Тест на дерибаноздатність для нової влади

14

23

Авторка: Ірина Федорів

Київрада утворила робочу групу щодо Біличанського лісу та меж селища Коцюбинське.

Ця війна з дерибанниками триває з 2008 року, коли депутати Коцюбинської та Гостомельської рад роздали ділянки столичного лісу головним чином собі та підставним особам.

Дерибан, який за інформацією наших джерел організував Губський, є, по суті, найбільшим за всю історію України.

На місцевому рівні дерибан курують:
Його Величність депутат облради Вадим Башун

Його ікролюбність депутат Валерій Пєший, який у статусі голови відділу земельних ресурсів Ірпеня підписував акти, що їх тепер скасовує прокуратура.

У селищі Коцюбинське “смотрящім” за депутами є депутат Коцюбинської селищної ради Владислав Євстифєєв, якого в селищі бачили разом із Башуном і на якого, за словами прокурора Ірпеня, оформлено майже 100 ділянок з 501.

Саме він і тримає руку на пульсі дерибану в Коцюбинському, яке з 87 га хоче за рахунок столичного лісу збільшитись до 4065 га (майже в 50 разів).

Після того, як 1 травня був підписаний президентський указ про надання лісу природоохоронного статусу нацпарку, дерибанники не мали наміру здаватись, адже, за словами Євстифєєва, вже занадто багато вклали у цей “проект”.

Вони вирішили з голосу внести на засіданні облради питання меж селища попри те, що на карті, яка є додатком до указу, чітко визначена узгоджена межа нацпарку.

Депутатів рад сповістили, що після того, як облрада з голосу внесе це питання меж в порядок денний і проголосує, в час коли люди гинуть в АТО, депутати всі дружно поїдуть святкувати перемогу на теплоході.

План зірвали, міський голова Києва Кличко підписав меморандум: тепер і Київрада, і облрада мали б надати своїх представників у робочу групу до 11 липня.

Київрада строків дотримала.

Склад групи від столиці тішить тим, що всі наші побажання врахували. До групи увійшли активісти та екологи, а також нардепи Володимир Ар’єв та Володимир Полочанінов, депутати Київради Юрій Левченко та Ігор Луценко, депутат облради Володимир Крутько.

Всього — 26 членів робочої групи, яку очолив секретар Київради Олексій Резніков.

Судячи із загальних настроїв і попередніх переговорів в КМДА, Віталій Кличко та його оточення чудово розуміють, що здати Біличанський ліс (понад 6 тис га легенів столиці та Київщини), який до їхнього приходу до влади врятували активісти, — це повне політичне фіаско і Кличка, і УДАР-у.

Попри це екс-“регіонали” облради і слуги Петра Мельника знайшли спільну мову з деякими УДАР-івцями облради у боротьбі за дерибан Біличанського лісу.

Наприклад, депутат-УДАР-івець Леонід Танцюра, який ще рік тому ратував за збереження лісу й вбачав у діях Коцюбинського дерибан, тепер і сам не проти подерибанити.

Про це він відверто заявляє з трибуни облради у присутності журналісітів.

А ще рік тому Танцюра казав таке:

“Як на мене, передача ділянок з лісом — це санкціонований проект високопосадових осіб. До такого висновку я дійшов, переглядаючи судові рішення. Коцюбинська селищна рада перевищила свої повноваження, приймаючи рішення про виділення ділянок, які перебувають поза межами Коцюбинського, в приватну власність. Будь-який ріелтор-початківець знає, що такі рішення є незаконними. Я думаю, що депутати Коцюбинської селищної ради мали б бути більш освіченими”.

На прес-конференції в УНІАН-і, на яку в дерибанників знайшлися кошти, Танцюра фактично закинув Кличкові порушення закону. Мовляв, те, що міський голова та Київрада відстоює Біличанський ліс — незаконно.

Що ж вплинуло за такий короткий проміжок часу на позицію депутата облради УДАР-івця Леоніда Танцюри? Про це можна лише здогадуватись.

Нам стало відомо, що не лише він опинився під прицілом дерибанників. Інформаційну кампанію з вербування до клану дерибанників (а ресурсу для вербування — понад 6 тис га) організували доволі потужну й під прикриттям.

“Екс-голова ОДА Присяжнюк, чинний голова ОДА Шандра збирали депутатів у кафе. Там був і Лев Парцхаладзе. Вони наголошували на тому, що довкола Шандри треба гуртуватися, й що саме такий формат роботи підтримує президент Петро Порошенко”, — розповідає джерело в облраді.

