Будівництво Празького кварталу-2 зупинили

1


15 грудня  Державна архітектурно-будівельна інспекція в Київській області зупинила будівництво  ЖК “Празький 
квартал-2″, який знаходиться  в Петропавлівській Борщагівці.

Припис  на зупинку будівництва об’єкту інспектор ДАБІ вручив офіційному представникові забудовника Татарову Максиму.

«Екпертиза станом на 15 грудня, як вимагалось від забудовника, надана не була. Ми більше не будемо з цим тягнути. ДАБІ діє виключно в рамках закону і в рамках своїх повноважень. Цей об’єкт не відповідає заявленій категорії складності, отже, ми виносимо припис на зупинку будівництва», – заявив Ярослав Старущенко, заступник директора ДАБІ в Київській області.

Як повідомлялося раніше  7 грудня директор  Держархбудінспекції в Київській області Олександр Коломієць заявляв, що вже 15 грудня в разі ненадання експертизи об’єкт буде зупинено.

Об’єкт, за інформацією ДАБІ, буде зупинено до березня 2017 року.

“Якщо припис не буде виконуватися, ми будемо звертатися до ДАБІ, і це в їхніх повноваженнях надання припису на знесення об’єкту самочинного будівництва, яким  і є «Празький Квартал-2». Ми розуміємо, що до березня забудовник буде намагатися зробити нову документацію і вже отримати дозвіл на будівництво 5 категорії складності”, – говорить адвокат Олександр Дядюк.

“Незмінною лишатиметься наша позиція стосовно об’єктів вище 9 метрів у сільській місцевості. Згідно з ДБН, відстань від садиби має бути не менше, ніж довга сторона будинку, що зводиться. ЖК “Празький-2” розміщується менше як в 7 метрах від садибної забудови, тоді як висота будинку майже 19 метрів. Отже  ми продовжимо вимагати скасування і нових цих дозволів. Паралельно ми подали до суду ще влітку, тож боротьбу з цим самочинним будівництвом ми ведемо на всіх фронтах. Ми не проти будівництва, але будівництва виключно законного і такого, що відповідає усім державним нормам», – додає адвокат.

 

Максим Татаров підписує припис на зупинку будівництва наданий інспектором ДАБІ Зброцьким Олександром

Є ймовірність, що інвестори обох ЖК лишаться без квартир, якщо будинок як самочинне будівництво буде знесений.

«Не треба забувати про ті 300 сімей, що вже придбали квартири в цьому ЖК»,    зауважує представник забудовника Максим Татаров.

Місцеві мешканці висловлюють сумнів, що в ЖК вже продано 300 квартир і називають значно менші цифри. На їхню думку, забудовник просто намагається спекулювати людьми.

«З цим самочинним будівництвом ведеться боротьба з моменту появи будівельників на території Садова 51-А,навесні 2016 року і ніякі продажі тоді ще не велися. Цей об’єкт вже одного разу зупиняли приписом ДАБІ. Тим не менше забудовник знаючи, що веде самочинне будівництво, розпочав тут продаж квартир. А тепер ще й намагається спекулювати інвесторами, більше того дуже сумніваюсь, що вже 300 сімей. За нашою інформацією, продано не більше 40 квартир. Як верхом цинізму і тим,що він ставиться до людей, як до гарматного м’яса і прикривається ними – нічим іншим я це назвати  не можу»,  – говорить Юрій Єфремов, мешканець села Софіївська Борщагівка, член ініцативної групи по боротьбі з самочинним будівництвом.

На думку експерта, забудовник просто підставив інвесторів, порушивши будівельне законодавство від самого початку.

«Забудовник Костянтин Кукса з самого початку порушував будівельне законодавство чим підставив інвесторів. Не зробив документацію згідно законодавства, зокрема оформлення об’єкту будівництва  5 категорії і не провів відповідну експертизу», – говорить Світлана Бовсуновська, президент Всеукраїнської громадської органiзацiї “Лiга експертiв України”.

