Київрада проголосувала за приєднання селища Коцюбинське

7

Київрада на засіданні 28 лютого збільшила територію Києва за рахунок земель області на більш ніж тисячу гектарів до 84 тисяч 974,4 га.

За прийняття відповідного рішення проголосували 74 депутати.

За словами доповідача з питання директора Департаменту земельних ресурсів КМДА Віктора  Петрук, документ передбачає включення до території столиці 2 тисяч 75,7 га земель Київської області з одночасним виключенням з меж Києва і передачі області 686,3 га.

“Пропонується включити до меж Києва земельну ділянку, на якій знаходиться селище Коцюбинське (87 га). Це рішення обумовлене необхідністю збереження лісового масиву (Біличанського лісу) міста Києва, який незаконно забудовується житлово-будівельними кооперативами та окремими громадянами на підставі рішень Коцюбинської селищної ради”, – каже Віткор Петрук.

Він наголосив, що “ці рішення приймалися і приймаються Коцюбинською радою щодо території, що не відноситься до селища”.

“Селищна рада немала жодних законних підстав на прийняття цього рішення. Крім того, сьогодні готується указ президента про розширення Голосіївського парку за рахунок Біличанського лісу”, – додає Петрук.

Петрук додав, що проектом землеустрою пропонується також включити до меж Києва території острова Великий та острова Дикий (390 га).

Також територію Києва планується збільшити за рахунок 6,9 га земель Лісниківської сільради, 0,5 га – Чабанівської селищної ради, 1,6 га – Білгородської ради, 2,7 га – Ірпінської міськради, 904,7 га – Вишгородської міськради, 56,9 га – Княжицької сільради та 998,4 га Гнідинської сільради, яка, за словами Петрука, є “єдиним резервом для розміщення соціального житла для киян”.

У той же час проектом заплановано виключити з меж Києва і передати області 686,3 га. Зокрема, 0,5 га – Хотівській сільраді, 20,6 га – Білгородській сільраді, 0,6 га – Ірпінській міськраді, 1,2 га – Гостомельській селищній раді, 1,7 га – Горенській сільраді, 41,7 га – Вишгородській міськраді, 0,9 га – Пухівській сільраді, 2,8 га – Княжицькій сільраді, 153 га – Гнідинській сільраді, 46 га – Вишеньківській сільраді та 17,3 га – Козинській селищній раді (острів Дикий).

“Востаннє межі Києва були встановлені ще в 60-х роках минулого століття. Протягом цього часу відбулися значні зміни, зокрема, Києву передали Бортничі, Жуляни та інші території. Це призводить до певних непорозумінь між областю та містом під час продажу земельних ділянок. Тож основна мета проекту – це встановлення нової межі міста, що дозволить впорядкувати земельні питання і не допустити розпродаж столичних ділянок сільськими та селищними радами”, – розповідає директор Департаменту земельних ресурсів КМДА Віктор Петрук.

Фото з сайту Коментарів

Петрук додав, що після прийняття цього рішення проект зміни меж Києва пропонуватимуть для розгляду облради та обладміністрації.

“Після їх рішення – погодження чи непогодження (це їх право, яке вони рішення приймуть) – ми будемо направляти це рішення у Верховну Раду для прийняття остаточного рішення”, – наголошує директор департаменту земресурсів.

Коментуючи цей проект рішення, заступник міського голови – секретар Київради Галина Герега зазначила, що прийняття цього рішення є надзвичайно важливим як в контексті підготовки Генерального плану міста, так і у питанні збереження території Біличанського лісу.

“Київрада вже не перший рік судиться з сусідніми населеними пунктами: з Коцюбинською та Гостомельською селищними радами, які незаконно привласнили близько 100 га території унікального Біличанського лісу, який належить місту. Під загрозою ще близько 4 тисяч га лісу, які наші сусіди також планують використати під забудову. Але, як показує практика, боротися за ці землі в судах, не маючи затверджених меж, майже неможливо”, – пояснює Галина Герега редакції Сайту громади селища.

Вона наголошує, що затвердити межі Києва міська влада  намагається з 1994 року, втім наштовхується на неприйняття з боку обласної ради. І хоча на думку секретаря Київради питання щодо доцільності приєднання тих чи інших територій є дискусійним, це не виключає необхідності нарешті встановити межі столиці.

“Сьогодні головне затвердити межі міста та зупинити незаконну забудову території столиці. Зберегти Біличанський ліс – ось наше першочергове завдання. Під час аварії на ЧАЄС саме Біличанський  ліс частково зупинив хвилю радіації, яка поширювалась на Київ. Враховуючи останні події на ЧАЄС, ми як ніколи маємо потурбуватися про збереження екологічного «бар’єра» всього Київського регіону”, – каже Галина Герега.

“Ситуація з Біличанським лісом – небезпечний прецедент посягання на територію столиці. Землі Києва належать киянам і ніхто не має права забирати те, що належить громаді нашого міста. Якщо ця позиція не знайде порозуміння в області, будемо відстоювати інтереси столиці у Верховній Раді” , – наголошує секретар Київради.

За матеріалами Українська правда. Київ


7 коментарів

 1. владимир 28 Лютого 2013 at 21:26

  “Пропонується включити до меж Києва земельну ділянку, на якій знаходиться селище Коцюбинське (87 га). Це рішення обумовлене необхідністю збереження лісового масиву (Біличанського лісу) міста Києва, який незаконно забудовується житлово-будівельними кооперативами та окремими громадянами на підставі рішень Коцюбинської селищної ради”, – каже Віткор Петрук.

  Він наголосив, що “ці рішення приймалися і приймаються Коцюбинською радою щодо території, що не відноситься до селища”.

  “Селищна рада немала жодних законних підстав на прийняття цього рішення. Крім того, сьогодні готується указ президента про розширення Голосіївського парку за рахунок Біличанського лісу”, – додає Петрук.

  Так что Бионик-хил уже не строим????

 2. Игорь 1 Березня 2013 at 00:29

  “території унікального Біличанського лісу” – эта фраза мне нравится)). Его уникальность состоит в том, что та мусоросвалка , кот.находится в этом лесу, скоро начнет давать свои плоды. Лес умрет своей смертью. Около 60-70 % этого леса болен. Те службы, которые его так досматривали все эти годы, делали лишь фальсификацию санитарии. Чистили лишь видимую часть леса,а глубинка его в стадии умирания. Помимо строительного мусора,сам лес передает от дерева к дереву заболевания и лес постепенно стает “трухой”.

  • Анонім 1 Березня 2013 at 15:43

   !!!!!!! нарешті прозвучало!

 3. Олег 1 Березня 2013 at 16:40

  Ура ми будемо Києвом!

 4. Анонім 1 Березня 2013 at 19:31

  Ура вы будете королевой Англии!

 5. Іван 2 Березня 2013 at 00:16

  Лесу пришел конец,как только присоединят.” Бионик хил” тоже “типа” инновационный центр, IT технологии и все такое. Но тем не менее сначала строят высотки. И не факт,что кто то будет там строить что либо иное). Лохотрон для наивных.

 6. Валентина 3 Березня 2013 at 14:11

  Конечно быть Киевом пользоваться благами киевлян, а не быть селом в Киеве и ездить лечится за тредевять земель в Бучу когда рядом много больниц Святошинского района,,,и не платить за проезд 2,50,а платить как в обычном городском транспорте!!Киевом и только Киевом!!!!!!!!!

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539