Благодійні внески: готівка у школі під забороною

25

Нові дзвінки від батьків бучанської школи № 5 надходять до редакції Сайту громади Приірпіння. Після скандалу щодо відсутності коштів на новорічні подарунки дітям, у школі підняли ще одну гостру проблему – благодійні внески.

За словами батьків, благодійні внески щомісяця здають у розмірі 100 гривень готівкою класному керівникові. Як виявилось, ця готівка від вчителів передається з рук в руки до завучки Зої Максимюк.

“Щомісяця ми збираємо гроші з батьків. У нас є окремий журнал, де написано, що це благодійний внесок. Раніше, коли ще був інтернат, керівництво школи змушувало нас казати, що це оплата за школу. Зараз це звучить як благодійні внески, але вони є обов’язковими. Збирати можуть як батьки так і вчителі, але в кінцевому результаті у руки Зої Тимофіївні здають вчителі”, – розповідає джерело в школі.

Таке явище характерне для багатьох шкіл, тому батьків обурює не так факт існування благодійних внесків у державі, яка не в змозі забезпечити їхніх дітей необхідним, як те, що за щонайменше 5 років про зібрані кошти та їхнє використання ніхто не прозвітував.

“На останніх зборах шкільного батьківського комітету директор школи сказав, що у зв’язку з тим, що останнім часом у школі проводять постійні перевірки потрібно подумати про те, щоб терміново створити Благодійний фонд, до якого будуть перераховуватися гроші”, – розповідає одна з членів батьківського комітету на правах анонімності.

“Доходить навіть до того, що вчителі диктують дітям, а діти пишуть в щоденник, не забути принести до школи благодійні внески”, – дивується жінка.

За підрахунками батьків, школа щороку акумулює непідзвітно майже мільйон гривень, бо кількість учнів сягає 760 чоловік. Гроші збирають з вересня по червень.

Окрім 100 гривень в місяць тут справно здають окремо на ремонт класів, меблі, підручники, подарунки дітям та інші потреби школи.

Журналістам вдалося у 5 школі Бучі зафіксувати на камеру, як здають готівку.

Це відео одразу ж показали міністру освіти Дмитрові Табачнику, який розповів про те, якими можуть бути благодійні внески.

“Головна умова – це має бути абсолютно добровільна справа. Друга умова абсолютно категорична – не може бути зрівнялівки, не можна приходити до будь-якого з батьків і казати, ти повинен внести стільки там – триста гривень чи чотириста. Третя обов’язкова умова – гроші не можна брати готівкою, не може це робити класний керівник, не повинен це робити директор школи. Це може бути створений благодійний фонд під опікою педагогічної ради школи і обов’язково органу батьківського самоврядування”, – наголошує міністр.

Тепер школа намагається врегулювати ситуацію не лише з новорічними подарунками.

“Нас терміново скликали на педраду й сказали терміново зібрати збори батьківського комітету, на якому б батьки написали акти про використані кошти”, – розповідає джерело редакції у школі.

Рішенню про термінове упорядкування й підзвітність за готівку передував дзвінок прокуратури до відділу освіти Бучі.

“Оскільки прокуратура моніторить публікації на Сайті громади Приірпіння, то після повідомлення про проблеми з фінансовим забезпеченням подарунків у школі, працівник прокуратури зателефонував до відділу освіти, аби з’ясувати ситуацію. Йому повідомили, що це питання вивчають й діти подарунками будуть забезпечені,” – повідомляють в прес-службі прокуратури Київської області.

Тепер окрім проблеми фінансування новорічних подарунків, правоохоронці матимуть змогу дослідити ще одну проблему – пряме порушення закону: збір готівки з батьків, за використання якої, за словами батьків, останні роки ніхто не звітує.

Тим часом збори батьківського комітету призначені на суботу, 21 грудня об 11:00.
Звіт директора школи про витрачені кошти призначено на понеділок 23 грудня, на 18 годину.