«Кукса Костянтин підписував договори з інвесторами. Якщо ці договори не виконуються забудовник має повернути отримане за договором, відшкодувати збитки. Скоріше за все iнвесторам прийдеться посудиться, щоб щось повернути, це зробить не так просто. Забудовник залучав кошти в незаконний спосiб, пiд договори купiвлi – продажу майнових прав, а це цивiльно-правовi вiдносини. Тобто, треба буде в судi ще доказати, що інвестори мають право на повернення коштiв. Я впевнена, що забудовник просто так грошi не поверне», – говорить  Свiтлана Бовсуновська.

На думку експерта, забудовник здійснював незаконне будівництво, тому і  йому нести відповідальність, за те, що залучав кошти інвесторів  пiд незаконне будiвництво.

По аналогічній схемі зупинки будівництва рухатимуться  і з іншим об’єктом  Building Development Holding  ЖК “Ехо парк”.  Про це ще 7 грудня завив директор ДАБІ в Київській області Олександр Коломієць.

Вже 15 грудня ДАБІ була готова винести припис на зупинку і “Ехо парк”, та замовник будівництва, Алейніков Сергій  не з’явився на зустріч, а його представник Максим Татаров прибув на зустріч без довіреності.

«Ми вже неодноразово відправляли йому приписи поштою, але він їх ігнорує», – заявив заступник  директора департаменту Ярослав Старущенко.

Експерт називає такі дії саботажем.

«Не хотілося б назвати це саботажем, але це виглядає саме так, – зауважує експерт з будівництва, Світлана Бовсуновська.

Місцева мешканка зауважує, що забудовник, не маючи дозволів, нищить ліс на сусідній ділянці, намагаючись підключити до комунікацій введений в експлуатацію будинок без світла, газу і води.

«ДАБІ просто товкло місяцами воду в ступі, – зауважує місцева мешканка, учасниця руху «Захисти ліс» Смовженко Світлана.  – Інспекція допустила, що будинок по Великій Кільцевій,9 був зведений незважаючи на наші численні скарги. Будинок вже введений в експлуатацію, звичайно ж без газу, води та світла. Тепер вже після введення в екплуатацію вони намагаються протягнути газ та воду, і як наслідок нищать ліс вже і на сусідній ділянці, за адресою Островського 23-А, де знаходиться сосновий бір розміром 2,6 га, а на це вони не мають ніяких дозволів».

Дана земельна ділянка має цільове призначення: 06.01 Для будівництва і обслуговування санаторно-оздоровчих закладів. Тобто ця Земельна ділянка відноситься до категорії земель оздоровчого призначення, до якої належать землі, що мають природні лікувальні властивості, які використовуються або можуть використовуватися для профілактики захворювань і лікування людей. Статтею 48 Земельного кодексу України встановлені наступні обмеження діяльності на землях оздоровчого призначення: на землях оздоровчого призначення забороняється діяльність, яка суперечить їх цільовому призначенню або може негативно вплинути на природні лікувальні властивості цих земель.

«Незважаючи на особливий статус земельної ділянки, її власник здійснює незаконну порубку лісу та знищує інші зелені насадження», – говорить Світлана Смовженко.

Зауважимо, що вже ввечері 15 грудня, Кукса Костянтин, фізособа через, яку здійснюється продаж майнових прав на квартири компанії Building Development Holding,  зробив офіційне звернення до інвесторів “Празький квартал-2”, в якому звинуватив ДАБІ в Київській області в вільному трактуванні норм ДСТУ, а також тиску «місцевих активістів» на Держархбудінспекцію.


Водночас, як повідомили місцеві мешканці, саме на них чинили тиск зі сторони Building Development Holding .

«Ймовірно з метою залякати, щоб ми не боролися за дотримання закону і свої права, а також залякати директора департаменту Коломійця Олександра, на зустріч 7 грудня прибули молодики спортивної статури близько 10 чоловік, на двох бусиках срібному фольсфагені та чорному. Вони чомусь були допущені в залу засідань ДАБІ», – зауважує Юрій Єфремов, мешканець села Софіївська Борщагівка.

