Дерибан у Гатному: “Озерний Гай” привчає інвесторів до септика на болоті
— 21 листопадаа 2016 0
Скандальне будівництво “Озерного Гаю” компанією “Інтергал Буд” екс-регіонала й нинішного “відродженця” Володимира Зубика ведеться на роздерибанених землях в селі Гатному, що під Києвом. “ІнтергалБуд” Зубика відомий також тим, що зводить будівлю в буферній охоронній зоні Софії Київської у провул. Десятинному, 3/5. Сам депутат є членом комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства.
У Гатному на заболоченій ділянці забудовник уже зводить перший будинок із серії 5 будинків житлового комплексу. Попри обіцянку підключитися до київської каналізації забудовник зараз пропонує інвесторам першого будинку на 128 квартир тимчасовий септик.
Київська каналізація чи септик?
Для Гатного проблема каналізування житлових будинків – дуже чутлива. У селі Києво-Святошинського району немає централізованого каналізування і донедавна не було багатоповерхової забудови.
У селі давно знають про проблему з каналізацією ЖК “Супутник Гатне”, якому місцева громада не дає скидати стічні води в дренажну систему села.
Житловий комплекс “Озерний гай Гатне” будується на земельній ділянці, де знаходиться кілька заболочених озер. Власної каналізації в “Озерного гаю” поки що немає.
Керівник проекту Олександр Заіка каже, що ЖК буде під’єднаний до міської каналізації відповідно до технічних умов на підключення, які дають право на розроблення проектної документації.
“Проект в стадии согласования. В отделе продаж можете взять технические условия на подключение водопровода и канализации. Это говорит о том, что нам разрешили подключиться в определенной точке к определенной сети и при этом нам предоставлены определенные мощности. Вы ж понимаете, это самый главный документ. Да, на основании этого разрабатывается проект и согласовывается”, – відповідає керівник проекту. Терміну, коли можна буде побачити проект, Олександр Заіка не назвав.
Телефонуємо адміністратору з відділу продажу Ользі і дізнаємося, що перший будинок буде тимчасово підключений до септика.
“По канализации мы будем подключаться к городской. На данный момент первый дом, который у нас достраивается, – временно на септике, а когда мы достроим вторую очередь – четвертый квартал – через год, мы подключим вторую очередь уже к городской канализации. Мы планируем уже через полтора года подключиться… Если вы будете ждать канализации, то стоимость квартиры будет уже дороже. Вы можете не переживать – все, что мы озвучиваем, – мы все выполняем”, – переконує Ольга з відділу продажу.
Натомість, керівник проекту Олександр Заїка дуже здивувався, коли його запитали про тимчасовий септик для першого будинку.
“А какой септик, о чем речь вообще идет? С кем вы общались в отделе продаж? Давайте, я уточню в отделе продаж и наберите меня чуть позже”, – обіцяє розібратися з септиком керівник проекту.
Навіщо робити подвійну роботу і спочатку облаштовувати септик, а потім ще його кудись підключати – незбагненно.
На сайті ЖК в переліку документів є лише технічні умови на розроблення проектної документації щодо підключення до київської каналізації.
Дозволу на каналізування об`єкту на час будівництва в офісі компанії в Гатному також немає. Центральний відділ їхньої компанії повинен мати дозвіл, але за словами працівників, він в Гатне дозволу ще не надав. Ймовірно, після здачі всіх будівель в експлуатацію, всі стічні води будуть зливатися прямо в озера.
Архітектор-містобудівник Ігор Юрчак розповідає, що в першу чергу компанія, яка себе поважає і має репутацію, повинна облаштовувати комунікації, а вже потім починати зводити житло.
“Будь-яке будівництво починається з туалета, а театр починається з гардероба. Спочатку треба робити всі комунікації – всі інженерні мережі, а потім уже будувати житло. Але в нас нажаль, робиться все навпаки. А тимчасове переходить в розряд постійного. В наш час жодній гарантії не можна вірити. Технічні умови – це, як кажуть, “хотєлки”, а що буде зроблено – то має бути, як мінімум, проект і, як максимум, – дозвіл на виконання цього проекту і підготовчі робити”, – радить архітектор, на що звертати увагу інвесторам.
Експерт також радить задуматися потенційним мешканцям будинку над тим, яким чином доведеться обслуговувати тимчасовий септик.