25 коментарів

 1. Наталія 21 Грудня 2013 at 15:26

  Я , як мати учениці 4 класу не згодна з думкою автора цієї статті. До якогось часу ми платили ці кошти через банк, але на рахунок самої школи доходили самі сльози, і керівництво школи не мало змоги придбати для школи майже нічого. З того часу, як кошти ми передаємо безпоседедньо до школи, для кабінету закупили багато нової оргтехники. Мабуть в жодній школі немає групи продовженого дня до 18 годин вечора безкоштовної, як в нашій. В порівнянні з іншими школами , ,безпосередньо батьки нашого класу ,здають коштів набагато менше, тому як класний керівник на кожних батьківських зборах наголошує на тому , що не треба нічого купувати лишнього , щоб не витрачати кошти батьків. І я вважаю , що для написання такої статті повинна бути врахована думка більшості батьків учнів , а не особисто чиясь думка.

  95.158.48.1**

  • Світлана 21 Грудня 2013 at 16:39

   Я зовсім не згодна з думкою автора статті. Гроші, які здаються справді йдуть на розвиток школи. В кожному класі встановили нові меблі, мультімедійні пристрої. Діти мають змогу вивчати уроки не тільки за книгами, а і за допомогою сучасної технологій.
   Безпідставно звинувачувати найпростіше. Я вважвю, що для того, щоб знати куди йдуть зібрані кошти, потрібно приймати участь в житті школи, а не лише заводити дитину на навчання.

   95.158.48.**

 2. Тетяна 21 Грудня 2013 at 17:01

  Особисто мене дивує ситуація, що склалась у школі 5 на сьогоднішній день. Сьогодні у суботу, Зоя Тимофіївна, на зборах батьків, особисто просила батьківські комітети класів писати акти, про використані батьківськими класними комітетами іх класні кошти і прикладати до актів чеки, накладні і т.д.(звітуватись про які класні батьківські комітети не зобов”язані перед керівництвом школи), є побоювання, що ця інформація буде використовуватись як звіт адміністрації школи за використання благодійних внесків, що передаються безпосередньо до адміністрації школи. Відбувається підміна понять, та перекручування інформації, батьків свідомо налаштовують, на те що є якісь вороги, які прагнуть зашкодити діяльності школи. І замість того, щоб упорядкувати ці питання, нагнітається нездорова атмосфера. Хочу відмітити, що вчителі, всі кошти передавали керівництву школи і неодноразово пропонували вирішити це питання, та впорядкувати ще чотири роки тому, отже нарікання адміністрації школи на те, що це питання постало раптово і з чиєїсь вини є абсолютна неправда.
  Я не проти платити, але ця заангажованість мене відверто дратує. І питання не стоїть конкретно до якоїсь посадової особи, питання в тому, щоб це все було упорядковано і прозоро, і не лише у нашій школі.
  Пожертва чи благодійний внесок без лапок – це те, що я даю з охотою і за власним переконанням, це те, чого не можна вимагати, лиш просити. Уявіть, що вийшов священик посеред церковної служби і говорить: «А сьогодні, браття, у нас благодійний внесок 10 гривень, це звісно добровільна пожертва, але щоб мінімум десятку ви поклали». Після такого ви можете піти в інший храм, але у шкільній монополії з таким вибором складніше.
  Вихід є! Керівництву шкіл та активним діячам батьківських комітетів варто познайомитись із досвідом залучення коштів справжніми дієвими благодійними організаціями і фондами. Вони є і готові поділитись своїм досвідом. Також потрібно заборонити шкільній адміністрації залучати кошти шляхом будь-якого тиску і зобов’язати директорів (не батьківський комітет, звіту якого можуть вимагати лише батьки) письмово звітуватись за кожну отриману від батьків на школу/клас копійку. І щоб цей звіт не лежав в кабінеті директора, а був публічно і легко доступний для будь-кого, хто б захотів ним поцікавитись. Можна публікувати його на шкільному сайті.
  Такі дії (а можливо у когось будуть кращі пропозиції) допоможуть досягнути ситуації, коли «і баба з возу, і вовки ситі» :-). Добродійників не поменшає, а ті, хто допомагав школам, допомагатимуть з більшою охотою. Давно вже варто викорінити ганебну добровільно-примусиловку. Ще Христос учив, що любов’ю можна досягти більше ніж насильством. Якщо б Його слова були порожніми, вони б не жили тисячоліттями.

