Громада Ірпеня виграла справу по фейкослуханнях щодо генплану

1

Хочу похвалитися. Поки всі тішаться відпустками, наша громада отримала мега-важливу перемогу в суді. Торік тимчасова влада на чолі з в.о. міського голови і секретаркою ради за сумісництвом Анастасія Попсуй (змінила прізвище на Заблоцька) жорстоко намадурила мешканців міста, публічно сфальсифікувавши новий генеральний план Ірпеня.

Це відбувалося в два етапи. Спочатку, 30 листопада 2018 року Попсуй влаштувала фейкові громадські слухання, а потім, 19 грудня 2018 року, 29 депутатів з різних партій голоснули за документ, без його оприлюднення, а відтак, і обговорення з мешканцями міста.

Процес тривав 23 секунди і супроводжувався підтримкою “тітушні” під керівництвом муніципальної варти. Після цього представники громади – одразу кілька осіб – оскаржували обидві події:

 • Фейкослухання від 30 листопада;
 • Рішення про затвердження генплану від 19 грудня.

Нині маємо першу важливу перемогу: 5 серпня Шостий апеляційний адміністративний суд визнав протиправною бездіяльність в.о. міського голови Попсуй та Ірпінської міської ради щодо організації громадських обговорень проекту оновлення генплану м.Ірпінь.

Тож, хочу назвати тут всіх антигероїв і героїв цієї історії. Антигерої, які так і не з‘явилися до суду навіть як свідки:

 1. в.о.міського голови Ірпеня Анастасія Попсуй. Ця дама заднім числом – 26-м жовтня – підписала розпорядження про фейкові громадські слухання.
 2. Перший заступник міського голови Ірпеня Олександр Маркушин. Він о 22:00 29 листопада оголосив, що громадські слухання щодо оновлення генплану відбудуться 30 листопада о 13:00. Щоб люди не мали шансів ні прийти, ні обговорити документ належним чином.
 3. Начальник відділу інформаційного забезпечення Ірпінської міської ради Людмила Горбата. Вона вночі 29 листопада заднім числом вивісила на офіційний сайт ради проект генплану, розпорядження за підписом Попсуй та інформацію про те, що з документом начебто можна було ознайомитися ще 26 жовтня.
 4. Петро Щербина, заступник голови партії “Нові обличчя”. Він видав заднім числом – 26-м жовтня 2018 – перший і єдиний в тому році номер газети “Про Ірпінь”, де начебто була оприлюднена інформація про дату громадських слухань.
 5. Володимир Карплюк, колишній міський голова міста Ірпінь та керівник партії “Нові обличчя”, який особисто головував на фейкослуханнях 30 листопада. Щоб мати право впливати на генплан Ірпеня, він разом зі Щербиною виписався з сусіднього міста Буча, де мешкав понад 10 років, і зареєструвався за чужими адресами в нашому місті.

Герої процесу:

 1. Авторка позову Тетяна Тирнова, мешканка Ірпеня. Одна з 2000, які подали письмові протести до міськради проти фейкослухань без участі громади, а потім особисто оскаржила порушення свого права на ознайомлення з основним містобудівним документом у суді.
 2. Микола Махнівський, адвокат, який супроводжував справу Тетяни Тирнової в двох інстанціях. Якщо Київський окружний адміністративний суд не побачив в матеріалах порушень прав позивачки, то апеляція повністю стала на бік громади.
 3. Неля Лавровська, мешканка Ірпеня. Вона системно супроводжувала справу в обох інстанціях.
 4. Активні громадяни Ірпеня, які приїздили на всі судові засідання, підтримати Тетяну, а також допомагали процесу фінансово.
 5. Колегія суддів Шостого апеляційного адміністративного суду України під головуванням Андрія Кучми, яка, вивчивши докази, визнала, що Попсуй особисто і виконком Ірпеня порушили права громадян.

Що це рішення означає для Ірпеня? Судові процеси щодо так званого “Оновленого генерального плану м. Ірпінь” від 19 грудня 2018 року триватимуть, і рішення про його затвердження має всі шанси бути скасованим. Як таке, що було прийняте з порушенням прав мешканців міста.

“Рішення апеляційного суду стане одним з головних доказів у процесі оскарження рішення про затвердження оновленого генплану – оскільки були порушені права громади і сама процедура його розгляду та затвердження”, – коментує Неля Лавровська.

Нагадаю, що нині триває одразу кілька судових процесів стосовно генплану, який по суті був прийнятий лише в інтересах забудовників Карплюка. Ним депутатська більшість узаконила висотки, споруджені з порушенням зонінгу та інших містобудівних умов, а також дала “добро” на побудову багатоквартирних будинків на річках Ірпінь і Буча, а також за рахунок приватного сектора Ірпеня.

 

Авторка: Михайлина Скорик, мешканка Ірпеня

1 Comment

 1. Переводчик 10 Жовтня 2019 at 18:00

  Для исключения подобных ситуаций, думаю, генплан должен быть общедоступен для ознакомления и прозрачен в плане финансирования. И почему-то не принимается во внимание то, что наряду со строительствами новых домов в городе, не строятся детские сады и школы, утром и вечером пробки в сторону Киева. Таким образом, инфраструктура Ирпеня становится искажённой, что отражается на качестве и комфорте жителей.

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539