Бучанський ліс: забудувать не можна зберегти?

5

Маленькою я часто бувала в Приірпінні. Ми з батьками бігали на лижах від Святошинських озер до самого центру Ірпіня. Там пили гарячий чай з медом в будиночку наших родичів (і треба зауважити, що тоді будиночок стояв прямо посеред лісу, який оточував і наповнював містечко).

А ввечері ми тихенько засинали від здорової втоми та “отруєння” свіжим повітрям по дорозі додому в електричці.

Збереглися фото того Ірпеня, яким його любила моя родина.

Зараз на цьому ж місці розташований ЖК “Суворов”.

Коли я підросла та пішла в університет, почалася довга перерва, протягом якої я не бувала в цих місцинах. І так само як і мої батьки продовжувала уявляти Приірпіння отаким – густим лісом із засніженими прогулянками зимою та грибами, ягодами – влітку. І всі ці дива в моїй уяві все так само починались прямо за огорожею будинку, як було тоді в моєму далекому дитинстві.

Одного дня я приїхала випадково в Бучу та не впізнала її. Першою думкою було, що це найбільш європейське українське місто. Вражена парками та зручною інфраструктурою, латинським написом Bucha на в’їзді і в той же час свіжим солодким повітрям, я довго не помічала нічого іншого. По тому я переїхала сюди жити.

Не пройшло і кількох місяців як я тут. Одного дня я прочитала дивний напис на дверях свого будинку (за адресою Лісова, 1б).

Хтось невідомий, бо оголошення без підпису, каже мені про те, що такого-то числа відбудеться зустріч жителів з забудовником для обговоренням питання “пошуку компромісу з забудовником щодо вирубки лісу”.

На цьому зібранні найгірші очікування підтвердились: один активний та абсолютно невихований молодик Денис Русак, який має в комплексі кілька квартир у власності але в них не живе, методами шантажу та залякування переконував сусідів, що зараз все одно вирубають ліс і ніхто ні на що не зможе вплинути.  Він відстоює позицію забудовника в усіх питаннях та завжди зриває всі збори, які забудовнику невигідні. І для цього навмисно приїздить до будинку під час зборів, а потім їде геть.

Примітивні маніпуляції були направлені на те, щоб змусити громаду будинку підтримати вирубку сусіднього лісу (за адресою Лісова,1а) ще й в письмовій формі. Більше того вже було підготовлене відповідне звернення, яке й пропонувалось підписати. Воно було дуже емоційним та заплутаним, з дивуючими формулюваннями на кшалт “закони писані для простих людей” і проханням повісити поштові скриньки та зробити ряд інших речей взамін … Лісу!

Мешканці відмовилися підписувати це звернення, оскільки виступили категорично проти вирубки лісу. Далі нас повідомили про засідання виконавчого комітету Бучанської ради, на якому мали вирішувати долю лісу по вул. Лісовій.

На щастя, члени виконкому не проголосували за це питання, натомість було прийняте рішення про створення комісії з ревізії дерев.

Цікаво, що рішучішу позицію на засіданні виконкому зайняв юрист Бучанської ради Тарас Шаправський, на фото в рожевій сорочці, який вперто називав ліс зеленими насадженнями, а злочинне рішення щодо його знищення, відповідно, звичайним таким собі рутинним голосуванням.

Завдяки активній громаді, що зібралась на цей розгляд, завдяки принциповості, а то й переляку членів Бучанського виконкому, питання зняли з розгляду та відправили всіх бажаючих записуватись в комісію для ревізії дерев на всіх лісових ділянках Бучі. Вже пізніше з’явилась інформація про те, що мер Бучі Анатолій Федорук особисто приїжджав на це засідання майже під кінець. Запізнившись на прийняття рішення з питання вирубки, він навіть намагався тиснути на членів виконкому, вимагаючи його повторного розгляду.

Як відомо, ця ділянка була повернута державі рішенням Ірпінського міського суду Київської області від 17 жовтня 2014 року.

Але комусь пахнуть лише гроші. Тож, не дивлячись на рішення суду Бучанська міська рада Київської області 30 липня 2015 року надала зазначену земельну ділянку в оренду ТОВ “Комфорт ЛТД” для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку. В свою чергу ТОВ “Комфорт ЛТД” передали цю землю в суборенду ЖБК “Кампа парк”.

Тепер на плані забудовника замість лісу ні мало ні багато, а шість багатоповерхівок.