  95.158.10.1**

 3. Олег Ігорович 21 Грудня 2013 at 18:41

  Дитячі неврози дорослого «журналіста»

  Це вже не перша стаття на цьому ресурсі, від якої тхне замовним смородом і прихованими мотивами. Відкидаємо емоції і уважно читаємо:

  1. КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ ( http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/254к/96-вр )
  Стаття 52. «…Держава заохочує і підтримує благодійницьку діяльність щодо дітей.» – жодного слова про «безготівковість», чи інші обмеження форми благодійної діяльності батьків ані тут, ані далі немає (і бути не може).

  Більш того:
  Стаття 22. «Права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.» — отже, всі закони або підзаконні акти (листи, інструкції, накази, постанови КМУ) є нікчемними в тій частині, в якій вони звужують права громадян, ухвалені нами в нашій Конституції.

  Читаємо далі:
  2. ЗУ «ПРО БЛАГОДІЙНИЦТВО ТА БЛАГОДІЙНІ ОРГАНІЗАЦІЇ» ( http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/5073-17 )
  Стаття 1. Визначення термінів
  1) бенефіціар – набувач благодійної допомоги (фізична особа, неприбуткова організація або територіальна громада), що одержує допомогу від одного чи кількох благодійників для досягнення цілей, визначених цим Законом.
  Бенефіціарами благодійних організацій можуть бути також будь-які юридичні особи, що одержують допомогу для досягнення цілей, визначених цим Законом;

  5) благодійник – дієздатна фізична особа або юридична особа приватного права (у тому числі благодійна організація), яка добровільно здійснює один чи декілька видів благодійної діяльності;
  Стаття 5. Види благодійної діяльності
  1. Благодійники спільно чи індивідуально можуть здійснювати благодійну діяльність на підставі добровільного вибору одного або кількох таких її видів:
  1) безоплатна передача у власність бенефіціарів коштів, іншого майна, а також безоплатне відступлення бенефіціарам майнових прав;

  6) публічний збір благодійних пожертв;
  Стаття 6. Благодійна пожертва. Благодійний грант
  1. Благодійною пожертвою визнається безоплатна передача благодійником коштів, іншого майна, майнових прав у власність бенефіціарів для досягнення певних, наперед обумовлених цілей благодійної діяльності….

  5. Зміна цілей та порядку використання благодійної пожертви можлива за згодою благодійника або його правонаступників…

  Стаття 7. Публічний збір благодійних пожертв
  1. Публічним збором благодійних пожертв визнається добровільний збір цільової допомоги у формі коштів або майна серед невизначеного кола осіб…

  Отже, перед тим, як розміщувати на своєму ресурсі відверто провакативні матеріали адміністрації сайту громади Приірпіння та писати про «дзвінки від батьків» було б доцільно з’ясувати для себе хоча б статтю 7 Закону України «Про благодійництво та благодійні організації».

  Ще б було доречно усвідомити, що не тільки шкільні, а навіть класні батьківські комітети є об’єднаннями громадян, — такими самими, як і громада Приірпіння.
  Ну а щодо прав батьківських рад і шкільних комітетів, то не зайвим було б ознайомитися хоча б з підзаконним актом — наказом КМУ, — хоча б в той частині, де він не звужує конституційні права громадян:
  Наказ МОНУ №440 від 02.06.2004 «Про затвердження Примірного положення про батьківські комітети (ради) загальноосвітнього навчального закладу» http://www.mon.gov.ua/images/files/doshkilna-cerednya/serednya/baza/440-20064.doc

  P.S.
  Щодо автора публікації: Чому би вам не докласти своїх зусиль і не провести розслідування про дійсно корупційні оборудки: чому вже багато років наших дітей за гроші профспілок годують непотребом у вигляді «цукерок» фірми Конті, які навіть голодні бродячі тварини не їдять? Чи може то у вас ще один дитячий невроз дорослої людини – зачепити тему про казнокрадів від партії регіонів?

  176.37.67.1**

  • Володимир 21 Грудня 2013 at 19:19

   Наш син теж вчиться у цій школі. Ми дуже задоволені. А ті, хто пишуть такі листи – нніколи копійки не вклали. Якщо є запитання по цій темі – задавайте їх нашим чиновникам, міністру освіти і президенту. Через них система освіти позбавлена фінансування. Мій висновок такий: як би пси не гавкали – караван мусить йти далі!