“Депутатів при цьому відводили, й група дерибанників “працювала” індивідуально з кожним. Тому складалось враження, що захід організований для легітимізації того, що відбувається з лісом. Нібито це йде під егідою Порошенка. Але це нісенітниця. Там дійшло навіть до бійки”, — додає джерело.

Ми чекаємо першого засідання робочої групи. Київрада підійшла до формування групи доволі відповідально й врахувала побажання громади. Склад робочої групи від облради за два дні дізнатись так і не вдалося.

Сьогодні телефоном нам повідомили, що робоча група від облради ще не сформована, триває її “доукомплектування”.

Представників дерибанників облради насправді не цікавлять межі й люди, які, за їхніми ж словами, опинились заручниками невстановлених меж й не можуть оформити свої документи.

Інакше б для першого етапу можна було затвердити межу на лінії чинної забудови й далі провадити дискусію, від якої б не страждали б мешканці, котрі не можуть оформити документів.

Але тоді зникне чинник заручників. Ким же прикриватимуться наші звитяжні дерибанники, які на демонстрацію слідом за секретарем Коцюбинської селищної ради, що був у формі полковника, стягували депутатів та бюджетників?

Їм потрібна лише територія для дерибану, бо з 2008 року вони, за їхніми ж словами, чимало вклали у це питання (суди, пересуди, оформлення актів, підставні і т д.)

Це дало можливість тому, хто зробив кооперативи й завів на них майже по 100 га лісу, добре відпочивати у світових круїзах й постити от такі прекрасні світлини з підписом: “дом в котором живу Я!”.

На додачу за рік мають бути місцеві вибори. І дерибанники, з-поміж яких є й екс-“регіонали”, не мають іншого інструменту перемогти, як спробувати в черговий раз пообіцяти “землю крестьянам”. Це спрацювало 2010 року, бо люди вірили й йшли голосувати за тих, хто остаточно добив інфраструктуру селища, до якого зі столиці лише кілька кілометрів.

У вівторок відбулося засідання комісії Київради з питань містобудування, архітектури та замлекористування.

“Ми також обговорювали тему Біличанського лісу й заслухали представника нацпарку “Голосіївський”. Зрештою вирішили відправити звернення до Президента України Петра Порошенка та Верховної Ради України щодо встановлення меж столиці, щоб покласти крапку в цьому питанні раз і назавжди”, — розповідає голова комісії Володимир Прокопів, який увійшов до робочої групи від Київради.

Щодо позиції активістів, то зазначимо, що у нас 5 років стажу боротьби, низка виграних судів та підписаний указ президента про розширення Нацпарку.

Перемогу громади, яку підтримали підписами 15 тисяч мешканців Києва та Київщини, ми так просто не здамо ані “смотрящім”, ані ікролюбам, ані місцевим князькам.

Авторка: Ірина Федорів, “Українська правда”.

14 коментарів

 1. Никита 16 Липня 2014 at 11:27

  Грязные статьи Федорив дает понятие о самой Федорив как человека и у многих, не только жителей Коцюбиского, сложилось уже определенное мнение о ней.
  Ответы на вранье Федорив:
  1. “Після того, як 1 травня був підписаний президентський указ про надання лісу природоохоронного статусу нацпарку, ” – указ подписан при условии сохранения частной собственности граждан и учете интересов поселка коцюбинское. Вопрос с нацпарком еще не решен и нечего спекулировать указом.
  2. “Саме він і тримає руку на пульсі дерибану в Коцюбинському, яке з 87 га хоче за рахунок столичного лісу збільшитись до 4065 га (майже в 50 разів).” – на конференции http://kotsubynske.info/news/granica_pos_kocjubinskoe/2014-07-10-366 юрист пояснил и предоставил документы откуда существует цифра 87 га. Для информации, застроенная территория поселка составляет 400 га.
  3. “Зрештою вирішили відправити звернення до Президента України Петра Порошенка та Верховної Ради України щодо встановлення меж столиці, щоб покласти крапку в цьому питанні раз і назавжди” – никто никаких меж не подпишет, не согласовав проект , как это предусмотрено законом, с соседями, а это Ирпень, Гостомель, Коцюбинское, Обухов, Бровары, Борисполь, Вышгород и т.д. Не врите людям. Не получится протянуть без согласования такое решение.
  Очень стало популярно у вас слово – “дерибанщики”. А кто вы?? Ведь вы же поддерживаете основную цель ваших усилий – “Бионик хил”. Вы даже побежали жаловаться в киевраду именно представителю “Бионик …”, который занимает руководящую должность киевраде. Естественно рада и всполошилась. Почему вы, представитель поселка (как депутат) все вопросы решаете в киеве, а не в области? вы представитель области и люди вам доверили свои голоса в 2010 году, а вы их так предаете.