Як стало відомо, молодики характерної зовнішності прийшли «підтримати» представника забудовника Максима Татарова. Викрикували образливі репліки, а також відмовилися представитися та покидати кабінет. Невеличке розлідування надало інформацію про деяких невідомих осіб, що були присутні на зустрічі в ДАБІ.

 

Дмитро Супрун (на фото справа), член новоствореного громадського формування «Муніципальний патруль»  в Петропавлівській Борщагівці сфoрмованого на основі  охоронного підрозділу BD Security та під патронатом військових капеланів євангелістької церкви  “Скинія”, вірянами якої є 80% прaцівників компанії BD Holding .

Цей молодик чомусь прийшов з представником забудовника на зустріч в ДАБІ, але представитися відмовився.

Людмила Котенко, голова місцевої самооборони та ГО «Борщагівська Січ» наголошує, що Петропавлівсько-Борщагівська сільська рада фактично легалізувала «тітушок» забудовника.

“Ми відправили відповідні запити до сільради, коли було створено таке громадське формування і яким чином воно фінансується.Чекаємо відповіді. Можу сказати,що ми присутні на всіх сесіях і засіданнях виконкому і не пам’ятаємо,щоб рішення про створення ГФ “Муніципальний патруль” та його фінансування ухвалювалось сільрадою чи виконком».

Людмила припускає, що формування фінансує BD Holding  і створив забудовник його з метою залякування і фізичного тиску на активістів села.

«За нами не раз слідкував їхній  срібний фольсфаген з номерами 3335, як виявлось в них була зброя. Ми як самооборона  мали право їх розброїти, що ми ризикуючи совїм життям і зробили .При тому в нас зброї немає.Що це за громадське формування,яке носить за собою вогнепальну зброю», – додає Людмила.

Ймовірно ті ж самі молодики протаранили автомобіль місцевої журналістки Анастасії Стахневич та завдали тілесних ушкоджень активісткам руху «Захисти ліс» 27 квітня 2016 року. 

Як стало відомо, Компанія  BD Holding тісно пов’язана  з Євангелістською церквою “Скинія”.

На зустрічі в ДАБІ також був присутній Мар’ян Михайлишин, пастор церкви Скинія, відповідальний за військових капеланів в цій церкві (на фото зліва)

Мар’ян у минулому наркоман з 12-річним стажем, як і більшість пасторів церкви Скинія. Також він був водієм кримінального авторитета у Львові та срібним призером чемпіонату з вільної та класичної боротьби.

«Особисто мене, невідомий чоловік на фото справа,  який прийшов з молодиками спортивної зовнішності на зустріч в ДАБІ, викликав в коридор «пояснити, хто він такий».  Зокрема, Мар’ян, на фото зліва  представився після вимоги громади, що він мовляв, член громадського формування» – говорить Валентина Аксьонова, місцева активістка,  лідерка руху “Захисти ліс”. – На моє запитання, чому пустили невідомих осіб на зустріч громади з очільником ДАБІ, Олександр Коломієць промовчав і було видно, що він наляканий”.

Активісти нагадали, що на них тиснули не вперше – у когось із них раніше спалили автівку, комусь погрожували по телефону.

“Тиск чинився саме на голову ДАБІ та активістів. І це вже не вперше. Восени спалили машину місцевій  активістці, травлять собак, виставляють без відома хати на продаж, а також телефонують з погрозами фізичної розправи. Щодо погроз активістам вже написані відповідні заяви в правоохоронні органи і це питання обговорювалось на двох засіданнях комісії облради з питань регламенту, співпраці з правоохоронними органами та боротьби з корупцією”, – зауважує лідерка ГО Борщагівська січ,  Людмила Котенко.

Нагадаємо, про зупинку будівництва “Празького кварталу-2” Громада Київщини писала 7 грудня.
Голова сільради Олексій Кодебський виправдовувався за отримання ділянки під сіножаті на засіданні постійної депутатської комісії з питань регламенту та запобігання корупції у Київські обласній раді.

Додаємо Акт перевірки ДАБІ будівництва від 15 грудня, де перелічено порушення, допущені забудовником.

1 Comment

  1. Свiтлана 16 Грудня 2016 at 20:20

    46.211.2.15
    Неплохой результат…

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539