   95.158.49.**

  • Игорь Владимирович 22 Грудня 2013 at 15:10

   Сперва прокомментирую относительно “дзвінки від батьків” – были изначально “дзвінки до батьків”, а когда автор статьи и его, к счастью, немногочисленные добровольные помошники не смогли добиться ни одного добровольного показания на камеру, перешли к подлой съемке родителей своих одноклассников скрытой камерой. Что само по себе много говорит о моральном облике собравшейся команды во главе с автором. Т.е. все “дзвінки від батьків” они сами и организовали. Умиляет формулировка озвученная на вчерашнем собрании ” Мы хотим просто узнать правду куда тратятся деньги”. И так сильно хотим, что сразу начали её узнавать обзванивая родителей учеников ища недовольных, снимать на скрытую камеру, обратились в отдел образования и уже написали заявление в прокуратуру. Нехило, правда? А просто прийти на собрание и задать вопрос руководству школы не пробовали? да еще заранее предупредить чтобы люди подготовились? Вобщем выглядит все так как описал автор предыдущего комментария – кто то нанял провокатора автора, чтобы “зачистить” директора школы, а тот в свою очередь подобрал команду “подельников”. Операция в лучших традициях “Гебельсовской” пропаганды. Всем родителям кто разделяет святое право автора и его команды “дізнатися правду” не брезгуя никакими методами советую задуматься о том ,что после первого этапа плана – “зачистки” директора может последовать и последующий – “зачистка” всей школы, земля то в центре Бучи и стоимость её немалая. А если школа и останется, то с приходом нового директора символический “благодійний внесок” в 100 грн может резко трансформироваться не в “благодійній” а в обязательный в сумме 250 грн, как к примеру в гимназии, а мы что хуже, или беднее?
   Что в данной ситуации делать тем кого школа и её руководство устраивает и кто составляет абсолютное большинство родителей?
   1. Составить и подписать на завтрашнем собрании обращения в “Відділ освіти” и прокуратуру с поддержкой руководства школы и требованием прекратить любые расследования, инициированные кучкой провокаторов (давайте не стесняться называть вещи своими именами).
   2. Не давать никакой информации и не вступать ни в какие диалоги на данную тему в неофициальной обстановке и не приближаться ближе 5м к представителям группы недовольных, учитываю их подлую манеру снимать и записывать нас без нашего разрешения.
   На последок дам дружеский совет провокаторам – может Вы, неуважаемые, оставите нас (родителей и детей) и школу в покое и найдёте себе другое учебное заведение в Буче по душе, там где Вас не будут бередить вопросы борьбы с коррупцией и выдумывание себе врагов и борьбы с ними?

   95.132.136.**

   • Тетяна 23 Грудня 2013 at 01:39

    Шановний Игорь Владимирович, Ваше прізвище часом не Кисельов? Знайома манера викладання та характерні слова, та ще й російською..
    http://www.youtube.com/watch?v=2TmGRWwr1mI

    95.158.10.1**

  • Ладко 22 Грудня 2013 at 23:00

   Браво, Олеже Ігоровичу…
   статтями і цифрами по невігластву і погоні за смаженим авторів сайту..

   Відповісти Вам буде важко, тож за день-другий на верхівці сайту будуть вкрай актуальні статті “про мишу на горищі у баби Мотрі” і “калюжу в підвалі у діда Панаса”… Бодай про що, аби відсунути цю тему подалі на околиці.. Така “редакційна політика”

   Черговий раз запитання до авторів/модераторів:
   На більшості форумів КОЖЕН бажаючий може зареєструватися (без надання копії паспорта) і: починати теми, додавати дописи (як правило, без двохдобової модерації…
   На більшості форумів у топі (вгорі) знаходиться та тема, у якій є свіжі дописи, тобто та, яка цікава користувачам, а не “власникам”

   Чому у Вас не так????