  83.142.232.2**

 2. Николай 16 Липня 2014 at 13:10

  Никита, все правильно, эти «борцы за справедливость», на самом деле борцы за свой “Бионик хил”, который видимо и спонсирует, эту балиберду, одни и те же фотографии, одни и те же слова раз в неделю.
  Правда Ваш пункт 3. На само деле должен быть первым…Не врите людям…
  Зрештою вирішили відправити звернення до Президента України Петра Порошенка та Верховної Ради України щодо встановлення меж столиці, щоб покласти крапку в цьому питанні раз і назавжди” – никто никаких меж не подпишет, не согласовав проект , как это предусмотрено законом, с соседями, а это Ирпень, Гостомель, Коцюбинское, Обухов, Бровары, Борисполь, Вышгород и т.д. Не врите людям. Не получится протянуть без согласования такое решение.

  85.114.204.2**

  • Никита 16 Липня 2014 at 15:36

   Я скажу более, что и люди на “митингах” одни и те же и в том же количестве))). И с плакатами стоят как правило одни и те же люди появляющиеся на митингах в абсолютно не относящимся к теме коцюбинского местах. То есть “куда пошлют” )).

   83.142.232.2**

 3. Віктор Леснік 16 Липня 2014 at 20:02

  Пані Ірино, не звертайте увагу на цих НИКИТА І іНШИХ ……., Ви зрозуміли що я хочу сказати про тих які підтримують дерибан земель і вирубку лісів. Це або самі дерибанники, або ті особи, які що отримати і перепродати 10 соток землі готові на все, і їм плювати на ці екологічні проблеми, що він сам, його діти будуть задихатися від смороду. А ВИ і ваша команда молодці!!!!!!. Нехай дерибанники трохи показяться і на них прийде судний день, нехай хлопці патріоти вернуться зі Сходу, ми обєднаємося І так звані депутати і забудовники за все будуть відповідати.

  95.158.48.**

  • Никита 17 Липня 2014 at 10:13

   шо вы несете??? за шо відповідати? за то что за многие годы благодаря вам поселок пришел в упадок? кому спасибо ? Федорив? за то что она лоббирует бионик? она под руководством заинтересованных лиц пишет статьи и они же материалы подкидывают ей). Откройте очи

   83.142.232.2**

 4. Руслан 17 Липня 2014 at 11:10

  Я только не пойму, по-чему так накинулись на автора статьи. Какое она отношение имеет к проекту “бионик хилл”. Ведь эта земля еще выдилялась в 2006 году под строительство жилых домов и развлекательных центров. А местная власть пгт коцюбинского только в этом подпевала. Тогда этот вопрос ни кого не интересовал. Это хорошо знает секретарь сельского совета Ковтач, и владеет информацией. Так как от бионик хилл получил квартиру. По мимо этого в этом же лесу урвал пару участков. Сейчас когда это все может накрытся одним местом, начинаются эти кочели. Вся суть втом, что пересиклись интересы киева и области и наши дерибанщики хотят только отстоять право кто будет стричь”капусту”. Яркий пример жк коцюбинский, котрый начинал строить пан Кредисов(БЫВШИЙ ЗАМЕСТИТЕЛЬ МИНИСТРА ОБОРОНЫ).

  46.211.122.1**

  • Никита 17 Липня 2014 at 12:26

   Я только не пойму, по-чему так накинулись на автора статьи. Какое она отношение имеет к проекту “бионик хилл” – на площадке в лесу , которая была , как и у всех кандидатов в депутаты, была построена за неделю до выборов четко написано “споруджено за ініциативи ірини федорів”, а изготовитель площадки “Бионик….”, а кандидат в киевраду – Скипальский. Вот вам и отношение))

   83.142.232.2**

  • Никита 17 Липня 2014 at 12:30

   И вообще, территория занятая военными частями принадлежит частям на праве пользования, а не аренды. Это по всей украине так. Это только ушлые чиновники в киеве часть продали от министерства обороны и теплицы на берковцах, которые территориально принадлежали области продали под застройку Анаша и Эпицентра. и что то никто не возмущался, когда резали лес под эти торговые комплексы, а это 100 га такого же леса как и везде. И вырезали его полностью.

