Облрада та Київрада: війна за межі на межі

13

Авторка: Ірина Федорів

За день до засідання облради наші джерела повідомили, що в порядок денний 25-го вересня з голосу внесуть питання про затвердження меж селища Коцюбинське.

Ця проблематика під кодовою назвою “розширення меж” відома багатьом під більш реалістичною й правдоподібно назвою: “дерибан Біличанського лісу” (понад 6 тис га) .

Найбільший дерибан в історії України. А ось і його натхненник – депутат Ірпінської ради Валерій Пєший.

Попри те, що є указ президента, яким лісу надали високий природоохоронний статус нацпарку, ділки, що планували дерибанні схеми ще 2008 року й вклали в цей проект і часовий ресурс, і фінансовий ресурс, не полишають надії хоч якось зірвати свій земельний джек-пот.

Це місцеві удільні князьки і учасники схеми. З-поміж них і депутат облради Вадим Башун.

У лісі, який відтепер є нацпарком, Башун-бек мав щонайменше кілька десятків ділянок. Про це нам сказали працівники прокуратури. Ще майже 100 у себе в руках сконцентрував протий депутат Коцюбинської селищної ради (на момент обрання безробітний) – владислав Євстифєєв.

У червні, коли наші хлопці гинули в зоні АТО, облрада мала підтримати дерибан. А організатори навіть замовили, теплохід, щоб гучно відсвяткувати. Долучали до акції сусідній Гостомель, який теж хоче урвати собі шмат Біличанського лісу й поділити таким чином його з Коцюбинським.

За організацію підтримки дерибанників відповідали організатори антимайдану.

Саме тоді облрада мала б проголосувати й затвердити дерибан. Але не склалося. Розгляд питання на сесії облради тоді вдалося зірвати.

Після цього робоча група Києва і області мали засісти за стіл переговорів, але з червня місяця двосторонніх зустрічей так і не було.

І от напередодні чергового засідання облради дерибанники Приірпіння знову підготувалися до внесення питання з голосу на засіданні облради.

У середу ввечері ми в терміновому порядку телефонували активістам, нардепам, зокрема Володимиру Ар’єву, депутатам місцевих рад, зокрема Ігорю Левченку, та кільком свідомим депутатам облради з проханням не допустити розгляду дерибанного рішення.

Також провели консультації з прокуратурою, зокрема з заступником прокурора області Ігорем Грабцем, на предмет законності подібних рішень з боку облради за відсутності погодження суміжного землекористувача – Києва.

Прокурарура Київської області, яка роками стоїть на захисті лісу, і цього разу не підвела й одразу змоделювала нам план дій й висловила готовність виступити рішуче на стороні закону. Пропрацьовувались абсолютно всі можливі варіанти.

Ввечері з’ясувалось, що на переговори до депутатів облради, яких добре згуртували дерибанники Біличанського лісу, пішов секретар ради Олексій Рєзніков.

Ця битва за нацпарк й переговори тривали не одну годину. Рєзнікову треба віддати належне. Він зробив те, у що ще в 18:00 ніхто не вірив навіть з тих затятих оптимісітв, хто 5-ть років воював за ліс.

Таки вдалося досягнути домовленостей, що облрада не виноситиме питання меж селища Коцюбинське в порядок денний. Натомість створять робочу групу, яка буде вивчати всі спірні межеві питання між областю та Києвом.

Засідання облради відклали на наступий тиждень. Але в порядку денному, як пообіцяли в облраді, питання затвердження дерибанної межі Коцюбинського не стоятиме.

Фактично проти ночі нам довелося в терміновому порядку скасовувати пікетування. Всі розуміють, що це лише проміжний бій у 5-річній війні.

Що дивує, так це те, що навіть після підписання указу президента про розширення нацпарку за рахунок Біличанського лісу, ці пройдисвіти, поки Росія дерибанить землі України, не зупиняються у своїх намірах тут у нас, під Києвом.

З Печерська, де розташована облрада, хвилин 20 до майдану. Як швидко люди забувають те, що було нещодавно зовсім поруч…

Авторка: Ірина Федорів, “Українська правда”.