   195.18.31.**

 4. Борис 21 Грудня 2013 at 23:53

  Дивує Ваш підхід до благодійних внесків. Адже Ві не можете не розуміти, що ані Міністерство освіти, ані місцева влада коштів на освіту не виділяє. ЗОШ №5, до речі, одна з найстаріших шкіл Бучі, відрізняється від інших матеріально-технічною базою, станом приміщень, ремонтами приміщень, обладнанням кабінетів (аудіокласи, компьютери, проетори, великі телевізори для інтерактивних уроків та ін.). Ви віддаєте на навчання свою дитину в одну з кращих щкіл не тільки Бучі, але й усього Приірпіння, користуєтесь благами і вдаєте вигляд, що не розумієте, яким коштом це придбано. На сьгодні не залишилось навчальних закладів, які можуть існувати без благодійної допомоги. До речі, в Києві вона в 2-3 рази вища.Звітність про використані кошти існує, в нашому класі вона абсолютно прозора та доступна, крім того благодійна допомога диференційована і знас її не вимагали жодного разу. Але кожна розумна людина розуміє, що для того щоб мати такі умови навчання та комфорту (кулери, сушарки для рук, озеленення, ошатні класи, актовий зал, бібліотека, власне коридори, ігрові кімнати та ін.) необхідні кошти, які ніхто не виділяє вже багато років. Керівництво навчального закладу є господарями, яких можна побачити з граблями, лопатами, прибирачими територію школи, проводячи вихідні на робочому місті. І вони б не відмовили у відповіді на запитання, які Ви піднімаєте у Вашому, підленько зробленому, відеозапису, зробленому тихенько, “з-під поли”. Ніхто не забороняє Вам віддати на навчання свою дитину в іншу школу, де не буде ні умов, ні клопоту про звітність. Якщо для Вас формальність важливіша, ніж реальні умови навчання дітей. Що стосується внесення допомоги через банківську установу, то і тут Вам ніхто не заважає це робити. А безкоштовна освіта, як і безкоштовна медицина — це міф.

  46.201.169.1**

 5. Тетяна 22 Грудня 2013 at 00:47

  На мою думку, людина яка пiдняла це питання або нудно живе, або це замовлення щоб скомпроментувати директора i його команду. А з приводу прозоростi i звiтування…, при бажаннi можна знайти iнформацiю, треба тiльки задавати питання, а не тихенько знiмати компрометуючi вiдео i обливати брудом. Те що вiдбуваэться зараз я називаю пiдлiстю.

  95.132.45.1**

 6. ВОЛОДИМИР 22 Грудня 2013 at 09:47

  Володимир
  Нам пощастило, що наш син мав змогу хоч кілька останніх років навчатись у цій школі. Нам є з чим порівнювати. Тут він отримав ґрунтовні знання, щоранку летів до школи. Зараз студент. Але не про це. Уже не вперше хтось веде скриту війну проти директора цієї школи – Михайла Петровича Наконечного. Саме від починаючи з 90-х піднімав цей заклад і створив справжню школу радості і знань для дітей. Тут – усе для дітей, усе в школу, а не зі школи! Багатьом з боку здається, що це легко і просто. Тому й виникає бажання: відняти і управляти уже створеним.
  У зв’язку з цим у мене запитання до авторки статей: хто на цей раз замовив цей чорний піар? Скільки вам заплатили і якими: благодійними чи «грязними»?
  А щодо слова «шахраї», яке вжите по відношенню до шкіл у множині, то раджу представникам освіти Бучі подати авторку в суд і отримати кошти за моральне приниження, які потім витратити на удосконалення освіти м.Буча.

  93.183.199.**

 7. світлана 22 Грудня 2013 at 13:36

  Ця стаття як і коментар пані Тетяни – це повна маячня. Дуже схоже на почерк однієї людини. Складається враження, що їм чимось нашкодила адміністрація школи і це метод поквитатись. Бо лише сліпий не бачить куди використовуються благодійні внески у нашій школі. На території – квіти з ранньої весни до пізньої осені; у вестибюлі рибки, пташечки, квіти, красиві інформаційні стенди; коридори – щороку фарбовані панелі, гардини і квіти на вікнах, щороку все більше стендів, гарні вивіски на кабінетах, перестелена підлога; у класах – нові, прилаштовані до потреб дітей меблі, нові або оновлені парти, класні куточки, стенди, оновлений лінолеум; у класах початкової школи та у переважній більшості кабінетів – мультимедійні системи або широкоформатні телевізори з ноутбуками; охайні санвузли з рідким милом для миття рук, туалетним папером у спеціальних утримувачах, облаштовані спальні для першокласників – це лише частина того, що зроблено за останні 5-6 років. І удосконалення продовжується. Зараз батьківський комітет нашого класу збирає кошти на придбання мультимедійної уставки у нашому класі. Так, ми це робимо з відома і дозволу адміністрації. А як же інакше? Як би нам сказали, що кошти потрібно на нагальні потреби школи: заміну лампочок, ремонт санвузлів, організацію загальношкільних заходів чи щось інше, ми із задоволенням дозволили використовувати наші кошти. А мультимедійну техніку придбаємо трішки пізніше. І ми не сумніваємося, що наші кошти будуть використані в інтересах школи і всіх дітей. Ми бачимо це щодня у школі і чуємо у щорічних звітах директора на загальношкільних зборах та раді школи. А ви, пані Тетяно та дописувач Сайту ходите іншими коридорами???