В цій справі набагато більше подій та учасників. Для простоти розуміння розділю їх на громаду жителів будинку, яка за ліс стіною стоятиме та вже не пропустила одного разу туди спеціалізовану бригаду. З іншої сторони юридична особа ТОВ “Комфорт ЛТД”, тобто забудовник, екс-депутат Київської облради Сергій Арєф’єв, щоб було простіше.

Саме вони намагаються правдами і неправдами знести ліс, не цураючись всіх доступних методів. Більше того, не маючи жодного дозвільного документу, що аж ніяк не применшує бажання забудовника рубати хуткіше. Перша спроба вирубки вже сталась 21 червня о 9-ій ранку. Встигли знищити 12 грабів, довжиною біля 10 метрів, віком більше 100 років аж поки мешканці не зорієнтувались та не викликали міліцію. Логіка такого поспіху проста і зрозуміла – зрізати швидко, а повернути дерева назад вже неможливо. Також 22 червня відбулась ще одна спроба вирубати ліс, заблокована жителями будинку та поліцією.

18 серпня відбулася ревізія вказаної ділянки, під час якої мешканці будинку разом з представниками комісії “Зеленбуду” виявили, що шийки дерев потроху заливають цементно-вапняним розчином. Тож, без належної охорони дерев питання знищення унікальної для області природи залишається відкритим.

Поки що справа зависла в поліції, а вік лісу та його значення нівелюються на кожному кроці. Схоже, для влади міста та її прихильників немає різниці між парком та лісом, так само як для вірних виконавців зелені насадження здаються зараз рівнозначними кількасот літнім дубам.

До слова, члени комісії від влади мене кілька разів виправляли, що правильно казати не ліс, а зелені насадження, а на питання, хто ж їх садив ці насадження, сказали, що піонери. А до піонерів що було на цьому місці? Де стояла дача Булгакова? В полі, на яке ще не прийшли піонери?

Цинізм представників влади просто зашкалює і ображає місцевих мешканців.

Чому сьогодні ми не вирішуємо питання якісного догляду і збереження нашого зеленого спадку? Побудови зручної транспортної інфраструктури, особливо з оглядом на швидкі темпи росту міста? Створення нових, бажано, інтелектуальних робочих місць з метою змешення щоденних автомобільних перетоків машин місцевих жителів до Києва і назад? Чому жителі приватного сектору мають перебої з водопостачанням, а ми всі з електрикою? Що з сортуванням сміття, яке ніколи не почнеться, якщо не працювати над відповідними рішеннями вже сьогодні? Відповідь на всі питання є однією та аж занадто простою – тотальна відсутність поваги вбиває Бучу!!!

Починаючи від перекручування літери закону та нівелювання природних багатств, якими наділені ці краї, і закінчуючи відсутністю ввічливості у ставленні до власних сусідів. Посміхніться в “Новусі” незнайомій дитинці сьогодні, і ви вже цим потроху почнете довготривалий процес позитивних змін.

Наша боротьба за ліс навколо лише починаються. І навіть попри недовіру та заклпотаність кожного своїми справами з кожним днем нас стає все більше. Бо майбутнє навколо робимо ми самі. А якщо ні, то його зроблять за нас інші. І варіанти лишилося всього два. Бучанська “Троєщина” або все ж таки те омріяне європейське містечко, де зайці в запалі перегонів вискакують на прибудинкові дитячі майданчики та брусниці покривають живим килимом найближчі схили.

 

Авторка: Аліна Лізунова, мешканка Бучі

 

 

 