13 коментарів

 1. пророк 25 Вересня 2014 at 20:56

  Лес, в любом случае распилят, вопрос, кому он достанется и кто на этом заработает!

  77.52.157.**

 2. Никита 26 Вересня 2014 at 12:58

  Опять одно и тоже….. Не устала ира?? Нацпарк никто не подписал., вернее подписали при условии выполнения определенных условий. А условия – это сохранения территории Коцюбинского в полном объеме. И нацпарк не может проходить по территории, которая отображена на утвержденном генеральном плане поелка т.к. частную собственность без разрешения собственников не могут включать в какие либо парки, скверы или что вы там еще хотите.. Не дурите людей своими бредовыми фантазиями. не надо сюда вплетать АТО. Это вы, своей ложью схожи на российскую информационную пропаганду. Имея доступ к медиа ресурсам обманом внушаете людям необходимую вам “правду”, за которую и получаете от киевских чиновников.Где это видано, чтоб депутат коцюбинского бегал в киевраду и просил включить поселок в киев??? Кто ее выбирал?

  83.142.232.2**

  • Cергій 29 Жовтня 2014 at 16:14

   Абсолютно правильно замечено. Уважаю. Почему славноизвесная Ирина непишэтздесь о том как после свержэния власти перебужала от нардепа Царва к следуе пообному мошэннику.

   212.26.134.1**

 3. Никита 26 Вересня 2014 at 13:03

  Правильно пророк говорит. Дело в том,что у киевских властей вовсе не благе намерения по отношению к этому лесу. Все замы мэра крупнейшие застройщики и преследуют лишь интересы выгоды и дальнейшей работы. Так что вопрос вобщем то решен давно по лесу, лишь идет война за застройщика. А ота ира все бегает рассказывает, что борется за сохранение леса, смешно))))

  83.142.232.2**

 4. владимир 26 Вересня 2014 at 17:03

  В лесу напротив школы давно построили хорошую детскую площадку для детей.И это хорошо. Но что интересно на каждой горке есть малозаметная подпись с логотипом “Бионик-хил” (Того кто финансировал строительство детской площадки) построено за инициативой ИРИНЫ ФЕДОРИВ. Вот ответ, кто отрабатывает чьи деньги!!!!!!!!!!!!!!

  95.158.3**

 5. ella24 27 Вересня 2014 at 00:16

  да..да.. Ой как мы хмельницкого защищаем, пальцами по клаве.. Деньги видать окончательно мозг выели..Причём тут Федорив? Она что одна активист? Мы прессу и народ притянем сами..только троньте лес за нашими окнами.. А надо будет и палатки поставим с дежурством.

  82.145.218.**

  • Cергій 29 Жовтня 2014 at 16:17

   не смешите народ соими палатками

   212.26.134.1**

 6. Гога 27 Вересня 2014 at 21:00

  Вместо домов на участках в нашем лесу пусть сразу ставят мусорные баки со своими фамилиями, будем в них прописывать каждого.

  46.185.11.**

 7. Олег 28 Вересня 2014 at 20:05

  Типа-“Никита” – найдем, поселим в мусорном баке! Да, мы Ирину выбирали, и еще выберем других таких же! И каждый раз совестливых людей будет становиться больше- мы вас, садовских-пеших, вынесем на помойку, с треском!

  46.185.11.**

  • Никита 30 Вересня 2014 at 14:02

   Ты себе бак присмотри.

   83.142.232.2**

 8. пророк 30 Вересня 2014 at 00:08

  После выборов, заново распилят…ждём звонка…начеку…

  77.52.157.**

 9. Танцюра леонід 30 Вересня 2014 at 23:15

  Журналіст- дзеркало суспільства, він повинен відображати дійсність.
  Обов’язок журналіста- подавати для публікаціі об’єктивну і достовірну інформацію

  46.203.8.2**

  • Cергій 29 Жовтня 2014 at 16:20

   Повністю згоден, але це на жаль незовсім так відбувається. І в даному випадку теж.

   212.26.134.1**

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539