Генплан і пан Ніхто

2

Як правило, я не розміщую такі відео і не пишу такі тексти, але цього разу зроблю виняток. Знайомтеся, це колишній міський голова Ірпеня. Звати його Володимир Карплюк.

2 серпня 2018 року він офіційно пішов у відставку з посади міського голови. А 18 грудня 2018 року він коментує оновлений генплан Ірпеня так, наче він – офіційна влада міста.

Карта, на тлі якої він стоїть, – це генплан Ірпеня 2012 року. На ній намальовані 10 нових садочків та 3 нові школи. Їх мали збудувати, коли населення міста зросте до 55 тисяч – у 2030 році.

Цей пан з відео напідписував стільки дозволів на будинки, що нині Ірпінь має населення 80-100 тисяч. Точно ніхто не знає скільки, бо мешканців ніхто не обліковує. На цю кількість населення збудовані 2 нові садочки та 0 шкіл. Щоб посадити стільки нових учнів, навіть кабінети директора пустили під класи.

У місті постійні корки на виїзді до Києва, аварії щотижня та іржава вода в крані. Більшість будинків підключені до Київобленерго так, що, коли горить кабель, за це ніхто не відповідає. Зокрема, просто зараз, мої родичі та знайомі другу добу мерзнуть без електрики в 5 будинках на вулиці Максима Рильського. І за це теж не відповідає ніхто.

Пан на відео благословив підписами більшість проектів з тих 500 нових багатоквартирних будинків, які нині має місто. На відео він чітко каже: хоче будувати ще, заставивши висотками заплаву річки Ірпінь. Він це називає “розвитком” в бік Києва.

Завтра пан на відео хоче проголосувати новий генплан, який гарантує йомуособисто та його партнерам нові майданчики під нові висотки. Це документ, якого ніхто, окрім цього пана, в очі не бачив. Бо:

1. Його не було публічно оприлюднено
2. По ньому не було громадських слухань
3. Він не пройшов Київську обласну містобудівну раду.

Все, що роблять нині мешканці міста, – це всіма можливими способами просять оприлюднити документ і обговорити його на публічних громадських слуханнях, відповідно до законів України.

Офіційна влада Ірпеня мовчить, наче води в рот набрала. Говорить лише цей пан з відео. Пан Ніхто, який вважає, що він досі є владою Ірпеня.

За його вказівкою під’їзди до міської ради звечора огородили загороджуваними бар’єрами та готують на завтра до відкриття Ялинку.

Власне, нічого нового для тих, хто бачив вже це в 2004-му та 2013-му.

Результат пошуку зображень за запитом "Янукович йолка"
Але все одно запитання: нам точно треба переживати це ще раз у 2018 році? Якщо це всього за 20 кілометрів від Хрещатика. Якщо все вирішується простим оголошенням нових виборів міського голови, а краще голови разом з Ірпінською міською радою? Це може зробити Верховна Рада – бо в Ірпені немає мера як такого. Він сам пішов.

Завтра мешканці Ірпеня збираються на вулиці Шевченка о 8 годині ранку – на протест проти генплану забудовників. Було б добре бачити колег з телекамерами та депутатів, які здатні приїхати до нас зранку. Місто справді буде вдячне за будь-яку допомогу і підтримку. Якщо не фізичну, то хоча б постом у Фейсбуку.

Авторка: Михайлина Скорик, мешканка Ірпеня

2 коментарі

  1. Валерій 20 Грудня 2018 at 13:15

    Хто б розповідав про ГЕНПЛАН міста, але тільки не балабол карплюк – перший порушник ГЕНПЛАНУ, який дав дозвіл на забудову перспективного місця підземного тунелю, який би об’єднав дві чатини міста. Всі попередні ГЕНПЛАНИ Ірпеня цей переїзд передбачали, але його забудував саме карплюк. Ось дожилися… і він розповідає комусь про Генплан Ірпеня, то вже сховався б і мовчав би… Гнати таких керівників у шию…

  2. Валерій 20 Грудня 2018 at 17:10

    Хто б розповідав про ГЕНПЛАН міста, але тільки не балабол карплюк – перший порушник ГЕНПЛАНУ, який дав дозвіл на забудову перспективного місця підземного тунелю, який би об’єднав дві чатини міста. Всі попередні ГЕНПЛАНИ Ірпеня цей переїзд передбачали, але його забудував не Нетека, не Мартін, не Свистович, не Бондар, не Скаржинський, а саме карплюк із своїми фейковими “архітекторами” копачем і сапоном. Ось дожилися… і він розповідає комусь про Генплан Ірпеня, то вже сховався б і мовчав би… Гнати таких “господарників” у шию…

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539