Карплюка Коцюбинське зустріло криками: “ганьба”, тітушки не пускали в раду місцевих

3

На сесію селищної ради прийшли представники територіальної громади та тітушки, які не пропускали охочих до зали засідань.

“Я спромоглась потрапити до зали лише наприкінці сесії, коли люди кричали владі “ганьба”. Мене тіснили тітушки і було дуже багато міліцянтів. Вони не реагували на те, що людей не пропускають до зали засідань,” – розповідає коцюбинчанка Ольга Матюшина.

“У залу потрапили ті, хто прийшов на сесію на півгодини раніше ніж вона почалась. Людям казали не займати місця, бо вони для депутатів,” – додає Матюшина.

Інша Коцюбинчанка розповідає, що чула поки тітушки блокували Матюшину.

“Стояли ми тоді, коли її не пропускали і чую член виконкому з Нових облич Богдан Слюсаренко говорить з Василем Рожковим. Відбувся такий діалог: “Кого це там не пропускають? – Матюшину? – Нахера она тут нада.” Після цього вони сміялись, “як коні”.

“Матюшину реально відкидали і буцали. Міліція втрутилася лише тоді, коли почались качелі,” – додає Лариса.

На відео видно, що люди стояли навіть у проході.

“Я не архітектор, я селищну раду не будував,” – іронізує екс-регіонал та селищний голова Коцюбинського Вадим Садовський, коли люди просять його перенести сесію до будинку культури.

З Ірпеня ж приїхала ціла делегація: міський голова Володимир Карплюк, секретар ради Юрій Денисенко, заступниця Карплюка – Анастасія Попсуй (змінила прізвище на Заблоцька). Працівники поліклініки, до яких нещодавно приїздила Попсуй презентувати “ірпінську” медреформу, запитували її чи не приїхала вона в Коцюбинське бува на космічному кораблі, бо на загал Попсуй хизувалася тим, що може керувати космічним кораблем за відсутності спеціалізованої освіти.

У групу підтримки Карплюка увійшла депутатка облради екс-регіоналка Наталія Семко, яка проводила агіт-кампанію Петрові Мельнику, депутат-УДАРівець Леонід Танцюра, той що у облраді заявляв на камери про те, що все одно, хто дерибанитиме ліс Біличанський ліс.

Мерське слово Карплюка громада слухати не хотіла.

“Шокована порушенням регламенту. Чого Володимир Карплюк намагався виступити, коли його виступу не було в порядку денному і люди його не хотіли чути. Я йому про це сказала. Це як раз чутно наприкінці цього відео,” – розповідає обурена мешканка з Лісової Ольга, яка є юристом та держслужбовцем.

“А представникам громади виступити не дали, хоча я записалася ще до того, як більшість зайшла до зали .Це було о 13:15. В депутата Костянтина Коваленка я питала його, чи паспорт дати. Мені він сказав, що всі проти того, що відбувається, але порядку не буде доки є цей селищний голова Садовський. Це він мені сказав, відвівши мене в сторону”.

Деякі депутати пропонували перенести сесію до будинку культури, але зустріли опір селищного голови. Депутатка Ірина Федорів запропонувала поставити питаня перенесення місця проведення сесії на голосування.

Спершу його навіть не хотіли ставити. Але далі жоден депутат не захотів підтримати і проголосувати за те, аби громада могла розміститися у будинку культури. Всі депутати, крім Федорів, голосували проти того, щоб дати громаді можливість слухати засідання в нормальному режимі. Громада скандувала “ганьба”.

Люди стояли на вулиці. Вхід і далі блокували тітушки.

“Я питала в одного: звідки він. Чоловк мені відповів, що він з Ірпеня і є людиною Карплюка. Попсуй потім виправдовувалась, що він – коцюбинчанин. Так і повірили. Поставив руку так, щоб ми пройти не могли. А ззовні людей було чимало. У коридорі в раді неможливо було стояти – було душно,” – розповідає працівниця лікарні.

