Центр протидіїкорупції взявся за Карплюка і Федорука

0

Команда “Центру протидії корупції” намагається зупинити дерибан цінних земель та лісів в Бучі Київської області, за яким стоять очільник місцевої міськради Анатолій Федорук та його кум – голова Ірпінської міськради Володимир Карплюк.

Вищезгадані посадовці, змовившись, здійснили низку махінацій, за які передбачена кримінальна відповідальність. Саме тому вимагаємо ретельного розслідування діяльності екс-регіоналів Карплюка та Федорука на займаних посадах.

Широкому загалу персона Карплюка стала відома після того, як той задекларував 67 квартир загальною площею понад 7 тисяч квадратних метрів. Тому Команда “Центру протидії корупції” вирішила розібратись, яким чином колишній регіонал отримав такі статки.

В результаті Команда Центру зібрала низку доказів протиправної діяльності посадовців, які займались незаконним відчуженням землі та лісу з подальшою їх забудовою багатоповерхівками. Ми описали механізм незаконного збагачення посадовців в зверненні до Генпрокуратури, яка раніше вперто не помічала ознак злочину в діях Федорука та Карплюка.

Все почалось з рішення Бучанської ради від 25.06.2002 року за підписом Федорука, яким було змінено цільове призначення земельних ділянок лісового фонду загальною площею 890 гектарів. Цим рішенням усі землі, вкриті деревною рослинністю у межах Бучанської селищної ради, було віднесено до земель житлової та громадської забудови та зараховано до земель запасу. Хоча, згідно з законодавством, вилучення лісів площею понад 10 гектарів входить до повноважень Кабінету міністрів. Крім того, не було отримано обов’язкову згоду державного органу лісового господарства.

Ще одним рішенням Бучанської ради від 29.04.2004 року за підписом Анатолія Федорука із земель держвласності було відчужено земельну ділянку Національного аграрного університету площею 266,6 гектарів, хоча закон чітко вказує, що земельні ділянки, закріплені за державними вузами, не можуть передаватися у комунальну власність.

Команда Центру знайшла низку фактів, що вищезгадані шахрайські дії здійснювалися, зокрема, з метою приватизації земельних ділянок на підставних осіб з наступним перепродажем людям, які тісно пов’язані з посадовцями Бучанської ради. Зокрема, все вказує на те, що Анатолія Федорук та його заступник Володимир Карплюк , які є кумами, ведуть спільний бізнес і фактично контролюють будівництво житлових комплексів у місті Буча.

unnamed (1)

Так, засновниками ТОВ “Будрегіонінвест” є дружина Федорука – Федорук Людмила Іванівна та дружина Карплюка – Карплюк Лариса Василівна. У 2011 році керівником ТОВ “Будрегіонінвест” був Карплюк В.А.. Вказаним забудовником збудовані такі житлові комплекси: “Новатор”, “Варшавський двор”, “Рич Таун”, “Родинний”, “Полтавский”, “Буча Квартал”, “Центральний”.

Власником ще одного забудовника – ПрАТ “Меліоратор” – є Яцюк Василь Петрович (55,65%) – дядько Федорука А.П., Яцюк Валентина Іванівна (19,77%) та Яцюк Ігор Васильович (13,6%). Вказаним забудовником зведено житловий комплекс “Почаївський”. Окрім того, засновником ТОВ “Сарафан” є Зоя Карплюк – мати Карплюка В.А.. У 2012 році Карплюк В.А. був керівником цього рекламного агентства, яке чомусь займалось будівництвом, зокрема, житлового комплексу “Новатор”. Засновником ТОВ “Новатор” є Яцюк Василь Петрович – дядько Анатолія Федорука.

Вказані компанії активно будують житло на земельних ділянках, які отримані незаконним шляхом та із використанням службового становища голови місцевої ради – Анатолія Федорука Схема проста. Наприклад, в 2011 році Бучанська міськрада виділила семи підставним особам земельні ділянки для ведення особистого господарства. Далі всі семеро власників цінних ділянок одночасно передали право розпоряджатись своєю землею Яцюку Олегу Івановичу – двоюрідному брату місбкого голови Бучі Федорука. Олег Яцюк, в свою чергу, за допомогою довіреностей посвідчених приватним нотаріусом Матвієць Н.П, дозволив забудовнику ТОВ “Будрегіонінвест” (записана на дружин Федорука та Карплюка компанія) розпоряджатися на свій розсуд землею вказаних осіб.

