Шкідливі викиди у Коцюбинському: що з цим робити?

2

Мешканці селища Коцюбинське помітили оголошення в газеті “Передмістя”. У ньому йшлося про те, що підприємтсво ТОВ “Спорт-консалтинг” просить дозвіл на те, щоб здійснювати в селищі Коцюбинське шкідливі викиди. Свої пропозиції можна надсилати до 13 січня до Київської ОДА, зокрема електронною поштою чи телефоном. Ми закликаємо людей повідомляти людей про свою позицію облдержадміністрацію. Контакти можна знайти за посиланням.

До вирішення питання ми одразу підключили народного депутата Олександра Горобця (“Слуга народу”), якого обрали мешканці Приірпіння (округ 95), депутата облради Ігоря Домбровського  (“Свобода”), якого обрали мешканці Коцюбинського та Ірпеня, та депутата облради Миколу Ляшенка (обирався від УКРОПу).

Зі свого боку голова комісії ЖКГ Коцюбинської селищної ради Олександра Куцан разом зі мною записалися на прийом до Департаменту екології КОДА. На прийомі нам повідомили про те, що це підприємство не отримає дозвіл на шкідливі викиди в Коцюбинському. Дякую всім коцюбинчанам, хто не залишився байдужий і долучився до вирішення цього питання дзвінками та листами.

І зазначили, що підприємтсво може звернутися до Коцюбинської селищної ради, аби ті провели громадські слухання. Всі розуміють, що селищна рада захоплена. Самопроголошений голова Сергій Даніш разом з депутатською більшістю, яка готова проти волі людей, віддати Коцюбинське в Ірпінську ОТГ, можуть не проінформувати людей про час та місце таких слухань.

Все селище знає, як організовувалися псевдогромадські слухання щодо приєднання до Ірпеня, а яких брали участь в тому числі працівники “Мастер-Енерго”. Тому закликаю громаду бути пильними.

Але питання ТОВ “Спорт-Консалтинг”  – це лише часткове вирішення проблеми, яка хвилює всіх. Я особисто як селищна голова боролася і продовжую боротися з викидами, які шкідливо впливають на екологію та шкодять здоров’ю громадян.

Я попросила надати мені інформацію про те, на які об’єми викидів підприємствам у Коцюбинському дали дозволи. Інформую громадян, що перевірити, які підприємства мають такі дозволи, можна на спеціальному сайті департаменту. Таких підприємств в Коцюбинському, як показує мапа – 12.

Що це за підприємства?

Особливу увагу, коли говоримо про шкідливі викиди, слід звертати на те, яку категорію небезпеки має підприємтсво і яка має бути санітарно-захисна зона у такому випадку. Ось, які норми наводять для санітарно-захисних зон у промисловій екології.

Категорії небезпеки підприємства і граничні значення КЕБ

Найбільше дозволів отримали підприємства саме з боку Доківської-Пономарьова.

Вздовж Пономарьова бачимо, що є дозволи на 4 підприєства. ПрАТ “Пластмодерн” має ІІ категорію небезпеки і дозвіл до кінця 2027 року.

Кінцеві беніфіціари підприємтсва Михайло Говтвян, Дмитро Барадулін, Ганна Сенатос та Антоніна Ставнійчук. Підприємство займається виробнийтвом плит, листів та профілів з пластмас.

Решта три підприємства мають ІІІ категорію небезпеки.

ТОВ “Мастер-Енерго” після того, як ми повернули котельні громаді, не функціонує на терииорії селища. Бачимо, що УЖКГ “Біличі” досі не отримало погоджень на шкідливі викиди, бо наше КП відсутнє на карті.

Ще одне підприємтсво “Термпек” отримало дозволи два роки тому. Співзасновниками є Євген Соловей, Ігор та Катерина Абушек, Вікторія та Євген Гавришкевичі, Антоніна та Петро Цукавнови, Ридзанич Світлана та інші.

У січні 2018 року, а наприкінці 2018 року дозвіл отрималр ТОВ “Укарїнська деревообробна група”. Уповноважена особа Микола Рябченко. Займаються лісопильним та стругальним виробництвом.

По вулиці Доківська надали два дозволи. Один отримало ТОВ “Науково-виробнича фірма “Пластмодерн”. Діє дозвіл ще 9 років – до 2028 року.

Кінцеві бенефіціари Михайло Говтвян, Ганна Сенатос, Антоніна Ставнійчук. Це по суті ті ж самі особи, що і в ПрАТ “Пластмодерн”. Профільний КВЕД той самий.

Інший дозвіл у ТОВ “Мастер-Енерго”, яке знову таки на території селища діяльність не веде. Таким чином маємо насправді не 12 дозволів, які реально використовуються підприємствами, а 9.

Там, де територія селища межує з приватним сектором Києва, у нас є два підприємтсва, які отримали дозволи.

Є дозволи в Ірпінського ІВЦ та держпідприємтсво “Державної кримінально-виконавчої служби” біля Залізничної.

На Меблевій дозвіл має ТОВ “Мастер-Енерго”, яке по суті кілька років як не працює на території селища, бо ми через суд відсулили котельні. Дозвіл тепер мало б оформити на себе комунальне підприємство УЖКГ “Біличі”, яке надає послуги з теплопостачання.

Далі розташоване “Білицьке деревообробне підприємтсво”. Кінцеві беніфіціари Володимир та Олександр Гах.

Чим займається підприємтсво можна подивитися на YouControl, переглянувши КВЕДи (там є зокрема і виробництво меблів).

Як і ПрАТ “Пластмодерн”, це підприємство має ІІІ категорію. Дозвіл отримали влітку 2019 року. Тобто по суті всі дозволи підприємтсва поновлювали за останні кілька років.

Але бувають виападки, коли в промзоні може бути незаконне зберігання шкідливих речовин або товариства, які не отримали дозволів, можуть забруднювати довкілля і здійснювати шкідливі викиди.

Так на території Теплозвукоізоляції під час рейду ми виявляли незаконне збереження та утилізацію токсичних речовин.

Всі розуміють, що те, що ми викрили на “Теплозвукоізоляції” – не поодинокий випадок. Має місце переплавка металобрухту.

Що наразі треба з’ясувати?

Ми просимо дати нам відповідь на низку питань:

1) які саме речовини й в якому об’ємі викидають ці підприємства, зокрема і ті, які впродовж останніх років отримали знову дозволи

2) яку шкоду ці речовини за таких об’ємів завдають здоров’ю мешканців

3) який сумарний допустимий рівень для викидів допустимий в селищі Коцюбинське і який об’єм викидів вже погоджений

4) які результати роботи так званої робочої групи, яку створила самопроголошена влада і в якій брали участь зокрема і Петро Пушенко і Олена Толочина?

Фото з Facebook О. Толочина

5) Що робить поліція, яка отримує звернення у таких випадках і бездіє роками при тому, що має право заходити в рамках слідчих дій на територію приватних підприємств?

Окрім того, ми вимагаємо, щоб ОДА ініціювала перевірку якості повітря в Коцюбинському, як ми влітку просили ОДА перевірити й контролювати якість води в селищі. Перед тим, як погоджувати будь-які дозволи, влада обласного рівня має розуміти, яким є стан речей на даному етапі.

Авторка: Ольга Матюшина, селищна голова

 

 

 

 

2 коментарі

  1. Wind 14 Січня 2020 at 23:58

    Каждую ночь какой-то вонью затягивает весь Киев, дышать невозможно. Давайте забросаем письмами КМДА, по Закону про обращения граждан мы на это имеем полное право! Пусть наконец обратят внимание на проблему чистоты воздуха.

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539