Вперше з 2010 року Федорів не була членом лічильної комісії. Замість неї ввели депутата Олексія Олійника, який увійшов замість представника від громади в робочу групу.

rishenna3

Замість того, щоб перенести сесію до будинку культури депутака Марія Пегета заходилась запопадливо облаштовувати місце для секретаря ради Юрія Денисенка. Його виступу теж не було у прийнятому порядку денному. Громада була обурена.

Йому скандували: “брехня” і “брехун”.

Депутати на руках не мали проекту того рішення, яке він намагався прочитати, але він сказав Садовському попри обурення громади читати проект.

До слова Депутатка Марія Пегета перед початком засідання сказала публічно, що депутати ради не голосували за рішення у тому варіанті, текст якого потім з’явився на псевдоофіційному сайті ради 20 травня. На питання, чого не відкликали тоді депутати свій підпис вона мовчала.

На відео громада може бачити, як депутати майже одноголосно голосують за проект рішення, який навіть не бачили в очі, а почути його було вкрай важко у такій спровокованій владою ситуації, яка відмовилась перенести сесію в будинок культури.

Денисенко заявив, що їхніх прихильників у залі немає, бо вони вирішили не йти і не брати участь у балагані. Насправді це був повний провал.

“Яке ви маєте право нас ображати?” – Задає питання коцюбинчанка, що стояла у перших рядах.

“Я не балаган?! Я член територіальної громади і мене не попередили про те, що нас приєднали до Ірпеня. Обговорень не було,” – додає жінка.

Далі, вочевидь, Карплюк згадав, що він провів до зали своїх людей, а коцюбинчан і далі блокують тітушки. Тоді він заходився кричати російською мовою: “Ирпень, Ирпень, Ирпень”.

А потім сам собі почав плескати. Коли затихли люди Карплюка громада скандувала “Київ”.

“Маючи на руках вимогу громади скріплену підписами, яку я мав озвучити у сесійному залі депутатам та громаді, усвідомлюючи, що громада прийшла, аби бути присутньою на сесії, мені видалось абсолютно неприйнятним, коли очолювана і керована Карплюком селищна рада Коцюбинського відмовилась переносити засідання в приміщення селищного клубу, ігноруючи бажання громади і пропозицію єдиного депутата, хто залишився на боці громади, створити кращі умови для проведення сесії,” – зазначає Домбровський.

“У клубі достатньо місця і не так спекотно, як було в маленькому приміщенні сесійної зали селищної ради. Мені здалось, що це було зроблено свідомо, щоб активні громадяни, які вимагали відповіді на свої питання, не змогли побачити нелегітимні рішення Коцюбинської селищної ради. Дуже здивувало, що це питання нав’язували селищному голов присутні голова Ірпеня Володимир Карплюк та секретар Ірпінської ради Юрій Денисенко, який, як видно на відео казав нашому селищному голові, що робити: “Читай!”. Нитки, за які смикав Карплюк та Денисенко показали реальне обличчя маріонеток-депутатів селищної ради, які брутально проігнорували просте і зрозуміле бажання громади провести сесії в прийнятних умовах.

Думаю цим Карплюк і очолювана ним політична сила Нові обличчя дуже попсувала собі імідж перед майбутніми виборами. Вони показали, що думка людей для них не важлива. Саме за наполяганням Карплюка селищний голова розпочав сесію під крики “ганьба”, не зваживши на своїх же виборців. Невже депутати, які підтримали таке рішення і побоялися виступити за своїх виборців, не розуміють, що Карплюк і його команда в чергове використали депутатів селищної ради, як це було при виділенні земельних ділянок в Біличанському лісі. Тоді також група забудовників так само використавши їх, а люди залишились ні з чим,” – додає Домбровський.

У нас виникає питання, хто привів сюди немісцевих тітушок, які блокували представників територіальної громади.