“Септик – це вигрібна яма. Якщо будинок 128-квартирний, то порахуйте, скільки треба буде відкачувати. І я сумніваюся, що відкачувати септик будуть за рахунок забудовника. Скоріше за все це ляже на мешканців – ОСББ чи ЖЕК. Рахуйте так: у місяць кожна квартира продукує 1,5-2 куби – сукупно це понад 128 кубів на місяць. То якої величини має бути септик? Або кожен день його викачувати, або двічі на тиждень”, – розповідає архітектор Ігор Юрчак.
Якщо ж септик довго не відкачується і він при цьому не бездонний, то можна припустити, що, ймовірно, перелив іде в озера.
При цьому у ЗМІ активно ведеться піар-кампанія з продажу квартир у комплексі. Людям обіцяють чисте озеро на прибудинковій території.
(ВІДЕО)
Сільрада виділила землю ВК “Підряд” і змінила цільове призначення незаконно?
Дві земельні ділянки, де забудовник “Інтергал Буд” зводить будинки, є проблемними, тому що виділені і передані в оренду замовнику будівництва – Виробничому кооперативу “Підряд”, – на думку прокуратури, незаконно.
У травні 2015 року Господарський суд Київської області розглядає справу щодо спірних земельних ділянок в с. Гатному загальною площею 48 га.
Прокурор в ході розгляду справи довів, що рішення Гатненської сільської ради від 19.03.2006 року про зміну цільового призначення земель прийняте з порушенням законів і повинно бути визнане незаконним та скасованим, а договір оренди земельної ділянки визнаний недійсним.
Аргументи прокурора були настільки ж прості, наскільки й вагомі.
Оскільки експертиза показала, що ґрунти на цих ділянках відносяться до особливо цінних земель (темно-сірі опідзолені ґрунти та чорноземи опідзолені легкосуглинкові глеюваті, лучно-чорноземні легкосуглинкові ґрунти), то згідно зі ст. 150 Земельного кодексу, вилучення земель має відбуватися за погодженням із Верховною Радою. Однак, Верховна Рада України щодо гатненських 48 га ніякого рішення не приймала.
Прокурор також довів, що до переданої в оренду ділянки, входять водойми: 2,7 га під ставками та 0,6 га під болотами. Згідно з вимогами Водного кодексу, на цих ділянках можна будувати тільки гідротехнічні споруди, а не вести житлове будівництво.
Суд погодився з доводами прокурора і скасував дерибанне рішення сільради.
Також суд визнав недійсним договір оренди земельної ділянки між Гатненською сільською радою і ТОВ ВК “Підряд”.
На момент передачі в оренду земельної ділянки, посаду в компанії ТОВ ВК “Підряд” обіймав Бурянчик Василь Миколайович 1961 року народження.
Василь Бурянчик у 2012 році мешкав у с. Новосілки і був директором ТОВ “Обухівриба” й безуспішно балотувався до Верховної Ради від “Соціалістичної партії України”. Його поставили у списку під непрохідним номером – 129. Разом із дружиною та трьома доньками політик живе досить злиденно. На рік має дещо більше 50 тисяч доходу.
Із нерухомого майна у власності політика станом на 2011 рік тільки одна земельна ділянка площею 12 соток. Зараз справи у людини, яка нібито володіє такою великою земельною ділянкою під Києвом, не кращі. Він шукає роботу.
Загалом, резюме на сайті пошуку роботи в Бурянчика досить цікаве й насичене. 15 років він віддав військовій службі. Пише, що був причетний до військ спецпризначення ГРУ.
Бурянчик фігурував у земельних махінаціях, здійснених в обхід мораторію на відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення, (п.15 Перехідних положень Земельного кодексу України в редакції від 19.12.2006 року) переоформлення права власності на сільгоспугіддя.
ТОВ ВК “Підряд” – компанія, яку в ЗМІ пов`язують з колишніми регіоналами. Як пише видання “Наші гроші”, ВК «Підряд» зареєстрований на ТОВ КУА «Крістал Ессет Менеджмент» Валерія Кулакова, який був довіреною особою «регіонала» Володимира Зубика на парламентських виборах 2012 року.
Валерій Кулаков послідовний помічник нардепа Зубика ще з 5 скликання.