  95.158.48.1**

 8. Пан Василь 22 Грудня 2013 at 14:13

  Шановне батьківське товариство! Наші діти навчаються в одній з найкращих шкіл Приірпіння! Серед нас з’явились ті, хто хоче заплямувати наш навчальний заклад. Дуже невдало благородними намірами прикривають намагання підірвати авторитет адміністрації, яка вивела цю навчальну установу спочатку на рівень кращого інтернатного закладу в Україні, а тепер прагне зробити нашу школу кращою не лише в місті, області, а в Україні. Наші діти навчаються в досконало обладнаних класах, їх навчають високопрофесійні учителі. У школі дбають про матеріальне забезпечення, психологічний комфорт, збереження життя та здоров’я дітей. Ми ведемо дітей до школи зі спокійним серцем і впевненістю, що тут зрощують розумних, вихованих і всебічно розвинених дітей. А ми просто зобов’язані допомогти адміністрації, педагогічному колективу у прагненні до розвитку. І наша незначна, на сьогоднішній «смішна» благодійна допомога це справа честі кожного з нас. Щодо організації благодійного фонду чи громадської організації, що директор школи Михайло Петрович неодноразово звертався до нас, батьківської громадськості, за допомогою в їх організації. А це теж коштує не малі гроші. Ми не допомогли. Але я знаю, що він сам домігся створення такої організації. Надіюсь, що це захистить його колег від нападків різних дописувачів. Хоча особисто у мене ніколи не викало сумніву у доцільності використання благодійних коштів.
  Шановне батьківське товариство! Об’єднаймось у бажанні зупинити чорний піар нашої рідної школи!

  95.158.0.2**

 9. Оксана Миколаївна 22 Грудня 2013 at 15:31

  Прожила на світі шість десятків років. Пропрацювала в закладі більше 20 років. Бачила різних дітей і батьків. Але, щоб так не любити школу у яку віддали своїх дітей за власним бажанням(не за мікрорайоном) ще не зустрічала. Я знаю своїх колег, я знаю свою адміністрацію і з усією впевненістю заявляю, що ми всі відкриті для діалогу. Всі непорозуміння, у тому числі з батьками і дітьми ми готові з’ясувати в межах шкільної родини. А так, щоб відразу в прокуратуру, міністерство освіти, відділ освіти, міську раду без жодних звернень до адміністрації – це нонсенс. А головне все перекручене, поставлене з ніг на голову. Ми всі знаємо, що відповідно до чинного законодавства діти 1-4 класів отримають новорічні подарунки. Більше місяця тому ми отримали підтвердження цьому у відділі освіти Бучанської міської ради. Можливо хтось з педагогів не був на нараді, тому не міг впевнено відповісти, але саме у членів адміністрації мами, які дуже «переймаються» дітьми, могли б отримати достовірну інформацію. Більше того, у минулому році нам було дещо заздрісно, що учні початкової школи усіх Бучанських шкіл отримали подарунки, а ми ні.

  Щодо бажання батьків привітати дітей не лише з Новим роком, а й Святим Миколаєм, то це повне право батьків і лише згода адміністрації. Щодо класних керівників 5 класів, то ніхто «не розбирав» їх поведінку, а лише з’ясували наміри батьківських комітетів щодо святкування Новорічних свят.

  Спогади про інтернат дійсно живуть у багатьох працівників у яких тут пройшли кращі роки життя. Але це немає найменшого відношення до новорічних подарунків. Знову ж таки якби дописувачка звернулась до адміністрації, то отримала вичерпну інформацію щодо чинного законодавства по утриманню спеціалізованих шкіл та шкіл-інтернатів, а не користувалась слухами та ще й мала нахабство викладати свої «думки-перевертні». Адже насправді різні статті фінансування у зв’язку із зміною статусу ніяким чином не впливають на освітні можливості для дітей.