“Я побачив в проході до сесійної зали людей, схожих на тітушок, які блокували прохід до сесійної зали. З-поміж інших був депутат Ірпінської міської рад Маркушин – представник  УДАРУ. Мене здивувало чому ірпінський чиновник в робочий час перебуває у нашій селищній раді і про що Він перемовлявся з людьми, які блокували вхід до зали. Виникає питання, чи не Маркушин привів тітушок,” – каже Домбровський.

За що голосували депутати було не зрозуміло. У залі стояв гамір. Коли вийшла Федорів і запропонувала скасувати рішення від 20 травня й далі провести належним чином обгооврення, деякі розсаджені у залі в різни кутках люди, почали поодиноко кричати ганьба.

“Ганьба Федорів, яка підтримувала вимогу громади перенести сесію і скасувати рішення, прийняте без обговорення, кричали Богдан Слюсаренко, Василь Рожков та Олена Вичалківська. Значна кількість людей – з команди Карплюка,” – розповідає Лариса, яка стояла поруч.

А ось цей чоловік допитувався, чому Федорів не провела збори у своєму окрузі.

Безымянный

“По-перше офіційно про те, що треба проводити збори і який порядок жоден з працівників селищної ради мені як депутату не казав. Ніхто не видавав бланки, які у інших депутатів, як я бачу були абсолютно ідентичні. По-друге, збори у такому форматі, в якому вони проводилися – це порушення статуту територіальної громади. На них має вийти понад 50 % мешканців кожного округу. А щодо волі своїх виборців та інших мешканців селища, то і в моєму окрузі, і в інших округах ми збирали підписи, які передали раді. Їх стільки, що ними можна застелити підлогу однієї кімнати і на деяких листках підписи з двох сторін. У тому числі є підписи мешканців мого округу, які виступають проти проти приєднання до Ірпеня і за приєднання до Києва,” – зазначає Ірина Федорів.

Безымянный

“Єдине, в чому цей чоловік правий, що думку виборців мого округу, як і думку людей з інших округів не бажають чути,” – додає Федорів.

Федорів зазначила, що за дорученням виборців свого округу, яке піблягає обов’язковому виконанню, згідно з законом, звернулася до Кивської міської ради, на що отримала відповідь, де йдеться про те, що Київрада вже ініціювала питання приєднання селища Коцюбинське і є відповідне рішення.

IMG_6120

І дійсно, як ми можемо об’єднатися з Ірпенем, який немає з Коцюбинським спільної межі? Чи може Володимир Карплюк та депутат облради Танцюра вже вважають Біличанський ліс своєю територією, яку треба подерибанити і тому на громаду ніхто не зважає?

IMG_6121

І у рішенні Київради йдеться про те, що навіть пільги і ті збережуть.

У своєму коментарі секретар Київради Олексій Рєзніков зазначає, що Київ готовий і є відповідне рішення справа тільки за рішенням територіальної громади, яке потім має підтримати селищна рада та облрада.

Гамір у раді затих повністю лише тоді, коли слово взяв АТОвець Ігор Домбровський.

Це єдиний виступ, де Домбрвосткий зазначив на необхідності всестороннього обговорення з громадою із залученням експертів, аудиторія слухала не просто тихо, а зустріла оваціями.

Безымянный

А тим часом боротьба за право прорватись на сесію тривала другу годину.

Лише коли ми почали тиснути тітушню зсередини, Матюшиній вдалося прорватися до сесійної зали.

“Садовський дуже здивувався, як це мене пропустили. Але попри те, що я записалась на виступ мені виступити не дали,” – розповідає Матюшина.

“Наш депутат Салівонов відверто збрехав і слухань по нашому округу не було. Я особисто збирала підписи. Люди за Київ,” – додає Матюштина.

Інші коцюбинчани розповідають, як у них сфальсифікували результати.

