Доручення виборців Москаленку
— 3 Грудня 2014 0За день бучанці зібрали близько 800 підписів під дорученням виборців нардепу Ярославу Москаленку.
“Нам дуже необхідна нова школа, бо будують новобудови, а інфраструктуру міста не розвивають.
Є така форма як доручення виборців,” – говорить юрист Сергій Лисенко, який придбав квартиру у забудовника, що мав місту побудувати не лише школу, а й дитсадок та паркінг.
“Ми вже остаточно зрозуміли, що депутати Бучі, як і міський голова Анатолій Федорук, родина якого має будівельний бізнес, реагувати на наші прохання не будуть. Тому йдемо вище. І як треба дійдемо і до Кабміну. Нехай міністр Сергій Квіт знає, як тут “процвітає” Буча,” – додає Лисенко.
Найбільше потерпають від такої ситуації мешканці новобудов, які постійно рекламують у газетах забудовники.
Ми в основному збирали підписи біля торгових центрів та у дворах новобудов. Вони це питання намагаються вирішити не перший місяць.
“Все почалося з того, що коли ми були інвесторами, нам обіцяли, що буде збудована школа. Ми приїхали сюди. Спочатку спробували влаштуватися в садочок “Капітошка”, який видно з мого вікна. Але в садочку нам сказали, що нас поставили в чергу і в кращому випадку малий піде до цього садочка в 5 років, а то й не потрапить взагалі. Глібу тоді було не повних 3 роки”, – розповідає Ірина, одна з тих, хто збирав підписи.
Мені довелося піти з роботи і сидіти з ним удома. У садочок він пішов лише через рік і то не в нашому мікрорайоні. Його взяли в “Козачок”. От така вона розрекламована в буклетах та забудовниками Буча”, – додає бучанка.
Після цього, з слів Ірини, молоді мами задумалися про те, в яку школу підуть їхні діти. Ще весною вони написали звернення на ім’я Федорука й збирали підписи.
Тоді він сказав, що в усьому винен “Київміськбуд”, який не побудував школу.
Хоча під час закладання капсули перед виборами 2010-го року Федорук разом з іншими чиновниками таки попіарився.
Майже рік активісти з’ясовували, чому немає школи і хто ж має її будувати.
За цей час на місці школи з‘явився смітник.
“Ми зверталися в різні інстанції – Міністерство освіти, Міністерство регіонального будівництва, в КОДА але всі вони стверджують, що будівництво школи має ініціювати міська влада Бучі”, – наголошує місцева мешканко Ірина.
Люди, зачувши про ініціативу збору підписів в соцмережі, самі розшукували активістів.
“Побачив, що збирають підписи. Я знав, що вже багато є, але все одно поїхав до активістки на роботу, аби доставити свій підпис під дорученням виборців. Нам треба школа, а не передвиборчі обіцянки,” – говорить бучанець Владислав Біляченко.
Місцева влада теж відреагувала на такі пости у соцмережах, але, як повелося, реакція насправді лише про людське око – ініціюють круглий стіл у робочий час.
Це щоб всі охочі, мабуть, відпрошувались з роботи або просто не прийшли й не сказали владі, що вони думають про неї.
Нардепа у Вреховній Раді, поки народні обранці голосували за Кабмін, розшукала журналістка Олена Жежера.
“Завтра під час зустрічі з Прем’єр-міністром Арсенієм Яценюком обов’язково передам своє депутатське звернення щодо проблеми з бучанською школою. Покажу всі ці підписи. Будемо напрацьовувати шляхи виходу із ситуації. До слова, коли раніше побачив у соцмережах звернення громади, розмовляв з мером Анатолієм Федоруком. Він готовий активно долучатися”, – говорить Москаленко.
“Всі ми реалісти і розуміємо, що зараз важкий час з економічної точки зору. Але разом – громада і я як інструмент вашого впливу на владу, а також міський голова зможемо реалізувати цей проект. Принаймні я в це вірю”, – додає нардеп.
Місцева влада має бути зацікавулена у вирішенні цього питання, бо скоро вибори.
Єдине, чого ворто боятися, так це того, що якщо й побудуємо нову школу, то це вирішить проблему ненадовго, бо з такими міськими головами-забудовниками як Федорук та його кум Володимир Карплюк нам знову знадобляться все нові й нові школи. Тільки вони отримуватимуть прибутки, а ми писатимемо чергові доручення виборців.
Автор: Олексій Семененко, бучанець
Залишити відповідь