  Я не буду повторювати вищевикладених думок щодо раціонального використання благодійних коштів в інтересах розвитку закладу. Саме мудрість і далекоглядність адміністрації закладу, зокрема директора школа, вивела наш заклад у число кращих в м.Буча, Київській області, Україні.

  Але я хочу висловити протест дописувачці статті та коментарці№3 щодо існування сумнівів педагогів по відношенню до дій адміністрації у цьому питанні. Ви свідомо сієте зерна роздору у педагогічний колектив закладу. Можливо вас це не цікавить, але лише згуртований педагогічний колектив здатний виявляти високий рівень педагогічної майстерності, отже дати високі знання вашим дітям. Чи вам це байдуже?

  95.158.48.1**

  • Тетяна 23 Грудня 2013 at 02:15

   Пані Наталія (вона ж Світлана, вона ж Оксана Миколаївна)з однаковою IP адресою 95.158.48.1**, якщо у вас триполюсна думка, як мами, як викладача і як палкої прихильниці адміністрації школи, яку ви знаєте вже 20 років, то ви якось зберіться до купи та визначтесь: по-перше вітаю, ви смілива жінка, яка у 60 років має дитину у четвертому класі школи у якій же й викладає, та має приємні спогади про Інтернат та, у якої тут пройшли кращі роки життя, по-друге обізнана зі щорічними звітами директора, і ні на хвилину не сумнівається в його чесності, по-трєтє: можливо для вашої дитини, група продовженого дня і безкоштовна, а от всі інші платять справно.
   Знаєте, напевно вже хай кращі спогади про школу залишаються, наразі, у наших дітей, бо ваші кращі роки з ваших слів вже пройшли.

   95.158.10.1**

   • Наталія 24 Грудня 2013 at 01:51

    Шановна пані Тетяна ,звертається до Вас Наталія, і не Світлана і не Оксана Міколаївна і не Славик і не Батьки , хоча з усіма я з ними , окрім Cлавіка, я згодна. Це вже прітензії до Вас , чи до керівництва Вашого сайту, що коментарії і різних людей йдуть під однією ІР адресою. В моєї дитини група продовженого дня дійсно безкоштовна , можливо Ви не розумієте , що входить в обов’язки вихователя групи продовженого дня ? В її обов’язки не входить виконання домашних завдань з Вашою дитиною, це входить у Ваші обов’язки . Моя дитина дуже задоволена школою, вона приймає активну участь у її житті , тому що вона цього хоче, їй це подобається. Цікаво, які спогади про школу залишаться у Вашої дитини?

    95.158.48.1**

 10. Андрій 22 Грудня 2013 at 22:44

  Моя дочка також навчається в цій школі. Я вважаю, що благодійні внески в навчальних закладах це не дуже добра практика, проте це питання скоріше до пана Табачника: чому школи не забезпечуються всім необхідним і вимушені створювати “кримінальні” фонди? Щодо конретної школи, то хочу вам сказати: батьківські гроші видно неозброєним оком. Це і обладнані, відремонтовані, комп’ютеризовані класи, нові меблі, гарна їжа для дітей та багато іншого. Багато ви знаєте шкіл, де першачки мають денний сон та ігрову кімнату? А де група продовженого дня триває до 18:30? Де немає другої зміни?
  Маю знайомих і рідних, що платять значно більші “внески” за обшарпані стіни та туалет навулиці! Тож шановна авторко, якщо вам не подобається наша школа, то забирайте вашу дитину до рідної Гостомельської і не морочте людям голови!

  95.158.38.**

 11. Олена 23 Грудня 2013 at 09:42

  Якщо Вам не подобається адміністрація школи і сама щкола – змініть місце навчання Ваших дітей. Я задоволена умовами навчання моїх дітей та висококваліфікованими педагогами.

