши слова:
“Не бачу для Києва великої вигоди в тому, що вони візьмуть наше селище (площа 87 гектарів) й приєднають до себе.”
Да, нет площадь поселка уже не 87 га, а гораздо больше и это подтверждено решениями судов всех инстанций, может быть и заложена коррупционная складовая, но где ж она не заложена. Потому и такая борьба, что место золотое, а уж явно не для того чтобы лес сберечь. Доказательством тому строительство технопарка. Посмотрим что сейчас на 140 га арсенала, густой лес (посмотрите космический снимок). Представьте что там будет когда построят все что задумали, там столько полян нет. А когда заселится 12,5 тыс. населения что будет с округой. На последней сессии Киевсовета выделили деньги на дорогу. Сколько вырубят леса???? О каком национальном парке идет речь? А если идет, то 140 га – это тоже национальный парк.
Может быть технопарк это и не плохо, если правильно выставить требования то инвестиции, которые вносятся в территорию со всех сторон окруженную территорией поселка должны много принести и развитию поселка. Но ведь Киевские боссы сами хотят рулить этими процессами.
“Дотаційне опалення, проїзд буде як по місту (1,5), комунальний транспорт, адміністрування не з Ірпеня, який дійсно далі, право на обслуговування в столичних лікарнях, нижчі тарифи на доставки з магазинів та тарифи на таксі, тощо.”
Дотаційне опалення. А где оно дотационное? Производителю тепловой єнергии Ново-Беличской ТЕЦ тариф устанавливает не Киевсовет, а нацкомиссия и нет там никаких дотаций от Киева. Просто им так обходится по себестоимости. Этим тарифом сейчас пользуется все жители домов в районе “Картографии.” И это не как не повлияет на Мастерэнерго. То что они всех дурят, ясно независимо от принадлежности к Киеву или Области. Это задача местных властей, в том числе и местных депутатов.
проїзд буде як по місту (1,5) А где Вы видели в Киеве маршрутку по 1,50 ??
комунальний транспорт. Посмотрите новый Ген план развития Киева, раздел транспорта много ли к нам заводится новых линий, метро и то спотыкнулось в Новобеличах.
адміністрування не з Ірпеня, який дійсно далі А дальше ЛИ, если по новой трассе???
право на обслуговування в столичних лікарнях В тех что хорошие всех не пустят, большинство из них частные и платные. Кто имеет возможность и так там лечатся. А куда пустят всех, то у нас не хуже.
нижчі тарифи на доставки з магазинів та тарифи на таксі А это вообще бред, таксисту все равно куда вести, это зависит от расстояния и времени суток. Тариф до Борисполя одинаков что из Коцюбинского, что с ул. Стеценко, что рядом в Киеве.
Хотя все это спорно, по этому вопросу в Коцюбинском будет 14 000 мнений. Только кто нас спрашивает? Где положенный референдум? Какой то дядечка в Киевсовете решил за всех. Они примут не сомневаемся и протянут через Верховную Раду. А мотивированые журналисты промолчат или подиграют.
владимир, спасибо, что все разложили по полочкам , мне лично это давно понятно ..я пыталась это доказать, но так с цифрами и фактами у меня не получилось(((
Пономарьова 6/1 за приєднання до Києва!!! Нас достала ця беззаконність, транспорт, вартість на послуги у смт!!! Таке враження що ми як “отброски от Киева”, а насправді ми є киянами.
Вопрос о разграничении территории Киевской области и столицы может быть решен только с учетом взаимных интересов.
Об этом заявил председатель Киевской областной государственной администрации Анатолий Присяжнюк. “Два соседа должны жить мирно, и мы должны учитывать обоюдные интересы”, – сказал Присяжнюк.
Он подчеркнул, что Киевская область не признает решение Киевсовета об утверждении границ столицы с увеличением ее территории на 2 тыс. га за счет территории области.
“Киевсовет уже принимал решение присоединить Коцюбинское к Киеву. Мы это решение не признали, и никто его не признал. И что бы они не принимали, это решение никто не признает, потому что границы административных территориальных единиц устанавливает Верховная Рада Украины. А Верховная Рада Украины рассмотрит этот вопрос только после того, как мы согласуем территорию”, – сказал он.
Присяжнюк напомнил, что над вопросом разграничения территорий столицы и Киевской области уже второй год работает рабочая группа.
Олег
Написано 27.02.2013 у 16:33 | Посилання
Пономарьова 6/1 за приєднання до Києва!!! Нас достала ця беззаконність, транспорт, вартість на послуги у смт!!! Таке враження що ми як “отброски от Киева”, а насправді ми є киянами.
ВОПРОС к Олегу:
А кто вам сказал, что вы киевляне и что я коренной киевлянин, хочу Вас видеть частью Киева?
Я ни пана Попова, ни Черновецкого не вижу зачто можно уважать, они губят и разоряют мой родной город и я не хочу его расширения, для того чтобы кто-то обогощался из депутатов дальше!!!
а лес он ни Киевский и ни Коцюбинского, он людей, кто честно купил землю по государственным актам, а вопрос оплаты и возобновления рекреационного ресурса, т.е. леса, надо решать, не спорю, но не таким образом, чтобы отдать лес кому-то в управление!
Владельцы участков думаю с пониманием, отнесуться за взимание платы за спиленные деревья, которые мешают построить дома и лишнего не спилят, примером тому Ирпень, дорого и нету надобности пилить лишние деревья, здравый смысл то присутсвует у людей!
Те кто против присоединения-это только те которые трясутся от страха за свои кусочки земельки на территории которую хотят у них отобрать или которые верят местным депутатам-бандюкам что они эту землю получат!!!!!!!!!!Мы только за присоединение!!!!!!!! А по-поводу больниц-так это и так понятно,что у кого есть деньги лечатся в платных клиниках,а у кого их нет так хотя бы смогут вызвать скорую и если не дай Бог прийдется лечь в больницу,так не в Бучу в которую еще добраться нужно чтобы проведать родственикам, а в 5-10 минутах езды от дома……..!!!!!!!А проезд за 1,5 в маршрутках действительно нигде не найдешь зато за 2,00 грн можно например добраться с Новобеличей до Виноградаря и с Академгородка на Борщаговку, а не так как у нас за 2,50 до метро))))))))