   83.142.232.2**

 5. Руслан 17 Липня 2014 at 11:26

  Хотелось бы еще сказать защитникам местной власти. В коцюбинском в бывшем военном городке по прежднему проживают люди. На протяжении уже восьми месяцев у нас отсутствует холодная вода. Кстати пан секретарь Ковтач именно от военного городка балатировался в местные депутаты и является депутатом по этому изберательному участку. Прекрасно знает эту проблему, но палец об палец не ударил. То о какой заботе о людях может идти речь. Только преследование своих шкурных интересов. Ато вырядился в форму, митинги устраивает.

  6.211.122.1**

  • Никита 17 Липня 2014 at 13:49

   на сколько мне известно, то там целая проблема с жителями. им предложили выселиться в другие квартиры, чтоб застроить эту территорию, но ушлые жители прописали всех своих родственников в эти бараки и требую большую квадратуру чем имеют либо их не устраивает вариант их будущего жилья в принципе. И о том, что они проживали с 2006 года на территории, кот.принадлежит частному лицу надо было тревогу бить раньше, а не когда отключили воду.

   83.142.232.2**

 6. Никита 17 Липня 2014 at 12:34

  Я не отстаиваю интересы не киева не коцюб., я просто за правду)). Если сохранять лес, то весь. и тот что был роздан людям и тот ,что в воинской части. Потому как право собственности есть и у людей на землю и у в/ч. приоритеты кому либо делать нельзя.

  83.142.232.2**

 7. Руслан 17 Липня 2014 at 19:30

  Ну я думаю, что не вам судить когда надо было бить тревогу. Видать, что вы эту тему совсем незнаите, или…….. Насчет хитрых – ТО ОДИН ИЗ НИХ является секретарем сельского совета Коцюбинского, который прописал в городке всех своих родствеников и благополучно решил квартирный вопрос. При этом изьял по доверености ( от Коцюбинского сельского совета)документы всех жильцов, кто проживает в военской части, так прописать когото левого сюда при всем жилании не предостовлялось возможным (данное дело сейчас в суде). Насчет предложенного жилья хочу пояснить следующее: думаю вы как грамотный человек понимаете, что любые действи должны происходить в соответствии с законом, так и отселение жителей должно происходить согласно законов Украины, а именно жилищного и гражданского кодекса и конституции Украины. В этих законах сказано, что отселение с места жительства может быть добровольным и принудительным. С добровольным я думаю все понятно- это когда человек сам согласился на переселение и вданном случае все риски он несет сам. Пренудительное, когда в связи с государственной необходимостью надо отселить людей сместа застройки. Тогда в этом случаее создаются комисии,происходит осмотр помещений, принимаются решение о переселении,закрывается возможность прописки и т.д., что вслучае с военным городком сделано небыло. Часть людей которые отселились, если это так можно назвать, они просто переехали в квартиры какой-то непонятной фирмы, досих пор не имеют ни каких документов. Уних даже не заключен договор аренды (к стате главным “убалтывателем” был секретарь коцюбинского сельсавета). А учитывая закон о частной собственности, то они реальные “бомжы”. Как вы там сказали вы просто за правду, то и та часть людей которая там осталась (каквы сказали) проживать в этих бараках тоже за правду, справидливость и соблюдение законов.

  46.211.123.1**

  • Никита 18 Липня 2014 at 10:16

   Если бы эта была моя территория, то наверное действия мои были бы такими же. предложил вариант отселения и дал время на переезд. А после истечения срока отключил коммуникации. и еще наверняка жители в в/ч не имеют прописки в этом жилье. А если она есть, то это только надо в любимый всеми Киев бежать и отстаивать свои права. Это еще один наглядный пример как решаются вопросы в столице. на местном уровне все уже было бы решено.

   83.142.232.2**

   • Руслан 18 Липня 2014 at 11:53

    Что самое интересное прописка у всех жителей есть. Даже скажу больше она постоянная. Не киевская а пгт Коцюбинского, даже в изберкоме мы включены и исправно голосовать ходим. Так, как то с киевом неслаживается. А по поводу решений вопросов, что в киеве,что в области решаются они одинаково. это пример не решение вопроса нынешней властью, а пример решения вопроса режима януковича и его холуев. Когда земли дарились, продовались в месте с людьми как с рабами и законы им были неписаны.

    46.211.187.1**

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539