  95.158.38.1**

 12. Славік 23 Грудня 2013 at 13:25

  Уважаемые родители, приближонные к директору и его свите, успокойтесь, и прекратите “лизать зад” Наконечному и Зое Тимофеене. О какой сплоченности коллектива может идти речь, когда школой заправляет одна “семейка” и держыт весь пед-коллектив в паническо-нервозном состоянии.
  Сосед заплатил 1000 баксов директору за поступление своего сына в этом году. Мой ребенок учился в этой “элитной” школе, где “проплаченным” детям завышают оценки а те кто по-проще помалкивают, к счастью существуют альтернативы. Я уже и не говорю про углубленное изучение языков, если дополнительно не занимаешся с учителями этой же школы за 100 грн. в час, то твоему ребенку “рекомендуют” другую школу. Сумашедшые мамашы, в норковых шубах, торчат в классе над учителями на каждой переменке, собираю деньги на всякие поздравления от класса: учителю, директору, заучу, и если ты не здаеш, то ты и твой ребенок враги.
  Есть предположение, что реакцыя отдела образованния будет предсказуемо на стороне дирекцыи школы, ведь они один дружный пед-коллектив во главе с “честным” Табачником.

  95.158.48.1**

  • Ладко 23 Грудня 2013 at 23:49

   приближонные
   держыт
   по-проще
   не занимаешся
   Сумашедшые мамашы
   не здаеш
   реакцыя
   дирекцыи

   АФТАР ЖЖОТ!! ПЕШЫ ИСЧО!!!

   шановний! а Ви взагалі до школи ходили?

   195.18.31.**

  • Виктор 24 Грудня 2013 at 15:01

   Факты в студию. Пусть Ваш сосед приходит на общее родительское собрание и говорит об этом а не сидит в кустах и подгавкивает. Мы в школе проучились 5 лет. Могу со всей уверенностью заявить что не было такого не разу чтобы кто то за что то вымогал деньги. ДЕТИ ПОСТУПАЮТ ТОЛЬКО ПО ЭКЗАМЕНАМ. Кроме того отношение к детям в школе всегда на высшем уровне. В этой школе их УВАЖАЮТ вне зависимости от размера кошелька или занимаемых должностей их родителей. А те деньги что родители собирают идут только на пользу школы

   194.44.28.1**

 13. Владимир 23 Грудня 2013 at 16:56

  впервый раз зашел на этот сайт, со много согласен комментами что выше.
  если уж автору статьи действительно скучно жить..

  но у меня вопрос к админам сайта – почему айпи адреса комментирующих в открытом доступе для просмотра? а я вот не хочу чтобы мой комп потом бомбили спамом.
  + когда на сайт заходишь – ВИРУС срабатывает от рекламы (( – мало наверно вам платят за Г_

  95.158.13.1**

 14. Батьки 23 Грудня 2013 at 19:30

  Жежера и тут отличилилась… Не устраивает школа – меняй!!!В свое время сами выбрали эту школу из многих других. В Гостомель, почему то, не пошли. Выбрали Бучу.Иди в другую!!! Там наверняка лучше. Ну, а сумма огромная… Дешевенький авторитет… Дешевенький… Родители спокойны – все эти копейки пошли на развитие школы и создания нормальных условий для детей.Авторитет администрации школы не пострадал, ну а ваша адекватность вызывает сомнение…Конец года, а учителей будут таскать по всяким инстанциям.

  95.158.48.1**

 15. Оксана 27 Грудня 2013 at 17:03

  Добрый День!
  Как можно писать такие гадости о школе, в которой учится твой ребенок.
  У меня ребенок учится в первом классе, и я с гордостью могу сказать, что у нас лучшая школа. Условия, в которые попал мой ребенок просто отличные, и поверьте, у меня есть с чем сравнить( дети коллег на работе, отдавая намного больше взносы – мечтают о таких условиях, как в нашей школе). Только представьте себе – лишить школу благотворительных взносов лет так на 5, оставить только государственное финансирование – да она начнет “рушиться”, может не в прямом смысле этого слова, но поверьте ничего хорошего из этого не выйдет. И если, мы, родители, хотим нашим детям самого лучшего, то мы просто обязаны помочь государству поддерживать нашу школу в хорошем состоянии.

  217.27.152.1**

 16. Roman 6 Березня 2015 at 14:01

  Як не нашкодити дитині, нашими, батьківськими заборонами я читав у 5-ому номері україномовного психологічного журналу Експеримент

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539