Не заради похвали, а заради справедливості…

1

хлопчикАвторка: Леся Кравченко

Діти вимушених переселенців зі Сходу цими вихідними повернулись з табору назад до Коцюбинського.

Про це мені розповіла в неділю дівчинка, яка залишилась дуже задоволеною відпочинком. У Пирогові вони перебували, як з‘ясувалось, цілий місяць.

Під вечір до нашого двору прийшла психолог з Майдану, аби розібратись у конфлікті, що виник нібито між переселенцями і місцевим населенням. Спілкуватись вона хотіла винятково з депутатом Іриною Федорів.

Коли я пішла кликати свою сусідку Ірину Федорів до психолога з служби Майдану, то повідомила їй, що діти переселенців повернулися з Пирогова і дуже задоволені тривалим відпочинком.

“З Пирогова? Точно? Я вела переговори про те, щоб дітей забрали на відпочинок у табір, аби батьки тим часом відпочили, й хто хотів, міг долучитися до пошуків роботи”, — пригадує депутатка Ірина Федорів.

У своїй пошті вона мені показала листування від 20 червня.

У той день після скандальної сесії панотець Ільницький забрав для чергової оренди на 5 років 250 квадратних метрів приміщення колишнього дитсадка.

otets

Це доказ того, що ставлення до переселенців абсолютно не залежало від ставлення до дій депутата Ільницького.

Після 20-го числа  було ще й листування щодо вакансій, які запропонували за нашої ініціативи в гіпермаркеті “Ашан” та в ресторанному бізнесі. Остання ініціатива надійшла від одного з політиків Приірпіння.

Це другий і беззаперечний доказ того, що громада справді турбується про здоров’я, адаптацію, влаштування і дозвілля переселенців.

“До нас звернулася ваша депутатка і попросила, щоб ми розмістили у своєму таборі “Родовід. Січ” дітей вимушених переселенців. Ми розглянули можливість і запросили їх у табір до Пирогова”, — розповідає Владислав, який на волонтерських засадах допомагає розселяти дітей вимушених переселенців.

“У таборі вже третій заїзд. Цього разу, окрім дітей переселенців зі Слов’янська, Краматорська та інших районів, в яких зараз тривають воєнні дії, ми прийняли також  дітей військових, які брали участь в АТО. Всього ми можемо розмістити 120 дітей. Зміна триває 2 тижні, але якщо діти хочуть залишитись, то перебування подовжується до крайньої зміни табору”, — розповідає Владислав.

До фінансування табору долучаються бізнесмени. Спонсором перших 2 заїздів стала ініціаторка цього табору Наталія Войтович, яка представляє групу компаній “Терра Фуд”, а також “Форум соціальних ініціатив”.

Протягом місяця діти катались на конях.

kin

Малювали.

paint

Займалися спортом та фізичними вправами.

dity

І це прекрасно, адже діти у цей час психологічно відпочили й змогли переключитись.

Я особисто помітила протягом  кількох останніх днів те, що на дитячий майданчик перестали приходити найменші дітки переселенів.

Старші ж і далі спілкувалися та грали у волейбол з місцевими підлітками.

Але в цю неділю, коли ніхто не чинив протиправних дій (не заливав бетон до ровів) і не виникало протистояння,  деякі діти вимушених переселенців таки прийшли гратися з нашими дітьми. На волейбольному майданчику з’явилася веселка.

Фото0107

“Це знак того, що все буде добре. Правда завжди перемагає”, — говорить Тетяна, яка вперше бачить край веселки на землі.

Конфлікт точиться ВИКЛЮЧНО довкола незаконного будівництва депутата Миколи Ільницького, який своїми діями провокує протистояння останніх днів.

riv

Тому хочеться сказати переселенцям: ми в жодному разі не проти вас.

Насправді ми всі намагалися і намагаємося посильно допомагати біженцям: хто речами, хто медикаментами, хто харчами, хто засобами гігієни…

dopomoga

Давайте разом дбати про те, щоб у нас на очах ніхто не порушував закон.

І найголовніше — не допускати того, щоб виникав черговий спровокований відвертим беззаконням конфлікт. 

lesiaАвторка: Леся Кравченко, коцюбинчанка

1 Comment

  1. Ганна 24 Липня 2014 at 09:36

    Ось виставили на сайті фотознімок зборів, які відбулися 17 липня цього року у селищній раді. Чим Ви хизуєтесь пані Федорів? Невже Ви не зрозуміли, чому так раптово закінчились такі бурхливі збори, коли ще не всі бажаючі виступили, і не все до кінця було обговорено? У цьому залі не знайшлося жодного людського серця, яке би до глибини душі не пройняло оте невтішне материнське горе. Але вас воно не зачепило, тому, що Ви продовжуєте, кожен день, розбурхувати цю рану своїми амбіціями, неправдивою інформацією, сварками. Ви паритесь не тільки на почуттях молодих матерів і батьків, які ще мають надію на щось добре у цьому житті, але розбурюєте довірливі і добрі серця пенсіонерів що зневірені, замучені від постійної брехні владних і невладних структур. Ви паритесь на серцях ветеранів війни, які пам’ятають ще ту війну і налякані новою війною що розв’язана Путіним. Вам би, пані Федорів, слідувало піти й упасти на коліна перед тою згорьованою матір’ю, що виступала на зборах, і просити у неї пробачення за те, що своїм піаром, довела її до такого стану, роз’ятрила її незаживаючу рану.

    95.158.22.1**

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539