При цьому, за інформацією сайту Народня воля, приватний нотаріус Матвієць Н.П. є дружиною колишнього заступника прокурора Київської області Матвійця Анатолія Анатолійовича. В 2007 році цей прокурор на підставі рішення Бучанської міськради за підписом Федорука А.П. отримав в подарунок трикімнатну квартиру в Бучі. Як виявилось, не просто так. За кілька тижнів до цього Матвієць А.А., відповідаючи на депутатське звернення, повідомив, що не бачить жодних порушень земельного законодавства та ознак злочину в діях Федорука А.П. Ми обурені цими фактами, тому вимагаємо покарання Матвійця та його колишньої дружини.

Надалі ТОВ “Будрегіонінвест”, Карплюк В.А. та Яцюк О.І. уклали договір стосовно будівництва житла в місті Буча та згодом стали власниками квартир в збудованих житлових комплексах.

При цьому кидається в очі очевидний конфлікт інтересів під час виділення земельних ділянок для будівництва житлових комплексів. Зокрема, Бучанська міськрада за підписом Федорука А.П. виділила майже 10 гектарів землі ТОВ “Будрегіонінвест”, власниками якого є дружина Федорука А.П. – Федорук Людмила Іванівна та дружина Карплюка В.А. – Карплюк Лариса Василівна.

Окрім того, договір про виділення 1,43 гектарів був укладений між Бучанською міськрадою за підписом Федорука А.П. та ЗАТ “Меліоратор” за підписом Яцюка В.П. – дядька Федорука А.П. Згодом “Меліоратор” право здійснення будівництва передає ТОВ “Сарафан”, директором якого був Карплюк В.А..

ЗМІ також пишуть, що під час будівництва ЖК “Новатор” внаслідок недотримання норм техніки безпеки загинула людина. За інформацією Народної волі, саме загибель людини під час будівництва призвела до звільнення Карплюка В.А. з посади заступника Бучанського міського голови з економічних питань, яке фактично було оформлене заднім числом. По суті, за вказаний випадок ніхто не був покараний.

Зараз Карплюк очолює Ірпінську міськраду. Журналісти звернули увагу на декларацію про доходи Карплюка за 2013 рік, який вказав, що є власником 67 квартир. У 2014 році, якщо вірити новій декларації, кількість квартир зменшилась до 23. Таким чином, Карплюком протягом 2013-2014 року продав 44 квартири.

Як виявили журналісти програми Схеми, під час продажу квартир в договорі купівлі-продажу зазначалась в чотири рази нижча ціна. Схоже, що Карплюк навмисно занижував офіційну вартість осель для ухилення від сплати податків. Враховуючи кількість проданих квартир, загальна сума ненадходжень до бюджету становить близько 880 тисяч гривень.

Без імені

Після виходу в ефір сюжету про зловживання Карплюка та Федорука кілька невідомих жорстоко побили Олександра Кулібабчука, дружина якого допомагала журналістам програми “Схеми” розслідувати діяльність мера Ірпеня. Невідомі підстерігали Кулібабчука під його будинком у житловому комплексі “Річ-Таун” в Бучі. Нападники побили чоловіка до непритомності, каже жінка. Сам він є головою ОСББ “Річ-Таун” і активістом, який бере участь у затяжному конфлікті з мером, пов’язаному з нерухомістю.

Враховуючи вищенаведені факти, Команда “Центру протидії корупції”:

  1. ЗВЕРНУЛАСЬ з заявою про злочин до Генерального прокурора України Шокіна В.М.
  2. ЗВЕРНУЛАСЬ з заявою до Голови фіскальної служби України Насірова Р.М.
  3. З окремими корупційними фактами щодо колишнього заступника прокурора Київської області Матвійця А.А. ми ЗВЕРНУЛИСЬ з заявою до Заступника Генерального прокурора України Давіда Сакварелідзе.
  4. За підтримки народного депутата Єгора Соболєва ми ЗВЕРНУЛИСЬ до Генеральної прокуратури України та Державної фіскальної служби України.

Залишити відповідь

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539