“Не можна в наш час не зважати на думку громади. Ми зібрали сотні підписів, коли спілкуєшся з людьми – більшість за Київ. У нас були збори на Меблевій. Там прийшов Євстифєєв на допомогу депутатам Концебі і Мамчичу. Ми підняли руки і проголосували, що ми  за Київ, але ніхто з них у нас, тих хто за Київ, ніякі підписи не збирав. От і все. Не зважати на це і влаштовувати “мєждусобойчікі” у наш час неприйнятно. Це обурює ще більше і спонукає до більш рішучих дій. Депутати пройшли коридором ганьби під крики “ганьба” від місцевої громади і своїх виборців,” – розповідає коцюбинчанка Оксана.

Ці слова підтверджує мешканка Меблевої Зоя:

“Ми всі підняли руки за Київ. А як голосували депутати – це ганьба.”

На підлозі у селищній раді активісти помітили підписи із псевдозборів. Їх випустив на землю секретар селищної ради екс-регіонал Олександр Ковтач.

Ось таке ставлення в людей до документів. Їм все одно. Вони намалюють далі, що захочуть.

Безымянный

З селищної ради Садовський вийшов у супроводі охоронців-міліціянтів. Люди припускали, що він боїться своїх же виборців, об яких обтер ноги.

Безымянный

Йому навздогін кричали: “Ганьба” і він шивдко йшов геть.

На вулиці ще довго стояли і обговорювали сесію члени територіальної громади. Вони зголосилися збирати далі підписи проти приєднання до Ірпеня і за приєднання до Києва.

Як стверджують очевидці, депутатів, які так добре все виконали на користь Ірпеня повезли на сабантуй:

“Я бачу з вікна, як приїхали на автобусі-розвозці Пегета, Дзюба та Салівонов. Вийшло троє напідпитку і щасливі. Я живу на промкомбінаті. Тут добре видно з балкону”.

Отак депутати, обмили повну зраду територіальної громади. Але ця сесія стала у деякій мірі перемогою. Згадайте, як посміхався міський голова, коли отримав “одобрямс” від депутатів на таємній сесії 20 травня.

Безымянный

А тепер подивіться ще раз відео, як він зганьбився коли прийшла територіальна громада, яка його обирала і яку він не хотів чути. Яке ж буде ставлення до людей, якщо йому дати мерські повноваження не на 1 рік, а на 5 років?

І не забудьте підійти кожен до свого депутата і запитати, скільки він отримав за те, що здав 20 травня і 4 червня громаду, яка його обрала, щоб він виконував її волю.

P.S. (Нагадую, що ми створили групу для оперативного оповіщення Коцюбинчан у Facebook. Приєднуйтесь і долучайте друзів.)

Автор: Андрій Скіпальський, коцюбинчанин помічник нардепа ВРУ та член громадської ради СБУ

3 коментарі

    • Иван Иваненко 9 Червня 2015 at 15:23

      Крестьяне все мечтают о земле. Раз депутатиков выбрали за обещание украсть землю не только для себя любимых, но и для людей,чтобы Киев многоэтажки не построил. Они украли и отдали своим кооперативам под многоэтажки. Сколько еще сельская быд…,громада будет выбирать воров? Опять на те же грабли.

  1. Юрий 7 Червня 2015 at 19:45

    Станіслав Галицький, ключове слово КОЦЮБИНЧАНИ. Саме вони кричали “ганьба” Карплюку, та його запроданцям. А “ганьба” Федорів кричала группа підтримки Карплюка яка приїхала з ним з Ірпеня і яка, як і сказано у статті не пускала місцевих коцюбинчан до сільської ради. Я коцюбинчанин і я кажу “ганьба” Карплюку. Нажаль сесія проходила в будній день, коли чоловіки на роботі, було б це в вихідний, Карплюк зі своєю тітушнею нас би запамьятав надовго.

Залишити відповідь

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539