Двоє депутатів Київської облради пішли самовисуванцями у 95-му окрузі

0

Адвокат Роман Титикало, який потрапив до облради від “Самопомочі“, та Микола Ляшенко, котрий балотувався від УКРОПу, зареєстровані у 95-му окрузі як самовисуванці. Обоє політиків уже не представляють ці політсили в облраді й вирішили спробувати обстоювати інтереси мешканців Києво-Святошинського району та Приірпіння в парламенті.

Микола Ляшенко – чинний депутат-прогульник Київської облради від УКРОПу. Індекс його опозиційних голосувань (“проти” та “утримався”) 2017 року становив 0,5%. Це означає, що депутат підтримує практично всі рішення облради.

Торік Ляшенко вийшов із фракції через розбіжність думок щодо скликання чергової сесії Київоблради, яку тодішня голова від “Батьківщини” Ганна Старикова не скликала через побоювання, що депутати можуть усунути її з посади.

На місцевих виборах 2010 року Ляшенка обрали головою Вишневої міської ради. Тоді він представляв партію “За Україну”, яку очолював В’ячеслав Кириленко. 2006 року став депутатом від Соціалістичної партії України, очільником котрої був Олександр Мороз.

“Я дійсно виходець із Соцпартії, але коли Мороз об’єднався з регіоналами, я вийшов з партії. З того часу я в жодній партії не перебував. В облраду йшов від УКРОПу, та після того, як перший заступник голови фракції Майбоженко й голова фракції не підтримали необхідності скликання сесії (на якій хотіли усунути Старикову з посади голови облради, – прим. ЧЕСНО), чим заблокували економічний розвиток області, вийшов із фракції”, – коментує Ляшенко.

Своїм головним конкурентом на виборах називає екс-мера Ірпеня, фігуранта антикорупційних розслідувань і знаного “гречкосія” Володимира Карплюка.

“У мене тільки один опонент – Карплюк. Потужно проводить кампанію. Кампанія дуже дорога. Але в нього й антирейтинг високий. Ми проводили соціологію, і виходить, що, поки що людей влаштовує, так би мовити, “гречка” – озера, парки. А от знищення лісу та побиття активістів не дуже. Наше завдання зараз – не допустити фальсифікацій і зафіксувати справедливий результат”, – каже Ляшенко.

Передвиборча програма Ляшенка має законотворче спрямування. Найчастіше вживані тези можна побачити на хмарі слів.

Як стало відомо, ще один депутат Київської облради вже подав документи до ЦВК на 95-й округ. Це голова регламентної комісії ради Роман Титикало, який нещодавно вийшов із фракції “Самопоміч”.

Він є помічником народної депутатки, фігурантки антикорупційного розслідування Ірини Сисоєнко, котра наразі йде в нардепи в першій десятці списку партії “Сила і честь.

Індекс опозиційних голосувань депутата за 2017 рік становить 3,7%.

Будучи депутатом облради, Титикало як юрист не раз допомагав громадам у розв’язанні гострих соціальних питань у суді. Він представляв громаду Забір’я, коли проти волі людей село хотіли об’єднати з Бояркою й фальсифікували громадські слухання.

Неодноразово ставав на бік громади Коцюбинського під час розгляду питань, які стосувалися перевороту влади в селищі. Згодом дії депутатів, котрі засуджувала регламентна комісія, були визнані незаконними в судовому порядку.

Також адвокат Титикало є автором низки статей про справи українських дисидентів – Василя Стуса та його адвоката Віктора МедведчукаВ’ячеслава Чорновола й Левка Лук’яненка.

Такий вигляд має хмара слів його передвиборчої програми, якої поки що немає на сайті ЦВК, але Титикало надав її редакції ЧЕСНО для аналізу.

Ми уважно стежимо за висуненням кандидатів і вже проаналізували першу десятку партії “Сила й честь” – туди пішли нардепи із “Самопомочі”, БПП і посадовці часів Януковича.

Також зробили огляд перших десяток списків “Слуги народу”, “Європейської солідарності”, “Батьківщини“, “Української стратегії Гройсмана” та “Голосу“. Політична партія “Голос” уже відкликала кількох своїх кандидатів з мажоритарних округів після перевірки їх на доброчесність.

Також Рух ЧЕСНО проаналізував перших зареєстрованих кандидатів у 93-му окрузі на Київщині, агітацію в Києво-Святошинському районі у 95-му окрузі, а також клонів 95-го та 94-го округів.

Нагадаємо, 21 липня 2019 року мають відбутися позачергові вибори до Верховної Ради України. Громадський рух ЧЕСНО збирає інформацію про політичні партії та кандидатів у нардепи у спецпроекті Polithub, де кожен виборець має змогу не лише знайти біографію кандидата, а й перевірити його на доброчесність.

Залишити відповідь

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539