5 коментарів

 1. Денис Русак 24 Серпня 2017 at 06:24

  В цій статті все від початку та до кінця суцільна брехня.
  1. Автора Лізунову підтримують від сили 15 мешканців будинку.
  2. Опитування в групі мешканців в ФБ – 45 за компроміс із забудовником, і лише 12 проти вирубки дерев. Останній раз протестувати проти очищення площі забудовником прийшло 5 чоловік…
  3. На зборах мешканців, які проводила автор, більшість висловилась за пошук обопільно вигідного рішення із забудовником, я входжу до групи які делеговані мешканцями, як і Лізунова (яка включила до групи себе саме).
  4. Автор придбала квартиру, не звертаючи увагу на те, що будинок побудований на місці лісу! Це іі не засмутило! Купувати житло в Синергія чи десь на чистих полях іі естетичне нутро не спонукало….
  5. На рахунок того, що приїжджають та зривають збори мешканців – мені приїжджати не потрібно, адже я виходжу з офісу своєї компанії в цьому будинку! та йду пішки на зустріч, на яку також приходять співробітники компанії, які мешкають в цьому будинку.
  6. 2/3 мешканців будинку інвестували в комплекс! Де мали бути паркові зони та дитсадок і спільна інфраструктура охорони, тобто, Автор знала про те, що мав бути комплекс, а сьогодні розігрує спектаклі.
  7. Будинок ЖК Кампа став предметом судових суперечок колишніх партнерів. Протягом 2-х років йшли суди та обтяження наших квартир. І ось диво – позиція групи мешканців дивним чином збігається з позицією відомого забудовника в Приірпінні депутатом Ірпеня Нєлюбіним, який судився з Кампою. Він вимагає перервати аренду з Кампою і Лізунова виступає в унісон. Це такий метод тиску у поділі активів. Також, коли починалась чистка зони (яка належить забудовнику), дивним чином першими приїжджала не поліція, а камуфляжній найманці від Нєлюбіна, яких викликала Лізунова.
  8. На рахунок невихованих, шантажу та тиску, то достатньо завітати на сесію міськради і подивитись на виступи Лізуновоі, а також послухати “діалоги” на зустрічах.
  9. Мер Бучі Федорук приймає та вислуховую цю групу без зволікань, і також брехня, що він протягував питання після його зняття з порядку денного!
  10.є така професія сьогодні – активіст, Лізунова активіст енергетик, який не може відрізнити вольт від кіловата, сьогодні зайнялась проблематикою будівництва, і їй, зокрема байдуже, що 2/3 мешканців купували житло з розрахунку на будівництво комплексу!

 2. Денис Русак 24 Серпня 2017 at 13:49

  Преамбула появи автора-активістки в м.Буча. Лізунова не є власницею житлової площі, а також не прописана за адресою проживання), громадянський чоловік Лізуновоі (до знайомства з нею) почав проживати в будинку з 2016 року. З січня 2017 з’явилась в цьому будинку Лізунова (правовий статус іі перебування на території – це проблеми власника квартири), і ще на початку 2017 року власник квартири не висловлював претензій щодо забудови (окрім того, що при купівлі у відділі продажу був поінформований про 2 чергу будівництва). Тому, можна привітати громадянського чоловіка Лізуновоі з таким надбанням, дружиною-активісткою:)

 3. Денис Русак 26 Серпня 2017 at 21:40

  Нереальна… нереальна підтримка у Лізунової що на зібраннях, що в протидії забудовнику…(і я так думаю, що варто вже залишити свого чоловіка Лізуновій, адже він свідомо “проголосував” гривнею за продовження будівництва комплексу, оскільки придбав квартиру також в будинку на місці вікового лісу, в противному випадку – все вибірково та суцільна брехня!!!!!):

  Володимир Бондарєв Можна влупити по таким гівнюкам з іншого боку. Зібрати інфо які готові об’єкти новобудови вони наразі продають і інформувати про це скрізь покупців. Покупці квартир в новобудовах теж мають задаватись питанням а що за війни були з громадою до будівництва, а то як барани оплачують війну проти самих себе
  НравитсяЕще реакции
  · Ответить · 24 августа в 20:11
  Управление
  Аліна Лізунова
  Аліна Лізунова На подібну інформаційну війну немає людського ресурсу. Один два з 10 мешканців за ліс, іншим є пофіг. Один – два з 10 тих, що за ліс, готові прийти в суд щодо свого лісу або просто вийти до забудовника під час вирубки і викликати міліцію
  НравитсяЕще реакции
  · Ответить · Вчера в 0:28
  Управление
  Володимир Бондарєв
  Володимир Бондарєв Я думав вас там більше) є в мене заготовки як діяти, але ще необкатані тож поки помовчу
  НравитсяЕще реакции
  · Ответить ·
  1
  · Вчера в 7:09
  Управление
  Аліна Лізунова
  Аліна Лізунова Значна кількість людей при інвестуванні в нерухомість навіть не проводять юридичну експертизу будівництва. Не думаю, що незаконно вирублений ліс таких зупинить 🙂 що там ліс, якщо продають якимось чином навіть арештовано майно.

 4. Денис Русак 5 Червня 2019 at 21:29

  Пройшло 2 роки, і Лізунова Аліна визнала, що я був за ліс! ось така історія цієї статті:)))

 5. Денис Русак 5 Червня 2019 at 21:30

  Пройшло 2 роки, і сьогодні 05.06.2019 року Аліна зазначила: “Денисе, я знаю, що ти за ліс”…. ось така історія цієї історії:))

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539