Також, за словами видання “Наші гроші”, «КУА «Крістал Ессет Менеджмент» разом з дружиною екс-нардепа Оленою Зубик є засновником ТОВ «Камертон 2004». Володимир Зубик відомий у ЗМІ, насамперед, завдяки ряду афер на ринку нафтопродуктів – з ним пов’язують підприємство «Лівела», яке було імпортером палива, а потім просто розчинилось в повітрі, не сплативши до бюджету понад три мільярди гривень податків. Депутат також не надто приховує причетність до фірми «Інтергал-Буд».
Валерій Кулаков також є власником компанії “Інтергал Буд”. Згідно з інформацією на сайті Міністерства юстиції України, кінцевим бенефіціарним власником є саме Кулаков.
“ІнтергалБуд” прокоментував свої зв`язки з ТОВ ВК “Підряд”. За їхніми словами ТОВ ВК “Підряд” замовило забудову земельної ділянки площею 48 га. у с. Гатне на вул. Свободи, 1 у будівельної компанії “Інтергал Буд”.
За інформацією в соцмережах у 1995 році в ВК “Підряд” працював і нинішній сільський голова Гатного Броніслав Корицький.
Про це він і сам писав у своїй передвиборчій листівці.
Київська облпрокуратура без касації віддала землю на відкуп дерибанникам
З судовим рішенням про незаконність виділення сільрадою землі ТОВ ВК “Підряд” не погодилося і подало апеляцію.
У липні 2015 року колегія суддів Київського апеляційного господарського суду під головуванням судді Євгена Шаптали постановила відмовити прокуратурі в позові повністю.
Мотивація суддів була такою, що спірна земельна ділянка відноситься до Лісостепової Правобережної провінції, Зони Лісостепу, Середньо-Дніпровського Правобережного округу, Фастівського природно-сільськогосподарського району. За матеріалами апеляції цінні ґрунти з переданих в оренду ділянок – не віднесені до особливо цінних ґрунтів провінції Лісостепова Правобережна.
Щодо озер і боліт – суд врахував те, що відведення спірної земельної ділянки в оренду для житлового будівництва було погоджене з державними установами, які не вказали, що спірна земельна ділянка включає в себе землі водного фонду, які мають обмеження режиму господарської діяльності.
За інформацією нашого джерела в ГПУ, прокуратура відразу ж підготувала касацію на рішення такої апеляції.
Касація обґрунтовувала, що суд переплутав вузьке поняття “особливо цінних груп ґрунтів” зі значно ширшим поняттям “особливо цінних земель”. Адже згідно з вимогами ст.150 Земельного кодексу, віднесення земель до особливо цінних відбувається не тільки на підставі їх природних якостей, а й з урахуванням їх використання для певних соціально значимих потреб.
Що стосується водних об’єктів, то на земельних ділянках такої категорії заборонено не те що житлове будівництво, а й розорювання земель (крім підготовки ґрунту для залуження і залісення), а також садівництво та городництво, зберігання та застосування пестицидів і добрив.
В ГПУ було погоджено касацію, однак в останній момент прокуратура Київської області “передумала” подавати касацію.
Цікаво, що негативне рішення Київського Апеляційного Господарського суду постановив головуючий суддя Євген Шаптала сім`я якого неодноразово опинялася в центрі уваги ЗМІ в контексті гучних корупційних скандалів.
Прикладом можна назвати корупційний скандал в Одесі, інформацію про який опублікував сайт korupciya.com, де одеські журналісти і київські судді домовлялися про “дерибан” страхової компанії “Гарантія”. ГО “Люстраційна комісія Одеської області” опублікувала відео, на якому показано зустіч гендиректора і журналіста каналу “Третій Цифровий” Григорій Блайда і Тетяна Телюкова. Учасником цієї розмови був і суддя Євген Шаптала. Саме з ним одеські журналісти домовляються про угоду.
Село Гатне – не єдине в своїй боротьбі проти дерибанників і недобросовісних забудовників. Пристолична земля стає дедалі дорожчою, бо в Києві майже ніде будувати. Зараз Громада Приірпіння веде боротьбу за збереження лісів, зокрема Біличанського лісу. Громада Петропавлівської Борщагівки намагається вберегти Вумівський ліс від вирубки й забудови.
Автор: Сергій Чагаров, мешканець села Гатне
Залишити відповідь